» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
39 / 105
»»

telexdell ::

Lahko kar izključim iz elektrike, čeprav je prižgan?

Brez skrbi. Prvič je težko, potem pa se navadiš:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tarzan ::

Se ne da na Xtreamerju nastaviti IP aliasa eth0 adapterju? Na ta način bi imel preko enega kabla domač network recimo na eth0, IPTV pa na eth0:1?

Pegart ::

Hvala za pomoč. Dela. Verjetno se bom še vrnil.:P

telexdell ::


Pa še kako naj bi zgledala forma za spremembo podatkov na mrežnem vmesniku:
 Xtreamer change IPTV network

Xtreamer change IPTV network


Ni mi jasno, zakaj bosta zadnji dve nastavitvi (multicast mreža in mrežna maska). Sam sedaj na Xtreamerju nastavim IP, masko in prehod. Že za DNS je vseeno kar pač je.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

Tarzan, to ne rešuje zadeve, če pa nimaš obojega na istem kablu. Imaš dva fizično ločena kabla, dve fizično ločeni omrežji.
Mogoče bi se dalo oba prometa združiti na routerju. Kolikor vem, lahko na Linksys-u WRT54GL posebej nastavljaš pravila za vsako ethernet vtičnico. Sam očitno do sedaj še nihče to ni pogruntal, tak da verjetno res ne gre.

@telexdell, ko imaš dve omrežji skupaj moraš povedati, kam naj routa kakšen promet (IP). Tudi na PC-ju je tako za gledanje IPTV, če ima PC dve mrežni kartici. Vsaj tako sem razbral npr. iz tega posta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Tarzan ::

Z linux routerjem. Ko dobim predvajalnik se bom probal s tem malo poigrat, če bo kaj časa.

Pegart ::

Kako se povežem preko web gui-ja? Nikjer ne najdem potrebnih podatkov. Potem pa še glede povezovanja na Win 7. Mislim, da je bilo že kar nekajkrat napisano, ampak v zadnjih 10 minutah nisem nič našel. Ko se hočem povezati, me Xtreamer vpraša po login user ID in password. Sanja se mi ne kaj hoče?

Blazz ::

pegart, na vsa svoja vpr imaš odgovore nekaj strani nazaj :)

misek ::

Xtreamer_interface_activator_01.zip

Vsebino odpakirate, prenesete na Xtreamer in poženete interface_activator.php. Popravite podatke (ali pa že prej na Win spremenite vsebino datoteke network_data.json) in kliknete gumb Activate. Izpiše se trenutna konfiguracija in spremenjena konfiguracija.

Aja, mora pa biti aktiviran samo WiFi. Ta skripta omogoči še ethernet in delujeta oba skupaj.

Žal sem skripto testiral samo na pravem Linuxu in ne na Xtreamerju, zato ne zameriti, če ne bo delovala v prvo. Ker se lahko zgodi, da pridm pozno domov jo dam kar vam v testiranje ;)

Naj mi nekdo posta, kaj se mu izpiše po kliku gumba.

@Pegart, odpri spletno stran na Xtreamerju in imaš nekje Setup. Tam vpišeš geslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

telexdell ::

@telexdell, ko imaš dve omrežji skupaj moraš povedati, kam naj routa kakšen promet (IP). Tudi na PC-ju je tako za gledanje IPTV, če ima PC dve mrežni kartici. Vsaj tako sem razbral npr. iz tega posta.

Sem vprašal zaradi tega, ker si imel v sliki podatke za T-2. Na navedeni povezavi so podatki tudi za SIOL.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TheHijacker ::

Sem poskusil še enkrat WiFi in mi končno deluje. Predvaja tudi 1080p preko NFS share. Samo na USB podaljšek sem moral dat USB WiFi (dolžine 30cm).

Ob zagonu Xtreamerja sedaj lepo dobim IP preko WiFi DHCP. eth0 je pa na disabled. Misek, če sem prav razumel s tvojo skripto se avtomatično ob zagonu nastavi IP tudi za NIC in ga aktivira, tako da oboje deluje hkrati?

