» »

Pošta Slovenije - šalabajzerji

Pošta Slovenije - šalabajzerji

1
2
»

starfotr ::

mat xxl je izjavil:

Problem je tudi pakiranje, slabo pakiranje....

So mi eno steklokeramično poslali iz nemčije, prišla škatla, ko za hladilnik res noro spakirano vse v nulo in sem se hecal, da če to leti 5 m, na tla , da ostane cela in je kolega takoj stavil za kosilo... No imel sem eno defektno že počeno ploščo in smo jo nazaj noter zapakirali in iz 2 nadstropja vrgli na beton na vogal.......

Verjamete ali ne, plata noter je bila enaka, kot pred padcem, skratka ni se nič dodatno razbila......

Tako, da ni vse samo v poštarjih......


Pakiranje je res pomembno, če je karkoli vrednega, daj še nekaj eur za škatlo in plačaj več poštnine, ker je paket večji, samo da pride nepoškodovano na cilj. Samo imaš pa druge zadeve, ki se lahko zgodijo. Na primer, smo imeli zapakirani 2 škatli, na paleti in povezani s povezovalnimi traki. In ker se je enemu zazdelo, je prerezal trakove in nato je prišla do naslovnika samo 1 škatla. Drugo so pa nekje izgubili. Pa so morali prerezat trake, ker stgrat se jih ne da zlahka.

Tole je sicer tema o pošti, vendar so vse dostavne in logistične službe podobne.

Imam dobre in imam slabe izkušnje.

mat xxl ::

Pakiranje je alfa in omega, tu se mi zdi da včasih Mimovrste celo pretiravajo, dobim mali nelomljiv artikel v taki škatli, da se samo križam, samo res pa je vse pride vedno brez poškodb.

Za stvari, kot so laptop, TV in podobno mi pa na kraj pameti ne pride da bi naročal preko pošte, tam pač grem in osebno prevzamem !

starfotr ::

In kako misliš, da pride do trgovine? Oziroma v Evropo?

Na puhastih peresih?

Mimovrste imajo pač nekaj različnih dimenzij embalaže, pa vzamejo prvo, ki pride pod roko in ti pošljejo. Ja, pač je precej preveliko, so what.

Najboljši mi je pa bil enkrat en trgovec z elektronskimi komponentami, ki mi je poslal 10 SMD komponent v škatli veliki 40x30x20 cm, noter pa polno pack materiala in seveda je poslal kot paket, da je bila poštnina ubijalska. Bedaki.

sloxl8 ::

Pošta Slovenije - šalabajzerji, naslednji primer:
Iz Nemčije naročim paket, ki ga dobavitelj odpremi z DHLom. Ta krene na pot 7.10. V Slovenijo prispe 8.10., torej dva dni iz Nemčije v Slovenijo. Sprejemljivo. Tukaj jo prevzame Pošta Slovenije, kjer je center verjetno na Brniku (ali pa v Ljubljani, za nazoren prikaz je vseeno) in ta paket v Domžale dostavi 11.10., torej 3 dni.
- Zakaj hudiča DHL prepušča dostavo paketov (domnevam) fizičnim osebam Pošti? OK, retorično vprašanje. Ker se DHLu to ne splača.
- Zakaj hudiča Pošta za dostavo v 15km oddaljen kraj potrebuje 3 dni, DHL pa lahko 1000km opravi v dveh? Saj ni cilj dostave bogu za hrbtom. In, tudi če Pošta za lokalno dostavo uporablja štirikolesnike (ali pa če gre poštar peš ali pa uporabi vprežene hrčke) bi to morala narediti prej kot v 3 dneh.

Da je Pošta nesposoben in neučinkovit aparat, mi je jasno, tudi da se jim j**e za naslovnike (to je očitno s prodajo hrane na poštnih izpostavah), ni mi pa jasno, kako to tolerirajo naročniki, ki pakete odpremljajo - navsezadnje gre tudi za njihov ugled.

