» »

3DMARK 2001SE build330

3DMARK 2001SE build330

««
20 / 25
»»

boštjan ::

AtaStrumf,saj ko nardiš bench skozi se lahko primerjaš z rezultati na ORB-u in vidiš kakšne rezultate majo drugi.al pa poškiliš v tole razpredelnico .

Tradewind ::

AtaStrumf, kak sistem maš , kolk dobiš po defoultu pik, jaz mam AMD 2323Mhz(11,5x202), pa z 9800pro (430/355) dobim cca 17 500pik.

Dosti premalo za moje pojme!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

AtaStrumf ::

Pismo ne razumem, kjer je fora. Že z 9700 na PRO (325/310) sem dobil samo 15000 pik s tem 9800Pro (430/360) pa borih 11% bolje (16750), čeprav je core 30% višji, mem pa tudi ne zanemarljivih 16% hitrejši. In to laufam da Bartonu na 2200 MHz (FSB200 on NF2U400), 512 MB Dual Chanel.

Tradewind ti imaš samo 120 MHz hitrejši proc pa imaš 750 pik več, tako da si ti še na dobrem, čeprav imava pomoje oba premalo.

Tradewind ::

Hja, ko sem se malo poigral z nastavitvami v gonilnikih (glej pod 3D nastavitve na ati displayu), sem nekako sistem spravil na 380/340 celo do 17 200pik!

Zaj pa bom še nortona dol vgasno, pa upam da bo še dost boljše...!
Nočem grafe met OC-jane, ker se že na default full greje...!

P a zaj moram še sprobat 4.2 gonilnike (baje nekaj dajo pri 2001SE)

AtaStrumf, če boš kaj testiral, kar napisi v topic, da bova malo primerjala rezultate, ker sistem mava podoben...?

Kiri 9800pro imaš? (a bi lahko kake slikice poslal, pa kere rame maš gor?)
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

AtaStrumf ::

Bom malo kasneje še malo probal pa poročam. Ko sem ugasinl par stvari v trayu (NAV ipd.) sem pridobil cca 400 pik, tako da le probaj. Imam pa ATi original 9800Pro Retail.

boštjan ::

priporočam vama,da kar vse izklopita iz traya in da potweakata driverje v rage3Dtweak al pa v samih driverjih dasta vse na high performance.Wait for wertical syn. pa izklopita.

ERGY ::

Hm... Vsa ta razlika, ki je pri vama tako majhna je zaradi FSBja. Poglejta kako majo ostali fsb300 al pa tm neki pa dobijo full velke rezultate. Je pa tud zarad driverjev ampak ne u taki meri. Zarad ostalih programow pa nebosta dobila nevem kako velkih pospesitev. :)

LP ERGY

Tradewind ::

Sam si itak mislim da se na P4 sistemu (torej FSB nad 230) da dobiti z mojo grafo renično tam prek 19kilo pik (sam sem bil blizu tega, oz. sem jo prešel, ampap pri zelo mrzli sobni temp. (odprto okno, in še nekaj čudnih slikic :D ), ampak šlo je, vendar ta test za mene ni Ok, ker bi rad mel toplo v sobi in lepo sliko na monitorju!

Mislim da je takšne hude rezultate možno dobiti le z P4 sistemom (pa še ta mora biti fajn tweakan...!!!)

Ampak za teh 1500 pik ne mislim iti na P4 sistem, za katerega bi moral doplačati minimalno 30jurjev ali celo več..!
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

OwcA ::

Če pogledaš na lestvico v razredu 19+ vodijo AMD-ji s 7:4. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tradewind ::

Vidim ja, saj to sem že prej gledal, ampk nikje ni nobenega nad 20 000pik, tam pa so samo P4!Res pa je da ni nobenega 9800pro...!

Koliko bi pridobil z na sveže danimi winsiXP, ker te imam sedaj skoraj 1 leto že gor... (menjavati pa sedaj ne misli, ker pišem diplomo, pa se mi ne da pol še s tem hecat (bencham pač za foro, med pavzico ko pišem na kmpjuter, tolk da se malo sprostim coj...)

