» »

Prva beta Opere 10

Prva beta Opere 10

Opera 10 beta

vir: CNet
CNet - Opera 10 je na poti že več kot dve leti, a se počasi približuje koncu te poti. Po prvi alfa verziji, ki je konec lanskega leta prejela pozitivne kritike, so sedaj izdali še prvo beto verzijo, kar je jasen signal, da bo končna verzija kmalu nared. Na internetu so se že pojavili prvi testi prihajajočega brskalnika.

Ena bolj oglaševanih novosti je funkcionalnost Opera Turbo, ki je namenjena uporabnikom s počasnimi povezavami do interneta. To je uporabno pri brskanju prek javne brezžične dostopne točke, prek telefona in podobno. Z vključitvijo te funkcije se strani stisnejo že na strežniški strani, tako da privarčujemo pasovno širino. Razširjena sta speed dial, torej začetna stran, kjer lahko shranite bližnjice do po novem 25 pogosto obiskanih strani, ter vrstica z zavihki, ki prikazuje predoglede strani. Avtorji pravijo, da je brskalnik 40 odstotkov hitrejši od starega, kar testi deloma potrjujejo. Chrome in Safari sta sicer hitrejša, a ne mnogo. Omenimo še, da Opera z odliko opravi test Acid3.

69 komentarjev

«
1
2

xyxyxyxy ::

Zame ni boljšega brskalnika. 8-)

axee ::

Se strinjam. Nevrjetno kako pozabiš na vse možne extensione ko vidiš kolko je opera dodelana.

No uglavnm sm že probu 10-ko, res je fenomenalna, ampak te slikce namest tab-ov pridejo v upoštev samo pri velikih resolucijah...

sleby ::

opera ftw \o/

kanzyani ::

jupi :) že hitim nameščet :D
samo upam da so popravili probleme, ki jih je imela alfa.

Phoebus ::

o kakšni kompresiji na strani serverja se govori? Če mislijo mod_gzip / mod_deflate podporo, se malo preveč hvalijo...

danaj ::

že par mescov gonm tole opero in sem brutalno zadovoljen

Brane2 ::

o kakšni kompresiji na strani serverja se govori? Če mislijo mod_gzip / mod_deflate podporo, se malo preveč hvalijo...


+1
On the journey of life, I chose the psycho path.

hamax ::

Glavna prednost te funkcije je, da server pomanjsa slike. Deluje priblizno tako kot pri operi mini.

Brane2 ::

Kako hudiča naj bi server pomanjšal slike brez posebnih dodatkov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

hamax ::

Preko operinega serverja grejo.

techfreak :) ::

Ostajam na IEju. Ni kakšnih novosti, ki bi me prepričale v zamenjavo.

Kot je že hamax povedal, Opera na svojih strežnikih stisne podatke in jih pošlje uporabniku (kakor je do zdaj delovala že Opera Mini).

Dragi ::

Ostajam na IEju. Ni kakšnih novosti, ki bi me prepričale v zamenjavo.


Geste, Ful v izi jo je spreminjat svojim potrebam, speed dial, in pa odtrgana hitrost ter nizka poraba sistemskih sredstev.

Ja, ni novosti... :P

boss-tech ::

bolš safari ko IE ;) drugače pa ostajam zvest firefoxu, opera pa je moj drug brsklanik in ga tudi dokaj redno uporablja. Tile lepi zavihki kar lepo zgledajo... jo morm probat
http://tovornik.info

squngy ::

Sej Opera že ima predogled zavihkov, greš z miško čez in se ti po kratkem česu odpre predogled (bolj uporabno IMO, kot da imaš cel cajt slikce... vsaj zame ki jih imam zmeraj kar precej)

filip007 ::

Kompresija ne pomaga, če odpreš lokalno stran v Sloveniji, Opera pa jo preosmeri na norveški strežnik pa stisne pošlje nazaj in pokaže zmazek.

Personal bar še vedno niso zaflikali pri Operi, imaš 20+ ikon gor in žez kako uro ali dve jih nekaj izgine.

FF je zame "asta la verda" + Personas na Firefox robot in je to to...

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jlpktnst ::

Ja sej to je pr firefoxu... vsak reče "firefox > all" potem pa se malo popravi in našteje 5 addonov, ki jih rabi :D

Moji razlogi zakaj uporabljam opero ne firefox? Porabi manj rama, hitrejša je, nima memory leakov, ne rabim se zajebavat z addoni... pa še kaj se najde kar ima ffox v addonih. Pa saj trenutno kakšno je stanje na tržišču so vsi browserji kar dobri, samo opera meni pač najbolj ustreza. Uporabljam pa na trenutke vse razen safarija (ker apple rad instalira neke odzadne programe).

kixs ::

Men se zdi, da vsi Browserji porabijo prevec rama. Opera, Firefox... vse mi zere prek 500MB ;((

Matrin ::

linx :P

trnvpeti ::

ja vsi zerejo prevec
odpres eno stran, vse skupaj z slikami mogoce 10M, browser pa zere 50M
me zanima,kje je tistih 40M :)

jlpktnst ::

Um, meni opera ponavadi žre okrog 250-350, pa imam tudi po 50+ tabov...

Do 500 pa še nisem prišel nikoli. Z res veliko tabi.

Je pa firefox ponavadi tudi na okrog 250 že po kakšnih 10 tabih.

kixs ::

Dost srfanja, pa po nekaj dni odprt browser... in se MB-ji kar nabirajo :8)

nekikr ::

Čist off-topic vprašanje: zakaj hudiča imate odprtih 50+ tabov naenkrat?

kixs ::

Trenutno imam odprta dva okna in v vsakem cca 10 tabov.