A jo bo treba isto prodat in nato zafurat kot Adrio, da bomo ugotovili, kakšne storitve državljani dejansko potrebujemo?

s1m0n ::

Meni je čisto vse kar pride preko DHL-a na Brnik, prispelo naslednji ali celo isti delovni dan na čist drug konec države. Tak, da je verjetno pri vas težava kje drugje...

darkolord ::

DHL = navadna pošta
DHL Express = hitra pošta

sloxl8, prilepi screenshot iz sledenje.posta.si (ali pa tracking number)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Master_Yoda ::

Kot so ze pred mano napisali: V nemciji je navadni DHL isto kot pri nas Posta Slovenije, tako da je normalno da si dobil preko PS. Ce bi naroceval preko express bi ti DHLovi dostavljalci pripeljali.
Dovie'andi se tovya sagain.

sloxl8 ::

Sej ni poanta, da mi je dostavila Pošta in ne DHL, poanta je v počasnosti dostave.

drvo ::

sloxl8 je izjavil:

Sej ni poanta, da mi je dostavila Pošta in ne DHL, poanta je v počasnosti dostave.


Poanta je v tem, da si razvajen. Paketi se razvrščajo avtomatsko(v večini primerov) nekaj ročno v obeh primerih se lahko zgodi napaka in se po pomoti paket pošlje na napačno pošto od katere popoldan paket pošljejo nazaj na razvrščanje ozr. na pravo naslovno pošto. Vsakodnevno pošta razvozi desettisoč+ paketov in velika večina prispe naslednji dan po oddaji. Se pa kdaj pa kdaj zgodi napaka, verjemi, da tudi opevanemu DHL-u. Fajn je, če včasih človek malce razumno premisli in ne jamra za vsako malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

sloxl8 ::

Razvajen? Da pošta po Sloveniji rabi 3 dni (tudi, če gre iz LJ v Prekmurje in nazaj)?

Imamo res tako nizke standarde? Ne verjamem.

drvo ::

Glej 99% procentov paketov je sprejetih in dostavljenih naslednji dan(to je obveza, ki jo zahteva država in jo tudi kontrolira) , kdaj pa kdaj kak ni, ker se človek ali tehnika kdaj pa kdaj zmoti. Pač si se enkrat znašel med tistimi. Verjetno si tudi že kdaj prej dobil kak paket preko Pošte in je prispel naslednji dan.Če si ti nezmotljiv, si edini tak primerek na svetu. Pošta še zdaleč ni tako slaba v dostavi, že pogled čez mejo, v Italijo, ti pokaže, kaj je res slabo. Seveda pa so pošta ljudje, ki tam delajo, eni so bolj drugi manj zanesljivi, kot povsod. Verjamem, da se ti ni podrl svet, ker si mogel na paket počakati kak dan.

sloxl8 ::

Verjetno si tudi že kdaj prej dobil kak paket preko Pošte in je prispel naslednji dan.


Ne pomnim, da bi bil kdaj deležen tega.

drvo ::

sloxl8 je izjavil:

Verjetno si tudi že kdaj prej dobil kak paket preko Pošte in je prispel naslednji dan.


Ne pomnim, da bi bil kdaj deležen tega.



Pol pa si pač poseben in se pri tebi vedno zmotijo. Nimaš sreče.

darkolord ::

Daj prilepi ta tvoj tracking, da vidimo, kje se je ustavilo

sloxl8 ::

CP801875271DE, v Nemčiji prav gotovo ne.

