» »

Nakup prenosnika

Nakup prenosnika

miqro ::

Pozdravljeni!

Naslednji teden si mislim kupiti prenosnik ki ga bom uporabljal predvsem za šolo,in pa seveda tudi kakšne igrice(warrock) in kakše filme,vendar nimam pojma kaj kupiti zato bi vas prosil za pomoč!Lahko je tudi kak prenosnik ki je rabljen(bolha) samo da ni preveč rabljen=)...cena naj bo med 500 in 850€.

hvala že v naprej!xD
  • spremenil: miqro ()

blackbfm ::

Za tak denar dobiš čiz spodoben NOV prenosnik. Nevem zakaj sploh razmišljaš o rabljenem.

miqro ::

no ja potem pa novega...nisem ravno vedel kakšnega dobim:P
Lahko da kdo kakšen link kaj priporočate...;)

Mitja358 ::

Mitja358 ::

http://www.nakupovanje.net/hp-compaq-67... Tukaj je še polek miška in tiskalnik.

Mitja358 ::

Tale ma zelo dobro grafično, čitalec prstnih odtisov + kar 8-celično baterijo: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

miqro ::

Tale ma zelo dobro grafično, čitalec prstnih odtisov + kar 8-celično baterijo: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

a bi na tem delal warrock ali pa cod2?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miqro ()

z3ro ::

seveda bo delal..warrock in cod2 pa res nista nevem kako zahtevni igri;)
Lp

Leks ::

Mogoče se ozreš tudi za tem Lenovo N500 z 4GB RAMa in GF9300

JerryP ::

Tale lenovo je kr fajna zadeva. Sam ga uporabljam že več kot pol leta in morm rečt, da je super. Glede iger sem potestiral od hl2, tf2, bf2, l4d in delujejo vredu. Se pravi pri nativni ločljivosti na medium/low nastavitvah kar je zame dovolj dobro.

miqro ::

super.Verjetno bom kupil lenovo samo lahko še daste kakšne predloge:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miqro ()

JerryP ::

Ja z Lenovotom ne morš zgrešit, samo glej, da ga dobiš z dovolj garancije. Aja v tej konfiguraciji kot ga je objavil Leks nima windows operacijskega sistema. Tako da boš verjetno moral dokupiti še to, če še nimaš.

miqro ::

ok..še kakšni predlogi?

rytmonorm ::

tudi jaz si kupujem prenosnik in sem se nekako zagledala v tegale:
http://www.mimovrste.com/artikel/275014...
Vaša mnenja so dobrodošla

Rabim ga za slike, filme, muziko...
Razmišljam, da če si že kupim računalnik, naj bo vsaj malo boljši, mi pa doma pravijo, naj vzamem enga poceni (cca 400€), da je itak vseeno.

Tisti, ki imate prenosnike z 17" zaslonom, je velika razlika? Ga moram iti pogledat prej v eno trgovino. Mi je pa všeč, da je posebej številčnica na tipkovnici.
Predvsem pa mi je važno, da ima ločeno grafično, da ima zmogljiv pomnilnik, trdi disk, baje da je "najboljši" procesor Intel Core2 Duo...

Kaj mi vi svetujete?

lp
jelena

Brane2 ::

Rahlo nizko ločljivost ima za "malo boljši" notesnik, sploh za 17" zaslon je 1440x900 IMHO malo.

Sam imam DELL-a, ki ima na 17" 1920x1200, pa je zakon.

IMHO pri tej velikosti pod tistih 1600x1200 ne bi šel, oziroma v skrajni sili na 1680x1000 alkolkježe...

Tudi vdelana intlova grafika baš ni nevemkaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

blackbfm ::

1920x1200 je totalni overkill za 17". Edino v primeru da so ti glavna stvar full hd filmi, potem je boljše imet več drugače pa ni nekih plusov. Že na 1440 moraš kakšno stvar povečat, da jo sploh normalno vidiš..

Brane2 ::

Ni res, vsaj zame. Sem imel 1600x1200 na 15" zaslonu, pa je bilo kar prav.

Če bi lahko izbiral, bi raje 1920x1200 tudi tam. Več bi bilo že preveč zame.

Meni se zdi super pri delu s kakimi CAD programi itd, ko lahko vidiš res majhne detajle.
On the journey of life, I chose the psycho path.

podreberek ::

Najbolše da kupiš takšnega ki podpira tvoje zahteve (Za igrico)in ima čimdaljšo garancijo ali pa jo celo dokupiš če boš šel pa še na izmenjavo študentov pa si dokupi mednarodno.

blackbfm ::

Sem imel 1600x1200 na 15" zaslonu, pa je bilo kar prav.


