» »

Skeniranje strojne opreme na omrežnih računalnikov

Skeniranje strojne opreme na omrežnih računalnikov

brinovcek ::

Pozdravljeni!

Iščem program, ki bi mi omogočil,da bi preskeniral celotno mrežo na katerero je priklučenih cca 70 kompov, ter tako za vsak računalnik ugotovil kolikšen je disk, kateri disk je, katera matična se nahaja v kakšnem kompu in podobno. Zato me zanima če je kdo kej tazga že delal oz če kdo pozna kakšen tak program? Naj povem da imam tudi seznam vseh IPjev ter MAC naslovov. Nujno!

Lep pozdrav

tony1 ::

Pol pa svizec zavije čokolado u folijo... :D

krneki007 ::

poweroff ::

To neobstaja. Je treba karna vsak računalnik namestit posebno opremo.
sudo poweroff

mastah ::

svasta...
itak da obstaja, mamo mi na siht neki....pc info, in ti lepo na nek folder na mrezi za vsak pc posebi naredi file, notr pa vse zivo od komponent do datotek...
drgac pa lohk tud kako skripto nardis da se zalaufa kak HWinfo in skopira rezultate na mrezo

Malajlo ::

Niti ni tako hudo. SysInternals in psinfo v startup skripto, če so mašine v domeni, pa je.
Če imaš seznam mašin ali pa IPjev, pa naredi malo skriptico, ki bo vse to potegnila na en konec. Oziroma lahko celo wildcard uporabiš...

Za pobiranje podatkov o matičnih ploščah, RAMu in podobnem je pa VMI primeren za to.
Poglej si http://www.serverwatch.com/tutorials/ar...
http://www.quickintranet.com/zeroconnec...
In dokumentacija tukaj http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Da pa vbs zalaufaš, pa spet lahko uporabiš sysinternalsov psexec.

brinovcek ::

ja vse mašine so v eni domeni, tako da zdej ne vem ... je to problem ??

Malajlo ::

Če so v domeni -ActiveDirectory, GPO, Startup skripta... Ja? Če ne veš, kaj to je, potem raje preizkusi SpiceWorks.

jype ::

Če maš linux, potem se samo sprehodiš po SNMP in dobiš celoten PCI, USB in IDE/SATA/SCSI/SAS bus, pa še cpu in memory info.

poweroff ::

Ne obstaja programaka oprema, ki bi omogočila, da preko omrežja preskenirala vse računalnike in ugotovila kolikšen je disk, kateri disk je, katera matična se nahaja v kakšnem kompu in podobno.

Pika.

Če pa zadevo lahko zaženeš je pa to druga stvar.
sudo poweroff

brinovcek ::

Če so v domeni -ActiveDirectory, GPO, Startup skripta... Ja? Če ne veš, kaj to je, potem raje preizkusi SpiceWorks.


Probal sem z spiceworks vendar ne podaja informacije kot npr.: velikost trdega diska, grafična kartica, matična ploša, ter tip trdega diska ...

mastah ::

v spiceworks vidis velikost trdega diska, za ostalo pa nevem...da nardis kako skripto bi blo najlazje

mastah ::

aja pa preden ti to rata, bi lohk že peš šel do vsake masine in pogledal :))

mambli ::

Super open source zadeva je http://www.open-audit.org/. Je pa zelo zaželjeno če imaš Active directory. Če imaš AD je stvar res lahko za poštimat. + da je še zastonj.

brinovcek ::

v spiceworks vidis velikost trdega diska, za ostalo pa nevem...da nardis kako skripto bi blo najlazje

:) tut to je res. Dej mi povje kam morm jit to pogledat, če ti veš d se da videt
??

mastah ::

inventory/workstations/klikni na računalnik, in imas pod configuration velikost diska

Golden eye ::

spiceworks je prov super program pa še zastonj je!
deluje pa preko servisa "file and printer sharing" (remote administration), WMI, SNMP, Jet Direct...vglavnem neki nastavitev je za nastavt pol pa dela...

iščem še kakšno boljšo/podobno alternativo kot je spiceworks sam nč bl pametenga ne najdem! Če pa kdo ve za kaj pa kr na dan z besedo :)

darkolord ::

Ne obstaja programaka oprema, ki bi omogočila, da preko omrežja preskenirala vse računalnike in ugotovila kolikšen je disk, kateri disk je, katera matična se nahaja v kakšnem kompu in podobno.
Kaj točno je ovira, da bi takšna programska oprema obstajala?

McMallar ::

Jaz sem to delal z VBS skriptami (WMI). Output lahko recimo spraviš v (My)SQL bazo in od tam potem delaš reporte. Dobiš pa lahko praktično vse, kar se spomniš.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Daedalus ::

Kaj točno je ovira, da bi takšna programska oprema obstajala?


Verjetno je mislil nmap-style scannerje. Drugo je uporaba namenskih orodij - sam te je treba prvo konfigurirat, pol pa se lahko zezaš po mili volji.

:) tut to je res. Dej mi povje kam morm jit to pogledat, če ti veš d se da videt


Daj se malo potrudi, pa kaj sam probaj. Tako mogoče čez ene par let celo prilezeš kaj dlje od tipičnega Winblowz admina, ki zmrzne ob prvem malo težjem tasku.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za popis računalniške opreme

Oddelek: Pomoč in nasveti
152956 (2393) SeMiNeSanja
»

Software v domeni

Oddelek: Programska oprema
5634 (530) toxius
»

Program za popis

Oddelek: Programska oprema
9865 (686) toxius
»

Gpedit

Oddelek: Operacijski sistemi
221477 (1083) Pesimist
»

Kako na DCHP?

Oddelek: Operacijski sistemi
111012 (868) andrej

Več podobnih tem