» »

QT in mingw32-make - error while building

QT in mingw32-make - error while building

l-note ::

Imam težave s compilanjem projekta v QT-ju. Ko bi se moral izvesti mingw32-make, natančneje g++, dobim naslednji error:
g++: main.cpp: No such file or directory
g++: no input files
mingw32-make.exe[1]: *** [debug/main.o] Error 1
C:\Qt\2009.02\mingw\bin\mingw32-make.exe: *** [debug] Error 2

main.cpp se seveda nahaja v pravem direktoriju, tudi mingw32-make "vstopi" v tapravi direktorij (Entering directory...).
Do istega errorja pride, če buildam projekt preko Qt Creatorja ali pa na roke iz cmd-ja (qmake -project, qmake, mingw32-make).

AMPAK, stvar deluje, če ukaz, ki ga želi mingw32-make izvesti, prekopiram direktno v cmd, primer:

g++ -c -g -frtti -fexceptions -mthreads -Wall -DUNICODE -DQT_LARGEFILE_SUPPORT -DQT_DLL -DQT_GUI_LIB -DQT_CORE_LIB -DQT_THREAD_SUPPORT -DQT_NEEDS_QMAIN -I"c:\Qt\2009.02\qt\include\QtCore" -I"c:\Qt\2009.02\qt\include\QtGui" -I"c:\Qt\2009.02\qt\include" -I"." -I"." -I"c:\Qt\2009.02\qt\include\ActiveQt" -I"debug" -I"." -I"c:\Qt\2009.02\qt\mkspecs\win32-g++" -o debug\main.o main.cpp

Se pravi, ko pa želi ta isti ukaz izvesti mingw32-make v cmd-ju oz. prek Qt Creatorja, zadeva ne deluje.
Nekje sem prebral, da lahko težavo povzroča sh.exe, če se nahaja v PATH-u, ampak pri meni to ni vzrok.

MasterMind ::

Imaš v poti do main.cpp kakšne presledke? To je edina stvar, ki mi trenutno pade na pamet...
Gentoo, KDE uporabnik.

l-note ::

Ne, tudi to je vredu. Še mapo projekta sem probal dati direktno v C: in celo v /bin direktorij, kjer se nahaja mingw32-make, ampak ni efekta.

Edit: Našel sem nekoga s podobnim problemom LINK (rešitev je v čisto zadnjem postu). Ampak jaz v registru na tistem mestu nimam nobenega key-a, ki bi določal default working directory, tako da ne vem kaj točno je on izbrisal ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

l-note ::

Ok, rešil problem. S pomočjo TEGALE linka (čisto na dnu) sem ugotovil, da se key Autorun potencialno nahaja na 2 mestih registra. Na mestu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun tega key-a nisem imel, zato ga tudi izbrisati nisem mogel. Obstajal pa je na mestu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun in imel vrednost "cd \". Po njegovi odstranitvi se projekt zbuilda brez problemov. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Makefile in c++

Oddelek: Programiranje
253042 (2082) Looooooka
»

[Windows]Qt 4.3.0 Open Source

Oddelek: Programska oprema
161448 (1161) BigWhale
»

Qt Designer -> KDevelop C++ Error

Oddelek: Programiranje
352104 (1634) 'FireSTORM'
»

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

Oddelek: Programiranje
212257 (1702) sid_dabster
»

DevC++ težava?

Oddelek: Programiranje
181684 (1552) Gundolf

Več podobnih tem