A bi sploh kaj pridobil ?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

OwcA ::

Odvisno od stopnje zapackanosti. Recimo nekje reda 100 pik.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

GUFY ::

Vidim ja, saj to sem že prej gledal, ampk nikje ni nobenega nad 20 000pik, tam pa so samo P4!Res pa je da ni nobenega 9800pro...!

TradeWind: Daj še enkrat malo bolje poglej na lestvico in videl boš moj in od Morfa rezultat daleč na 20000 pikami. Oba rezultata pa sta narejena z AMD poci.>:D

N1ghtFall ::

Imam eno uprasanje.
Imel sem P4 2.4 @ 3.1 pa sm dobu v 3dmarku 17.100 pik ... ok, vse lepo in prav. Dans pa sm zamenju proc za 2.8 in ga navil na 3.45 in dobim --> 17100 pik. Zanimivo je da iste FPSje dobivam tud ce procesor odvijem na 3.1 al pa 3.0 celo. Neki ne stima tle imo. (vse nastavitve so ostale enake, spreminjam samo FSB)
Bi znal kdo kej povedat o tej stvari? hvala.

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

probaj z reinstalom 3dmarka

N1ghtFall ::

Winse na novo nalozu 2 dni nazaj, 3dmark sm si dons instalu ko sm zamenjal proc :]
Sm pa zdele odvil vso zadevo ... zanimivo mi je blo kako sm z 2.8 mel opazno vec FPSjov v dragothicu in nature, pri prvi igri pa sm mel malenkost slabse frejme (na koncu mel 17.000 pik) wtf?!

Dr_M ::

mogoce se ti procesor pregreva??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

N1ghtFall ::

Ja sm tud sam ze razmislu o tem (ker sm trenutno omejen s 1400 rpmji na aeroxu 4) ampak 50°C se mi res ne zdi tok visok da procesor nebi saj mal hirej delu.

DjTonic ::

ERGY ::

Lep dosezek djtonic:) sam veselje ni bilo prav dolgo....neda>:D

LP ERGY

ERGY ::

HM... Kateri rezult pa je najboljsi ta hip na svetu???? u 3dmark2k1 mislim:D

LP ERGY

DjTonic ::

Najboljši je še vedno rezultat od OPPAINTERJA Klik.


sam veselje ni bilo prav dolgo....neda

5:4 pač ni najbolje, predvsem v pomnilniško zahtevnih testih.

ERGY ::

Jah sicer nimam tale plate da mi omogoca spreminjat delitelj pa podobne nastavitve sam mas pomoje fsb prenizek. Rame nevem kake mas sam nekak probaj fsb povecat pa zmansej mal mnozilnik:D

LP ERGY

ganzi ::

A se je komu že zgodilo kaj takega?
16215
14111

Gre pa zato, da je test narjen na čist istem sistemu in da je kr tok razlike...:D :D
Se je mal računalniku zmešal>:D ..
LP

Dr_M ::

ocitno so visoke temperature v igri, al pa ksn program ki je obremenjeval procesor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ganzi ::

Ne, ne js vedno dobim približno 14000;)

Tistih 16 tisoč se je zgodilo samo enkrat do zdej in če klikneš na link lah vidiš, da je neki narobe meril, ker mam pr eni igri kr čez 400FPS>:D..

In je bila sigurno ena napaka pri merjenju, ker tud ne vem a bi lah dosegu tak rezultat, z tako nenavito grafično.

Bom pa score še dvignu iz 14k, samo da pridem mal do denarja pa novega napajalnika pa hlajenja.. pa pol upam da bo čist stabiln na (220x11), ker zdj ni čist stabiln ker mi ful pada 12+ voltaža.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

AtaStrumf ::

Hja meni se je včeraj zgodilo, da vsakič ko sem zalaufal 3D Mark 2001SE, sem dobil manj točk pa tudi če sem bolj navil grafiko. Progija vmes nisem reštartal, tako da se je morda revež malo zmedel (vmes sem tudi tako samo posamezne teste laufal).

mlakar ::

Pozdravljeni!

