» »

potni list vs. osebna

potni list vs. osebna

Tjulenj ::

zanima me prednost potnega lista pred osebno. v katere države z osebno ne morem priti? če kdo ve. hvala

ToniT ::

Z osebno lahko greš na Hrvaško, Italijo, Avstrijo in Madžarsko.
V ostale države pa zaenkrat ne. Nekaj se govori o tem, da bo možno iti z osebno v države EU in Švico (v jesen).
Prejšnji teden je bilo po televiziji, da so imeli ljudje probleme v drugih državah EU, ker jim niso dali štempla v pasoš ob prihodu v EU (ali pa so šli z osebno prek meje).

der_Alte ::

Z osebno te spustijo čez mejo... to je pa tudi vse. V hotelih, campih, gostiščih pa hočejo met potni list in ne 'kr ene' osebne. Osebna je zadost za kakšne enodnevne izlete v sosednje države.

Kaboom ::

jaz sem slišal da se v švico že da it z osebno... in celo v liechtenstein...

drugače pa : potni list - thumbs up

na sliki zgledam kot da sem tetoviran, ker mi piše prek face "žive naj vsi narodi..." ;((
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

MadMicka ::

sej zadeva je taka, da ko si enkrat v Italiji, greš lahko v katerokoli državo v EU, sej ni varovanih mej....

drugo pa je, če te potem kdo ustavi in preverja (npr. policaj, ker naredim prometni prekršek, itd.)

brandy ::

Tukaj imate uradno kam lahko potujete z osebno izkaznico.
Torej v drzave s katerimi RS nima sklenjenih sporazumov, z osebno izkaznico ne smete potovati.

brandy ::

Ker je pri odlocanju pomembna tudi cena pa si oglejte tudi te.

Tomi ::

Še vedno je tako, da je potni list precenjen, tako da se splača pomisliti, ali ga res rabiš ali pa je to samo zaradi reklame in drugih. Meni osebno se zdi nesmiselno ga naročiti, ker lahko do vseh držav, kamor bi me mikalo iti, grem tudi z osebno.
Drugo je pa, če potuješ veliko, in ne veš, kam boš vse moral.
metrodusa.blogspot.com

Bx ::

tko k prav madmicka
sam sem šel v nemčijo in potem naprej na nizozemsko samo z osebno, res pa je da me nikjer razen na avstrijski meji niso kontroliral
Bx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava osebne izkaznice, če so vsi dokumenti potekli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226715 (17691) mihapc123
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821183 (18170) Tomi
»

Nujno: čez mejo z poteklim potnim listom

Oddelek: Loža
4911772 (10753) bluefish
»

V Bolgarijo z osebno?

Oddelek: Loža
73053 (2794) janez77
»

Potni list "je cez rok"! Rabim ga cez 5 dni!

Oddelek: Loža
347227 (5651) perci

Več podobnih tem