» »

C++

C++

hexor ::

Pozdravljeni!

Ubadam se z eno nalogo pri kateri moram napisati funkcijo,ki prejme tabelo celih števil kot parameter in celo število n kot drugi parameter.Število n predstavlja velikost tabele.Funkcija naj v tabelo vnese naključna števila med 1 in 36.Funkcijo vem sam napisati,in vtakniti for zanko za izpis od 1 do 36,samo zanima me kako prirediti to naključnim številom-mogoče rand()?HVALA

Tutankhamun ::

lahko
int rnd = rand() % 36 + 1;
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

BigWhale ::

Ugh, to je poor man's random!

kihc ::

Ponavadi se dela:

#include <ctime>
...

srand((unsigned)(time(0))); //das nekam na zacetek main()

int stevilo = 35*rand()/double(RAND_MAX) + 1;
x

Tutankhamun ::

Za tak projekt zadovoljivo ;)
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

kihc ::

Problem je, če bo njegov profesor tvojo kodo večkrat pognal bo dobil vsakič enake vrednosti v tabeli.

Kar pa IMO ni glihk random ...
x

Tutankhamun ::

ja ok srand še dodaš. Generiraš pa številke z rand ().
Samo to.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

BigWhale ::

man 3 rand

j=1+(int) (10.0*rand()/(RAND_MAX+1.0));

snow ::

Do 36 bigwhale :p

Aja ups to je bil trik za njega da bi se kaj naučil ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BALAST ::

Bi si sposodil temo z prošnjo, če mi lahko kdo pošlje kakršenkoli kratek program v C++ z vsaj malo komentarji, da ga razumem.

Obvezno bi moral imeti vsaj en razred, ki je posebnost C++, jaz pa tega ne zastopim čisto nič. Pri VB sem dal skozi, tako da osnove programiranja znam.

Torej lepo prosim za program, ki ima neko namembnost z vprogramiranim enim razredom (Npr beri podatke iz datoteke, napiši lastnosti slike, izžrebaj 5 številk...) Za razred pa ne vem kakšno funkcijo ima?
Sprašujem za nekomercialen program, namenjen šolanju, saj moram izdelati šolsko seminarsko za popravni izpit in mi zmankuje časa, ker imam še za popravit par drugih predmetov.

antiatt@hotmail(pika)com
zamenjaj (pika) z ločilom .

Pimoz ::

čaki mal...a se ti zajebavaš? zastonj nej ti nardimo seminarsko in to povrh usega še s komentarji :D loool kaj si pa pil (pojedu)?

Tutankhamun ::

Pa tok nalog je bilo že rešenih na slo-techu. Pa use imajo eno namembnost :). Par nalog pa je obogatenih tudi s komentarji. Samo poiskat jih moreš, kar pa tudi ni problem.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

BALAST ::

Potem pa prosim vsaj kakšno povezavo na "razredno" funkcijo C++, da bom lažje razumel.

Pimoz oprosti če sem te užalil, ampak prosim samo za "šolski primer" naloge v C++ in nekomercialen. Open source :)
Mogoče ima kdo na disku, kakšen primer iz lekcije o razredih, ki bi mi zelo pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje v zvezi z rand() funkcijo

Oddelek: Programiranje
494881 (4071) fireice
»

[C++] Generiranje naključnih števil tipa double

Oddelek: Programiranje
81746 (1655) mn
»

[C] Random funkcija

Oddelek: Programiranje
92214 (2045) primozsu
»

[C] random do poljubne številke

Oddelek: Programiranje
172080 (1747) napsy
»

srand in program v Cju???

Oddelek: Programiranje
131518 (1388) nuclear

Več podobnih tem