» »

Problemi z grafično kartico.

Problemi z grafično kartico.

Neic112 ::

Uporabljam Nvidia GF 9600. Pri nekaterih igrah se včasih računalnik kr "ugasne". recimo pri igri far cry 2 (ki ima kr dobro grafiko) ne bo "ugasnilo" nikoli ko pa igram Left 4 Dead pa ugasne po 1/5 do 2 urah igranja! Ko "ugasne" ekran gre v temo, glas se predvaja znova in znova pač tisto kar je predvajalo, znotraj pa čuješ da začne eden od ventilatorjev Glasno delati. Vedno sem mislil da je to zaradi pregrevanja, ker mi je "ugasnilo" po nekaj urah igranja. a včeraj sem si iz stema potegnil dol TF2 in en MOD za HL2 ko sem prižgal TF2 mi je po nekaj sekundah igranja "ugasnilo" in ko sem igral HL2 MOD nekaj sekund mi je tudi po nekaj sekundah ugasnilo... Danes zjutraj (ko je bil računalnik čisto hladen) sem probal zgnati eno od iger in rezultat je bil enak. odprl sem ga in iz grafične kartice je ventilator delal kot nor! prosim mi lahko svetujete ali si naj kupim novo G. kartico ali je ta problem popravliv.

ModriN96 ::

se ti ne zdi da je več kot očitno da je problem v grafi in da je krivec PREGREVANJE...

kupš drugo in problema ne bo več.

jan01 ::

Lahko se tudi procesor pregreva!
Zloadej GPU Caps Viewer. Izberi pod stability test fur rendering in glej kako rastejo temperature grafične

akasa ::

Imam podobno težavo. Imam 4870 (v mirovanju je okoli 48 stopin cenzija) ko pa grem v cod 2 se pa po 15 minutah računalnik recitera. pa se mi greje čez 60 stopin. NEVEM ČE JE TO NORMALNO!!!!!!!!!!!!!



Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

Neic112 ::

Lahko se tudi procesor pregreva!
Zloadej GPU Caps Viewer. Izberi pod stability test fur rendering in glej kako rastejo temperature grafične


Naredil test! GPU temmperatura se mi je dvignila na 85 stopin v eni minuti!! JE TO NORMALNO??
zdaj je na 65 in pada :/
mi lahko kdo prosim pove kaj je za nardit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neic112 ()

akasa ::

ja pomojem je to nenormalno ka men pride v 1 minuti na 61 stopin

Najbolše da zamenjaš hladilnik na grafični kartici.

ja pa imaš na grafični hladilnik z ventilatorjem ali brez ventilatorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

TOP ::

to ni rizična temperatura,zaradi katere bi se PC ugasnu.Preveri mal temp proca.Če se grafa pregreva,dobiš kakšno čudno sliko ali izgine slika.

Neic112 ::

to ni rizična temperatura,zaradi katere bi se PC ugasnu.Preveri mal temp proca.Če se grafa pregreva,dobiš kakšno čudno sliko ali izgine slika.

slika kr izgine glas pa se tesno ponavlja! ventilator od grafične pa začne močno delat!

akasa ::

Neic112 pomojem se ti grafičn greje in če ima še garancijo jo dej na popravilo.:)

Neic112 ::

to se da popravit?

akasa ::

Ja sej je pomojem nekaj z grafično narobe.
Imeu sem tudi jaz takšno težavo samo z 8600gt. Pa sem jo dal na popravilo in je sedaj čist ok.

Neic112 ::

kolko pa bi to stalo?

akasa ::

A nimaš garancije ?
Če imaš garancijo te nebo stalo nič.
A si računalnik po komponentah kupil?

Neic112 ::

nope nimam več garancije..

akasa ::

Ja pol pa newem.
Če imaš dosti denarja kupi novo grafično.

Ali pa zamenjaj hladilnik na grafični kartici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

Neic112 ::

hladilnik? več informacij plz :)

akasa ::

http://www.mimovrste.com/katalog/1072/h...
Tukaj imaš cene pa informacije.

Neic112 ::

pa to lahko sam vgradim al ga morem peljat na servis?

bluefish ::

lahko sam.

TOP ::

Ti kupi lepo AC Acelero S1 ga mam tud sam,sam prej poglej kompaktibilnost in gor lepo montiraj,ne rabiš vozit servis,ker boš plačal več kot je vse skup vredno.Če ne znaš potle povprašaj kdo zna.Je pa čisto enostavno,samo tiste ALU.koščke prilepiš gor na rame in 4 vijaki so.

Neic112 ::

Je pa čisto enostavno,samo tiste ALU.koščke prilepiš gor na rame in 4 vijaki so.

?? lahko malo bolše to opišeš?? :D

bluefish ::

so itak priložena precej nazorna navodila s slikami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11421266 (19709) Xserces
»

Ugasanje racunalnika v igrah!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
381834 (1562) markxxx
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362185 (1491) alexa-lol
»

Težava s Sapphire Radeon X1950pro...nujna pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
15713 (713) Echelon
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
101029 (912) nadzorni

Več podobnih tem