» »

Čiščenje cisterne za kurilno olje

Čiščenje cisterne za kurilno olje

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Po 15 letih uporabe se je nabralo v naši cisterni "godla" ki jo je treba odstraniti.
Slišal sem že, da obstajajo podjetja, ki pridejo in posesajo in filtrirajo, sčistijo cisterno in potem filtrirano "godlo" ki je lepo kurilno olje nazaj natočijo ...

izkušnje... kdo to naredi ? cena .... ?

cisterna je velika, morajo biti najmanj 3 močni deci da bi jo vsaj nagnili :)

Highlag ::

Hmm v naši firmi so prišli eni z enim čudnim sesalcem, in posesali vse živo iz strojev ki rezkajo in stružijo. So imeli eno prenosno filtrirno napravo z papirnatim filtrom in ostružke lepo ločili od oljne brozge. In potem tisto svinjarijo odpeljali. Bi bilo za vprašat...
Never trust a computer you can't throw out a window

harvey ::

En možakar (Hudobivnik) iz Dvorij na Gorenjskem to dela (posesa, očisti), pred leti je bila cena za očiščenje 4.000 L kovinske cisterne cca 160 EUR.

Pyr0Beast ::

Uf, samo 15 let. Pod seboj imamo cisterne iz 1963 3x1500L. Da se kurilc iz ene pretoči v drugo traja 3 dni, je kar kakšnih 20 cm mulja na dnu.
Pri novi 1000L plastični cisterni je mulja že za okoli 2cm na dnu po 5h letih, kar se je naredilo, je, dvignilo sesalno 'cev'.
Tisti mulj ni nič drugega kot blato, železovi delci in voda, bolj malo olja je noter.

Drugače bi pa tudi mene zanimalo kakšen je strošek za ta poseg in kaj je z nivojem olja v cisterni, mora biti prazna/polna, kaj drugega ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mrTwelveTrees ::

olja je v nasi bolj malo... cca 10-20 cm

Samson ::

Huh, mi smo cistili plasticno cisterno po cca 4-5 letih ker je petrol eno leto dobesedno brozgo pripeljal in je bilo vrag. Izvajalca nam je povedal kar petrol, oz. so nam dali kar vizitko al letak. To je bilo leta 2005 ali 2006. Cena je bila ce se dobro spomnim 46.000 tedanjih sitov. Zadevo so prisli postimat dva mozakarja z kombijem. Ker je v cisterni bilo bore malo olja, so kar odpeljali kar je bilo notri. Dela so imeli cca uro in pol. So pa rekli da plasticne se cistijo nekako na 10-12 let, plehnate pa na 4-5 in da jim je cudno da je nasa bila taksna kot je. Poklicali pa smo jih zato, ker so vrli centralisti tisto cevko ko naj bi bila par cm nad dnom cevi enostavno tako dolgo kot je bila v originalu kar noter pustili in je sla vsa vmazanija direktno iz dna v pec. Da ne omenjam koliko je slo filtrov in servisov zaradi tega...Pac petrol zajebu sam dej dokazi ce lahko, hehe. Ok so tudi mojstri, ampak je nemogoce da se toliko brozge nabere v 4-5 letih. Blo jo je pa za cca 20cm kolkr se spomnim.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mrTwelveTrees ::

46.000 sit ? ... zdaj je to se pravi 200 eur+

Samson ::

Ne vem kako je danes z cenami na zalost. Mozno da se je pojavila konkurenca in je cena nizja, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mrTwelveTrees ::

harvey ::

mrTwelveTrees pa kaj bi ti rad, da ti to naredijo zastonj in še dajo zraven kremšnito. Povedal sem ti eno konkretno ime in okvirni strošek. Prvi zadetek je pravi - to sta brata eden poleg tega še razvaža nafto. Pokliči in povej kontretne podatke (lokacija, situacija) pa ti bodo povedali koliko stane in kdaj ti lahko očistijo. Sam sem bil z njegovo storitvijo zadovoljen. Druge "mojstre" nisem iskal pa imam Petrol pred nosom in tudi cena za plezanje bo brozgi in gleda na kurilno obdobje se mi ni zdela pretirana.