PS: Kar naekrat mi je TV začela samodejno raztegovat sliko tako kot mora in tako imam vse kanale fullscreen čez TV.
http://www.google.si

D-PaX ::

Sem poskusil še enkrat WiFi in mi končno deluje. Predvaja tudi 1080p preko NFS share. Samo na USB podaljšek sem moral dat USB WiFi (dolžine 30cm).

Ob zagonu Xtreamerja sedaj lepo dobim IP preko WiFi DHCP. eth0 je pa na disabled. Misek, če sem prav razumel s tvojo skripto se avtomatično ob zagonu nastavi IP tudi za NIC in ga aktivira, tako da oboje deluje hkrati?

PS: Kar naekrat mi je TV začela samodejno raztegovat sliko tako kot mora in tako imam vse kanale fullscreen čez TV.


Kaj si naredo da se ti slika razdteguje?
Paxy

vrossi46 ::

@vrossi46, arhiv 0.4.1 odpakiraš na npr. USB ključ. Na njem dobiš folder iptv_install. Ključ vtakneš v Xtreamer, se z brskalnikom povežeš na njega, na desni strani klikneš All (ali nekaj takega), tam najdeš svoj ključ, se prestaviš v folder iptv_install, tam klikneš na fakeshell.php in se ti odpre novo okno. Levo zgoraj klikneš na INSTALL_ALL, potrdiš z Enter, malo počakaš in imaš vse nameščeno. Morda kasneje pomaga kakšen reboot Xtreamerja, če ne dela v prvo :)

Pa še kako naj bi zgledala forma za spremembo podatkov na mrežnem vmesniku:
 Xtreamer change IPTV network

Xtreamer change IPTV network




Kako se pa z brskalnikom povežem na njega?
Mater sem laik8-O

TheHijacker ::

Nič. Kar zadelalo je. Ponavadi sem Xtreamer zagnal preko Harmony daljinca, ki je nastavil vse potrebno. Ko sem prej testiral pa sem samo na TVju prestavil na pravi HDMI vhod. Mogoče je zaradi tega drugače tretiral signal.
http://www.google.si

D-PaX ::

@vrossi46, arhiv 0.4.1 odpakiraš na npr. USB ključ. Na njem dobiš folder iptv_install. Ključ vtakneš v Xtreamer, se z brskalnikom povežeš na njega, na desni strani klikneš All (ali nekaj takega), tam najdeš svoj ključ, se prestaviš v folder iptv_install, tam klikneš na fakeshell.php in se ti odpre novo okno. Levo zgoraj klikneš na INSTALL_ALL, potrdiš z Enter, malo počakaš in imaš vse nameščeno. Morda kasneje pomaga kakšen reboot Xtreamerja, če ne dela v prvo :)

Pa še kako naj bi zgledala forma za spremembo podatkov na mrežnem vmesniku:
 Xtreamer change IPTV network

Xtreamer change IPTV network




Kako se pa z brskalnikom povežem na njega?
Mater sem laik8-O


pozabo ti je dobesedno napisat "Ključ vtakneš v Xtreamer, se z brskalnikom povežeš na njega" to je mišljeno tako vsedeš se za PC in vpišeš v brskalnik http://ip od xtreamerja in pritisneš enter Extrimer ti pa more laufat.
Paxy

frenkb ::

Eno neumno vprašanje glede IPTV.A moraš biti naročnik recimo na Siol TV, ali cela zadeva deluje tudi brez tega ?

Saj vem neumno vprašanje, neumen odgovor, ampka vseeno..

misek ::

Moraš biti naročnik.

PS: Delam na aktivatorju. Ima eno napako, zaradi katere sploh ne dela.

novitibo ::

no money - no funny
...moraš biti naročnik
...zaenkrat ;)

Tarzan ::

...zaenkrat ;)


Za vedno... Streama ne moreš kar pričarat od nikoder. No ja, lahko ga, ampak ne brez povezave z najbližjim sosedom, ki IPTV,... ima. ;)

misek ::

Verzija 0.2 aktivatorja: Xtreamer_interface_activator_02.zip.