Mel sem na 19" crt tako ločljivost pa mi je bla še tam mal huda. Nevem a sem jz slep ali pa ti pretiravaš. Men mora bit nekak sorazmerno vse skupi. Podobna stvar se dogaja na nekaterih nokiah, ko stlačijo "visoko" ločljivostni zaslon na relativno malo površino potem pa rabiš skoraj lupo da loh sploh kaj prebereš, ker ni nič prirejen...tako kot pri windows ni. eh zdaj že pokam neki bv..ja v glavnem to je to:P

Pyr0Beast ::

1024x600 na 10.1" mi je ravno na meji uporabnosti, če malo bolje pogledaš že vidiš samo matriko. Sam imam raje manjši a kvalitetnejši ekran.

Kakšnih 1200 ali 1400 bi bilo prav super na teh 10-ih inčih.

Za 15 pa 1600x1200 ali kaj podobnega, 17 1920x1440 itd.

Pri shemah brez problema vidiš vse podrobnosti, par strani besedila tudi pri manjših povečavah.
Dosti manj mukotrpno kot povečevanje in rotiranje da razkriješ tisti piksel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miqro ::

Tale ma zelo dobro grafično, čitalec prstnih odtisov + kar 8-celično baterijo: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

a se tega splača kupit?Bodo delale gor kakšne igrice,filmi??

PS to bo moj prvi prenosnik,zato mora biti kar vredu...:D

podreberek ::

garantiram ti če daš 1000€ ali več boš v vsakem primeru zadovoljen
meni osebno je za okrog 680€ zelo zelo dober Fujitsu Siemens Amilo Li 3910 18" ekran dualcore 2,16ghz , 4gb ram ddr II poleg tega se da na njega naložit xpeje preizkušeno.

več na

http://www.rolan.si/katalog/32150/PRENO...

parasit ::

Kupi tega HP 6730s z ločeno grafiko in boš lahko igral še igre, tud mal močnejše.

LP
To je to!

jan01 ::

@parasit
Kaj zavajaš ali kaj?! HD3430 in igre...

miqro ::

Mojega bratranca je zanimalo če lahko imaš na vsakem prenosniku brezžični internet,pa mu nisem znal odgovorit ker tega ne vem:'( zato prosim če mi lahko vi poveste če je na vsakem prenosniku možno imeti brezžično povezavo

Leks ::

@jan01
eh, če pa svojo firmo propagira, sploh ne vem zakaj se še HPji "s" serije sploh ponujajo naokoli.

wave ::

Ja lahko maš na vsakem!! Če nimas integriran wlan, maš potem še možnost preko usb in pcmcia kartico.

miqro ::

hvala vsem:D

JerryP ::

@parasit
Kaj zavajaš ali kaj?! HD3430 in igre...


Ne bi rekel, da zavaja, kar je razvidno iz tu. Sicer še niso v celoti testirali modela 3430 grafične, samo iz 3d markov je razvidno, da je za odtenek slabša. Vsi pa vemo, da se da igre na pcjih igrati tudi pri nižjih resolucijah in nastavitvah.

Leks ::

Ima kdo izkušnje s tem

PRENOSNIK ACER EMG720-342G16M+
Intel Dual-Core T3400 2.16GHz
17" WXGA+G (1440 x 900)
Mobile Intel GL40 Express
Grafika:Intel GMA 4500MHD (1759MB Dynamic mem)
(64MB dedicated system mem., do 1695MB shared)
4 GB DDR2 RAM (2x2048MB)
Disk:160 GB SATA
OS: bootable Linux
Optična enota: DVD SuperMulti Double Layer
Kamera: Acer CrystalEye webcam
Baterija: 6-celična, 44-W Li-Ion
LAN: 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet
Brezžična Mreža: 802.11b/g
402 (W) x 297 (D) x 41/43,9 (H) mm
Teža: 3.80 kg
Gonilniki za XP in Visto priloženi
Garancija:Potrošniki 2 leti; Podjetja 1 leto
Možnost podaljšanja-3 leta
Garancija na baterijo 6 mesecev
I/O Vmesniki:
4 x USB 2.0 ports
1 x External display (VGA) port
1 x Ethernet (RJ-45) port
1 x Headphone/speaker/line-out jack
1 x Microphone-in jack
1 x Line-in jack
1 x DC-in jack for AC adapter
cena cca 450 €

Česa je zmožen oz. nezmožen tale prenosnik, je primeren za nekoga,
ki je prikovan na posteljo in bo gledal filme, ter igral manj zahtevne igre.
Katere igre je še sposobna tale grafika poganjati.