BALAST ::

Sm gledal enkrat v DIRTY JOBS oddaji, da se je spravil pucat v en tak 6.000 litrski bombi za olje.
Rabiš sam visokotlačni kompresor za vodo, ter dovolj majhno postavo da noter zlezeš.

Jst vem da gravitacija dela tud na to brozgo in bi probal cisterno nagnit za več kot 90 stopinj z zajlo ali ketno spustiš in bi se v kakem dnevu vse ven izcedilo. Pred luknjo daš samo eno mali lavor, da ti ne teče po tleh, pa vsake par ur precediš v kako kantico za bencin. Sam eno bombažno staro cunjo z eno plastjo pokriješ prek lijaka v katerega vlivaš to brozgo, najbol da cediš kje na zunaj na odprtem.

telexdell ::

Sm gledal enkrat v DIRTY JOBS oddaji, da se je spravil pucat v en tak 6.000 litrski bombi za olje.
Rabiš sam visokotlačni kompresor za vodo, ter dovolj majhno postavo da noter zlezeš.

Jst vem da gravitacija dela tud na to brozgo in bi probal cisterno nagnit za več kot 90 stopinj z zajlo ali ketno spustiš in bi se v kakem dnevu vse ven izcedilo. Pred luknjo daš samo eno mali lavor, da ti ne teče po tleh, pa vsake par ur precediš v kako kantico za bencin. Sam eno bombažno staro cunjo z eno plastjo pokriješ prek lijaka v katerega vlivaš to brozgo, najbol da cediš kje na zunaj na odprtem.

In kam daš brozgo? A ja, kar v kanto za smeti?!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

poweroff ::

Na sosedov zelnik jo zliješ, seveda. :D
sudo poweroff

mrTwelveTrees ::

k4harvey: kaj je s tabo ? a sem reku da je 200 drago, sem se bunil, pač je taka cena, kaj ti ni jasno :) cena je ok

BALAST ::

telexdell tudi kanta za smeti JE PRIMEREN kraj. Na smetišča roma še tisoče bolj nevarnih odpadkov kot nafta.
Lahko pa tudi zažgeš ta odcedek (itk je nafta zemeljski produkt in ga povsod na svetu kurijo) pa zakoplješ pol metra globoko, kjer se bo v manj kot letu razgradil, če te "slučajno" skrbi za naravo.

poweroff ::

Nafta se razgradi v enem letu???
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Does not, sploh brez kisika.:)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MadMax ::


Lahko pa tudi zažgeš ta odcedek (itk je nafta zemeljski produkt in ga povsod na svetu kurijo) pa zakoplješ pol metra globoko, kjer se bo v manj kot letu razgradil, če te "slučajno" skrbi za naravo.


Eni ne berejo vsega...

Sicer pa, on topic:
na vsaki Petrolovi črpalki vam posredujejo kontakt kooperanta, ki čisti cisterne.
Sicer pa to lahko naredi marsikater čistilni servis (razen kakšnih one-man-band-ov, ki bi čistili samo čiste pisarne...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fosil ::

Nafta je itak bio odpadek, sej je organskega izvora.

Poleg tega jo črpajo iz zemlje, torej jo lahko tudi odložiš nazaj kar direkt v zemljo.

Tako da kar v kanto za biološke odpadke z njo.


Če verjameš v pravljice seveda.
Tako je!

bluefish ::

Kaj ko bi poklical na Snago in vprašal?

Malner ::

Poglejte spodaj.

Cena storitve za Petrolove kupce kurilnega olja: 112,67 EUR (27.000 SIT) - do 3.000 l cisterna / 146,05 EUR (35.000 SIT) - do 4.000 l cisterna.

