» »

Windows 7 brez Internet Explorerja za Evropo

1 2
3
»

PrimozR ::

koliko % uporabnikov racunalnikov os instalira lastnorocno? 1? ze to je verjetno pretiravanje.
tisti, ki pa instalirajo pa itak znajo priti do browserja.


Če v % padejo vaški mulci ki rihtajo par arčunalnikov je ta % kar znaten. Pravzaprav so OEM inštalacije le prve inštalacije na laptope in sestavljene računalnike, ki so pa itak le v nekaterih pisarnah. Računalnik kupljen iz rač. trgovine/servisa nima OEM licence. Takih je pa veliko (vsja kar se namiznikov tiče).

matter ::

Potem pa naj odstranijo še vso ostalo navlako, če gre za možnost izbire (paint, wordpad, media player, da o MACU ne govorim, ki ima še mnogo več stvari embeded). Sej uporabnik ima možnost izbire, ko je sistem naložen in ima dostop do interneta.
Kaj naj sedaj kupim avto brez žarnic, ker želim izbirati med tremi barvnimi odtenki ???

Cmon, tole je le obiranje MSja s strani EUja in ni pravično. Sploh Apple je priviligiran, ker Linux ima res več izbire pri instalaciji in naj bi ugodil željam kravatarjev.

Sicer pa me zanima kaj bo Win7 brez IE-ja nekemu neukemu uporabniku. Me zanima kako bo odprl facebook pa gmail :) Verjetno bo najprel v raziskovalcu sprobal.

In še nekaj; kje se konča to posiljevanje aplikacij s strani proizvajalca OSa ? Meni ni všeč raziskovalec in hočem Totalcommander, pa outlook mail sux, in bi rad thunderbird ...
Grem basket pa bom neloke metal

matter ::

V Linuxu imaš več brskalnikov že po defaultu. To je pa to, kar hoče EU. Nočejo, da bi bili Windowsi brez brkskalnika, temveč da bi prišli prednaloženi že z IE, Firefoxom in Opero. Recimo.


Ja ampak izšli naj bi pa Win7 brez spletnega brskalnika. Še windows 95 so imeli spletni brskalnik. Je pa razumljivo, da ne bodo dodali konkurenčnih izdelkov v končni produkt. Saj so Windowsi NJIHOV PRODUKT!!

Za neuke userje bo to zgledalo takole:
Prvi bo dejal: "Kupil sem najnovejše Windows 7 v EU. Stari, sploh nimajo browserja, kak crap produkt."
Kolega bo pa rekel: "Moj Macbook ma pa Safarija, tvoji Win7 pa res sux. A veš, EU nima nič proti OSX"
Tretji bo pa dodal: "Moj Ubuntu na Eeeju pa ustreza EU standardom, je sploh dober, moj Konqueror roxa"
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

ender ::

Še windows 95 so imeli spletni brskalnik. Je pa razumljivo, da ne bodo dodali konkurenčnih izdelkov v končni produkt. Saj so Windowsi NJIHOV PRODUKT!!
Niso. Windows 95 originalno ni imel Internet Explorerja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

Pravzaprav so OEM inštalacije le prve inštalacije na laptope in sestavljene računalnike, ki so pa itak le v nekaterih pisarnah. Računalnik kupljen iz rač. trgovine/servisa nima OEM licence. Takih je pa veliko (vsja kar se namiznikov tiče).

OEM OS lahko namestiš tudi pozneje s pomočjo priloženih DVDjev/recovery particije.

Računalnik kupljen iz rač. trgovine nima OEM licence? OMG Zdaj boš še rekel, da si samo zamišljam, da sem ob nakupu dobil Windows gor? To sploh ni res, ne ... ker v računalniških trgovinah ni mogoče dobiti računalnika z OEM Windows.

PrimozR ::

Govorim za sisteme, kjer se kupec odloči za konfiguracijo. Pač sistemi iz rač. trgovin, ne pa sistemi velikih recimo IBM, Dell, HP,...

ender ::

Tudi iz računalniških trgovin dobiš OEM Windows - če hočeš polno verzijo, moraš to povedati posebej ali pa jih kupiti ločeno od računalnika (pa še tam se ti lahko zgodi, da ti bodo prodali OEM licenco).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

Še windows 95 so imeli spletni brskalnik. Je pa razumljivo, da ne bodo dodali konkurenčnih izdelkov v končni produkt. Saj so Windowsi NJIHOV PRODUKT!!
Niso. Windows 95 originalno ni imel Internet Explorerja.

prva verzija ni imala ie. OSR razlicine so pa imele IE.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer 10 prispel na Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6417445 (14297) nsignific
»

Internet Explorer 10 samo za Windows 7

Oddelek: Novice / Brskalniki
3411010 (9058) antonija
»

Internet Explorer 9 Beta na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4011139 (9080) RoSeR
»

Windows 7 E evtanaziran

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
426252 (3317) techfreak :)
»

Windows 7 brez Internet Explorerja za Evropo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1079907 (7573) mtosev

Več podobnih tem