» »

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov

1
2
»

boolie ::

Testi glede hitrosti so čisto odvisni od strani, ki si jo oglejuješ. Testov in člankov o tem je veliko (http://www.pcworld.com/article/161616/b....

huelz ::

V ff uporabljam mouse gestures (najboljsa stvar po narezanem kruhu) in tab mix plus, to je pa prakticno to, kar se tice vsakodnevne uporabe.
In ja, pri 50+ tabih pri prejsnjih verzijah ff ima probleme, bom pa se sprobal se 3.5tko, da vidim, ce je res.

Smeagol ::

Jaz pa sem šel iz IE8 na FF 3.0

Zaradi hitrosti.


Jaz pa ravno obratno :) S FF 3.0 na IE8.

Zaradi porabe pomnilnika (in posledicno hitrosti sistema)

bajro ::

FF zakon ! :)
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

mspiller ::

Primerjava IE8, Chrome in Firefox v porabi pomnilnika v 3 dneh.

To da gmail kuri nenormalne kolicine pomnilnika pa sem tudi jaz ze opazil v IE 6.

Tr0n ::

Chrome zakon ! :)

energetik ::

Aja, jst pa ne vem, kaj delate z desetinami odprtih zavihtov in ene par okni? Sej je to že totalno nepregledno. Jst imam največ ene 5 zavihkov odprtih v redkih primerih. Raje klikam po bookmarks tabu.

nekikr ::

To sem vprašal na začeku pa mi nihče ni znal odgovoriti. Ker ne vem zakaj bi imel 10 zavihkov odprtih. Tudi sanja se mi ne zakaj 50. Za 150 pa še če sem pijan ne najdem izgovora...

AmokRun ::

Tako se pač testira, gre so do nekih skrajnih mej.
Iz novice pa lahko razbereš, da je program zapru vse tabe, ko je prišel do 30.
Če pa browserja nekaj dni ne restartaš, pa z odpiranjem in zapiranjem tabov kamot lahko prideš do števila 150.

MrStein ::

energetik:
Aja, jst pa ne vem, kaj delate z desetinami ...

Moj sosed pa ne ve, kaj mi vsi počnemo s PC-ji. On še v življenju PC-ja ni uporabljal. A nehamo vsi Pc-je uporabjat ? Ali pa mogoče ne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Zakaj toliko, ker to rabiš pri svojem delu, pa ne samo to ... imaš odprtih več namizij, na katerem je na vsakem odprtih več različnih brskalnikov, ki imajo nato še vsaj posebej odprtih vsaj 10 zavihkov (tako zgleda to recimo na linuxu).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

CaqKa ::

Aja, jst pa ne vem, kaj delate z desetinami odprtih zavihtov in ene par okni? Sej je to že totalno nepregledno. Jst imam največ ene 5 zavihkov odprtih v redkih primerih. Raje klikam po bookmarks tabu.

gmail, gcalendar, gugl documents, slotech, facebook,3delavnica, youtube, stran od fakultete, ted.com, občasno kakšna spletna igra
to so strani, ki jih vsak dan čeknem in jih imam vsak dan odprte.
pol pa se naberejo zavihki teh strani in pa pri raznih iskanjih še zadetki+wiki...
na bookmarske se pa nikoli nisem navadil. že v starih cajtih na modemskih linijah sem imel po več browser okn odprtih.

MrStein ::

Jap. Zakaj bi stvar iskal v bookmarku, pa potem čakal, da se naloži, če pa lahko z alt-tabom takoj dobiš ?

Zato tudi (skoraj) nikoli ne uporabljam BACK gumba:
- lepo vse linke odprem v novem tabu (srednji klik*)
- v miru preberem trenutno stran, ko končam
- je naslednja že lepo naložena, in ko njo preberem, jo zaprem in
- v trenutku imam spet prejšnjo, brez čakanja na nalaganja

(če bi BACK delal hitro, kot obljubljajo v reklami, bi delal drugače, ampak realnost je pač realnost)

* - naj crknejo vse krave tistim, ki delajo linke, ki ne delujejo s srednjim klikom, prekleti f***!#%@#i
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AmokRun ::

(če bi BACK delal hitro, kot obljubljajo v reklami, bi delal drugače, ampak realnost je pač realnost)

V Operi dela.