TRIROG ::

tudi za nepetrolove kupce je na voljo ta storitev ... je pa fajn če maš prazno cisterno ... mislim da nad 400l olja je treba doplačat neki po litru ...
ni pa drago in je ful razlika ...

Malner ::

Doplačilo je 6€ na 100 l olja. V primeru da mora še malo šravfati in se zamudi računa 140€.

Sedaj se nismo odločili za čiščenje, ker je v cisterni še 1300 l olja pri kapaciteti 3000 l.

To velja za Petrolovega pogodbenika.

Taubss ::

Sem iz Izole, pa so k moji noni prišli Columba iz Kamnika, 112€, pa se mi zdi da je bilo nekje 50l gošče na dnu. ven je potegnil in prefiltriral 2.300 litrov, pa niso nič dodatno računali.končano pa je bilo v eni uri, mogoče malo več. Aha nona je že upokojena tako da je imela popust 10%.

jini ::

jaz sem si cisterne očistil kar sam, ko so bile skoraj prazne. kupil sem črpalko, ki jo montiraš na vrtalni stroj, nanjo priključil prozorne cevi in najprej iz dveh cistern prečrpal kompletno vsebino v tretjo, odnesel cisterni ven, ju poplaknil s kurilcem in krtačo. za tretjo sem počakal, da so se trdni delci usedli, nato sem prečrpal, kar je bilo koristnega v eno od čistih cistern (ko začne vlečt svinjarijo, ustaviš črpalko). kar je ostalo, je romalo na cesto dve smetarjev.

klepec ::

Sem iz Kranja in sem naročil čiščenje cisterne od podjeta za čiščenje in razrez cistern CISTERNA S.P.,za 150 EUR. Najprej so mi prečistili olje skozi filter, zatem je gospod zlezu v cisterno (z masko8-) in belim kombinezonim) ter v roke vzel neke pripomočke ter začel delat. Vn je prišel čist mokr? (vroče gutov?). Ko sem pogledal notr je bila cisterna prelepa in rekel, da se cisterne čistijo na 7-10 let.:)


KAR PA ZGORAJ NEKAJ GOVORITE ODPADKU JE TO SNOV KI JO MORA ODPELJATI NEKA FIRMA NA SEŽIG V AVSTRIJO SAMO TOLIKO...8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klepec ()

mrTwelveTrees ::

no mi smo dali očistiti cisterno lansko leto, je bilo poceni (se ne spomnim cene točno) vem pa da fanta ki sta prišla (eden je šel v cisterno) ...umazano delo, ampak je tukaj ena stvar, znajo goljufati....

vsebino prečrpa v svojo cisterno ki jo ima v kombiju, potem pa del (očiščenega olja) nazaj... pri nas vem da je bilo min. olja v cisterni, ampak nazaj sta jo prečrpala par kapljic.... dam roko v ogenj da ostanek nafte (filtrirane) sama prečrpata v svoj avto in se tako vozita brezplačno.

glaš ::

Point čiščenja je, da se odstrani nesnaga, usedline. Čez neko časovno obdobje se tega kar precej nabere in zato ker potem nazaj prelijejo samo čisto olje, je normalno, da se količina le tega po prelitju nazaj zmanjša za količino nesnage v rezervoarju. Nobeden ti ni nič kradel in tudi v avtomobile noben ne naliva tiste svinjarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

Mago ::

Ker je že toliko govora oz. ugibanj, glede čiščenja cisterne, se bom oglasil še jaz.

Torej čistim rezervoarje že kar nekaj let, tako da poznam zadeve in vam lahko nekoliko zmanjšam nevednost in metanje vseh v isti koš (ker obtožbe, ki jih berem tukaj so resne).

Čiščenje rezervoarja določa zakon in sicer 1x letno(odvoz gošče iz rezervoarja), ja prav ste prebrali 1x letno.