Dons sm se jst tut mal spravu navijat mojo grafo in ker pri tem nism preveč iskušen, bi vas mal prosu da mi mal pokomentirate zadevo.

Sistem je sledeč:

GIGABIITE 8IEX P4 DDR 133 USB
INTEL Pentium 4 2.4
512Mb DDR
120gb maxtor
WinFast GEFORCE4 Ti4200 128Mb DDR

Z nenavito grafično in driverji 45.23 dobim razultat v 2001se 9636, najnovejšimi(53.04) pa 9236 markov.

Potem sm šov postopama navijat grafično in sem pri vklopljenih vseh ventilatorjih, tko da je bil kr lep prepih v hišti, prišel do 10304 markov, grafa pa je tiktakala pri 311MHz gpu in 570MHZ DDR. Ker je bla kartica dokaj hladna sm jo še mal navil in se je zečelo trokirati in pojavljati tiste pikce, tko da več ni šlo.

Zdj me pa zanima če je ta razultat optimalen za mojo konfiguracijo, kolk si se dal še kj navit in podobno? Mnenja dobrodošla!

HVALA

LP

boštjan ::

navij še procesor,pa grafo še malce potwekaj s rivatunerom.

mloncar ::

mlakar.. ..to je precej slab rezulat za tak sistem. jst dobim 12250pik, če je sistem in grafa nenavita!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mlakar ::

-ti maš mal drugačno mašino kot jst!?
-drugač pa kaj bi se dal nardit, da bi brez navijenja prišel do optimalnega št. markov za moj sistem?
- kolk sploh je to število za mojo mašino, če ni navita?

HVALA

lp

mloncar ::

res de mam mal hitrejšo mašino, samo ti maš pentiuma, to se pa pozna!!! pa prevelika razlika je med najinima scoroma (pomoje)!!


windowse na novo naloži, bo mogoče pomagal!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

BaRtMaN ::

Po mojem te bremza predvsem ram, ker 133 oz 266 MHz DDR je za tak procesor in grafično kartico premalo. Matične plošče ne poznam, samo zgleda da hitrejšega rama tudi ne podpira.

mlakar ::

Japan power: ja to je res, sam pomoje pri tebi pretehtajo rami in plata. winsi so pa še kr sveži;)

A potem so po vsej verjetnosti krivi rami? Tko da pol tuki ni prov velik za spreminjat pri ramih, če plata ne podpira več, al se morm?


LP

DjTonic ::

Evo danes sem v roke dobil neko Geforce 4 MX 440 Agp 4x pa še SE povrhu. A nič zato sem si rekel >:D. Vseeno sem bil nad dosežkom precej presenečen. Navita je bila na 327/555 Mhz imela pa je 64MB rama.

<b>9268 3DMarks 2001SE</b>

Zbrusil sem še seveda malo GPU, da je šla še malo dalje. Slikica spodaj slikano je bilo pred začetkom posega :D.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

rfmw ::

@DjTonic

odličen dosežek za mx440se>:D . A mi lahko prosim poveš, kakšne (dostopni čas in ime proizvajalca) rame ima ta grafa? Namreč imam prav tak grafični čip, torej mx440se, pa sicer z gpu-jem prilezem do 320MHz, z rami pa še na 480MHz ne, čeprav naj bi bili 4 ns;(

edit: aja ina kakšno hlajenje si naštimal na gpu in rame, če sploh?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

DjTonic ::

Hy rami so bili proizvajalca Hynix BGA 3.6ns. Ker je bil celoten PCB zelo mali, so že skoraj morali dati gor BGA, da nebi bili TSOP preveliki >:D. Vseeno so bili verjetno precej undervoltani, ampak kljub temu so zdržali kr daleč tja do svoje nazivne hitrosti.



