» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
40 / 105
»»

astras ::

daj malo vecjo sliko prosim...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

erly ::

V mojem opisanem primeru pa imaš WiFi za povezavo z računalnikom in povezavo na Internet, torej lahko gledaš tudi Youtube ipd., fizično mrežo pa imaš za IPTV, kjer gre kabel direktno v modem.


Živjo,
ali ta "štorija" velja samo za Siol ali tudi za T2?
LP, eRLy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erly ()

novitibo ::

joj, sorry

a zdej se vidi?


 shema

shema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

erly ::

novitibo: Tvoje slike ne štekam :) . Na PC pelješ 2x povezave? Zakaj bi to naredil(razen, če ti ruter ne podpira multicasta)?
LP, eRLy

misek ::

erly, zato ker ima T2 modem štiri priključke - enega za internet, enega za telefon in dva za televizijo. Multicast promet za TV sploh ne gre na router. Zato mora Xtreamer za iptv v tem primeru biti povezan z wlan in eth. Tako kot PC z dvema mrežnima karticama. O tem jaz že ves čas govorim. Sicer pa se ne spoznam najbolje na te stvari, ker jih v praksi nimam.

astras ::

ce ima vdsl2 potem so vsi porti na modemu odprti za vse... bom potestiral... lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

novitibo ::

tako je. na PC peljem dva priključka: enega za internet iz routerja in enega direkt iz modema za IPTV (ker iz routerja ne dobim IPTV)...

ker mora biti Xtreamer povezan na router (za share z PC in obratno), tako ne dobim IPTV na Xtreamer, ker mi router blokira ta promet

imam router Tenda R502

če že ni možno "shackat" router, da bi sprostil IPTV promet, sem razmišljal o eni hardware nadgradnji:
 nova shema

nova shema



kaj pravite? bi bilo možno, da bi delalo vse?

Tarzan ::

tole s paricami ne bo šlo, ne pozabi, imaš en sam Eth adapter. Če ti preko routerja ne uspe speljati multicasta, potem tega router ne zmore/zna/ni pravilno nastavljen. Skupaj speti paric na tvoj način pa mislim da ne bo mogoče. :)

telexdell ::

Če so priklopi tako, kot je napisal misek potem se signal razdeli v T2 modemu in imaš na stikalo le internetni signal brez IPTV. Če pa boš dal stikao na STB boš pa imel le IPTV signal brez interneta. Varianta bi bili dve stikali, potem pa v kablu 4 parice za internet in 4 za IPTV. Kaj pa boš naredil pri Xtreamerju?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

na Xtreamerju bi združil v isti konektor parice za internet iz routerja in parice za IPTV iz switcha

novitibo ::

glede na sliko iz teme Nasvet:Utp kabl,internet,ip tv
se bojim da ne bo šlo, ker sem šele sedaj opazil da se uporabljajo zmeraj samo pini št. 1,2,3 in 6 ;((
http://www.incentre.net/content/view/75...
pini 4,5,7,8 so neuporabni v tem primeru

če zvežem na pine 1,2,3 in 6 dve žici skupaj (iz dveh različnih virov: switch in router, torej različni IP) bom kaj skuril, se bo kaj pokadilo? :D

Tarzan ::

Dvomim, delalo pa kljub temu ne bo. ;)
Router ali pa računalnik z dovolj mrežnih kartic in operacijskim sistemom za prave moške, pa bo delalo. No, še prej pa malo učenja. :)

novitibo ::

podučite nas kateri Router lahko prepričamo za multicast forwarding, ne mi pa s takimi izjavami spamat

DjTonic ::

astras glede T-2 FTTH in VDSL 2 je že bilo potestirano in deluje brezhibno na vseh portih TV + internet. Seveda mora biti TV naročen, drugače ne dela.

Pri VDSL 1 je malo drugače (Modem SVM 104 na primer). Če imaš 1x TV potem tv deluje na lan 4. V primeru 2x TV deluje na 3 in 4. Če se gleda TV, internet ne deluje in obratno. Je že bilo o tem napisano par postov nazaj.

