» »

ASROCK -ION 330

ASROCK -ION 330

1
2
3

Spock83 ::

Hja je še kakšen soft. predvajalnik, ki bi znal sprejemat T2 multicast in pospeševat HD? Samo pospeševanje mkv fajlov ni noben problem.

dario14 ::

Zanima me če kdo uporablja ta PC za gledanje IPTV. Nameravam ga uporabljati predvsem za gledanje SIOL TV in me zanima kako se obnese pri predvajanju HD kanalov. Bojim se da je procesor prešibki in da nebo zmogel predvajanja HD kanalov.


Uspel sem si sposodit AsRock Ion 330, da bi stestrial če zmore predvajat SIOL TV HD kanale. Moja bojazen, da je prešibki je zaenkrat uresničena. Za gledanje IPTV uporabljam Multicast TV. Razen HD kanalov, seveda deluje vse gladko. Pri HD kanalih pa slika zmrzne, zvok pa se predvaja normalno. Pri tem pa procesor ni obremenjen 100% ampak le 30%. Je možno da morem inštalirat še kake kodeke ali kaj podobnega da bi delovalo? Trenutno mam instalirane XP je z update in zadne divx kodeke. Tu sem prebral tudi nekaj o novih driverjih za ION 330. So toti pravi http://www.nvidia.com/object/winxp_191....? Drugih na Nvidia strani ne najdem. Že vnaprej hvala za odgovore!

BlaY0 ::

Hja je še kakšen soft. predvajalnik, ki bi znal sprejemat T2 multicast in pospeševat HD? Samo pospeševanje mkv fajlov ni noben problem.

Kolikor jaz vem, je možno VLC "popečat" tako, da ima va-api podporo, ki za backend uporablja vdpau. Ampak to dela samo na Linux-u.

slawc ::

Hm... čudno, da ti šteka, procesor pa ni obremenjen. Verjetno je napaka kje drugje, recimo povezava z netom.
LP, Slawc

dario14 ::

Hm... čudno, da ti šteka, procesor pa ni obremenjen. Verjetno je napaka kje drugje, recimo povezava z netom.


V povetavi z netom ni napake. Delajo mi vsi drugi kanali, tudi tisti SD kanali, ki imajo enko visoki stream kot HD kanali.

Keyser Soze ::

Eno vprašanje.

Včeraj zvečer mi je crknil Siolov STB, zato sem hotel zadevščino preusmerit na laptopa. Seveda mi po uri in pol jajcanja nikakor ni uspelo.

Ima mogoče kdo kak pameten tutorial, ki je up to date?
OM, F, G!

dario14 ::

Eno vprašanje.

Včeraj zvečer mi je crknil Siolov STB, zato sem hotel zadevščino preusmerit na laptopa. Seveda mi po uri in pol jajcanja nikakor ni uspelo.

Ima mogoče kdo kak pameten tutorial, ki je up to date?


Tukaj so zelo natančna navodila. http://forumi.siol.net/showthread.php?t... Jaz ti priporočam uporabo programa Multicast TV. Tudi o tem je vse napisano na SIOL forumu.

ppeterlin ::

Zdravo

Kdo ve kdaj lahko pričakujemo novo generacijo Asrock ION 330HT?

Je kdo zasledil kolk je kaj cena in kje bi se dalo kupit novo serijo?

Ker se ravnokar odločam da bi nabavil to stvarco, pa kolebam ali počakam da pride nova serija v prodajo ali bi kar to nabavil in potem kupil še daljinec in wireless ključek...

Kaj mi priporočate? ta comp bi imel izključno za gledanje TV in srfanje po netu...

LP

Tom-Cat ::

Razen HD kanalov, seveda deluje vse gladko. Pri HD kanalih pa slika zmrzne, zvok pa se predvaja normalno. Pri tem pa procesor ni obremenjen 100% ampak le 30%.


