» »

2 OS Sistema

2 OS Sistema

nejc4991 ::

Zanima me ,kako bi jaz račuunalnik prepričal, da bi imel 2 os-ja, najprej sem imel inštaliran wi7, nato sem inštaliral xp (brez formatiranja diska), pot oz direktorij xp-je v je bil v c\XP direktorij win7 pa je bil v C\Windoes, sedaj pa me zanima, zakaj, ko sem jaz prižgal računalnik me ni vprašalo kateri windows bi jaz želel zagnati vendar je kar avtomatsko zagnalo windows xp :(


LP

demon#666 ::

google ;)

Drugače pa mislim, da je postopek enak tudi pri win 7

LP, Demon
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

nejc4991 ::

google ;)

Drugače pa mislim, da je postopek enak tudi pri win 7

LP, Demon


me razumem te...
pred časom vem, da ko sem čez xp sp2 ponovno naložil xp sp3 in sem pozabil formatiriti disk pred inštalacijo sem moral vedno ko sem prižgal računalnik izbrati kateri Os želim zagnati,... kako bi pa sedaj dosegel to, da bi me ponovno to spraševalo:)
raziskoval sem že po bot managerju pa bios-u pa nič nenajdem:8)

Wox ::

Če hočeš enostavno naložit več MS operacijskih sistemov velja pravilo, da vedno najprej namestiš starejši OS in nazadnje novejši. Se pravi, najprej naloži XP, potem Win7, vsakega na svojo particijo. Da se sicer tudi drugače, vendar je več dela.
Commodore 64

solatko ::

Teh tem je že toliko, dej malo se sprehodi po forumu pa boš našel odgovor. Kot prvo, dva sistema ne moreš imeti na C., za drugi sistem moraš narediti drugo particijo ali virtual sistem. Najprej daj XP-je kot starejši sistem, potem na drugo particijo w7 ali visto in bo delal b.p.

bluefish ::

če pa Win XP uporabljaš le občasno pa uporabi VirtualPC - za začetnika povsem enostaven.

DeusVult ::

Inšatalirej grub oziroma en boot loader, ki ti bo zaznal oba/vse OSe.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

nejc4991 ::

hvala za odgovore, OS Xp rabim zaradi igranja iger;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na koliko casa formatirate?

Oddelek: Loža
492582 (1439) floyd1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452849 (2405) bluefish
»

Kateri Windows naložiti?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514309 (3045) reto88
»

2 diska

Oddelek: Strojna oprema
5838 (736) jest10

Več podobnih tem