Podatke spremenite v datoteki network_data.php. V brskalniku poženete interface_activator.php, popravite podatke in kliknete Activate. Izpiše se vam nekaj takega. Naj vas ne moti, da ima wlan0 vmesnik tudi naslov z 10... To je namreč moje domače omrežje.

address: 10.112.4.5
netmask: 255.255.192.0
gateway: 10.112.0.1
multicast_network: 224.0.0.0
multicast_netmask: 240.0.0.0

Current settings:


# /sbin/ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1C:85:0A:38:9D
          inet addr:10.112.2.3  Bcast:10.255.255.255  Mask:255.255.192.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:64 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:50 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:8352 (8.1 KiB)  TX bytes:6689 (6.5 KiB)
          Interrupt:2 Base address:0x6000

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:70 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:70 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:5520 (5.3 KiB)  TX bytes:5520 (5.3 KiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1C:85:0A:38:9D
          inet addr:10.0.0.7  Bcast:10.0.0.255  Mask:255.255.255.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:670 errors:0 dropped:5 overruns:0 frame:0
          TX packets:531 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:75203 (73.4 KiB)  TX bytes:107726 (105.2 KiB)



# /sbin/route -n
Kernel IP routing table
Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
10.0.0.0        0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 wlan0
169.254.0.0     0.0.0.0         255.255.0.0     U     0      0        0 wlan0
127.0.0.0       0.0.0.0         255.0.0.0       U     0      0        0 lo
0.0.0.0         10.0.0.1        0.0.0.0         UG    0      0        0 wlan0

Changing settings:


# /sbin/ifconfig eth0 down


# /sbin/ifconfig eth0 10.112.4.5 netmask 255.255.192.0 up


# /sbin/route add -net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 dev eth0


# /sbin/route add default gw 10.112.0.1 dev eth0

Changed settings:


# /sbin/ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1C:85:0A:38:9D
          inet addr:10.112.4.5  Bcast:10.255.255.255  Mask:255.255.192.0
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:64 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:50 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:8352 (8.1 KiB)  TX bytes:6689 (6.5 KiB)
          Interrupt:2 Base address:0x6000

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:70 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:70 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:5520 (5.3 KiB)  TX bytes:5520 (5.3 KiB)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1C:85:0A:38:9D
          inet addr:10.0.0.7  Bcast:10.0.0.255  Mask:255.255.255.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:670 errors:0 dropped:5 overruns:0 frame:0
          TX packets:531 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:75203 (73.4 KiB)  TX bytes:107726 (105.2 KiB)



# /sbin/route -n
Kernel IP routing table
Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
10.0.0.0        0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 wlan0
10.112.0.0      0.0.0.0         255.255.192.0   U     0      0        0 eth0
169.254.0.0     0.0.0.0         255.255.0.0     U     0      0        0 wlan0
127.0.0.0       0.0.0.0         255.0.0.0       U     0      0        0 lo
224.0.0.0       0.0.0.0         240.0.0.0       U     0      0        0 eth0
0.0.0.0         10.112.0.1      0.0.0.0         UG    0      0        0 eth0
0.0.0.0         10.0.0.1        0.0.0.0         UG    0      0        0 wlan0

antireal ::

misek:ful dobr. Zdej dejansko dela iptv preko lan-a in internet preko wifija!!

TheHijacker ::

To je potrebno vedno zagnat ali je dovolj samo enkrat in velja tudi do naslednjega restarta?

Idealno bi bilo, da bi že takoj ob zagonu samodejno pridobil IP preko WiFi nastavitev (že privzeto če je primarna mreža izbrana WiFi) ter takoj zatem še omogočil eth0 s predhodno definiranimi vrednosti.

Tako sploh ne bi potreboval računalnika, da omogočiš in LAN preko WiFi in eth0 za IPTV kabel.
http://www.google.si

antireal ::

Ja:( Sem resetiral in je wlan dobil ip, eth0 si pa ne zapomne vrednosti od prej.

DjTonic ::


Kako se pa z brskalnikom povežem na njega?

Če se ne moreš povezati na IP od Xtreamerja, potem lahko, da nimaš omogočenega HTTP strežnika. Preveri v nastavitvah naprave. Ostalo je bilo že lepo povedano. Praktično se ne more zgrešiti.

misek ::

Odlično antireal. To me pa res veseli. Skoraj je delovalo v prvo.

Torej, sedaj sem naredil samo za test, da vidim ali sploh deluje, kot smo si zamislili. Ker očitno deluje ;) bom sedaj razmislil, kako to izvesti ob bootu. Pol pa ne bo treba imeti več računalnika zraven.

