» »

ekstrahiranje (težave)

ekstrahiranje (težave)

jamabama007 ::

mam stisnjeno mapo . v njej je ena igrca s 345 mb . ko kliknem ekstrahiraj vse ,se odpre okno za ekstrahiranje . ko pritisnem naprej, in še enkrat naprej se mi pokaže opozorilo " nepričakovan konec datoteke ".
(tudi z winrarom ni šlo).

Kako jo naj ekstrahiram ?

AnonimkeOP ::

obstaja kup razlogov. lahko je arhiv preprosto deformiran. lahko je bil arhiv po končanem arhiviranju splitan na koščke s kakšnim file splitter/joiner orodjem in imaš več delov, katere moraš zlepiti nazaj v en arhiv in potem odpakirati, postopek, ki ga recimo uporabljajo na newsgrupah pogosto.
www.anonimke.com

jamabama007 ::

kako pa ga zlepiš v en arhiv ?

AnonimkeOP ::

Uporabiš orodje, naprimer freeware HJSplit, pogoj je seveda da imaš v direktoriju arhiv (svojo igrico) v več delih. Običajno je tako, da se ime prvega dela konča na .001, naslednji na .002, ipd. Dovolj je da zaženeš HJSplitter in izbereš samo prvega (.001) in bo sam našel preostale dele v direktoriju in odpakiral vse skupaj v en arhiv.
www.anonimke.com

Zgodovina sprememb…

jamabama007 ::

hvala

drzni86 ::

hm... po mojih izkušnjah winrar čist lepo odpakira fajl tudi če je le-ta splitan. Tko da pomoje je probleme nekje drugje.

No sam moraš pa v winraru zbrat fajl z končnico 001!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drzni86 ()

AnonimkeOP ::

@drzni86

winrar je uspešen samo kadar v začetni fazi splitaš arhiv z njim samim (tako da označiš pred stiskanjem tisto "split to volumes"), če pa z winrarom samo stisnes v en fajl .rar in potem naknadno uporabiš nek 3rd party tool za splitanje, ti pa winrar vrne natanko tisto napako, ki jo je jamabama007 napisal. Se mi dostikrat dogaja.
www.anonimke.com

jamabama007 ::

Zanima me kok pol splitane datoteke združiš?

AnonimkeOP ::

ok, po korakih,

1. zaženeš tisti hjsplit.exe, na katerega sem ti prej prilepil povezavo
2. klikneš zelen gumb "Join" in se ti odpre vijolično okno
3. v vijoličnem oknu klikneš gumb Input file in odpreš prvi del (.001)
ostalo se zgodi avtomatično, hjsplit sam najde sledeče dele (.002,.003,.004, ipd. ) in rezultat zapiše v isto mapo kjer je tvoj arhiv v delih

4. torej, sedaj si združil datoteke in bi moral dobiti veljaven arhiv .rar. Tega pa sedaj lahko odpakiraš z winrar.
www.anonimke.com

jamabama007 ::

pokaže mi enako stisnjeno mapo kot na začetku !

AnonimkeOP ::

glej, ti moraš imeti en kup datotek, približno takole:

špil.rar.001
špil.rar.002
...
špil.rar.00X
readme.txt


kjer X označuje število delov, na keter je razdeljen arhiv. Sedaj s prej opisanim postopkom narediš JOIN in moraš dobiti ven tole:

špil.rar

1. če nimaš več delov, kot je prikazano, ali če po JOIN operaciji ne dobiš nove datoteke, potem po vsej verjetnosti nimaš arhiva razdeljenega na več delov ali imaš pokvarjen arhiv. Lahko pastaš seznam svojih datotek sem notri pa bo bolj jasno.
www.anonimke.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5412094 (6304) Oberyn
»

Kje shraniti 817MB datoteko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
675013 (3655) CaqKa
»

Ponovna inštalacija Windows v 7 minutah...

Oddelek: Operacijski sistemi
133223 (2979) Keyser Soze
»

Tezava s peko image fajla na cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
91387 (1334) Xplicit
»

Program za razdelitev file-a!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171543 (1363) ToniT

Več podobnih tem