» »

total commander in zip arhivi

total commander in zip arhivi

mte ::

ravnokar poskušam ugotovit kakšno bližnjico, kako bi direktno odpakiral nek arhiv v istem direktoriju (torej če sem v levem panelu, naj me program ne sili odpakirat v dir v desnem panelu), pa je edino kar sem do sedaj našel 2 možnosti:
1. Commands/Target=Source - po defaultu niti bližnjice za to ni, pa še je treba potem dodatno navigirat za prit nazaj v prejšnji dir.
2. Na roke v dialogu popravljat pot do direktorija

Sicer ni problem si ročno nastavit neke bližnjice za točko 1., ampak me vseeno zanima, če ne mogoče obstaja že po defaultu kakšna bolj hitra bližnjica glede na to, da je logično, da boš dostikrat hotel odpakirat kakšno stvar v isti direktorij kot arhiv...ali sem edini ki to pogosto počne?

Potem pa me še zanima, če obstaja v ukazni vrstici spodaj kakšna stvar ki bi delovala kot Tab v konzoli (dos/unix/...), torej za dopolnitev imen...

Hvala,
lp matej

tratto ::

Npr. tvoj arhiv se nahaja v C:\A\ (in ga imaš trenutno v levem panelu), na desnem pa imaš odprt root od D particije - d:\.

Potem enostavno klikneš ikono od diska C:\, ali pa v padajočem meniju izbereš disk C:\.


Takoj boš dobil na desni isti direktorij kot na levi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

gumby ::

ctrl+desno ti na desno stran vrze direktorij na levi
(tudi poddirektorij, ce si na njem z kurzorjem)

mte ::

Hvala!

(Za kakšen nasvet o dopolnjevanju imen fajlov/direktorijev v ukazni vrstici se pa še vedno priporočam...)

lp matej

gumby ::

imas quick search, ce ti kaj pomaga...

urban99 ::

Ne vem, če prav štekam tvoj problem, ampak najhitrejše odpakiraš nek arhiv v isti direktorij (brez premikanja na drugo stran) z desnim gumbom na miški (context menu) in v Winzip ali WinRar izbereš "extract here".

mte ::

urban99 hja očitno imaš prav...ampak je vseeno dobro slišat še za kakšno bližnjico :)

frudi ::

lahko si tudi v orodno vrstico dodaš ikono, ki stori isto kot ctrl-desno/levo. da prideš nazaj na prej izbran direktorij pa je tudi trivialno - četrti in peti miškin gumb delujeta enako kot v browserjih - back in forward.
torej - ctrl-desno/levo, unpack, mouse4... in je :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

gumby ::

v TC-ju lahk parkiras misko na rob mize, ker je ne rabis;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows XP] - skripta za preklop menjave regionalnih nastavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121416 (1416) mp218
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536498 (4721) kriko1
»

Kako nredit "boot CD"?

Oddelek: Programska oprema
163465 (3260) Sims
»

BS Player

Oddelek: Programska oprema
81068 (897) ali3n
»

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

Oddelek: Programska oprema
412155 (1620) TheHijacker

Več podobnih tem