Problem je v tem, da moram naštudirati, kako sploh vedeti na kakšen način deluje Xtreamer in kdaj na eth0 nastaviti te vrednosti.

Se oglasim...

Ampak najprej pogledam 3. epizodo serije V. Seveda na Xtreamerju :D

TheHijacker ::

Če koga zanima kako z enim kablom imeti dve sočasni povezavi (2x IPTV ali 1x IPTV 1x internet) nas si pogleda to temo:

Nasvet:Utp kabl,internet,ip tv

Preizkušeno deluje. Nič več pretikanja kablov iz STB v Xtreamer in obratno.
http://www.google.si

DjTonic ::

Ker še vedno poteka debata glede delovanja IPTV moram povedati in avtorja tega moda pohvaliti, da zadeva v povprečju deluje res lepo. Preklapljanje med kanali me sploh ne moti, važno da IPTV deluje. Večinoma gledam ene in iste programe in ne prestavljam pogosto.

Opažanja:

- Nekateri HD programi ne delujejo preveč gladko preko xtreamerja, ampak me ne moti, ker jih ne gledam, ker doma nimam dovolj hitre povezave. Na drugi lokaciji sem jih samo preizkusil.
- Včasih ne deluje zvok v prvo. Rešitev je ta, da se samo pritisne na gumb pause in zopet play. Podobno je opazil tudi D-PaX.
- Če se slika ne raztegne sama iz 4:3 PB na 16:9 jo raztegnem po širini preko xtreamerja, cca 133% width.
- Možna je izbira audio sledi, če program to dopušča (ponekod napiše, da je audio prepočasen, itd). To dejansko deluje, aktivira se s pritiskom na audio.
- Možna je tudi izbira podnapisov, če program to dopušča. Aktivira se s tipko subtitle in nato enter oz s smernimi puščicami. Ne deluje pa vedno.
- Opazil sem, da če so dodatno vključeni podnapisi in če se slika poveča, jih spodaj malo odreže.

Zaenkrat ne hitro je to to. Uporabljam T-2 IPTV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Kostko ::

Tarzan, to ne rešuje zadeve, če pa nimaš obojega na istem kablu. Imaš dva fizično ločena kabla, dve fizično ločeni omrežji.


"Omrežji" nista fizično ločeni. Na routerju pa lahko brez problema urediš IGMP proxy, ki ti ustrezno forwardira multicast group join requeste in potem seveda routa streame. Poljuben Linux sistem s podporo multicast routingu v kernelu in ustreznim proxyjem.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

misek ::

Kako naj bi torej aktivacija eth0 vmesnika za IPTV delovala?
Če je samo eth0, potem deluje po starem. Če pa je aktiven wlan0, potem bi nastavil eth0 za iptv. Bi tako bilo dobro? Seveda bi lahko to začasno onemogočil z nastavitvijo kakšne spremenljivke v skripti.

@Kostko, a torej nimaš direktno iz modema kabl na komunikator (oz. Xtreamer)? Torej dva kabla iz modema - eden za internet, ki gre na router, in drugi za tv. Kako bi torej oba peljal preko routerja? Takšnega z dvema WAN priključkoma? Drugače pa sem že naletel na igmproxy ;)

novitibo ::

yp, odgovor je pomoje v igmproxy-u

sam še ne vem kako :)

marS ::

ok, danes sem dobu Xtreamerja. nastavitve vzele cca 20 minut, nov firmware gor (2.0.2) 5 minut, vse dela BP:)) - nimam nobenga diska gor, vse prek mreže - lokalno iz PCja ali iz interneta.
Nisem se še poglabljal, ma zanima me če lahko sam dodajam naslove (pri nastavitvah za sharing maš neko zaslonsko tipkovnico) za videe in glasbo z neta ali so lahko samo predefinirani??
In ali je kdo že sprobal TVersity server?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

cutmaster ::

sem namontiral tole skripto od miska, ko pa grem v UPnP in kliknem Xtreamer_IPTV: 10.0.0.1, pa dobim le usbmounts. nikjer nobenega IPTV ali kakšnih kanalov. sem rebootal 2x, pa ne pomaga ...