Routerjev z multicast podporo je kar veliko. Najprej je potrebno preveriti, če je nanj možno inštalirat dd-wrt ali tomato. Če je možno se ga namesti in zadevo pravilno skonfigurira in to je to (Običajno je kljukica pri Filter multicast).

mitfif ::

jaz imam siol TV in adsl linijo 1024/256. Modem ima 4 porte, od katerih naj bi bila 2 namenjena internetu, 2 pa siol TV-ju, nisem pa 100% zdajle, če se jih v administraciji da kakorkoli konfigurirat. vsekakor so pa to ločeni porti.


Pri Siol modemih so porti ločeni (Data, Voice, Video). Če imaš modem Ganymede ali Sinope vpiši v brskalnik 192.168.1.1 (username:user, password:user), v meniju imaš odvisno od firmware verzije Port configuration, kjer lahko nastaviš kar želiš. Če imaš modem Sagem greš z 192.168.2.1, geslo je enako.

@misek: verzija 0.4.1, skopiral mapo na usb disk. odprl IP Xa v browserju. zagnal php skripto z usb diska. v novem oknu izbral Install_all_iptv + enter. počakal, da se izvede ukaz. Nato sem na Xu spremenil IP na 10.0.0.1 in šel v UPnP, kjer sicer je Xtreamer_IPTV, vendar ko ga odprem, ni notri nič drugega kot usbmounts. sem probal parkrat restartat, tudi uninstall in ponovno install, pa je vedno enako.


Ko zaženeš skripto nastavi na Xtreamerju DHCP, ga restartaj in ti mora delovati (seveda moraš imeti Xtreamer povezan na port VIDEO).

telexdell ::

Obstajajo routerji kateri lahko forvadirajo IPTV ali internet na vsakem portu. Ne poznam pa router, keteri bi na npr. po izhodi 1 sočasno omogočal priklop obeh signalov. Ne poznam DHCP ali port forwading nastavitev, da bi lahko na en port dal dva IP naslova. Ne poznam mrežne kartice (rezen GB), katera bi omogočala 8 žilni priklop in potem v sebi razdelila signala na dva ločena IP. Sem pa odprt za učenje in bi bil vesel vsakega linka za katero od teh nastavitev ali mrežno kartico s takšnim priklopom. Drugače pa se mi zdi da mlatimo prazno slamo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

razočaran 8-O

erly ::

erly, zato ker ima T2 modem štiri priključke - enega za internet, enega za telefon in dva za televizijo. Multicast promet za TV sploh ne gre na router. Zato mora Xtreamer za iptv v tem primeru biti povezan z wlan in eth. Tako kot PC z dvema mrežnima karticama. O tem jaz Ĺže ves čas govorim. Sicer pa se ne spoznam najbolje na te stvari, ker jih v praksi nimam.


Uf, bom se poigral, da potrdim tole tezo. Ker vse je malce čudno slišat. Imam 8x priključkov na MILANu in ko je montiral je rekel "da je vseeno" kje je kaj in tako imam na 1. telefon in na 8. Net in to samo zato, ker gresta kabla za tel. in Net vsak v svojo smer (praktična postavitev).

Berem naprej in nisem prepričan, da vas sledim. Priznam nisem ravno tehnični "znalac".

Ker je eden glavnih razlogov, da nabavim Xtreamerja tudi predvajanje T2 TV kanalov prek njega (ok, tudi VC1 mi Tv ne podpira) bi rad bil na jasnem kaj Miškova rešitev omogoča:
- Predpostavljam, da je POANTA IP TV rešitve prek XT to, da predvaja T2 TV ne da bi bil naročen na T2 TV? (tako, kot to počne VLC (T2 multicast) pri meni brez težav prek ruterja, ki je bil kupljen po principu "lep mora bit" :) )
- Kaj pomenijo v enem od postov omenjene težave pri "preklaplanju" kanalov?

ps: Če moja prva alineja ne velja, potem mi je morda posledično tudi jasno zakaj se ukvarjate z dvema priključkoma.
ps2: na moj router ni možno namestiti dd-wrt