Neuradno pa se čiščenje PRIPOROČA na 7-10 let, kot je že nekdo zgoraj omenil. Čeprav večina svoje rezervoarje očisti po 20,30 letih. Če vam je uspelo toliko časa kuriti na olje brez problemov, potem je to pač splet raznih naključij (kakovost dobave, količina skurjenega olja, material rezervoarja itd.)

V Sloveniji trenutno obstajata dva načina čiščenja rezervoarjev, torej s čistili pod pritiskom, lahko samo eno lahko samo drugo. Za to čiščenje sam NE garantiram 100% kakovosti, pomislite malo (obrazložim kasneje v tem tekstu, ko bo govora o mulju, ki se nabira v rezervoarjih).

Drug način pa je fizični vstop v rezervoar, za katerega pa tudi jaz dam roko v ogenj, učinek je očitno viden po končanem postopku, kjer se stranka lahko na lastne oči prepriča.

V obeh primerih čiščenja se dobljena gošča iz rezervoarja odpelje v razna podjetja kot so recimo Kemis, Saubermacher ipd., od koder gošča roma naprej v Avstrijo na sežig oz. predelavo. Niti slučajno pa to ni okolju prijazen odpadek in kazni so seveda temu primerne.

Gošča v rezervoarju, nastaja, to je dejstvo, pa naj bo še tako čisto olje. s časom se goriva spreminjajo v nekakšno sluz, ki ne gori. poleg tega so cisterne večinoma kovinske, to pomeni rjavenje, ki se poleg že prej omenjene sluzi nabira na dnu.
Da se prepričate na lastnih očeh, doma napravite preizkus (v pollitrsko plastenko nalijte Bio diesel, najčistejši, plastenko zaprite in postavite nekam, kjer se zadeva ne bo premikala. po nekaj mesecih se vam na dnu nabere SLUZ. kljub temu da ste v plastenko nalili BIO diesel, brez kakršnihkoli umazanij.)

Mešanica rje, vode (kondenz), in sluzi, se na kovinske rezervoarje trdo prime, sam se pošteno namatram da ga "spraskam" iz dna in sten rezervoarja. Zato sem prej omenil, da čiščenje pod pritiskom ZAME ni 100% učinkovito, daljši je rezervoar, več gošče ostane v rezervoarju. ker se moč curka z dolžino izgublja (zdrava pamet).

Glede prisvajanja VAŠEGA olja in kakršnekoli uporabe le tega, se pošteno motite (Govorim zase).

Račun za gorivo kombija oz. tovornjaka v podjetju predstavlja STROŠEK, ki ga uveljavljaš.
Podjetje brez stroškov, predstavljajte si plačilo dohodnine.

Poleg tega tankanje kurilnega olja v kombije, sčasoma postane velik problem, menjavanje filtrov, praznenje tanka itd.
KAZEN za tako početje v podjetju pa je astronomska. SE NE SPLAČA s kateregakoli vidika.

Lahko pa še 1x poudarim, da govorim zase. Je pa v Sloveniji primer podjetja, kjer se dogaja tudi kaj podobnega, ne bom poimensko,... "vse se vrača vse se plača."

V IZOGIB takim in podobnim dejanjem v vaših rezervoarjih, lahko marsikaj naredite sami.
Npr.: predn pridejo čistilci rezervoarja, s kako palico oz. metrom preverite količino olja v rezervoarju in po končanem čiščenju še 1x preverite razliko gladine.
- razliko primerjajte s količino odnešene gošče če se goščo odnaša ven fizično.

Cene pa se gibljejo od 100 do 300€ za čiščenje.
Tako, da je pametno preveriti več podjetij predn si zberete najdražjega.


Upam da sem vam na kakršenkoli način pomagal, želim pa vam čim manj problemov in nategov.

Lp Mago
Vrtnica je vrtnica je vrtnica in jaz sem kar sem.

