» »

kako vnest ankete v spss

kako vnest ankete v spss

kudo ::

zanima me kako se stem programom dela oziroma začne, ker je dost dela z anketami pa je treba mediano pa modus zračunat.




a kdo zna?

Okapi ::

Kdo že zna, samo malo dvomim, da ti bo šel to tu razlagat. Preberi si navodila za program - dobiš zraven nekaj debelih knjig.

O.

kudo ::

o ja knjige:)
hecam se, ubsitvu se mi zelo mudi tako da sm žal nekako na kratko z časom in preštudirat knjige mi zdaj ne pride v poštev...




vseeno hvala

Okapi ::

Ja, bi moral prej mislit na to. SPSS ni tako preprost program, da bi ti lahko nekdo v par minutah povedal, kaj moraš narediti. Lahko pa poskusiš v Excelu, ima vse glavne statistične analize.

O.

hotlips ::

Za mediano pa modus maš excel vrh glave. pa ker ti je program bolj domač, sploh če e ti mudi, nimaš kej za razmišlat.
Glede vnašanja podatkov, anket nisi pa z spssom nič hitrejši, moreš isto vse na roko notr nakucat.

lp.hl

Gandalfar ::

Odpres SPSS in si naredis spremenljivke pod Variable view.

Poskrbi, da bodo pravi tipi, labels in values nastavljeni ter missing values. S tem bos lahko potem super analizice delal.

Potem, ko imas enkrat urejene spremenljivke, gres v data view in pac prekucas ankete. V vsako vrstico eno.

Nato imas pa Frequencies pa Desciptives v Analyze, pa si lahko tam naklikas kaj hoces pa bo samo ven padlo. (tole je malo iz glave bilo sedaj napisano)

V osnovi moras najprej podatke spravit v SPSS, nato pa ti bomo lahko pomaglai konkretno s SPSS ukazi.

Alternativni nacin da podatke notri spravis je, da uvozis XLS datoteko pa nadknadno nastavis tipe spremenljivk in njihove lastnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statistična analiza diplomske naloge

Oddelek: Šola
163241 (1359) harvey
»

PSPP v zadnjem letu doživel precejšen razvoj

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126724 (5919) lukanium
»

Nov članek: PSPP

Oddelek: Novice / Nova vsebina
166038 (3388) OmegaBlue
»

Prosnja za sodelovanje v resni anketi

Oddelek: Loža
221698 (1436) Lunik

Več podobnih tem