» »

Dinokomp

Dinokomp

Temo vidijo: vsi
««
5 / 11
»»

RejZoR ::

My bad, res piše TV kartica...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

margarer ::

Izi

Glej, jaz nikol nisem imela pri spletnih nakupih slabe izkušnje, in zakaj bi to počela, mam pač outlook in star comp, zato brišem ker je počasen. Kaj bi imela od tega. No zakaj oni nimajo tiste druge kartice več v ponudbi? Ti lahko daš roko v ogenj za Dinota, to je tvoja stvar, jaz sem bila pa razočarana. Sploh ko sem vidla da moje kartice ni več. Kaj bi ti mislil?
Sicer je tako, jaz sem prvič in zadnjič naročila pri njih

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: margarer ()

RejZoR ::

Imaš pa še na njihovi strani zgodovino naročil. Preveri še tam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

margarer ::

Ja tam zadaj piše ta kartica, potem sem pa jaz trapasta in sem naročila napačno.Ne vem več

Ziga Dolhar ::

Pač sporoči, da v 14-dnevnem zakonitem roku odstopaš od pogodbe.

Vrneš po pošti kartico, in jim sporočiš številko TRR, kam ti nakažejo kupnino.

Predvsem se pa ne pusti prestrašit pisanjem o "pravnem oddelku". Tudi Slotech ima svojega.
https://dolhar.si/

margarer ::

Hvala, ampak sem se že, in odgovorila sem da bom kartico vzela, a oni itak nimajo možnosti da vrneš blago nazaj, tko da, pomirila sem se že s tem. :(

RejZoR ::

Seveda jo lahko vrneš, to je zakonsko. Sploh če je nisi(oz ne boš) odpirala ti nimajo kaj komplicirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

kartico lepo prevzemi brez odpirat in jim lepo napiši mail da v skladu z zakonom o varstvu potrošnikov odstopaš od pogodbe.

edino kar te stane so stroški za vračilo izdelka.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Izi ::

Res je, slovenska zakonodaja omogoča, da pri nakupu preko interneta brez razloga odstopiš od pogodbe v roku 14 dni od prejetja izdelka.
Seveda moraš izdelek vrniti na svoje stroške, nepoškodovan in originalno zapakiran. Prodajalec pa mora v roku 30 dni nato vrniti celotno kupnino skupaj s stroški pakiranja in pošiljanja, ki si jih ti že plačal pri prejemu.

Nekaj zanimivosti:
To velja samo za slovenijo, če naročaš iz katere druge države veljajo zakoni tiste države, ki pa večinoma niso tako velikodušne kot Slovenija.
Če naročaš glasbo, filme ali računalniške programe, jih lahko vrneš samo dokler ne pretrgaš originalnega pečata s katerim je zapečatena embalaža. Pravzaprav to velja za vso robo, ki ima na embalaži varnostni pečat, ki zagotavlja da gre za originalno robo. Čim je pečat enkrat pretrgan zadeve ni več mogoče vrniti, razen seveda če se izkaže, da je pokvarjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

RejZoR ::

No ja, pečati na špilih veljajo tud pri nas. Sploh odkar imajo špili aktivacije s serijsko oz multi špili.
Dokler ni odprto načeloma ni problem. Če pa odpreš, pol pa lahko samo prodaš kot rabljeno na Bolhi al pa kaj podobnega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

margarer ::

Evo kartica je prišla, a če jo nazaj pošljem, bom riskirala da nimam ne kartice ne dnarja, ne zaupam, saj je pač tv kartica, ne tista ki sem jo hotla sicer, je pa ena izkušnja zame. Hvala vsem za nasvet :)

Ziga Dolhar ::

Seveda to riskiraš.

Oni pa riskirajo dodatnih 10% vrednosti kupnine za vsak dodaten mesec zamude. (No, ali pa uporabijo Foto-Mixi taktiko in se gredo ustečajnit.)

Aja, mal bom zoprn.

Že zaradi odnosa (omenjanje "IPja" in "pravnega oddelka") si zaslužijo odstop od pogodbe.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

hotlips ::

Jaz bi jih na tvojem mestu poklical in jim še enkrat razložil, da ti kartica ne ustreza je še vedno zapakirana in jo želiš vrnit oz. zamenjat za tisto katero si želela nabavit. Kar na slepo (brez dogovora) pa je ne pošiljaj, saj je v tem primeru najverjetneje ne bodo prevzeli in jo boš po 14 dneh dobila nazaj.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

šernk ::

piši jim mail da odstopaš od pogodbe (razloga ti ni potrebno navesti) in jih poprosi za nadaljna navodila. mimovrste ima poseben dokument katerega je potrebno izpolnit, kako je pri dinokomp pa ne vem osebno. da bi ostala brez enega in brez drugega pa malo verjetno. samo račun skopiraj in maile shranjuj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

margarer ::

Ja, bom juter poklicala, pa rekla tako, pa bomo vidli.