FrRoSt ::

element je izjavil:

Na Amazonu naročim BBC's Planet Earth blue ray boxset. Paket dobim zelo hitro. Vseeno pa jim je nekje na poti uspelo zdrobit škatlo tako, da so blu-ray diski znotraj počeni (škatla zgleda potlačena na eni strani, kot bi se nekdo usedel nanjo). OK. Rahlo jezen pošljem nazaj, na avionu so očitno potolkli, se zgodi. Z Amazona pošljejo nov izdelek. Pred nekaj minutami grem pogledat v nabiralnik in vidim, da je paket zatlačen v nabiralnik. Očitno se geniju, ki je pošiljko pripeljal ni zdelo problematično na pol zatlačit škatlo, ki je dvakrat širša od odprtine nabiralnika do polovice vanj, nakar jo zagozdeno pustit tam. Škatlo potegnem ven, malo potresem in slišim plastične drobce, kar lahko pomeni samo eno. Že drugo so mi zdrobili. Škoda, da je pošta že zaprta, ker sem ravno primerno razkurjen...

Šalabajzerji eni...

:)):)):))

Sem kar nekaj PAKETOV dobil v zadnjem času preko pošte Slovenije, pa ti povem, da oni tega ne delajo! ;)

To so čiste Amazonske fore in čisti Amazonski šalebajzerji!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

St235 ::

sloxl8 je izjavil:

Razvajen? Da pošta po Sloveniji rabi 3 dni (tudi, če gre iz LJ v Prekmurje in nazaj)?

Imamo res tako nizke standarde? Ne verjamem.


Predvsem imamo zelo nizke dokazne standarde, ko lahko nekdo pljuva v tri dni, ne da se mu pa prilepit slike trackinga, da vidimo kaj se je v resnici dogajalo s paketom.

rabelj5 ::

sloxl8 je izjavil:

CP801875271DE, v Nemčiji prav gotovo ne.

https://t.17track.net/en#nums=CP8018752...

očitno se je res ustavilo nekje v slo

sloxl8 ::

@Lakotnik29
Morda si spregledal, ampak sem prilepil tracking number nekaj postov višje.

Machete ::

FrRoSt je izjavil:

element je izjavil:

Na Amazonu naročim BBC's Planet Earth blue ray boxset. Paket dobim zelo hitro. Vseeno pa jim je nekje na poti uspelo zdrobit škatlo tako, da so blu-ray diski znotraj počeni (škatla zgleda potlačena na eni strani, kot bi se nekdo usedel nanjo). OK. Rahlo jezen pošljem nazaj, na avionu so očitno potolkli, se zgodi. Z Amazona pošljejo nov izdelek. Pred nekaj minutami grem pogledat v nabiralnik in vidim, da je paket zatlačen v nabiralnik. Očitno se geniju, ki je pošiljko pripeljal ni zdelo problematično na pol zatlačit škatlo, ki je dvakrat širša od odprtine nabiralnika do polovice vanj, nakar jo zagozdeno pustit tam. Škatlo potegnem ven, malo potresem in slišim plastične drobce, kar lahko pomeni samo eno. Že drugo so mi zdrobili. Škoda, da je pošta že zaprta, ker sem ravno primerno razkurjen...
Šalabajzerji eni...

:)):)):))

Sem kar nekaj PAKETOV dobil v zadnjem času preko pošte Slovenije, pa ti povem, da oni tega ne delajo! ;)
To so čiste Amazonske fore in čisti Amazonski šalebajzerji!


Jaz sem sicer v dobrih odnosih s poštarji, ker mi nosijo večinoma prostovoljno robo v službo. Mi pa isto zatlačijo sem pa tja zadeve v nabiralnik, da visi 97% ven. Enkrat mi je vogal paketa v katerem je bila vinilka stlačil not, in je teža premagala uho ovitka in ga zlomila. Šlo je za zelo drago novo plato :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

val46 ::

a je res tolk težko počakat dan,dva al pa kdaj celo tri za pošiljko? če se ti tolk mudi, zahtevaj od pošiljatelja, da da na hitro express pošto, pa pol še doplačaj to in če ne bo v dnevu pri tebi, pol se pritožuj. Me prov zanima kje in kaj delaš in če delaš kake stvari, kjer si tempiran s časom, če ti vedno uspe narediti v času oz.do roka? Sej ne da zagovarjam pošto al kej tazga, sam včasih ni vse sam od njih odvisno. Tud sam sem že imel podoben primer, ko sem čakal na paket in sem se odpravil zjutraj kar na pošto, da ga čimprej dobim(da ne čakam doma poštarja), pa mi je tista ženska za pultom dejala, da danes niso še prejeli paketov iz centralnega skladišča, ker je menda zaprta AC bila, zaradi neke prometne nesreče in da je njihov kamion obtičal v koloni na AC. In da bodo dostavili naslednji dan...