LP,
Robert
LP, eRLy

telexdell ::

...- Predpostavljam, da je POANTA IP TV rešitve prek XT to, da predvaja T2 TV ne da bi bil naročen na T2 TV? (tako, kot to počne VLC (T2 multicast) pri meni brez težav prek ruterja, ki je bil kupljen po principu "lep mora bit" :) )

Ne vem kako lahko pričakujete, da boste vse stvari dobili kar zastonj? Mogoče je Xtreamer ali Popcorn ali WDLive ali... narejen celo tako, da po vsaki uri brezplačnega gleanja IPTV izpljune še kakšen €?
Xtreamer je pač dobra zadevca, katera lahko poleg vsega ostalega tudi delno nadomešča STB in nič več. Ima možnost, da vidimo programe iz celotne sheme (tudi tiste, katere mogoče nimamo naročene), zato pa ni: EPG, opisov oddaj, novic, iger... Pogoj pa je, da imamo naročeno IPTV.

PS- Robert a bi mi bil pripravljen posredovati navodila (lahko na PM) kako nastavim VLC da bom spremljal IPTV od T-2 brez naročnine. Sam sem naročnik SIOL bi pa rad gledal tudi T-2. Če je zastonj ne bi imel nič proti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

novitibo ::

@erly: kater ruter imaš?

erly ::

@erly: kater ruter imaš?


WRT610N


@telexdell: Mislim, da je en nekaj podobnega zapisal nekaj postov nazaj. "Bom ponovil še enrkat za vse tiste, ki potrebujete navodila na "klik" natančno".
Torej naročiš T2 Internet (to je tista zadeva, ki je meni omogočila, da sem včeraj staknil 80GB Planet Earth v manj, kot 3h)
In na obrazcu NE obkljukaš TV priključka. Pazi tle je poanta zato še enkrat: NE obkljukaš! Torej NIMAŠ naročnine na TV. Je pa imaš za Internet, ampak to ti je že jasno, saj sem že v prejšnjem postu napisal naročnina na T2 TV :)
LP, eRLy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erly ()

svejk ::

@erly mi je dal eno zanimivo misel....okrog routerja WRT610N
- le ta ima Wlan klaso N in tudi xtreamer ima isto klaso preko antence...kako bi v tej navezavi špilali filmi 720p in 1080p?
je to kdo preizkusil?

erly ::

@svejk: A ti govoriš o hirosti prenosa? V monitorju so to testirali in napisali, da se pri 1080p slika zatika. Sicer niti ni pomembna resolucija, ampak količina streama (tega niso zapisali v članku).

ps: Brezžičnega modula za svoj TV (še) nimam (DLNA na kabel), tako, da ti ne morem povedati do kod "povprečno" "požre" brezžičen prenos. :(
LP, eRLy

kmetek ::

telexdell: torej odjavim sedaj TV? :P

telexdell ::

@erly: kater ruter imaš?


WRT610N


@telexdell: Mislim, da je en nekaj podobnega zapisal nekaj postov nazaj. "Bom ponovil še enrkat za vse tiste, ki potrebujete navodila na "klik" natančno".
Torej naročiš T2 Internet (to je tista zadeva, ki je meni omogočila, da sem včeraj staknil 80GB Planet Earth v manj, kot 3h)
In na obrazcu NE obkljukaš TV priključka. Pazi tle je poanta zato še enkrat: NE obkljukaš! Torej NIMAŠ naročnine na TV. Je pa imaš za Internet, ampak to ti je že jasno, saj sem že v prejšnjem postu napisal naročnina na T2 TV :)

Če te prav razumem. Naročim se na T2-internet. Posebej pazim, da ne odklukam t2TV. Torej samo internet in nič drugega. Pa bom preko VLC lahko gledal T2-TV brez naročnine?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

jbranko ::

Kateri router bi bil naj izbira za multicast in dd-wrt? Linksys?

erly ::

Če te prav razumem. Naročim se na T2-internet. Posebej pazim, da ne odklukam t2TV. Torej samo internet in nič drugega. Pa bom preko VLC lahko gledal T2-TV brez naročnine?