Zgodovina sprememb…

antireal ::

misek: ja, dejansko deluje. Te nastavitve bi se mogle zagnt ob bootu. Najbols bi blo ce bi nastavil točno določen ip za wlan in eth0.

misek ::

cutmaster, katero verzijo si naložil in kaj točno si naredil?

antireal, saj za wlan nastaviš na routerju, kateri IP naj dodeli preko DHCP. Vsaj na mojem Linksys WRT54GL z DD-WRT sem tako naredil. Bom pa vseeno razmislil o tvojem predlogu, kako univerzalno narediti.

cutmaster ::

@misek: verzija 0.4.1, skopiral mapo na usb disk. odprl IP Xa v browserju. zagnal php skripto z usb diska. v novem oknu izbral Install_all_iptv + enter. počakal, da se izvede ukaz. Nato sem na Xu spremenil IP na 10.0.0.1 in šel v UPnP, kjer sicer je Xtreamer_IPTV, vendar ko ga odprem, ni notri nič drugega kot usbmounts. sem probal parkrat restartat, tudi uninstall in ponovno install, pa je vedno enako.

telexdell ::

Sem se včeraj nekaj igral s seznamom programov (naredil spisek priljubljrnih) pa mi IPTV ni nikakor hotela delati. Spisek programov se je prikazal, po izbori pa se je pojavil rdeč prečrtan krogec v zgornjem desnem kotu. Pozneje sem ugotovil, da če updataš samo seznam programov se ne zažene nek servis za IPTV (udpx/ -x/...sedaj se ne spomnim kateri-je pa napisan skoraj na koncu seznama). Po ponovni namestitvi paketa (v4.1) je servis deloval in programi so se predvajali normalno.
Doma imam VDSL in mi SIOL HD programi delajo kot se spodobi- čez cel ekran, gladko in tekoče.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

misek ::

cutmaster, postopek je ok. Zakaj pa ne dela je pa drugo vprašanje. Katero verzijo firmware-a imaš nameščeno?

telexdell, možno ja. Ampak samo po restartu predvajalnika bi moralo delovati z novo listo. Moram tole narediti vse bolj robustno, sedaj ko je osnovni postopek delujoč.

novitibo ::

misek&telexdell: tudi jaz sem dodal svojo playlisto, naredil update in dela bp!

novitibo ::

HUDIMANA, kako je lahko tako težko UDP spravit čez Router? :P

cutmaster ::

@misek: fw 2.0.2

beni666 ::

Sem prebral že kar dosti tele teme, tako da se počutim dokaj neumno da vprašam tole... Ampak ali ima ta player izhod za Dvd, ali lahko gledaš samo pred HDD oz. wireless?

Hvala,LP

misek ::

novitibo, sploh ne. Samo v tem primeru gre za multicast. Kaj mi lahko kdo pove (kakšna slika morda), kako sploh imate doma zvezano (modem, router, ..), da bom vedel, o čem se sploh pogovarjamo. Kaj potem na modemu ni posebej vtišnice, kjer deluje samo iptv, za internet pa imaš drugo vtičnico.

cutmaster, žal ti zaenkrat ne znam pomagati. Morda ti bo naslednja verzija delovala.

beni666, lahko priključiš USB DVD pogon.

cutmaster ::

jaz imam siol TV in adsl linijo 1024/256. Modem ima 4 porte, od katerih naj bi bila 2 namenjena internetu, 2 pa siol TV-ju, nisem pa 100% zdajle, če se jih v administraciji da kakorkoli konfigurirat. vsekakor so pa to ločeni porti.

rognaj ::

...Kaj mi lahko kdo pove (kakšna slika morda), kako sploh imate doma zvezano (modem, router, ..), da bom vedel, o čem se sploh pogovarjamo. Kaj potem na modemu ni posebej vtišnice, kjer deluje samo iptv, za internet pa imaš drugo vtičnico.

Ko bom imel več časa, planiram na WRT54GL namestiti DD-WRT ali Tomato, da omogočim multicast. Ker imam T-2 optiko, naj bi s tem po enem kablu dobil do XT lokalno mrežo (za filme) in IPTV (na optiki so vsi porti internet in IPTV).