drvo ::

Jaz sem si pred nekaj leti naročil pri hoferju ps4, tri dni sem vsak dan dobival sporočilo, da je paket prispel na dostavno pošto in da ga dobim še isti dan in vsak dan je v sledenju, ko paket ni prišel bilo zabeleženo, da se je vrnil v logistični center. No četrti dan sem dobil obvestilo, da je paket na pošti in ga dobim,in res, paket je prišel. Fora pa je ta, za nedostavo ni bila kriva pošta, paket so tri dni dostavljali na navedeno pošto, a kaj ko so v Hoferju navedli poštno številko in pošto, ki je bila na čisto drugem koncu Slovenije. No,tretji dan si je nekdo na tisti pošti očitno vzel čas in pogledal pod katero pošto spada moj kraj, prečrtal in navedel pravo pošto. Včasih gre v življenju pač kaj narobe. Očitno pa se najdejo vestni ljudje na pošti, ki so pripravljeni popraviti napake drugih, čeprav bi lahko komot poslali paket nazaj Hoferju in zabeležili, da pri njih ni te osebe, pa niso.

St235 ::

sloxl8 je izjavil:

@Lakotnik29
Morda si spregledal, ampak sem prilepil tracking number nekaj postov višje.

Ja, zdaj sem videl. Moja napaka.

Ja, zgleda da je en dan potovalo do sortirnega mesta. 8ga je biko verjetni pa prepozno da bi se karkoli zgodilo.

Drugac pa je bilo precej podobno. En dan za prevzem in sortiranje, naslednji dan dostava. Tako v de kot pri nas.
Treba pac vedet da ravno sortirnice ppberejo najvec casa in ne kilometri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

FrRoSt ::

Machete je izjavil:


Jaz sem sicer v dobrih odnosih s poštarji, ker mi nosijo večinoma prostovoljno robo v službo. Mi pa isto zatlačijo sem pa tja zadeve v nabiralnik, da visi 97% ven. Enkrat mi je vogal paketa v katerem je bila vinilka stlačil not, in je teža premagala uho ovitka in ga zlomila. Šlo je za zelo drago novo plato :(

Jaz sicer nisem v odnosu s poštarji, razen kadar pridržim svojega psa, če imata težave! :))

Pošta obstaja že dolgo! Po resnici povedano, obstajala je tudi že dolgo pred mano! In Pošta ima svoja pravila!! PRAVILA! Kako se zadeva (pošiljka) označi, zaščiti, .... in vse do pogojev, kako se zadeva sprejme! VZEMITE si malo časa in se informirajte! :)) Tam vam tudi zavijejo paket, svetujejo, in predvasem primerno in PRAVILNO označijo pošilko! ;) In svetujejo, kaj in kako spada pod paket in kaj pod navadno pošto, ... recimo za znamko A! :)

Zdaj, ali je potrebno razlagati, zakaj poštar ne more ali ne zna vohati, kaj je v pošiljki je druga stvar! In zakaj je neki občutljivi paket elektronike, seveda kupljen najceneje na Amaconu in poslan z navadno neoznačeno pošto veliko dražji kot če ga kupiš v lokalni trgovini , veliko dražji!???