Moras vedeti da ima Asrock Ion 330 notr Core 2 DUO , tako da se v task managerju prikaze kot da ima 4 procesorje. Tvojih 30% lahko cisto pomeni da je eden izmed core-ov bil 100% zaseden. Malo poglej grafe ki se risejo za vsak "procesor".

BlaY0 ::

Moras vedeti da ima Asrock Ion 330 notr Core 2 DUO , tako da se v task managerju prikaze kot da ima 4 procesorje. Tvojih 30% lahko cisto pomeni da je eden izmed core-ov bil 100% zaseden. Malo poglej grafe ki se risejo za vsak "procesor".

Notri je Intel Atom 330.

Spock83 ::

OK. Še naprej sem testiral. Vista in Windows 7 imata težave z Nvidio (Asrock 330). Grafični driver se med predvajanjem HD 1080p konstantno ruši. Z Windows XP pa deluje OK.

Edit: Sem testiral razne kombinacije. MPC-HC z svojimi kodeki in pospeševanjem, potem kombinacija MPC-HC in CoreAVC, GOM in CoreAVC...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Tom-Cat ::

OK. Še naprej sem testiral. Vista in Windows 7 imata težave z Nvidio (Asrock 330). Grafični driver se med predvajanjem HD 1080p konstantno ruši. Z Windows XP pa deluje OK.


To sploh ni res. Jaz imam gor Windows 7 in non-stop predvajam 1080p zadeve pa se mi do sedaj se ni zrusil. Racunalnik je bil up vec kot mesec dni (samo enkrat sem ga moral reboot-ati zaradi enega update-a ki je reboot zahteval). Bolj stabilnega sistema se nisem imel do sedaj. Uporabljam pa CoreAVC in MediaPortal ali pa MPC-HT.

Spock83 ::

Katere driverje pa si uporabil?

kmetek ::

Tale zadeva se nenormalno dobro prodaja.

Tom-Cat ::

Katere driverje pa si uporabil?


Samo tisto kar pride z Win7 in kar se update-a preko Microsoft Update-a (to mislim da vkljucuje tudi driver update za Nvidio in za plato).

LpT

Spock83 ::

Jaz sem uporabil zadnje z Nvidine strani. Nič bom še enkrat Windows 7 naložil.

m0LN4r ::

Torej jaz pa mam nameščeno windows 7 in nvidia drivere z asrockove strani pa za zvok.

Zanima me kako lahko sprobam, če preko spdif delajo vsi zvočniki? Namreč mam tv priklopljen preko hd in zvok pa preko optičnega spdif na dvd receiver.

Sprobaval sem različne filme z dts pa z 6ch zvokom pa še nevemkaj in opazil sem, da zvok dela v stereoju. Na LG HT-503TH
Opazil sem da pri zvoku piše nek ByPass način al kaj pa me zanima, če bi moral kaj na dvdju nastavljat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

furlo42 ::

Tudi jaz sem postal lastnik novega AsRock 330HT.

Namestil sem Win7 pro 64 bit in sprobal T-2 IPTV preko VLC-ja. Povezava pa optika 10/10.

Ugotovitve: HD ne dela tekoče navkljub novi grafični in boljšemu procesorju. (procesor pri predvajanju HD vsebine ni obremenjen vec kot 35% - noben core ni zabilo na 100% ?????)

Poleg tega ugotavljam, da se mlinček neprimerno greje (real temp + asrock monitoring tool pravita da se CPU greje do 100 stopinj C). In se mi zdi da bo kmalu sel zbogom (vse nastavitve default. software pa direkt asrock).
Morda moram kaksen upgrade driverjev naredi, kaj pravite?

Torej ali ima se kdo podobne tezave?

Ce na hitro zakljucim sem precej nesrecen s to zadevo ce pomislim, da je bil alternativa mac mini.
*Namenjen je bil kot domaca multim. naprava in ne kot dodaten radiator v dnevni sobi :)

Hvala za kaksen nasvet...