KTr1sk ::

konec novembra sem poslal pokvarjeno miško (z računom), garancija velja do februarja in zdaj bo kmalu potekla garancija, miške pa še vedno nisem prejel popravljene, odgovorijo mi niso nič na email...kaj so mi dolžni po več skoraj dveh mesecih...vrniti denar in ali zahtevati novo miško? jutri jih obvezno pokličem
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

RejZoR ::

Če je 45 dni že mimo jih lepo kontaktiraj in povej, da je 45 dni minilo in da želiš vračilo kupnine/novo miško. Tko čiost u izi z mirnim tonom. Ker je tko po zakonu ti ne sme nihče komplicirat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KTr1sk ::

še dobr da sem jih klical, drugače bi še kar čakal, rekli so da lahko izberem katerkoli izdelek v njihovi trgovini, ker miška ni več dobavljiva, popravilo pa ni mogoče...nisem jih vprašal za vračilo denarja ...
sem premišljeval da bi mogoče res kaj kupil..
gledal sem vodna hlajenja za cpu

a je mogoče tale dobra zadeva ?
http://www.dinokomp.si/index.php/cPath/...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Rias Gremory ::

Link ni pravi.

Ampak, če bi rad tiho in v redu hlajenje ti priporočam --> http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Sam imam ta hladilnik in ima moj CPU trenutno 34°C.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

KTr1sk ::

v load ali idle in kateri procesor imaš?
z zgoraj vodnimi hlajenji ima kdo izkušnje kako hladijo in v čem se razlikujejo?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Rias Gremory ::

Idle (beri: firefox in xchat).
CPU: AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor@3,4GHz
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

Rias Gremory je izjavil:

Link ni pravi.

Ampak, če bi rad tiho in v redu hlajenje ti priporočam --> http://www.dinokomp.si/product_info.php...
Sam imam ta hladilnik in ima moj CPU trenutno 34°C.

Težko imaš 34 stopinj, ker mam jaz z custom vodnim v idlu 37 stopinj, je pa res da se ivoti ful grejejo in bi ga rabil odpret... kater cpu maš?

Rias Gremory ::

Daj prvo do konca preberi in potem skakaj v zrak, ker ima nekdo par stopinj manj od tebe.

V sobi mam 19°C tako, da je IMO čisto možno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

Jaz mam pa 16 stopinj.

Maš kaj OC procesor? Pa poženi intel burn test, ker nobenega ne zanimajo idle temeprature.

Rias Gremory ::

Ne, nimam nič OC. Ne, ne bom pognal nobenega testa, ker je to tema z naslovom "Dinokomp", če ti pa še kaj ni jasno pa še enkrat preberi ta post.

Pa ful je supr, da maš custom vodno hlajenje.

P.S.: Don't be an ignorant fuck.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

In zakaj potem pišeš o temperaturah, če je naslov teme Dinokomp?

Rias Gremory ::

Ta podatek sem podal uporabniku KTr1sk, da bi se mogoče lažje odločil za nakup.

Pa upam, da nekdo kmal pobriše tale off.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Assass1n ::

Kje preveriš zalogo in dobavne roke, sem poslal tam iz strani vprašanje pa ni odgovora, a moram klicat :) Nerad težim po telefonu če je lažja pot.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tilen ::

info@dinokomp.si
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Assass1n ::

Hvala Tilen, potem je za zaupat dinokompu? Ker hoh.de ima na zalogi, samo je 190+15 poštnine je 205, tukaj pa 210+6 raje vzamem v slo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tilen ::

Jaz sem tako naredil ob zadnjem nakupu slušalk. Poštnina in artikel iz Amazona bi me prišla cca 5EUR ceneje. Pred nakupom sem pisal na Dinokomp in so artikel dobavili v 3-4 dneh, čeprav ga niso imeli na zalogi. Dinokomp je ok. Še nisem imel težav z njimi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

NejcSSD ::

LOL, dve leti bo minilo, pa so še vedno 4 moji artikli pod uspešnice:
- i5 2500k, GTX 560 Ti Twin Frozr, Noctua NDH-14 in pa Teamgroup rami(za vse sem plačal pred dvemi leti manj.
Procesor 182evrov (210), grafa 212, hladilnik 62 in rami 44.

Tilen ::

Moji tudi, začuda? Kupil sem 2500k in Noctua NDH-14. Verjetno gre res za uspešne artikle? :|
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Assass1n ::

Sem naročil, niso meli na zalogi željene kartice, sem vzel z boljšim hlajenjem za 20€ dražjo, plačal na pošti ker v službi nimam klika, upam da pride do petka da mam čez praznike na high nastavitve :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

novinec09 ::

Če jo imajo na zalogi, jo boš itaq dobil takoj.