L

miqro ::

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

kakšen je pa ta računalnik???bi na njem delal cod4,warrock??bratranec ga misli kupit pa me zanima

_Dejan_ ::

Mene osebno ni nikoli mikalo da bi imel AMD-ja v prenosniku, prav tako ne celerona...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Leks ::

@Blaz3k
Čeprav ne igram dosti igre, mislim da bi moralo poganjati cod4.
po izkušnjah sodeč pošlji vsem z ceno 499 € mail oz jih pokliči,
ter jim reči za popust
seznam trgovin

fosil ::

Če ima prenosnik isto ceno kot drugje, se ga po moje bolj splača vzet v bigbangu in za relativno majhen denar dokupit garancijo se zgodi.

Podaljšanje garancije pri prenosnikih je običajno precej draga stvar, je pa prenosnikih močno priporočljivo imet vsaj 3 leta garancije, sploh pri tehle poceni zadevah, kjer te po enem letu popravilo skoraj kakršnekoli stvari hitro pride več kot je sploh vreden.
Tako je!

miqro ::

mi še lahko priporočate kakšen prenosnik iz BIGBANG-a ki ga imajo na zalogi v mariboru ali na ptuju?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miqro ()

Leks ::

@fosil
Jaz sem ciljal na zbijanje cen z nasprotnimi ponudbami :) Zagotovo bi z zgornjega seznama dobil vsaj eno
ali dve trgovini, ki bi mi ponudili nižjo ceno od objavljene.

HP tudi nudi podaljšanje garancij, vsekakor raje podaljšam tovarniško garancijo (HP), kot pa
vzamem garancijo BBja, ki ima sklenjeno nekako z zavarovalnico, ki se vsakega uveljavljanja brani
kot ne vem kaj. Poznam primer, ko so šele po nekaj pisnih pritožbah popustili in priznali garancijsko
popravilo. Skratka z zavarovalnicami ni češenj zobat.

fosil ::

Kakor sem slišal znajo tudi na HP-jevih servisih komplicirat. Res je sicer da je HP velika in priznana firma, ampak garancijo uveljavljaš na lokalnih servisih, ki te znajo zafrkavat. Tako da kar se tega tiče so lahko problemi kjerkoli.

Je pa zavarovalniška garancija cenejša in krije dodatne stvari, recimo fizične poškodbe, itd.
Tako je!

Leks ::

Ja seveda, vsi se branijo garancij, saj jim to predstavlja samo stroške. Jaz zavarovalnicam ne zaupam preveč,
do sedaj pa z pooblaščenimi servisi nisem imel težav.

Mogoče res krije fizične poškodbe, ampak verjetno pod stotimi pogoji.

Naj navedem en lep primer, ko sem hotel dati zavarovati stanovanje pri zav. MB.
Če se osredotočim samo na izliv vode, stroškov ti ne povrnejo v primeru nestrokovne montaže in
v primeru dotrajanosti materiala oz. nevzdrževanja. Sedaj pa naj nekdo pove v kakšnem primeru
ti pa poči vodovodna napeljava, če ne zaradi dotrajanosti oz. slabe montaže.

In za vse nesreče je bilo toliko čudnih pogojev, da v nobenem primeru ne bi dobil povrnjene škode, razen
v primeru indirektnega udara strele.

miqro ::

kaj menite o tem prenosniku:http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

parasit ::

Kaj pravite na ta nov HP ProoBook? A ga že kdo ima? Zadeva se mi zdi res super, ima HDMI, HD zaslon, lepo ohišje,...

http://www.odnesi.si/product_info.php?c... s kodo za popust še 5% ceneje
To je to!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: parasit ()

Leks ::

Tale HP je poden oz. predrag za svoj denar, boste morali dati 15% popust.
Raje Lenovo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
6848 (798) alessyboy
»

Kateri prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
5719 (685) sandi125
»

Ubuntu prenosnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
6825 (677) Icematxyz
»

Nujno - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
191510 (1323) Destructor
»

Nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
193470 (2944) Slavko86

Več podobnih tem