ZATO, ker Šalebajzerji določenih stvari ne razumejo in jih NOČEJO Razumeti!! Šalebajzerstvo pa valijo na vse ostale okoli sebe! :))

Menda bo prišla dobo, ko bodo vaše paketke dostavljali kar z droni pa zraku! :)):)):)) In takrat bo do šalebajzerski poštarji izključeni! 8-)

In neka treking aplikacija pri tem, kje ti razsujejo paket, nima verjetno nobenega pomena. Ali se pač motim!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

LeQuack ::

Ravno danes gledam cenik za pošiljanje nekega majhnega paketa (kot pismo) 500-1000g, in je cena že debelih 8,4€ za priporočeno pošiljko. Še nedolgo nazaj je bilo nekje pol ceneje, tako da so kar orenk podražili.
Quack !

jocoj ::

To je cena za tujino in je takšna že precej časa.

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

To je cena za tujino in je takšna že precej časa.


Ja sem pozabil omenit, za tujino seveda. Očitno Pošto isto stane če pošljem to majhno stvar v Avstrijo ali pa v USA, ker cena je ista.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jocoj ::

To je vedno bilo tako za pisma do 2kg kar naredi naso posto eno najbolj ugodnih v Evropi za posiljanje na oddaljene destinacije.

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

To je vedno bilo tako za pisma do 2kg kar naredi naso posto eno najbolj ugodnih v Evropi za posiljanje na oddaljene destinacije.


Ampak za bližnje pa drago.
Quack !

jocoj ::

Relativno gledano. Se vedno med najcenejsimi. Ista storitev iz Hrvaske v Slovenijo je recimo 105 kun. Ostale sosednje drzave imajo vse precej drazje.

Gagatronix ::

FrRoSt je izjavil:

Machete je izjavil:


Jaz sem sicer v dobrih odnosih s poštarji, ker mi nosijo večinoma prostovoljno robo v službo. Mi pa isto zatlačijo sem pa tja zadeve v nabiralnik, da visi 97% ven. Enkrat mi je vogal paketa v katerem je bila vinilka stlačil not, in je teža premagala uho ovitka in ga zlomila. Šlo je za zelo drago novo plato :(

Jaz sicer nisem v odnosu s poštarji, razen kadar pridržim svojega psa, če imata težave! :))

Pošta obstaja že dolgo! Po resnici povedano, obstajala je tudi že dolgo pred mano! In Pošta ima svoja pravila!! PRAVILA! Kako se zadeva (pošiljka) označi, zaščiti, .... in vse do pogojev, kako se zadeva sprejme! VZEMITE si malo časa in se informirajte! :)) Tam vam tudi zavijejo paket, svetujejo, in predvasem primerno in PRAVILNO označijo pošilko! ;) In svetujejo, kaj in kako spada pod paket in kaj pod navadno pošto, ... recimo za znamko A! :)

Zdaj, ali je potrebno razlagati, zakaj poštar ne more ali ne zna vohati, kaj je v pošiljki je druga stvar! In zakaj je neki občutljivi paket elektronike, seveda kupljen najceneje na Amaconu in poslan z navadno neoznačeno pošto veliko dražji kot če ga kupiš v lokalni trgovini , veliko dražji!???

ZATO, ker Šalebajzerji določenih stvari ne razumejo in jih NOČEJO Razumeti!! Šalebajzerstvo pa valijo na vse ostale okoli sebe! :))

Menda bo prišla dobo, ko bodo vaše paketke dostavljali kar z droni pa zraku! :)):)):)) In takrat bo do šalebajzerski poštarji izključeni! 8-)

In neka treking aplikacija pri tem, kje ti razsujejo paket, nima verjetno nobenega pomena. Ali se pač motim!??