Dva okna, ker imam eno za "resno" delo, drugo za bolj tako. Zakaj toliko tabov, strani, ki jih redno obiskujem imam vedno odprte. Potem pa kaj iscem in se spet naberejo.

Res pa je, da jih imam redko kaj vec kot tolk.

Dr_M ::

To je tako kot 500 prijateljev na facebooku >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AmokRun ::

Samo meniji na Slo-techu se pa še vedno ne prikažejo pravilno.
Kako imate to narejeno?

opera


firefox

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Hardstyle ::

Če smo že pri facebooku, zakaj hudiča še zmeraj v Operi ne deluje tako kot bi moral? Večkrat mi ne gre objavit komentarjev in podobno. Ko kliknem SHARE se tisto komentar okence obarva rjavo in več ne gre nikamor. Ne pomaga, če dam reload ali kaj, moram it na IE ali FF.

mareSLO ::

Zgleda ni bil spisan za opero tak kot se šika.

Gandalfar ::

zakaj bi v dobi standardov pisal za opero, ce ti ostali 3-je browserji delajo kul? :>

Looooooka ::

bolš safari ko IE ;) drugače pa ostajam zvest firefoxu, opera pa je moj drug brsklanik in ga tudi dokaj redno uporablja. Tile lepi zavihki kar lepo zgledajo... jo morm probat


ja...ker safari se je res dobr odrezu na pwn2own contestu...sploh v primerjavi z VSEMI ostalimi browserji.
NOT.

urban99 ::

Bomo videli, če bo Opera končno uradno podprt browser s strani googlea... ker zaenkrat ni. Pri določenih zadevah (večinoma ajax based) se prav fino razsuva. Na žalost, ker sicer je res lušten browser.

filip007 ::

Pri katerih stvareh se sesuva bom dal gor na njihov blog...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

frudi ::

zakaj bi v dobi standardov pisal za opero, ce ti ostali 3-je browserji delajo kul? :>

Kaj točno je standardnega na:
-webkit-border-bottom-right-radius:8px;
-moz-border-radius-bottomright:8px;
? :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

r0b3rt ::

ima kdo mogoče na ssd-ju na katerem je tudi sistem? α se mi je bizarno sesuvala ob večjem št. tabov...

axee ::

Naj mi potem gdo pove FF-ov extension, ki deluje prav tako kot operin "Block Content"?? AD-Block odpade, preveč problemov in nikoli ne deluje tako kot bi moral.

urban99 ::

@ Bismark

Konkretno se razsuva na Google Analytics, tam je delo skoraj nemogoče. Gmail ne dela vedno pravilno, včasih je recimo problem pri pošiljanju mailov (se ustavi pri "loading"). Da pa zadeva ni podprta s strani gugla sem pa opazil boljkone po naključju - google sam mi je blokiral dostop do gmaila rekoč, da uporabljam "unsupported browser". In res ga ni na njihovem spisku.

Uporabljam pa verzijo 9.64 btw.

jlpktnst ::

Ja saddness... večinoma sicer nimam v operi težav s stranmi, je pa opazno občasno ja.

Google mi tudi dela večinoma kot bi pričakoval... facebook pa ne vem, ker počekiram gor 1x na mesec. Izguba časa.

edit: Pa to glede 50+ tabov - to je občasno, takrat ko kaj iščem, pa potem najdem vsega vraga in ne morem dokončat takoj. Opera vse lepo shrani jaz pa lahko grem domov in naslednji dan nadaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Dragi ::

Urban meni lepo dela google analytics. Z tistim zatikanjem "loading" imam pa tud sam probleme včasih.

Gleda tabov pa tak, google sem, google tja, background tab in se hitro naberejo ene tri opere po 40 tabov vsaka. Je pa presenetljivo kako odzivna je še vedno. Praktično ni razlike med 5 tabi in 100imi. FF mi smrdi ravno zarad tega, počepne pri velikem številu tabov.

r0b3rt ::

imam samo jaz težave ali ne deluje niti http://www.aperio.si/kviz

Hardstyle ::

r0b3rt to pa ni kriva Opera. Nameščen moraš imet Silverlight. To je kao izboljšan flash oz. bi naj bil.

Dragi ::

Meni lepo deluje.

r0b3rt ::

imam še opero 9 in mi stran naloži, ko pa hočem vpisat podatke pa no go...bom probal 10... naj omenim še da mi v IE deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

squngy ::

Silverlight je mikrosoftov, tko da če bi kje moralo delati je to IE.

GupeM ::

Imam opero 10 in mi stran naloži. Tudi podatke lahko vpišem. Ko pa kliknem nadaljuj pa mi odpre fulscreen in potem ne morem nič več.

techfreak :) ::

Imam Safari in mi stran naloži. Vse deluje.

danaj ::

https://www.amazon.co.uk:443/gp/css/acc...


še komu noče naložiti image-a ?

urban99 ::

meni ne naloži... če se opera ne bo prilagodila temle zadevam, bo šla zu grunt.

r0b3rt ::

v 9ki ne naloži

shadeT ::

facebook še slabše deluje sedaj :/ Sedaj niti slik ne morem več gledati, včasih lahko pogledam 2, 3 potem so pa prazni kvadratki c-c-c opera :(

Dr_M ::

Zato pa verjetno je beta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejši brskalnik je ... Opera! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9913171 (2787) BigWhale
»

Študija varnosti brskalnikov: prvi Chrome, drugi IE, Firefox daleč zadaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7020359 (15261) mikko
»

Opera 10.5 pre-alpha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768283 (6350) HairyFotr
»

Apple izdal boljši brskalnik od Opere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8513448 (7674) techfreak :)
»

Igraj gladko in sozvočno: kot Opera 8! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13310760 (7844) njok

Več podobnih tem