» »

win xp boot problem

win xp boot problem

tdrago183 ::

Pozdravljeni

Par dni nazaj sem iz osebnega računalnika odstranil disk in ga s pomočjo USB kabla formatiral na druge mračunalniku. Ko sem ga priključil nazaj na svoj računalnik mi ni hotelo zbootati CD-ja z win xp (hdd pa mi je zaznalo brez problema) in me sedaj zanima ali je možno kako noližiti operacijski sistem s pomočno USB kabla za priklop notranjega diska kot zunanjega. Ker ko sem preizkusil s pomočjo prenosnika naložiti windowse na disk mi je javilo napako in piše da naj s pomočjo posebnega programa naložim operacijski sistem na zunanji disk.

LP Toma.

333333 ::

Pa maš v biosu nastavljen 1st boot device cd/dvd?
Spiritual

tdrago183 ::

mam nastavljeno tako kot praviš.

kratos ::

tuki mas link na katerem je lepo opisano kako nardit bootable cd, ce mas org winse imas pravico nardit varnostno kopijo z nerotom:
http://www.tacktech.com/display.cfm?tti...

dela preverjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Gutjerez ::

kratos je izjavil:

tuki mas link na katerem je lepo opisano kako nardit bootable cd, ce mas org winse imas pravico nardit varnostno kopijo z nerotom:
http://www.tacktech.com/display.cfm?tti...

dela preverjeno.


da si sposodim to temo.

moj originalni win xp cd je popraskan in sem si mislo da si naredim kopijo. pa sem na namizju naredo mapo z oznako win xp pa vse prekopiro not. ter zraven dodau slovenski jezik.

sedaj pa me zanima kako moram to spečt z nerotom da bo delovalo. ker sem uničo že dva cdja.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Nikakor. Potegni si z neta winXP in uporabi registracijo od tvoje original verzije.

333333 ::

Solatko nebi slo z Ultra iso, save boot, pa load boot pomoje bi delalo ne :)
V tvojem primeru pa je boljse da si preneses novi med z interneta. JE pa ena stvar na katero moras biti pozoren, to pa je da pogledas na licenco kaj točno piše gor... ce piše recimo OEM moras prenesti OEM namestitveni medij drugace ti kljuc ne bo delal.
Spiritual

solatko ::

Če imaš popraskan original, boš težko potegnu v redu kopijo, samo še več CD-jev boš uniču. Pojdi na MS in z dol potegni zadnjo verzijo za licenco, ki jo imaš, zapeči na disk in registriraj z original ključem.

fosil ::

Kje pa na MS-ju najdeš za dl-jat original cd?
Tako je!

solatko ::

energetik ::

solatko je izjavil:

http://www.soft32.com/download_123572.h...

Tole je samo service pack za XP-je..

solatko ::

Pa malo pogooglaj in snemi s travnika - če imaš legalno verzijo, to pač ni piratiziranje, saj se boš lepo pofočkal pri MS. Morda pa ti rešitev ponudijo na MS Slovenije.
Meni so za nekaj Sit pred leti poslali CD z Windows home SLO edicijo, ko se mi je pokvaril original CD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

333333 ::

Na razpolago smo vam vsak delovnik od ponedeljka do petka, od 8.00 do 20.00 ure, na telefonski številki 01 585 34 49 elektronskem naslovu sihelp@microsoft.com.

Poklici ali pisi mail pa se pozanimaj kako je z medijem. Ce midrosoft ne bo hotel dat pa ce si z lj ti lahko jaz naredim ustrezno kopijo medija, da ti bo koda "prijela".
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava trdega diska.

Oddelek: Strojna oprema
191846 (1472) Hayabusa
»

Problem z bootanjem windows xp service pack 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
101084 (972) kratos
»

pocasen boot sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
9874 (874) solatko
»

ko se zamenja IP

Oddelek: Omrežja in internet
51027 (953) BlazP
»

neželjene mape pod shared?!

Oddelek: Operacijski sistemi
121020 (841) pivmik

Več podobnih tem