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

igorovski ::

>:D Jaz sem imel v 3DMARK 2001SE 4600 Točk . Pa me zanima če je to normalno ali bi moralo biti več?
KONFIGURACIJA:
AMD 1900+
512 DDR 400
GeForce 5200fx 128mb
Plošča NF7-S

DjTonic ::

VASkO, lep score si dobil v 2001SE, pač A64 v tem testu naredi svoje, to je ena stvar druga stvar je ta, da so tudi gonilniki vseboljši. Daj še malo v 03 pobenchaj, kjer bolj GPU pride na račun.

LittleDevil ::

morphling1 dober razultat si dobil čestitke. Procesor se ti pa res hudo navija... Moral bi ti svojega dati, jest bi pa tega vzel Še vodno na grafo pa bo šlo cez 30k pik.

Čudno na linku ti kaže da imaš FSB250?

LP

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Thanks, proc ne verjamem da je slabši od tvojega, samo imel sem mrzlo vodo pa je šlo čez 4GHz.
Za 30k se bom moral pa še dobro potudit, voltmod pa vodno in upam da bo šlo, samo bo treba tud proc še malo navit :)

Kaže 250FSB ker sem navijal v winsih s clockgen-om
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Kr dobr si navil tvojga P4, sam zgleda da je v 3D Mark-u 2001 A64 z X800XT zmagovita kombinacija.
Mene pa še vedno zajebava navijanje grafe, saj je v zadnjem testu samo v testu narava navita na 565/585, drugje pa je na defult. Zgleda da bom danes končno naložil nov sistem potem pa bomo videli kaj bo. Jaz računam na 30k.

LittleDevil ::

Bomo videli kakšne rezultate bom dobil z volt-modom in vodnim na plati in grafi... Jest upam da bo slo čez 25k pik. >:D

LP

LittleDevil ::

Evo danes mi je ratal čez 24k pik brez volt-modov, z originalnim hlajenjem na grafični 465/385 ORB
Kok ste vi kej prodobil z vodnim in volt-modom...?

Katere mode se mi splaca dajat na plato IC7-MAX3. Zdej lahko testiram na 2.8 @ 3950, pa bi rad pridobil se kakšen MHz. Aja test mi je sel tudi cez na 4004MHz samo ce sem pa grafo kej navil je pa sistem takoj zastekal.. Kaj bi bilo to narobe?

LP

njok ::

Jaz sem na modanem 9800SE pridobil priblizno 3000 pik (ram se bolj slabo navija).

LittleDevil ::

Kaj je narobe da mi vedno to napako javlja (ali pa kaksno drugo) ko je grafična malo bolj navita?
Včasih mi pa kar ven v windowse vrže...



LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

GUFY ::

Najverjetneje preveč navita grafa.

_spirit_ ::

GUFY, flisko: na take frekvence morata pripeljat vašo grafično >:D >:D



FUTUREMARK

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

GUFY ::

Bomo vidl do kje bo šlo. Je mogl bit pa fajn mrzlo na GPU-ju, da je lahko dobil take frekvence ven.

flisko ::

Ram dela pri men tud na 660 sam gpu bi pa rabu ornk pod minus ,da bi dobu tako frekvenco.

DjTonic ::

Problem so komponente, če imaš takšne phasechange sisteme, kot jih imajo macci, OPP, Shamino, PC-ICE, Tom Holck, itd. Potem ni večjih težav z doseganjem takšnih frekvenc.
««
20 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2003 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
32991419 (43357) Shark-357
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark 2001se (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40070884 (24064) Shark-357
»

Opty 148 + X800GTO^2@16PP

Oddelek: Navijanje
292161 (1633) Moonman
»

Premalo pik?

Oddelek: Navijanje
91443 (1281) [_MW_]
»

Flešanje gf4 420??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
633722 (2979) Keki

Več podobnih tem