Posta Slovenije je postala v zadnjem desetletju in pol bolj neka trafika ki se ukvarja z vsem mogocim, mimogrede pa se opravlja postne storitve. Moj pokojni oce se v grobu najbrz vrti kot turbina. (Dolga leta je bil upravnik poste Ljubljana-1)

FrRoSt ::

To je čisto res! 8-)

Je pa tudi res, da so očitno tudi stari prestižni zlati standard, kar se tiče sodobne svetovne šalebajzerske pošte, šalebajzerskih pošiljateljev in šalebajzerskih naročnikov! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Senior Dev ::

Čas da se obudi tema. Kdo vodi to Pošto Slovenije? To so verjetno skrajno nesposobni ljudje in kdo jih je sploh nastavil? Sredi gužve se zdaj še poštarji spravljajo štrajkat ker vodstvo ne zna organizirat dela v teh razmerah. Ja pismo belo kaj ne znate potegnit parsto pogodbenih delavcev da pridete na zeleno vejo in da ne stojijo paketi tri tedne v skladiščih na istem mestu? Pa ne se opravičevat na televiziji, ker to delajo samo še državna podjetja. Pa najdite čimprej odgovorne za te burleske. Mojstri, nekatere stvari se da predvidevat, ni to nenadno sneženje, ki sredi zime vsako leto znova preseneti Dars. Državno podjetje. Višja sila, gremo dalje!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Ganon ::

iNooby ::

Na vse zgoraj napisano bi samo na kratko povedal nekaj o pošti. Pošta že dolgo ni več kvaliteta, ampak samo še kvantiteta. Na PLCJU delam namreč že 10 let in se je odnos od takrat do danes bistveno spremenil. Govorim o odnosu nadrejenih do delavcev. Pač tisti "zgoraj" so požrešni in se jim j*** za vaše pakete, prav tako seveda za njihove podrejene. In na dnevno količino sprejetih paketov na PLCJU je poškodb zelo malo. na 20.000 paketov je morda poškodb okrog 100(govorimo na dnevni ravni, enega PLCJA). There you go..
Haters gonna hate...

MadMax ::

Vprašanje: na koliko časa se lahko zgodi, da je številka pošiljke (CF....SI) znova uporabljena?

Danes sem zjutraj dobil SMS da naj bi mi dostavili pošiljko.
Pošiljke ni bilo.
Kljub temu pa sem pravkar dobil SMS o uspešno vročeni pošiljki???
Številka je ista kot na pošiljki, ki sem jo 30.11. dejansko prejel (glej nižje, 4.), za tokratno pa ne vem kdo bi bil pošiljatelj, čakam pa par pošiljk iz LJ.
Saj podvojeno sledilno bi še razumel, ampak na mojo tel. št. o poslali sms in na moj mejl obvestilo o vročeni pošiljki...

12/12/2020
8 Pošiljka vročena 1002 Ljubljana - poštni center Pošiljka vročena na naslovu
7 Pošiljka je v dostavi in bo predvidoma dostavljena danes 1002 Ljubljana - poštni center Pošiljka predana pismonoši za dostavo na naslov naslovnika
6 Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti PLC LJ

11/12/2020
5 Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti PLC LJ





30/11/2020
4 Pošiljka vročena (mojapošta)Pošiljka vročena na naslovu
3 Pošiljka je v dostavi in bo predvidoma dostavljena danes(mojapošta)Pošiljka predana pismonoši za dostavo na naslov naslovnika

29/11/2020
2 Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti PLC LJ

28/11/2020
1 Pošiljka oddana v prenos na pošti 1102 Ljubljana
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Senior Dev ::

Je varno naročit pršut preko Pošte Slovenije? Ga lahko podlasica nese če je paket kje zunaj pod milim nebom? Ti lahko zaračunajo dodatni mesec zorjenja pršuta?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

slott ::

#samopovem dhl mi je poslal paket na švedsko namesto v slo :( tolk o šalabajzerizmu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

dice7 ::

Narocal prsut preko GLSa. Ga podlasica odnesla.... Se dodatni mesec zorjenja so mi zaracunali 8-O
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714988 (8405) jocoj
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545200 (16041) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022778 (16270) xxxul
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116600 (12815) Janac

Več podobnih tem