» »

firmware go7900GTX za go7950GTX

firmware go7900GTX za go7950GTX

ERGY ::

Zanima me, če bi bilo smiselno in tudi mogoče downgrade naredit za go7950GTX. Kartica bo hmalu 2 leti stara(laptopu je garancija že potekla) vendar je GPU zgleda defekten tako kot vsa serija G84/86. Težave so z pregrevanjem samega čipa in pa različnimi artefakti po zaslonu še preden prideš v windowse. Nižje stock frekvence bi znale dobro pomagat. Sama kartica go7900GTX bi naj bila ista kot go7950GTX le da ima slednja zvišane frekvence. Mnenja in izkušnje z vaše strani so seveda zaželjena :D

Lp

Master Chief ::

Nvidia. Glej, da se se nebos kdaj opekel. Kako pa je z downgradeom pa ti nebi upal svetovat. Ce ni uradn servis predrag, daj na servis, ker pomoje s tem neos kaj dost reso, je le teorija. Drugac pa prste stran od DrekVIDIE.

ERGY ::

Nvidia. Glej, da se se nebos kdaj opekel. Kako pa je z downgradeom pa ti nebi upal svetovat. Ce ni uradn servis predrag, daj na servis, ker pomoje s tem neos kaj dost reso, je le teorija. Drugac pa prste stran od DrekVIDIE.


Servis ne more tega popravit :)) Nova kartica, ki je dejansko nič drugega, kot le popravljena kartica, ki se je enkrat že okvarila pa mi ne bo pomagala, ker bo vse isto po parih mesecih. Kolkor sem googlal so popravila nekje od 400€ pa do 1000€. Odvisno kolko te nate*nejo, da je potrebno popravit(kao grafika, pol se pa spomnijo, da bi rabli zamenjat tudi ventilatore pa matično). Popravljene kartice na ebayu pa so med $300 in $500. V glavnem kolkor sem googlal imajo težave vsi z mobilnimi Nvidia karticami. Pri Nvidiji so definitivno okvarjena jedra ali pomnilnik vse od serije G71 pa do G94, ker imajo vsi previsoke temperature že v idle modu, in okvarijo se seveda po enem-dveh letih z točno identično napako ;((

Lp

Master Chief ::

Potem pa poskusi downgradat. Potemtakem nimas kaj zgubiti.

klinker ::

Pa sej lahko downclockas z kakim programom za navijat grafe.

ERGY ::

Pa sej lahko downclockas z kakim programom za navijat grafe.


Men se zdi boljša opcija, da že v defaultu dela vse na nižjem, pa če bo treba lahko še znižam. Gledam pa en programček NiBiTor bios editor, kjer lahko po svoje pač spreminjaš kar ti je želja in potem tak bios flashas.

bluefish ::

za začetek kar z RivaTunerjem znižaj frekvence. Če bo potem vse ok, se loti še spreminjanja firmwera aka. biosa na grafični.

ERGY ::

za začetek kar z RivaTunerjem znižaj frekvence. Če bo potem vse ok, se loti še spreminjanja firmwera aka. biosa na grafični.


Note: RivaTuner doesn't declare official support for mobile graphics processors and multi-GPU SLI and Crossfire configurations. Proper functionality on such systems is not guaranteed, use RivaTuner at your own risk.


ja :P

No sm probal z RT, ki pa ne zazna driverjev in tako ni na voljo teh opcij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

bluefish ::

poskusi Power User > RivaTuner \ System > spremeni vrednost pri ForceDriverVersion na recimo 18585. Morda bo delovalo. Pri meni na stacionarcu in ob nameščenem Windows 7 tudi ni omogočilo navijanja zaradi driverjev, sem spremenil nastavitev in sedaj deluje.

ERGY ::

poskusi Power User > RivaTuner \ System > spremeni vrednost pri ForceDriverVersion na recimo 18585. Morda bo delovalo. Pri meni na stacionarcu in ob nameščenem Windows 7 tudi ni omogočilo navijanja zaradi driverjev, sem spremenil nastavitev in sedaj deluje.


To deluje, vendar verjetno ne veste, da imajo mobilne kartice 3 nivoje performans. 2D, 3D in nekaj vmesnega. Frekvenca v windowsih je 100Mhz med samim delovanjem se to dinamično spreminja od 100 do 575Mhz GPU in Mem. V RT ne morem pravilno nastavit ničesar, ker manj kot 100Mhz, ki trenutno deluje pač ne gre. Zgleda, da bo edina rešitev v spremembi BIOSa.

ERGY ::

Tak je. Niti na go7900GTX se ne da spravit, ker butne memory allocation error ob lowdingu windowsa in je že itak vse spacano po ekranu :P Zato sm dal itak nazaj original, sam kaj k 3D aplikacij ne morem tko al tko poganjat ;((

dzinks63 ::

Probaj z NVIDIA ForceWare Coolbits 2.0, frekvenco gpu boš sigurno lahko zbil dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

ERGY ::

Probaj z NVIDIA ForceWare Coolbits 2.0, frekvenco gpu boš sigurno lahko zbil dol.


Bom probal še s tem, sam ne vem, če me res razumeš. Ko si v windowsu ti je graficna na 100/100Mhz 2D mode. Ko malo šaltaš umes je 200/300Mhz 2D. Ko zalaufaš 3D -> openGL, DirectX pa gre na 575/600Mhz. Te tri načine in frekvenčna območja se lepo naštima v BIOSu kartice. Jutri bom probal še editiran identični BIOS za 7950GTX le z nižjimi 3D frekvencami, voltažo pa bom pustil kar na 1'32V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191383 (917) Skankulja
»

težave z 6200@6600

Oddelek: Strojna oprema
202024 (1630) Sami
»

Leadtek A6600TD OC

Oddelek: Navijanje
171285 (1018) Polkovnik Sikorsky
»

Navijanje GeForce FX 5900XT (NV35XT)

Oddelek: Navijanje
111353 (999) Sami

Več podobnih tem