Poldi112 ::

Ja, samo v Operi ti tudi, ko na novo odpreš browser, prikaže privzeto staro stran, namesto da bi naredil refresh.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Doh, uporabljam FF....

Pa da malo pare, da spustim:

To je bil ravno argument pri splavitvi verzije 3.0, da porabi "malo" več RAM-a na račun tega, da hrani zadnjih nekaj strani v memoriji v obliki za prikaz (že sparsano, rendano in kaj jaz vem kaj). Da bi BACK bil hiter. Pa je en kqr. Ne samo da ni že pripravljen za prikaz, ampak niti HTML source ni na voljo. Mislim koji spolni organ gre nalagat na novo stran, katera je bila na sveže naložena pred pol minute !?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Ne govorim za back po pol minute, pravim samo, da rahlo pretiravajo s cachingom. Prikaže mi slo tech z včerajšnjimi temami, točno tam kjer sem ga pustil, lepo prijavljen, ko pa dam refresh se moram pa še na novo prijaviti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gregor P ::

No, pa mi je danes dopoldne zaradi neke napake na neki spletni strani Chrome prvič zabil pomnilnik ... v trenutkih, ko sem še lahko videl Task manager, je že pisalo, da je uporabljal preko 900 MB pomnilnika ... čez kakšnih 10 minut pa se je požrešnež le pomiril:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sherman ::

Ne govorim za back po pol minute, pravim samo, da rahlo pretiravajo s cachingom. Prikaže mi slo tech z včerajšnjimi temami, točno tam kjer sem ga pustil, lepo prijavljen, ko pa dam refresh se moram pa še na novo prijaviti.


V Advanced -> History lahko nastavis kako se cache obnasa.

MrStein ::

Samo res, tale caching so zakomplicirali do amena (večina browserjev).

Deloma so najbrž krivi webmasterji/loleki s hecnimi nastavitvami:
- caching ne dela prav
- nič, damo "do-not-cache" oznako na stran, pa je, nam ko smo na istem LAN-u itak hitro naloži
- browserji: vse strani imajo "do-not-cache", nima smisla, bom ignoriral
- webmojstri izmislijo nov flag "really-don't-cache-this-page"
- repeat ...


(seveda Reload funkcija v browserju, ki pote ne reload-a, tudi ni pripomogla k rešitvi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SmeskoSnezak ::

Hmmm... 30 tabov? Malenkost. Jaz imam prakso , recimo npr. kar slo-tech. Pridem gor, grem 24ur, čist dol. Odpiram tabe, teme, ki majo zanimiv naslov, dokler ne dosežem vrha strani 24ur tem. Zatem pa se lotim branja vseh tabov. To počnem skor na vseh portalih/straneh, kjer berem novice.

Vsak ma svoj način brskanja, so stop complaining! :P
@ Pusti soncu v srce... @

joker16_7 ::

Še en razlog več za uporabo Firefoxa:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

darkolord ::

Ker razlog bi pa to bil?

jype ::

darkolord> Ker razlog bi pa to bil?

Da ne pušča rama praznga. Če ga človk kup, nej bo zaseden!

darkolord ::

No sam tega se FF najslabš drži.

techfreak :) ::

MrStein: don't-cache je uporabna zadeva. Zakaj bi cachal HTML, če se vsebina spreminja vsakih nekaj minut?

MrStein ::

Saj nož je tudi uporabna zadeva. Razen če jih je 7 zabodenih v moj hrbet. Če bi ga lepo uporabljali, bi bilo OK. Nisem mislil, da je orodje krivo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox OS je mrtev

Oddelek: Novice / Android
256254 (3944) klinker
»

Prihaja največja sprememba v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6720011 (14655) bambam20
»

Internetni brskalniki

Oddelek: Programska oprema
304323 (2701) masterpsi
»

Izšel Firefox 3.5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
17318517 (12492) urban99
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611800 (8363) MrStein

Več podobnih tem