» »

Winrar počasno ekstrahiranje

Winrar počasno ekstrahiranje

____ ::

Lep pozdrav!

Mene zanima zakaj Winrar rabi dejansko 3 ure da ekstrahira nekje 7gb zapakiranih podatkov?

Ps; kako se da to popravit/pospešit?

Hvala!

bluefish ::

Odvisno od kompresije. Je pa verjetno finta kje drugje - bodisi pri OS ali pa disku, RAM-u,...

____ ::

disk je velik 500gb z 7200 obrati in 16mb predpomnilnika. dostopni čas je 4,16 ms. rami pa so 2x2gb dual channel patriot.

Highlag ::

Kakšno prioriteto pa ima winrar pri extrahiranju? Je namreč nastavljiva. Če ima nizko prioriteto, ga drugi procesi lahko zabremzajo.
Never trust a computer you can't throw out a window

____ ::

ima windows vista 64bitna karkoli veze s tem? razen to da je pač >vista< =D

vorantz ::

nope...slučajno špilaš kak crysis zravn? to zna precej upočasnit zadevo :P
al pa kar koli kar bi ti precej ralo disk

opeter ::

Ali je slučajno ogromno (nekaj deset ali stotisoč) izredno malih datotek zapakiranih v te datoteke?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r5r ::

Si poskusil s katerim drugim programom (npr. 7-Zip, WinZip)?
And it makes me wonder.

Gemm ::

Če ti extracta na isti disk kjer se nahaja arhiv, je to čisto možno. Namreč, če mora iz istega diska hkrati brati in pisati, precej premetava glavo od področja kjer bere na področje kamor nove fajle zapisuje in si s tem ustvarja lag. Če extractaš na drugi disk, je to manj boleče.

Lahko je tudi
- antivirus ti skenira vsak extractan fajl
- disk je preko USB (avtor teme ni omenil ali je notranji ali zunanji - sedaj ravnokar delam rsync na enega mybooka in je hitrost porazna, ob 100% porabi CPU)
- veliko majhnih fajlov (splošno premetavanje diska)

En možen namig bi bil, da bi odprl task manager in pogledal kateri proces ti veliko žre. V normalnem primeru bi moral biti to sam winrar, če pa se zraven štuli še kak sophos.exe pa vemo kam pes taco moli. Mogoče pove tudi, če v task managerju obkljukaš show kernel times. Če je večino grafa rdečega, potem te verjetno strojna oprema nekje baše.

P.S.
Lahko je disk tudi precej fragmentiran. To ima podoben učinek kot če se gre za veliko majhnih fajlov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

____ ::

v bistvu ekstrahiram 7gb podatkov, ki bodo na koncu ustvarili ISO image

____ ::

sem ugotovil problem. Sem probal ekstrahirat na zunanji trdi disk in mi je 7gb zdaj ekstrahiralo v cirka 5 minutah =D hvala za pomoč Gemm

harvey ::

Pa še eno lepo lastnost ima WinRar, da najprej odpakira v temp folder in potem to premika na pozicijo, kamor ekstrahiraš, to pa seveda upočasni zadevo, še posebej če se to ekstrahira na isti disk.

ender ::

Pa še eno lepo lastnost ima WinRar, da najprej odpakira v temp folder in potem to premika na pozicijo, kamor ekstrahiraš, to pa seveda upočasni zadevo, še posebej če se to ekstrahira na isti disk.
To naredi samo če potegneš datoteke iz njega v Explorer, in je omejitev Explorerja. Če klikneš gumb Extract, se datoteke razširijo neposredno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Read ISO za Windows?

Oddelek: Programska oprema
141931 (1680) MrStein
»

ekstrahiranje (težave)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101642 (1487) AnonimkeOP
»

total commander in zip arhivi

Oddelek: Programska oprema
81065 (940) gumby
»

Pingo 2.0

Oddelek: Operacijski sistemi
121429 (1218) BigWhale
»

Problemi z Zipom, Rarom, Aceom

Oddelek: Programska oprema
121218 (1075) M4TECH

Več podobnih tem