Torej na kratko: T-2 --> MILAN --> WRT54GL --> SWITCH --> XT

Najboljše bi bilo, če bi lahko vse bilo preko enega kabla - je pa to verjetno uporabno samo za T-2 optiko. Imam WiFi, ampak če se da po enem...

Zaradi VDSL uporabnikov pa (verjetno) mora biti tudi varijanta z WiFi in kablom.

BTW: Kaj je boljše: DD ali Tomato?

svejk ::

...Kaj mi lahko kdo pove (kakšna slika morda), kako sploh imate doma zvezano (modem, router, ..), da bom vedel, o čem se sploh pogovarjamo. Kaj potem na modemu ni posebej vtišnice, kjer deluje samo iptv, za internet pa imaš drugo vtičnico.

Ko bom imel več časa, planiram na WRT54GL namestiti DD-WRT ali Tomato, da omogočim multicast. Ker imam T-2 optiko, naj bi s tem po enem kablu dobil do XT lokalno mrežo (za filme) in IPTV (na optiki so vsi porti internet in IPTV).

Torej na kratko: T-2 --> MILAN --> WRT54GL --> SWITCH --> XT

Najboljše bi bilo, če bi lahko vse bilo preko enega kabla - je pa to verjetno uporabno samo za T-2 optiko. Imam WiFi, ampak če se da po enem...

Zaradi VDSL uporabnikov pa (verjetno) mora biti tudi varijanta z WiFi in kablom.

BTW: Kaj je boljše: DD ali Tomato?


jaz sem potestiral pri koleu tomato in zadeva deluje preko LAN-a (multicast se razume), preko wlan mi ni deloval ;)

illy-ya ::

A ni tko da na tomatotu WLAN itak ne dela, če ruter pretaka multicast stream? Tko da nč čudnga, da ti ni delal prek wlana.

misek ::

Torej v primeru cutmaster-ja imaš dve fizično ločeni omrežji. Sicer bi se dali združiti, vendar verjetno ne s poceni routerjem. Torej je tukaj možnost samo s sočasno uporabo obeh vmesnikov.

V primeru rognaj-a pa je res na eni liniji vse. Torej je v routerju potrebno omogočiti multicast pa morda še kaj in je to to.

telexdell ::

Ne razumem najbolje debate o prenosu obeh signalov po enem kablu. Kaj mi namreč koristi združen signal, če imam na Xtreamerju le eno mrežno kartico? kako je potem s količino in hitrostjo prenesenih podatkov (2x50MB ali 2x100MB).Da pa bi se signala programsko ločila pa tudi ne vidim variante (če tudi je možno- obremenitev procesorja?). Nekdo je prilepil neki USB/LAN vmesnik, katerega cena je tudi kar krepka (za ta denar se dobi že spodoben WiFi router). Res ne vem, koliko nam bo pomagala ta debata v izbolšanju delovanja Xtreamerja?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

rognaj ::

@telexdell: Sem samo odgovorajal na vprašanje, ki ga je postavil misek, kako imamo povezano.

Seveda pa bi bilo lepo, če bi se dalo XT prepričat, da deluje IPTV in lokalna mreža preko enega kabla. Seveda je predpogoj za to, da imaš na tem enem kablu multicast IPTV in lokalno mrežo. Razne variante, ko se v LAN port routerja vtakne IPTV, me zaradi varnosti ne zanimajo. Če imaš T-2 optiko in router, ki podpira multicast, potem je to izvedljivo.

Ostaja samo še problem na XT-u. Zakaj bi moral imeti vklopljeno WiFi anteno in komplicirati z dostopi za IPTV in filme na lokalni mreži (en po LAN-u drugi pa po WiFi), če pa se da to rešiti z enim kablom? Upam, da se da - misek?

Želja torej je, da bi lahko preko lokalne mreže gledal filme in IPTV - brez pretikanja kablov, vključevanja WiFi, itd...

Tarzan je omenil, da bi lahko na XT naredili alias na eth0 in bi preko 1 fizičnega adapterja imeli 2 (logična?) - za NET in IPTV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rognaj ()

novitibo ::

misek & every IPTV fan :
pri meni je takole zvezano:
 shema

shema



kako bi prepričal Router da bi gledal IPTV na XT?

tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()
««
39 / 105
»»