» »

Ubuntu bootscreen resolucija

Ubuntu bootscreen resolucija

Robocop1 ::

Uporabljam Ubuntu 8.10
Zanima pa me, kako bi spremenil velikost resolucije na boot-screenu (torej črn ekran z Ubuntu logotipom, ki prikazuje nalaganje sistema)?

Zdaj ga imam po defaultu nastavljenega na največjo možno resolucijo, ki jo podpira moj monitor (to je 1280x1024), želel pa bi imeti na 1024x768, kolikor je standard pri 17'' katodnih monitorjih.

Pa še eno vprašanje: ali se s tem, ko spremenim boot-screen, spremeni tudi shutdown-screen (črn ekran, ki prikaže ustavljanje oz. izklapljanje računalnika)?

Beernarrd ::

za začetek daj v /boot/grub/menu.lst kernel opcijo vga=791 ali pa kar vga=ena čudna cifra. Potem bo ob zagonu pojamralo, da vga ni v redu in boš imel na izbiro izpis podprtih resolucij. Izbereš želeno in jo naslednjič zapišeš v menu.lst.

Robocop1 ::

Da ne bom odpiral nove teme, me še nekaj zanima glede same namestitve Ubuntu 8.10

Kakšne so sploh zahteve glede strojne opreme, oziroma, kako bi se Ubuntu obnesel na spodnji konfiguraciji:

AMD Sempron 2800+
512 MB RAM-a
ATI Radeon 9600

Pyr0Beast ::

Solidno. Poizkusi z več rama, drugače bo pa vseeno solidno delovalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Robocop1 ::

Pa še eno vprašanje: Na laptopu imam sem si sam ustvaril oz. bolje rečeno prilagodil nekaj tem (gumb "Prikroji"). Zanima pa me, kje so te teme shranjene. Rad bi namreč vse teme prenesel še na stacionarni računalnik, če se to da.

BaRtMaN ::

Teme so shranjene v uporabnikovi mapi, natančneje v ~/.themes.

Predlagam, da si spremenjeno temo shraniš (imaš gumb v pregledovalniku tem) in potem se ti v tej podmapi ~/.themes pojavi nova mapa z imenom, ki si ga izbral ob shranjevanju. v mapi se nahaja vsaj datoteka index.html, ki vsebuje spremembe od privzetih nastavitev matične teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
7956 (787) Blinder
»

Kako v Ubuntuju vklopiti nov kernel?

Oddelek: Operacijski sistemi
171049 (923) Mitja358
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252531 (1977) Gapi
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131759 (1640) misek
»

Ubuntu in težave pri bootu

Oddelek: Operacijski sistemi
111050 (931) trademark

Več podobnih tem