VASkO ::

HD 1080i ne dela na ion330 tekoče le z napačnimi dekoderji. kodek, ki ga uporabljate, mora podpirati VDPAU (linux) ali DXVA (Windows). S tema načinoma se slika dekodira z uporabo grafičnega jedra, strojno pospešeno torej. VLC in ostali na njem temelječi (pod Windows okoljem) programi ne podpirajo strojnega dekodiranja z uporabo GPUja, zato pa pač HD šteka, saj procesor v 330-tki ni dovolj zmogljiv za to.
Kodeki, s katerimi se tudi 1080i signal tekoče predvaja, so Arcsoft H.264, serija PowerDVD kodekov od verzije 7 naprej (DXVA) in pa pod Windows 7 celo MSjev DTV-DVD kodek (DXVA). Treba najti še samo program, kateremu lahko določiš, s katerim kodekom naj dekodira sliko. Za te tamale kištice bo to pod linuxom najbrž kak MythTV, pod Windowsi pa MediaPortal. CoreAVC s podporo CUDA je pa žal prepočasen zmore tam ~30FPS pri 1080i signalu. Mediaportal sem sprobal na tej mašinci, baje je z MythTV in VDPAU še več veselja, kot pa z Win in DXVA.

Venturer ::

Se zelo ogrevam za Asrocka ion330, pa me zanima s katerim MS os-jem dela najbolje in najhitreje. Je bolje naložiti Win7 ali kar stare dobre xp?

Hvala in lp

Tom-Cat ::

VASkO je izjavil:

CoreAVC s podporo CUDA je pa žal prepočasen zmore tam ~30FPS pri 1080i signalu. Mediaportal sem sprobal na tej mašinci, baje je z MythTV in VDPAU še več veselja, kot pa z Win in DXVA.


To je pa cudno, glede na to da pri meni CoreAVC dekodira 1080p in "zasede" nekje med 5% in 8% CPU casa na enem jedru (v ozadju lahko brez problema downloadas/odzipavas/etc. kar hoces in playback bo se vedno smooth). Za playback pa uporabljam MPC-HC. Do sedaj se nisem videl posnetka ki ga CoreAVC ne bi perfektno dekodiral (seveda mora biti posnetek v x264 formatu). Za najnovejse posnetke pa potrebujes verzijo 2.0 (ker ima dolocene popravke) in pa seveda najnovejse nVidia driverje. Za MPEG2 posnetke (vecina 1080i posnetkov je po navadi v MPEG2) pa uporabis kar vgrajeni Windows dekoder (Windows7 ga ima ze vgrajenega) ki podpira DXVA in bo tudi OK.

Bor H ::

Evo, imam ta vikend enega doma za se mal igrat in imam problem, zvoka preko HDMIja ne morem usposobt, preveril sem levele, dal playback device na nvidia hdmi audio, uninstallar audio driver, pustu winsom instalirat svojga, inštaliral tistega od nvidie z njihove strani... Hecno je ker če kabel dam v laptop zvok gre vn.

Bor H ::

Sm se spravu na google in našel rešitev: inštalacija all in one driverjev iz asrockove strani. Upam da komu koristi.

Venturer ::

Živjo !

Sem ga nabavil, zdaj me pa zanima ali je to normalno da je CPU stalno obremenjen na okrog 35%, pa čeprav PC ne počne ničesar. Windows update sem že izključil.

Prosim za pomoč.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

Spock83 ::

Poglej kateri servis ti poje toliko cpu sredstev?

Tomas 33 ::

Meni kuri nekje 1%-3% procesorskega časa in 1GB RAM (OS, nekaj osnovnih servisov, Gateway, še kakšen browser).

Venturer ::

Mah sem gledal in ni blo nič posebnega videti, čudno se mi je zdelo le da je bilo naenkrat aktivnih 8 svchostov. Ker nisem vedel kaj bi, sem poleg pregledovanja WIN updatov, izključil tudi Media center in player, kar je pomagalo. Sedaj imam porabo v IDLU z vključenim torrentom okrog 5%, kar mislim da je ok. Ko bo čas bom podrobneje raziskal kaj točno je tisto kar papa CPU. Sedaj uporabljam samo MPC-HC za DXVA, kot tudi za ostalo in moram reči, da sem z malo škatlico zelo zadovoljen..

