» »

Prenosnik z HDMI izhodom kateri ?

Prenosnik z HDMI izhodom kateri ?

DFXAA ::

Pozdravljeni!

Kupujem prenosnik obvezno z izhodom hdmi ali dvi, dvi sem opazil da jih ni dosti in da so redki, tako da hdmi ... vprašanje ... ali bo slika ok ko ga povežem z eksternim monitorjem ?? bisteno da je slika lepa ( dejavnost poker..)... poskusil sem s puncino Toshibo in vga izhodom pa je bila na mojem 22"lcdju slika OBUP! tako da vga ne pride v poštev... kakšna bo slika preko hdmi->dvi vmesnika ?? ima kdo izkušnje ?? ali bo enaka kot jo imam sedaj s navadnim računalnikom ?

Mašino sem gledal tole : http://toshiba.diskontcomputer.com/Syst...

Najlepša hvala za pomoč,

DFX

JayKay ::

ko govoriš da je ubup bila, kakšna je bila resolucija? Če 1280x800 laufaš na 22" ki ima native 1680x1050 pol bo res zgledalo obupno...

Leks ::

Če ne potrebuješ 17", si oglej Lenovo N500, ki ima HDMI. En model dobiš že za 500€, nekoliko boljši model
pa za 600 €.

DFXAA ::

Resolucija res ni bila visoka,vendar sem tudi prebral na parih forumih da je vga izhod na laptopu slab...nisem strokovnjak za laptope tako da...torej če kupim recimo tole

http://www.mimovrste.com/artikel/275016...

in priklopim na lcd bi moralo biti vse kot se šika ??

Hvala za pomoč,

DFX

JayKay ::

če ima tvoj LCD hdmi vhod pol ja :) aja, pa slika iz vga je vredu, samo pravo resolucijo je potrebno nastavit

DFXAA ::

Ja lcd ma dvi vhod, pač digitalni vhod iz grafične,ne vem a je to dvi al hdmi, nisem strokovnjak za te stvari tako da... na kar je priklopljen tudi sedaj edino kar bom potreboval kolikor vem je hdmi dvi converter upam da ta ne zniža kvalitete slike...

LP

DFX

Lori ::

Problem zna bit tale hdmi za 22'', ker tile hdmi na laptopih majo sam hd resolucije (720p; 1080p,i; 480p) in ti maš 16:10. Zdaj mislim da se da tud custom resolucijo nardit na hdmi izhodu, sam kaj več o tem kdo drug mogoče? l.p.

JayKay ::

keri lcd?

DFXAA ::

JayKay ::

ja tukaj ne piše da bi mel hdmi...

DFXAA ::

Ja nima hdmi saj sem prej napisal da pride tu v poštev konverter dvi -> hdmi ... ne vem pa kak je s kvaliteto potem...

JayKay ::

pol po slika na nivoju dvi. Slika bo pać boljša kot na vga

IceIceBaby ::

Problem zna bit tale hdmi za 22'', ker tile hdmi na laptopih majo sam hd resolucije (720p; 1080p,i; 480p) in ti maš 16:10. Zdaj mislim da se da tud custom resolucijo nardit na hdmi izhodu, sam kaj več o tem kdo drug mogoče? l.p.


Jaz imam 22" priklopljen na HDMI, pa se da normalno nastaviti resolucijo po želji.

Sicer pa razlike med HDMI/DVI in VGA praktično ni, če igraš poker. Če nastaviš pravo resolucijo je slika na cenejših monitorjih primerljiva. Pozna se pri malo boljših monitorjih ali, če delaš z grafiko.

jan01 ::

POglej si lenovo 3000 n500 na http://www.cyberport.de/home/2/1/0/0/ho... (15€ poštnine)

Leks ::

tile v nemški trgovini so res poceni. Če pa prišteješ zraven poštnino, provizijo pri nakazilu v tujino, ter dokup slo tipkovnice,
si pa na istem oz. slabšem, kot pri nakupu v SLO. Je pa res da ni vseh modelov na voljo v naši preljubi majhni državi.

Če si nemško orientiran človek in si dosti gor, se pa nakup vsekakor splača.

DFXAA ::

Kak pa se vam zdi tale mašina ...

http://www.mimovrste.com/artikel/275016...

Jaz mislim da je za ta denar trenutno najbolše kar lahko dobim pri nas... če ma kakšne pomankljivosti ki jih jaz nisem opazil prosim če mi mojstri poveste :)

LP DFX

Calligula ::

Najcenejse laptope z HDMIjem imas ponavadi pri Hoferju oz v Lidlu v akcijah. Po 400 Eurov pa gor. Zdaj je en za 500. Ce rabis vec in drazje pa...

jan01 ::

@Leks
1. poštnina(v prej omenjeni trgovini) 15€
2. nakazilo(odvisno od banke, prek splete poceni, par deset centov, odvisno od banke) oz plačilo s viso, mastercard
3. Kakšna je razlika med nemško in slo tipkovnico? Nikakršna proti ameriški. Itak pa ima večina slovenskih(splh pa cenejših) bolj ali manj profesionalne nalepke

Leks ::

poštnina je poštena, za nakazilo so mene nazadnje zelo olupili pri banki, saj je šlo na % od vrednosti in sem plačal okoli 50€.
Jaz opazim zelo veliko razliko med slo in nem tipkovnico. Vse tipkovnice slovenskih distributerjev, katere sem imel
možnost testirat so bile gravirane.

Seveda, če pa kdo ne opazi razlike v tipkovnici pa takoj v nakup, ker se res splača.

IceIceBaby ::

za nakazilo so mene nazadnje zelo olupili pri banki, saj je šlo na % od vrednosti in sem plačal okoli 50€.


ZELO so se olupili ja. Jaz redno nakazujem zneske po par 1000€ v tujino (EU in ne EU države), pa plačam običajno 1,25€. V EU države lahko nakažeš preko spletne banke in provizija za plačilo je enaka kot v Sloveniji (če je banka v SEPA, kar velika večina EU bank je).

DFXAA ::

No še enkrat me zanima če se vam tale ne zdi ok ??

http://www.mimovrste.com/artikel/275016...

Leks ::

@DFXAA
A tele z DOSom ste sami uvozili ? Danes sem klical okoli po uvoznikih, ker jih bodo pri nas v službi kupili nekaj, pa sem dobil info da so
trenutno na voljo zgolj z Visto, da z DOS varianto šele pridejo.

kixs ::

Pa si ti preprican, da potrebujes notesnik? 17" in 3+ kg ni ravno pojem prenosljivosti.

Sam bi verjetno vzel tegale:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

lp

DFXAA ::

Ni bistveno da je lahek, dosti ga ne bom prenašal je pa fajn da je manjši in lažji od navadnega da ga pa vsake toliko le lahko vzamem s sabo :)... pa 17 more bit ker rabim tut monitor od laptopa zraven + ekstern desktop na 22" ... specifikacija tega pa se mi zdi za ceno 700E odlična upam da se ne motim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DFXAA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411908 (7174) stumf

Burnout Paradise The Ultimate BOX in DIRT 2 problem

Oddelek: Igre
5710 (685) Rotaidal
»

ProBook 4710s VS Compaq 6820s

Oddelek: Kaj kupiti
61033 (942) mtosev
»

PRENOSNIK HP Probook 4710s

Oddelek: Kaj kupiti
81713 (1682) mtosev
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
51052 (964) crayz43

Več podobnih tem