» »

Press Ctrl-A to enter Ali RAID BIOS Setup utility, WTF?

Press Ctrl-A to enter Ali RAID BIOS Setup utility, WTF?

Brez Gesla ::

Pozdravljeni!

Vceraj zvecer sem hotel vzpostaviti mrezo med dvema racunalnikoma preko routerja. V nastavitvah za domace omrezje sem nastavil vse tako kot mora bit(ze 1000x prej naredil mrezo po tem postopku), potem mi je sistem javil da moram resetirat windowse in windowsi se niso vec prizgali. Izpisalo se mi je naslednje:

 prvic

prvic



Potem pa ko sem pritisnil Ctrl-A pa dobim naslednje:

 drugic

drugic



Zanima me kaj naj naredim da se mi bojo windowsi spet normalno zagnali, ker ne upam tukaj nic kliknit oz. potrdit ker so na racunalniku podatki ki ne smejo iti v nic, ker bi to pomenilo katastrofo. Kdo ve kaj naj naredim oz. kaj pomeni ta "error"?

mastah ::

mas kaki raid kontroler? itk pocakas kako minute pa se normalno zloudajo winsi

crush ::

prvo vprasanje: si imel na PC-ju RAID polje - ce ja, kateri tip?

kavcicm ::

odvisno kaj imaš zaeno polje postavljeno. Kolk maš diskov v mašini, ti si prišel v RAID bios, ker se ti sistem pač ni zagnal (preveri diske in njihovo delovanje) potem pa še BOOT order v biosu (ne RAID biosu).
Preveri tudi če je kje opcija da raid napravo izbereš zua primarni boot.
Carpe Diem

Brez Gesla ::

Racunalnik je od kolega drugace. Kako naj bi zgledal raid kontroler? Je to softwearska stvar ali hard? Racunalnik je pred vzpostavitvijo mreze deloval normalno... Zgleda ga je tale vzspostavitev mreze nekaj zjebala...

kavcicm ::

RAID controler je chip tako kot chip na grafiki al pa kjerkol drugje, po vsej verjetnosi na plati (ALI bios)
videl ga ne boš, lahko pa da si ga poškodoval na kak način ali pri prenosu.. sedaj razen če je imel navaden raid1 ne boš dobil ničesar (preberi si definicje raid polj)
Carpe Diem

Brez Gesla ::

Sepravi bodo sli vsi podatki na disku v p..?

kavcicm ::

bi rekel da je bil postavljen RAID0 in ti je odletel en disk, kar potem pomen da ja.
Carpe Diem

Okapi ::

Kaj pa se zgodi, če ne pritisneš ctrl+a, ampak samo počakaš, ali pa če pritisneš esc ali any key?

Ker to na slikah ni videti kot napaka, z enim samim diskom pa tudi ne moreš imeti raida.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

kavcicm ::

ja a ni očitno da se ne zgodi nič, ker se nima od kje BOOT-at??? Seveda ne more imet RAID-a z enim samim diskom zato je pa tam opcija JBOD.
Če so bili podatki res tako zelo pomembni potem res neumno da nihče nikoli ni nikamor tega arhiviral ?? 500GB disk in robocopy bi bil res elegantna in poceni rešitev.
Carpe Diem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid 0 ...pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81168 (856) darkolord
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362118 (1581) GrimReaper
»

Raid 1, backup podatkov - image ...

Oddelek: Programska oprema
91020 (939) cojss
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131456 (1300) nazz78
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272056 (1857) Igor

Več podobnih tem