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venturer ()

sebas4 ::

Zanimam se za ASROCK -ION 330 HT BD z Blueray pogonom, če ima kdo kaj več izkušenj s tem:

1. Zanima me kako stvar deluje z XP(HD predvajanje) in ali se pregreva, ter kako ste zadovoljni z glasnostjo?
2. Ali je možno priklopiti na VGA izhod en mornitor in na HDMI(DVI) televizor LCD sočasno (extended desktop). Da služi kot TV in PC istočasno.

Hvala za info

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Tomas 33 ::

1. Full HD (1080p) meni rahlo šteka. Če povčam frekvenco za 5% z priloženim OC programčkom dela tekoče.
Imam pa server OS, ki ne izkorišča najbolje ion platforme. Po 8 mesecih je rahlo bolj glasen kot na začetku, a še zmeraj zelo tih (moraš biti zelo blizu, da slišiš šumenje ventilatorjev).
2. Je možno.

alessio2 ::

Razmišljam o nakupi ION 330 Pro, pa me zanima če kdo ima in kaj je drugače od navadnega?
http://www.mimovrste.com/artikel/274007...

Kako se obnese nVidia ION grafika?
Boljše/slabše od prej?
Fura kdo Ubuntu gor?

hojnikb ::

ION grafika ni nwm kaj.Za igre defenitivno ni, za kak fullhd pa bi šlo.Pro varjanta ma pa neki extra cukrčkov
http://www.asrock.com/nettop/overview.a...
#brezpodpisa

alessio2 ::

Kot vidim ima RAID, ki ga prej ni mel, drugo pa mi zgleda vse isto?

Ga ima, kdo uštimanega kot server?
Varjatna 24/7 web server and media center hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alessio2 ()

BlaY0 ::

alessio2: RAID na tem kavnem mlinčku je bolj joke kot ne. Notri itak ne moreš stlačit še enega diska... oziroma ga lahko samo se bo zadeva močno grela, ker ne bo več zračnega pretoka. Samo za server bi jaz raje vzel S330 ker je cenejši in precej tišji.

Drugače pa jaz imam tegale Pro-ja, gor je pa stripped down Ubuntu in xbmc. Notri sem vtaknil še eno half-n WiFi kartico. Dela mi vse (zagon traja pod 20 sekund) razen zvoka prek HDMI-ja... ta mi včasih ob zagoni ne dela (mi še ni uspelo ugotoviti zakaj), potem restartam xbmc in začne delat.

Malo ima zoprno porihtano prezračevanje... spredaj vleče notri in zadaj piha ven, tako da če ga imaš v kakšni TV omarici ali TV regalu, se ne hladi ravno najbolje. Minus je tudi to, da nima nobenega USB-ja spredaj.

lithium ::

Ja po nekaj mesecih uporabe postaja notranji ventilator (tisti za chipset) že nesramno glasen.
Ima kdo podobne probleme? Je kdo montiral že kaj tišjega gor?
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

BlaY0 ::

Jaz sem naredil eno modifikacijo z obstoječim 30x30 ventilatorjem... sem ga odšraufal s hladilnih reber procesorja in ga namestil prostoplavajoče med obe hladilni rebri (z obojestranskim selotejpom za špegle sem ga prilimal na plato) in je zadeva precej tišja ker ni več vibriranja reber, še vedno pa se sliši air flow, ker je ventilator tako majhen. Nameravam pa ga zamenjati za 40x40 brez regulacije vrtljajev... treba bo malo pod kotom odrezati hladilna rebra na čipsetu, da bo zadeva prišla pod DVD.

alessio2 ::

@lithium: Nekaj sem po tujih forumih gledal in sem prebral, da so ventilator zamenjali ter ga tako naredili silent (za koliko časa ne vem).