Sem se pa včeraj pogovarjal z Edijem iz Dinokompa in mi je povedal, da bi naj ta teden ali pa najkasneje naslednji teden zamenjali strani, saj so dali narediti novo spletno stran. Na novi strani bi naj tudi pisalo stanje zaloge oz. rok dobave izdelkov in večja ponudba izdelkov bi naj tudi bila, kot je sedaj. :D

Janac ::

Assass1n je izjavil:

Sem naročil, niso meli na zalogi željene kartice, sem vzel z boljšim hlajenjem za 20€ dražjo, plačal na pošti ker v službi nimam klika, upam da pride do petka da mam čez praznike na high nastavitve :)


Nice choice :))

NejcSSD ::

novinec09 je izjavil:

Če jo imajo na zalogi, jo boš itaq dobil takoj.

Sem se pa včeraj pogovarjal z Edijem iz Dinokompa in mi je povedal, da bi naj ta teden ali pa najkasneje naslednji teden zamenjali strani, saj so dali narediti novo spletno stran. Na novi strani bi naj tudi pisalo stanje zaloge oz. rok dobave izdelkov in večja ponudba izdelkov bi naj tudi bila, kot je sedaj. :D


SUPER!
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bdoxx ::

NejcSSD je izjavil:

novinec09 je izjavil:

Če jo imajo na zalogi, jo boš itaq dobil takoj.

Sem se pa včeraj pogovarjal z Edijem iz Dinokompa in mi je povedal, da bi naj ta teden ali pa najkasneje naslednji teden zamenjali strani, saj so dali narediti novo spletno stran. Na novi strani bi naj tudi pisalo stanje zaloge oz. rok dobave izdelkov in večja ponudba izdelkov bi naj tudi bila, kot je sedaj. :D


SUPER!


zadn cajt ja, da malo pošlitajo stran :)

Assass1n ::

Včeraj dopoldne naročil, danes popoldne prevzel na pošti, če bi bil doma bi ob 10:00 montiral v comp. Tako da priporočam dinokomp, imam potrjeno garancijo in račun, tako da se mi zdi da pri garanciji ni problema upam da ne bo treba preizkusit. Tudi napisal sem opombe da bi na drug naslov dopoldne, pa me je poklical in povprašal kako pa kaj in smo vse uredili.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

bdoxx ::

http://www.dinokomp.si/ majo prenovljeno spletno stran :)
sicer čist mimo nareta, ni podkategorij pa nič.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

first_line ::

To je res beda. Ne moreš sortirati nič, če gledaš za plato bi rabil vsaj velikost in podnožje, ne pa da gledaš 100 strani slikic, ki itak niso prikazane v 1:1 razmerju. Fuj in fej, upam da bojo kaj dodelali.

BoLhCa ::

"IZDELEK JE DOBAVLJIV IZKLJUČNO PO NAROČILU - VRAČILO IZDELKA ZARADI TEGA ŽAL NI MOŽNO!"

HAHAHA ja sevede, kar sami bodo si zakon zmislili lol :) Prav enaki pogoji so, kot za izdelek na zalogi...

bdoxx ::

je tudi nekaj cvetk pri garancijskih pogojih :), sicer pa še nisem imel problemov pri njih.

TheAmunraaa ::

Jeeezzzz! Dajte jim nekaj dni časa da poštimajo spletno stran tako kot se reče. Trenutno že imajo več filtrov, a še ne delajo.
Sedaj pa je res bil že zadnji čas da so izboljšali stran.
Mislim pa, da jim bo tudi prodaja sedaj boljše šla.

RejZoR ::

Hm, a bo zdej združil dinokomp.at s slovensko stranjo ker dinokomp.at ven vrže samo kup errorjev in to je to?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Venum ::

Sem sem bil napoten iz ene druge teme :=) Namreč kupil sem napajalnik pri dinotu, ki je za moje pojme preglasen (moral bi imeti termično regulacijo obratov (sem googlal problem in zgleda da nisem edini - nekteri so že rmajali izdelek in so dobili novega, ta termična regulacija se pa nekako "zaskoči" - na začetku je blo par minut dokaj znosno tiho, potem pa ko je temp naraščala je pa tudi ventilator postajal glasnejši (čeprav mislim da za brezveze, saj se obremenitev ni vlko spremenila).

