» »

cnc

cnc

rilec ::

Zdravo, začel sem se ukvarjati z izdelavo cnc mašine, vendar potrebujem samo cnc kontroler xyz, nekaj sem jih našel tudi na inernetu (google) vendar jih je bila večina prezahtevnih, zato bi vas prosil, da mi priporočate kakšen kontroler, ki bi bil preprostejši.
Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

rilec ::

No, ali je kakšna ideja, predlog.

rilec ::

Ali mogoče kdo ve kakšna je razlika med bipolarnim in unipolarnim koračnim motorjem.

Brane2 ::

Unipolaren ima skupno sponko IIRC, bipolarni pa ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

rilec ::

Koliko sponk pa ma unipolarni in koliko bipolarni? Zakaj pa se uporablja IIRC sponka?

Brane2 ::

IIRC="If I Remember Correctly"
On the journey of life, I chose the psycho path.

rilec ::

Ja in zakaj se jo uporablja. Blilo bi fino če bi nekdo razložu kako deluje cnc kontroler to bi mi zelo olajšalo izdelavo cnc-ja (pa ne samo meni).
Pa še zanima me koliko priključnih sponk ima unipolarni koračni motor in koliko jih ima bipolarni? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rilec ()

majoneza ::

Glede koračnih motorjev si tukaj preberi, ti bo takoj jasno:
Stepper motor @ Wikipedia

rilec ::

Zanima me če kdo ve katere koračne motorje je treba uzet za ta kontroler : http://www.instructables.com/id/Easy_To...

A je treba vzet bipolarni ali unipolarni motor. Pa za kakšno nap. pa tok morjo bit.

rilec ::

Kakšni koračni motorji so v tiskalnikih in skenerjih (večinoma).

majoneza ::

Iz spomina vem da so recimo v disketnih pogonih unipolarni motorji, v skenerjih, tiskalnikih in podobnih napravah pa večinoma bipolarni.

rilec ::

Koliko konektorjev ima bipolarni in koliko unipolarni?

majoneza ::

Unipolarni ponavadi 5 pinov (eden za napajanje in 4 mase), bipolarni pa 4 pine.

rilec ::

Zdravo zanima me kako računalnik prepozna ta kontroler : http://www.instructables.com/id/SU325SK... a se da tudi uporabiti kakšen drug softwar kot ga tukaj priporaočajo?
Ali je možno da z emc lahko tudi računalnik prepoznava kontroler, ki sem ga naredil: http://www.instructables.com/id/SU325SK... ?

brez-imenko ::

Tisti software je turocnc kateri mi je naravnost "ogaben" dober je za stare komte ker se izvaa v DOSu jaz pa imam rajši dosti boljše in pregledne z grafičnim vnesnikom ter se jih da upravljeti iz OSa. Poskusi še z ostalimi programi Mach3 ali pa EMC2 ki naj bi deloval tudi na Linuxih pa še kakšen bi se dobil. Za turbo CNC sem prepričan da so ga tako ali tako uporabljali v industriji, tako da če ta tvoj krmilnik deluje z njim morajo tudi stali. Poskusi in poročaj, drugega ti nimam kaj priporočati. Aja Mach3 je zelo fajn programček in se ga z nakaj homemade adapterji, da mašino in program skalibrirati, da veš kje je ničla in kje konec.
Aja še to poglavitna je G-Code, če je ta prav napisana s ustreznim grafičnim programom, jo mora prebrati vsak program pravilno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

brez-imenko ::

Unipolarni ponavadi 5 pinov (eden za napajanje in 4 mase), bipolarni pa 4 pine.

Kaj pa naj naredim s tistimi ki imajo 6 žic. Namreč v starejšem printerju sem našel take s 5 žilnim kablom. Ko sem malo bolje pogladal zadevo sem ugotovil, da ima pri konektorjih pri motorju 6 priključkov na s tem da sta na enega vezani dve žici. To mi dela probleme še pri dveh drugih krtačnikih saj imata pa po 6 žič. Pri morotčkih od tiskalnikov so vse žice zelene barve tako da bi verjetno šlo s poskušanem vezave na IC, ki ga je navedel rilec v zadnjem postu. Problem mi delata ostala dva pri katerih ima prvi po 2 rdeči, rumeno, rjavo oranžno ter črno žico pri drugem pa so siva, zelena, bela, rdeča, modra, ter črna. Po moji pameti bi moral po shemi vezati dve žici skupaj, vendar ne vem kateri? Prosim za pomoč.

shema

www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

servo motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
356880 (6152) perooo25
»

Linux CNC

Oddelek: Operacijski sistemi
213585 (2918) brez-imenko
»

Kje kupiti koračni motor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4012078 (8812) taubekVAP
»

Vezje za krmiljenje koračnega motorja brez PCja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62586 (2354) VolkD
»

Krmilje za koračne motorje.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
85801 (5559) mjakop

Več podobnih tem