@BlaY0: Mini htpc mislim imet v tv omarici. Trenutno je to delo opravljal prenosnik, ki je služil kot strežnik in media center. Slabost je bila ta, da imaš slabši dostop do DVDroma, konektorji ob strani, grel se je tudi kar precej z vžganim XBMC, relativno glasen je bil tudi pa DVI/HDMI izhoda nima.
Skratka zamenjal bi za kak mini htpc kot je Asrockov ION 330, samo praviš da tudi ta zadeva ni ravno top... kaj pol še preostane v rangu 300 EUR?

alessio2 ::

Ravnokar našel tole:


Pro je brez WiFija :S
Pol pa raje dam tistih 20 EUR več za HT, ki ima WiFi in Remote control!

BlaY0 ::

WiFi kartico dobiš iz Hong Konga za 10 do 15 EUR. Jaz sem imel na lagerju en MCE remote zato nisem kupoval HT-ja.

V rangu 300 EUR je še Acer Revo 3600... no malo več kot 300 bo treba pljunit, samo boš pa dobil zraven licenčne Windouze ;)

Še ena varianta je recimo Zotac MAG, ki pa ima isto probleme z glasnostjo oziroma odvajanjem toplote...

venzz ::

Sam imam Asrock ion-a 330, gor pa XBMC live, kjer vse tudi 1080p deluje BP. Tih in hiter media pc.
http://xbmc.org/download/
Še tole:
http://xbmc.org/blittan/2009/10/12/asro...

BlaY0 ::

Kar je za nekoga "tih", je za drugega "preglasen". Zame je "tih" recimo WiFi router WRT54G ali kaj podobnega. Baje je Acer Revo 3600 bistveno tišji in se ne greje tako kot ASRock Ion 330 ali Zotac MAG... vsaj tako se govori, nisem ga pa imel možnost preskusiti.

Tom-Cat ::

Jaz imam zdaj "osnovnega" Asrock-a že več kot pol leta in je še vedno isto tih. Slišim ga samo če grem čisto zraven... je glasnejši celo eksterni WD disk ki ga imam zraven (ki pa se lepo ugasne če ga ne uporabljaš 10 minut). Asrock sicer ni prižgan non-stop, ampak ga dam v Sleep ko ga ne uporabljam (tako da se prižge instantno naslednjič). Gor so Win7, MPC-HC in še kar nekaj druge "navlake" kot je recimo MAME (super zadeva na velikem LCD-ju). Deluje pa res super. Predvaja vse vsebino brez problemov (za 99% vsebin zadostuje CoreAVC 2.0 , za MPEG2 pa kar Microsoftov Codec ki pride zraven). WiFi ne rabim, ker ga imam na 100mbit wired mreži, za daljinca pa bi lahko uporabljal kar starega microsoftovega na USB (deluje čisto ok), ampak mi je nekako bolj všeč kar brezžična tipkovnica z vgrajeno miško... imaš več kontrole :)
Kakorkoli že, najboljši nakup v zadnjih 10 letih kar se računalniške opreme tiče.

BlaY0 ::

Saj pravim, zate isto tih je zame isto glasen. Me pa prav firbec matra kako "tih" je ta tvoj ASRock. Kdaj in kam ga lahko pridem poslušat?

Tom-Cat ::

BlaY0 je izjavil:

Saj pravim, zate isto tih je zame isto glasen. Me pa prav firbec matra kako "tih" je ta tvoj ASRock. Kdaj in kam ga lahko pridem poslušat?


Moj je dovolj tih da ga ne slišim razen če sem čisto blizu... torej je ok za gledanje filmov. Je pa res da ga nekateri od prijateljev slišijo tudi od bolj daleč stran... pač različni ljudje, ralična ušesa in pa kar je še bolj pomembno - različno občutljivi na takšne stvari.

BlaY0 ::

Res je, zato bi ga pa rad slišal, ker me res firbec matra. Kje? Kdaj?

