» »

Kaj je ta žival?

Kaj je ta žival?

AnonimkeOP ::

Dno potoka v gozdu je bilo dejansko prekrito z malimi migotajočimi črvi/bubami velikosti le cca 5-6 mm, tankih za las, ubistvu jih s prostim očesom vidiš šele ko pogledaš čisto od blizu in potem vidiš da je dno prekrito z njimi, nagrmadeni so na kupčkih v kotanjicah, kjer jih tok ne nese naprej. Veliko sunkovito migajo, premikajo se pa bolj ne. Naredil sem sicer malo neoster makro, ker ni bilo ravno ugodno za fotkat, ampak se približno vid kako zgledajo. A je kakšen biolog tuki da mi pove kaj se izleže iz te res ogromne množice bub (verjetno jih je bilo na tisoče)?

crvi



PS
še to, par dni nazaj je bila tu neka debata o tem da samice komarjev ne hodijo ampak samo letijo in pristanejo. Danes se je pred mojimi očmi ena izvalila na vodi in pridrsala po gladini do skale, potem lepo sestopila na skalo in normalno korakala sem pa tja do mesta kjer sem jo dokončno metamorfoziral v palačinko. Torej nič =/=, kar normalno hodijo.
www.anonimke.com
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

alexa-lol ::

zakaj pa komar ne bi mogu hodt sej ma noge

dzinks63 ::


Če bi bila tvoja slika bolj ostra in bi bile ličinke podobno tem, potem bo letos ogromno komarjev, pogoji za to so izvrstni.

AnonimkeOP ::

ne ne, ličinke komarjev dobro poznam, jih je bilo tudi veliko, ampak ličinke komarjev so zelo prepoznavne in običajno plavajo na gladini, tako kot na sliki, razen kadar jih splašiš, takrat se odrinejo v globino potem pa spet priplavajo na vrh. Teli so pa migotali na dnu v kupčkih. Karkoli se bo že izleglo iz tega, tega ne bo manjkalo :)
www.anonimke.com

Ziga Dolhar ::

Brisanih 10 postov.

AnonimkeOP, opozorilo.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Genski inženiring uničuje nevarne vrste komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7014280 (11086) FireSnake
»

Januar nov rekordno topel mesec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4814646 (11741) gzibret
»

"zmešana" soseda - kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7911876 (8264) Phantomeye
»

Iztrebimo komarje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7319460 (13719) poweroff
»

Malezija izpustila šest tisoč gensko spremenjenih komarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6222680 (19312) McHusch

Več podobnih tem