Pyr0Beast ::

Čistiš tudi kaj po Novem mestu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mago ::

Poglej moj profil, pa maš e-mail. drugače pa ja, cela Slovenija.

jobk ::

vsi miate napačne informacije!!!

tvoja nona iz izole je ostala kar sigurno brez nekaj nafte , kajti COLUMBA nima nobenega filtra in ne podajaj laži in lažne informacije.
petrolova cena je 113 eur do 3000 litrov in brez nobenih doplačil po celi SLOVENJI.

če pa vas o tem res kaj zanima pokličite na petrol 080 22 66 in ta cena velja za vse stranke po celi sloveniji.

NIMAJO NOBENIH DOPLAČIL !!
COLUMBA pa na vašo žalost edini kombi kateri ga je imel ga je PRODAL

P=LN ::

Doma imamo 2000L cisterno, v kateri je bilo do letos kurilno olje. Zdaj smo prešaltali na pelete, pa me zanima ali bi se dalo cisterno kemično očistit, da bi v njej zbirali deževnico iz žlebov ter jo koristili za zalivanje. Koliko bi tako čiščenje stalo? Ali se sploh splača?

L.P.

Zajec123 ::

Ali se da cisterno 2500L v kateri je bilo kurilno olje tako dobro očistiti, da bi lahko notri imel deževnico za zalivanje vrta?

BladE_ ::

A ni ceneje, če kupiš 1000l tistih plastičnih, ene par kom?
Akcija - Reakcija

Magic1 ::

Ceneje zna bit, samo te cisterne so dostikrat že pod zemljo in imaš vso vodo v kosu. Veliko lažje vse priklopiš in imaš vedno vodo na razpolago.
Magic

DamijanD ::

Če imaš cisterno pod zemljo, rabiš še pumpo za zalivanje.
Kako se pa drugače te železne cisterne obnašajo, če je voda v njih - rjavenje pa to?

Invictus ::

Če je polna vode, ne rjavi...

Sicer jo pa lahko premažeš s kako zadevo, ziher obstaja kak plastični premaz na kovino...

To delo mene čaka naslednje leto, ko bom spucal tisto svinjsko jamo, kjer je zdaj cisterna za olje...

Mogoče naredim kaj za sanitarno vodo. Recimo za splakovanje WCja...

Ampak dvomim, da se finančno izplača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Kakšne so trenutne cene teh posegov ne vem, bile pa so včasih reda velikosti tam 200 €. Tako da to ni nek pretiran strošek, vsekakor pa ceneje kot nabava novih, saj moraš predhodno odstraniti cisterno in imaš že s tem strošek. Tako pa samo spremeniš namembnost, povprašaj pri kakšnem podjetju, ki se s tem ukvarja, kolikšen bi bil strošek tega posega v tvojem primeru in se odločiš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

starfotr ::

Cisterne, v kateri so bili prej naftni derivati ni mogoče toliko očistiti, da bi imel noter vodo.

Ekonomsko in ekološko se to ne izplača.

MIHAc27 ::

starfotr je izjavil:

Cisterne, v kateri so bili prej naftni derivati ni mogoče toliko očistiti, da bi imel noter vodo.

Ekonomsko in ekološko se to ne izplača.


Lahko očeta vprašam, z čim jo je sčistil, ampak vem da je nabavil rabljeno kovinsko. Še vsaj 100l olja je bilo notri ob nabavi.
Sedaj notri kopiči deževnico in zaliva vrt.

starfotr ::

Kar pa ne pomeni, da je to dobro.

Poznam folk, ki je prihranil par eur za nakup novega plastičnega soda, primermega za hrano, namesto tega je v fabriki, kjer je delal vzel odpaden sod, v katerem so bile bog vedi kakšne kemikalije in je tam noter namakal sadje za šnopc in imel je v njem tudi jabolčni kis. Mmmmm, domače, nič špricano. Mmmmm

Torej, ne tega delat. Ne bi toliko škrti, da bi to delali.