Zotac MAG se da precej utišati (je v končni fazi tišji od ASRock-a) ampak za ceno 10 stopinj višje delovne temperature (70 stopinj in več). Pri takih temperaturah pa teh mlinčkov po moje ni dobro zapirati v kakšne omarice.

lithium ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz sem naredil eno modifikacijo z obstoječim 30x30 ventilatorjem... sem ga odšraufal s hladilnih reber procesorja in ga namestil prostoplavajoče med obe hladilni rebri (z obojestranskim selotejpom za špegle sem ga prilimal na plato) in je zadeva precej tišja ker ni več vibriranja reber, še vedno pa se sliši air flow, ker je ventilator tako majhen. Nameravam pa ga zamenjati za 40x40 brez regulacije vrtljajev... treba bo malo pod kotom odrezati hladilna rebra na čipsetu, da bo zadeva prišla pod DVD.


Daj to malo poslikaj, če se ti da :)

Sem našel neke modifikacije na netu, kjer namesto šraufov uporabijo gumijaste zadevce.
Zaenkrat sem škatlo postavil pokončno, pa je to nadležno vibriranje dosti manjše ;)
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

BlaY0 ::

Evo, extra sem ga šel razkopat samo za tebe:





Ja, tisti mod sem tudi sam našel pa me ni prepričal...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tom-Cat ::

lithium je izjavil:

Sem našel neke modifikacije na netu, kjer namesto šraufov uporabijo gumijaste zadevce.
Zaenkrat sem škatlo postavil pokončno, pa je to nadležno vibriranje dosti manjše ;)


Kakšno nadležno vibriranje? Zdaj pa res ne vem ali je pri meni ventilator hin in se zadeva hladi kar sama od sebe... ker se sploh ne segreva, ni nobenega vibriranja in je tudi praktično neslišna :) Res pa je da ni nic overclock-an.

BlaY0 ::

Pač ti ga ne slišiš on pa ga. Jaz ga tudi. Meni je tudi v določeni poziciji zadeva začela vibrirati, tako da je v končni fazi vibrirala tudi omarica na katero je bil postavljen. Rebra na katera je privijačen mali ventilator vibrirajo tako ali tako, tu sploh ni debate. Če sem rebra držal oziroma sem na njih položil prst niso vibrirala, takoj ko pa sem prst odmaknil se je zališal tisti nadležni resonančni "alu" zvok. Ko sem ventilator odvijačil ter ga postavil tako kot kažejo zgornje slike tega zvoka (resonance) ni bilo več, kar je logično.

Poskusil sem tudi z Zalman fanmate-om in ventilatorju znižal obrate na minimum. V tem primeru je bila mašinca že skoraj neslišna samo se je pa segrela za dodatnih 10 stopinj (čez 70 stopinj kar pa mi ni bilo ravno všeč).

lithium ::

BlaY0 je izjavil:

Evo, extra sem ga šel razkopat samo za tebe:
Ja, tisti mod sem tudi sam našel pa me ni prepričal...


Thanks! Sedaj si predstavljam, kako to gre :)
Bom podobno modificiral tudi mojo škatlo..
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

sebas4 ::

Imam Win XP 32, ION 330 HT, Core avc pro in MPC HC. S to kombinacijo mi HD video ne šteka in deluje normalno. Navijal pa nisem.

Sedaj pa vprašanje glede Siol TV. Če primerjam sliko STBja s Mulitcast (zadnja stabilna verzija) je deolovanje STBja bolj tekoče. Multicast preko Iona pa mi sicer deluje vendar pri hitrih posnetkih dobi malenkost efekta počasnega posnetka. Zanima me kateri program če ima kdo s tem izkušnje, katera verzija bi najbolj tekoče delovala za mojo konfiguracijo. Multicast? VLC? drugo?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855883 (32608) Netrunner
»

Zotac ZBOX in 1080p?

Oddelek: Zvok in slika
81790 (1495) chiuaua2
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323383 (2735) OK.d
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628056 (6381) gibaj
»

CoreAVC in W7

Oddelek: Operacijski sistemi
272517 (2099) m0LN4r

Več podobnih tem