??!!?? ... a ti to resno? Če SLUČAJNO je tvoje vprašanje resno je odgovor "DA" (zaenkrat) in prejmi še opravičilo za moj zgoraj sarkastičen dogovor. Glede na to, da je vse to, z Jonasovimi navodili vred, bilo objavljeno na T2 forumih verjetno NE misliš resno.

@jbranko: Bojda WRT600N ? Našel na spletu...
LP, eRLy

misek ::

Če nisi naročnik ti ne spustijo multicast prometa za iptv k tebi. To se naredi na dslam-ih ali tam nekje.

erly ::

Lejte, Bom citiral tehnika, ki je pršel MILAN priklopit in je videl 2m stran mojga Samsunga 245T: "TV ja niste naročili, ker boste na računalniku gledali, a ne. Saj to sem vam splača"

... in tako je bilo.. ne plačam niti centa za TV le Net in Telefon. VLC dela. MulticasTV na Win7 ne dela več :) )... etc..
LP, eRLy

telexdell ::

Lejte, Bom citiral tehnika, ki je pršel MILAN priklopit in je videl 2m stran mojga Samsunga 245T: "TV ja niste naročili, ker boste na računalniku gledali, a ne. Saj to sem vam splača"

... in tako je bilo.. ne plačam niti centa za TV le Net in Telefon. VLC dela. MulticasTV na Win7 ne dela več :) )... etc..

In kaj imaš naročeno: osnovni paket in telefonijo za (14+4)€ ali kaj?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

petrusko ::

A je kdo naročil Xtreamerja iz tujine?
Kolikšen je bil končen strošek (99EUR + carina + ddv + ležarina + postopki carinjenja)?

Hvala za odgovor

astras ::

casovno in financno se ti bolj splaca narociti pri nas.. lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Timmah ::

A je kdo naročil Xtreamerja iz tujine?
Kolikšen je bil končen strošek (99EUR + carina + ddv + ležarina + postopki carinjenja)?

Hvala za odgovor


http://shop.xtreamer.net/
119€ z postnino in DDV
nic lezarine in carine ker je v EU
donde esta francesca

floyd1 ::

Za vse, ki boste naročevali iz tujine bom povedal svojo zgodbo (zato sem se tudi registriral na ta forum).

S kolegom sva skupaj naročila 2 Xtreamerja (ima kartico, jaz ne), ki bi morala priti nekje sredi septembra. Prišel je le eden, eden se je pri GLS izgubil. In kljub kar nekaj poslanim mailom v tem času in kljub temu da imajo moj denar, še vedno ni dveh xtremerjev. Zadnje tri tedne na maile sploh več ne odgovarjajo(kolega pošlje po enega na teden), zaden odgovor je bil, da morajo raziskati, kam se je izgubil in da bodo obvestili, ko bo rešeno.
Ko se prijaviš na xtreamer forum, dobiš tudi vpogled v forum "shipments" kjer je kar nekaj podobnih srečnežev... Verjetno bom svojo škatlo enkrat celo dobil, a me je veselje že minilo... :-((( In to ravno pri meni, ki nisem prej nikoli kupoval pri tujih e-trgovcih...

Če koga zanima dosedanja korespondenca lahko prifopam tu gor, a dejstvo je, da niso resni in so se mi zasrali do amena.

erly ::

@telexdell: 20+4 (HD kanali se na 14EUR ne počutijo dobro :))
LP, eRLy

erly ::

Ja in poleg tega podpiramo SLO trgovce, kar ob sedanji krizi ni zanemarljivo :) :)

Problem nastane, ko seveda ugotoviš (danes) da jih ni na zalogi :(.
LP, eRLy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: erly ()

petrusko ::

Hm... no zato pa obstaja PayPal, kjer lahko v doglednem roku transakcijo (plačilo) prekličeš, oz. jo daš v dispute.
Res pa je da nimajo možnosti izbrati kakšne druge metode pošiljanja (EPS, DHL, Express, Tracking number,...)