Uglavnem gremo na pravni vidik :=) Malo zatem ko sem dobil napajalnik sem poklical dostavljalca(imajo svojega) (očitno tudi nabavlja reči) in sem mu razložil situacijo pa se je po malo pregovarjanja vdal in mi je obljubil, da mi lahko da drug napajalnik (sicer v kratkem roku ne seasonica, kar je vredu, ker ga nočem več), vendar bi imel malo okleščeno izbiro (vrjetno je mišljeno v kratkem roku, ker nimajo vsega na zalogi). Strinjal sem se, da se slišiva v ponedeljek pa mi bo povedal za katere napajalnike mi ga lahko zamenja. Napajalnika seveda še nisem pošiljal k njim (sva se tudi zmenila, da če bo v ponedeljek ali v torek kak njihov kombi v bližini jim ga bom oddal, čene ga bom dal na pošto).

No in med tem časom sem pogledal ponudbo pri drugem podjetju in sem se odločil, da bi kupil drug napajalnik nekje drugje (pri dinotu sem ga kupil sam zato, ker so skoraj edini imeli na zalogi seasonica, ki sem ga iskal). Komunikacija je do naročila potekala po emailih, po naročilu pa samo po telefonu, kjer sem pač opisal napako.. Sedaj me zanima ali imam kakšno pravno podlago s katero bi dobil denar nazaj namesto drugega napajalnika iz njihove ponudbe? Meni prideta na pamet dve stvari. Če se mi uspe prepogajat (vrjetno bo težko in dolgotrajno?), da mi vrjeno denar, ko dam napajalnik v garancijo (ali so to pravno dolžni storiti?) in druga možnost(če prva ne uspe), ki jo vidim je da vrnem napajalnik v okviru "varstva potrošnikov" v 8 dnevnem (semizdi) roku. Ali je to izvedljivo s tem, da je izdelek okvarjen? Kakšne so moje možnosti za pridobitev svojega denarja nazaj iz pravnega stališča (če njihova dobra volja zataji)?

Najbolj referiram na Žiga dolnarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

Venum ::

Potem sem pogledal še na njihovi strani in sicer se mi zdita dva pogoja za garancijo privlečena za lase:

1. Podjetje DINOKOMP d.o.o., ne odgovarja za morebitne zamude roka 45 dni ali za nepravilnosti pri popravilu. 45 dnevni rok prične teči, ko je artikel sprejet na pooblaščen servis in ne takrat, ko je bil oddan ali dostavljen na sedež podjetja DINOKOMP d.o.o.!

in

2. Če v garancijskem obdobju izdelka ni mogoče popraviti, ga lahko podjetje Dinokomp d.o.o. po lastni izbiri zamenja z drugim enakovrednim, ali vrne znesek, kateri pa se zmanjša v skladu z dolžino obdobja, ko ste izdelek uporabljali.

Lahko legalno izvajajo te "zakone" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

kmetek ::

14 dni imaš časa, da odstopaš od nakupa....naj bo izdelek ohranjen, spucan z originalno embalažo....ne rabiš povedati čemu....pač vračaš...nato imajo oni 30 dni časa, da ti nekako vrnejo kupnino....in to je to. niti nobene garancije čez dajati....to je za kasneje....znotraj 14 dni od nakupa jim javi....telefon/email...

1. mislim, da ni prav....od dne ko oni dobijo - dinokomp in ne servis....vmes je pač pošta, ki lahko pošlješ v petek k njim nazaj, dobi pa v ponedeljek....od takrat začne tečt.
od dneva, ko si oddal trgovcu nazaj...ampak ok, pikolovski 1 dan gor ali dol...
2. podčrtani del, mislim, da je v nasprotju z zakonom....ti lahko uporabljaš skoraj do konca garancije, ti ckrne, dobiš zamenjano z novim, enakovrednim ali dobiš dobropis za znesek, ki si ga plačal....itaq si na profitu :))

alpha1 ::

Nitro2O

Za kateri model Seasonica gre?

Venum ::

Bom probu taprvo uveljavit garancijo z vrnitvijo keša, če pa ne bo šlo bom pa vrnu v roku 14 dni ja, sicer bom meu stroške poštnine, ampak dobro. Ali mi bojo oni mogli vrnit še stroške dostave (6€), ki sem jih imel ko sem naročil napajalnik al samo vrednost napajalnika?

1. Se strinjam da je malo kmečko :D Oni so mi prodali oni majo 45 dni za popravilo oz. karkoli. Šteje se pa dan ko oni dejansko dobijo paket, ne ko si ga poslal ja :=)
2. To pa je tut malo smešno, sej so mi na funtechu vrnali celotno kupnino s poštnino vred pa sm napajalnik uporablu 2 dni.

A oni si sami zmišljujejo zakone al kak to gre? :D

alpha1: model je m12ii 750w.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132842 (72382) kuglvinkl
»

Katera grafična kartica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10719775 (15990) nuclear
»

Dinokomp izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9215966 (8507) x4en0n
»

Dinokomp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12819405 (11939) Rakunish
»

Dinokomp dostava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639861 (8450) darkolord

Več podobnih tem