Jaz imam doma 2 cisterni za vodo. Prej vem kaj je bilo noter. In vem, da ni škodljivo ter, da se zlahka opere. Od nafte pa nikoli ne bi pral niti ne bi imel take oprane cisterne za vodo. Nikoli in nikdar.

mulc007 ::

Kako bi v primeru okvare gorilca, ki se ga ne splača več popravljat, ostalo kurilno olje iz cisterne očistil do te mere da bi ga lahko uporabil za avto za po gmajni kjer ni kontrole. Ne mislim na profi filter ampak en poceni, provizoričen filter, ki lahko filtrira tudi počasi.

starfotr ::

V primeru okvare gorilca, si sposodiš en gorilec ali ti ga kdo podari ali pa ga kupiš za majhen denar in skuriš preostanek. Nato greš v posodobitev kurilnice in jo nadgradiš s čim modernejšim.

Goša, ki ostane v cisterni, je nevaren odpadek, ki ga treba oddati v ustrezno zbirališče in se nato toplotno obdela in uniči.

Neregistriranih avtov se ne sme voziti. V vozila se ne sme točiti kurilca. Pika.

mulc007 ::

Kaj zdej tukaj nekaj papeža špilaš. Ali si že slišal da bi kdo zaradi kurilca v gmajni dobil kazen?

Filip8 ::

Pri nas smo lani dali ven cisterno pa prodali za 50 evrov tipu k je reku, da bo naredu iz nje za pečt odojke. Po moje jo je mogu fajn prežgat potem, ker je bil kurilc v njej skor 30 let.

starfotr ::

Ne, nisem slišal, ker je kretenov, ki tankajo kurilca v avto relativno malo v primerjavi s celotnim voznim parkom v državi, še manj pa je kretenov, ki se furajo v gmajni z neregistrirani vozili in hkrati tankajo kurilca. Taki kreteni nato navadno avto pustijo kar tam nekje, po možnosti ga zapeljejo v grapo in zažgejo.

mulc007 ::

Kje v naravi si videl zapuščen avto? Po številkah ki so nameščene na različnih koncih avtomobila bi se videlo kdo ga je pustil.
Če se je v našem vaškem koncu komu ob cesti pokvaril avto se je rado zgodilo da je bil čez dva dni zažgan. Povzročeno pa je to bilo od ciganov ker hoteli nekaj zaslužit za staro železo. Odkar odpada starega železa v našem koncu ni, tudi zažganih avtov ni več.

GregiB ::

Ponovno odpiram temo... Ve kdo, koliko zdaj približno stane čiščenje cisterne za kurilca? Se to lohk izvaja tud na polno / pol polno ali samo na skoraj prazno cisterno? Pozna kdo izvajalca na Štajerskem?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Likalnik ::

par let nazaj sem plačal 150€ za čiščenje cisterne...na Gorenjskem...res pa je, da ne vem ali je cena odvisna tudi od velikosti cisterne.
Pri nas je bila prazna....v nasprotnem primeru ti morajo olje ven črpat...pa nazaj notri in posledično ti mora pridit z dovolj veliko cisterno, da se to lahko prečrpa....kar pa pomeni večji strošek zate.
Pri meni je prišel samo z manjšo črpalko...ven je potegnil cca 170l mulja....splezal v cisterno ter jo očistil
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija kurjenja kurilnega olja

Oddelek: Loža
383310 (2389) starfotr
»

Kraja Kurilca - pomoč

Oddelek: Loža
213714 (2184) Pšenični
»

Katero kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715718 (13463) SimplyMiha
»

peč na drva za centralno in zraven nje cisterna za kurilca

Oddelek: Loža
255616 (4859) antrim
»

Poraba olja za centralno ogrevanje stanovanjske hiše?

Oddelek: Loža
4617935 (17163) krneki0001

Več podobnih tem