25EUR razlike ni malo... no bom videl... kako se bom odločil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

Bibaleze ::

Saj tudi na eurokardu napišeš reklamacijo in ne plačaš računa za robo ki je (še) nisi prejel.

astras ::

kako jih ni na zalogi.. seveda so..
in to pri prvem ponudniku xtreamerjev v sloveniji in edinem ki niti enega kupca pustil na cedilu..

lahko vsi tukaj to tudi potrdijo da ne bom nekaj nabijal kao... (spletnega naslova seveda ne smem
vec objavljati, tako da samo (.me) ;)

lp vsem..

p.s. pa se enkrat.. ta tema ni namenjena kje oziroma kako kupiti.. za to je odprta druga tema...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

floyd1 ::

Tako torej to zgleda ko se zakomplicira:

[img]http://www.shrani.si/f/2j/GA/2w6KIYj4/1...

Kako je z Eurocardom ne vem, se bom še malo pozanimal kako je sploh plačal, Paypala pa (žal) še nima, sem pa tudi jaz že večkrat slišal, da je to najboljši način plačevanja na netu. Si bom počasi moral zrihtat, kaj čem, sem pač dinozaver in ne zaupam temu najbolj ;-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

erly ::

@astras: Pa podaj link do te teme :) Vmes pa prosim povej kje je to, da dobim svoj 150EUR pack malce prej..
LP, eRLy

frenkb ::

@astras : kako je pa kaj z dobavo pasivnega hlajenja ?
V sistemu imam vgrajen HDD, pa me zanima ali je pasivno hlajenje dovolj za oboje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenkb ()

matejhval ::

Kupil včeraj Xtreamer! Vse lepo in prav, če se nebi probal povezat z računalnikom in pogledat mape v skupni rabi in naletel na težavo! Imam windows 7 in nikakor nemorem izklopit passworda, ki ga zahteva pri povezavi! Je to v Xrtemeru težava, ker sem na netu najdo vodič za izklop passwordu ali še je potrebno kaj druga naredit v windowsih?

LP

astras ::

@erly - Bluefish admin jo je pobrisal (sem zdaj opazil) ker meni da je ta tema tukaj dovolj..
@frenkb - naceloma xsc ni potreben ampak ce nekoga moti ventilator si bo to vgradil in je seveda dovolj
@password je od userja od racunalnika...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

matejhval ::

Password in geslo zahteva! Nevem zakaj sprašuje, če sem izklopil v windowsih in zaradi tega nemorem nikakor prit v mapo!

Zgodovina sprememb…

petrusko ::

@matejhval - nisem probal, nimam X, mam pa Xbox, ampak nikoli še nisem probal gledati filmov iz PC-ja.
Pomoje je težava v šeranju map preko networka. probaj dat na mapi FULL pravice za EVERYone "uporabnika", če to ne pomaga, pa poglej ali imaš v "Network and Sharing Center" nastavljeno mrežo kot "home".

Lahko pa probaš vklapljat in izklapljat posamezne zadeve v "Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings".

Nekje tukaj se skriva hudir.

astras ::

@matejhval moras imeti vklopljen nek user account da se logiras gor (in pod tistim accountom sharane datoteke ki bi jih rad predvajal na xtreamerju)

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

matejhval ::

@matejhval moras imeti vklopljen nek user account da se logiras gor (in pod tistim accountom sharane datoteke ki bi jih rad predvajal na xtreamerju)

lp


Torej, če te prav razumem, moram si obvezno ustvarit uporabniško in geslo, ki ga potem morem nujno vpisat v Xtreamerju! Hvala za pomoč! Bom probal, ko pridem domov!

astras ::

mogoce ima se kdo kaksno drugo resitev tukaj.. lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

telexdell ::

Sam imam sicer XP vendar sem mora za dostop do laptopa dovoliti, da se mi na komp priključi quest. Ni potreben noben uporabniški račun (V laptop se ne rabim prijaviti).
Se mi pa zdi, da je na uradnem forumu kar obsežna tema o Win7 in Xtreamerju.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.
««
40 / 105
»»