» »

Protokol

Protokol

Temo vidijo: vsi
««
175 / 182
»»

WarpedGone ::

Zakaj bi tebi verjel kaj bolj kot temu tipu?


Začni s tem, da sebi pojasneš komu sedaj verjameš.
Sploh pa si že čez glavo zabredel, ko si uporabu besedo "verjeti".

Pomeni, da ne ničesar ne kapiraš ampak svoje stališče baziraš na veri, skratka si slep vernik.
In v klasičnem slogu vernikov, pljuvaš druge da verjamejo v krivo vero.

Začni verjet sebi s tem, da sestaviš svoj lasten vaserdiht sklep iz kolikorseda očitnih in tebi pravilnih predpostavk.
Iz pravilnih predpostavk in pravilnem sklepanju, vsi pridemo do istih zaključkov.
Zbogom in hvala za vse ribe

vostok_1 ::

BigWhale je izjavil:



Dans lahko _vse_ nuklearne konice detoniras v vseh vecjih mestih. Bo sicer katastrofa in razdejanje ampak v 50 letih bi bli back on track. Ne bi izumrli, brez skrbi.

Trend povezovanja je ampak je dalec od tega, da bi blo karkoli zastrasujoce.


Nukece niso nič v primerjavi z nekim paperclip maximizer.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kuall ::

jype je izjavil:

Skratka, o AI nimaš pojma, kar pojasni tudi tvoje bluzenje v tej temi.

Blefer igra, da je avtoriteta.

BigWhale je izjavil:

Ideja, da nas bo nek napreden AI hotel izbrisati s sveta je bazirana na precej podobnih temeljih kot je bazirana ideja, da bodo sli pridni ljudje v nebesa, poredni pa v pekel. Tle nekje smo.

Tale je pa podobno random kot tvoje moderiranje na tem forumu.

Neka verjetnost, da nas Ai zbriše vsekakor je.
Analogijo lahko naredimo s tem, kako je človek izkoristil svojo moč, da je skoraj izbirsal živalske vrste, delal genocide. Tu velikokrat ni bilo merilo inteligenca ampak enostavno večina, kot v primeru nacistov nad židi ali popularnih komunistov nad katoliki.
Ampak debatiranje o tem je podobno neumno kot debatiranje, kaj bo čez 100 let. Ne da se predvidet. Pravljice lahko pišeš, to je pa vse. Pravljice pa so za otroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Lahko potegneš takšno paralelo, ampak je pomanjkljiva v ključnem elementu, ki je ta, da človek ustvari takšno okolje ko/če je to mogoče, ne da je dano od neke višje sile. Je vseeno 2000 let razlike med tema dvema religijama (če že hočete), od katerih je druga vzniknila na podlagi vseh odkritij in spoznanj med tem časom.


Teh 2000 let razlike ni nobena garancija, da je stvar kakorkoli drugacna. Tudi med krscanstvom in scientologijo je skoraj 2000 let razlike, pa lahko za oboje recemo, da so enako zblojeni.

Najvecji problem transhumanizma (z vsemi oblikami in variacijami) je pa ravno to prepricanje, da je zaradi teh 2000 let in vsega tehnoloskega napredka, rec drugacna. Ampak ni, ni bistveno drugacna. Gre za neka semi-educated ugibanja in napovedi. AI si dandanes predstavljamo kot neko vsemogocno super pametno entiteto na podlagi tega kar vemo sedaj. Kako zmotna je nasa predstava pa v resnici sploh ne vemo. Tako kot so si ljudje 150 let nazaj predstavljali zivljenje na Luni in letece avtomobile in verjeli kako bo, ko bo. Nimamo ne letecih avtomobilov in tudi na Luni nimamo mest pod velikimi steklenimi pol-kuglami. Imamo pa prenosne super racunalnike in foto aparate v obliki mobilnih telefonov. Tega pa si ni prakticno nihce predstavljal.

Se bo zgodila neka fuzija tehnoloskega in bioloskega napredka in evolucije? Zelo verjetno ja, v kaksni obliki pa to bo, pa danes pravzaprav nihce nima pojma in so prav vse napovedi zgolj znanstvena fantastika in jemati katerokoli napoved za zelo resno in tocno, je precej naivno.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Zakaj bi tebi verjel kaj bolj kot temu tipu?

Začni s tem, da sebi pojasneš komu sedaj verjameš.
Sploh pa si že čez glavo zabredel, ko si uporabu besedo "verjeti".


Ne, nisem. Bolj prave besede ne bi mogel uporabiti.

WarpedGone je izjavil:


Pomeni, da ne ničesar ne kapiraš ampak svoje stališče baziraš na veri, skratka si slep vernik.
In v klasičnem slogu vernikov, pljuvaš druge da verjamejo v krivo vero.


Ti povsod, kjer se nekdo ne strinja s tabo vidis pljuvanje. Zakaj je tko, ne vem in ne mislim ugibati. Glavna tezava pri celi debati je v tem, da ti svoje 'kapiranje' baziras na dozdevanju, da razumes vec kot razumejo drugi in potem zavzames neko pokroviteljsko pozicijo in po sogovornikih udrihas z navidezne pozicije moci in nadpameti.

V resnici jaz nikogar ne pljuvam, da veruje v krivo vero. Zaradi mene lahko verjames v Kristusa, Krisno ali pa SAI.

WarpedGone je izjavil:


Začni verjet sebi s tem, da sestaviš svoj lasten vaserdiht sklep iz kolikorseda očitnih in tebi pravilnih predpostavk.
Iz pravilnih predpostavk in pravilnem sklepanju, vsi pridemo do istih zaključkov.


:)) Ves, v tem je tezava, v tvojem prepricanju, da so tvoje predpostavke pravilne. Poglej realno, na cem temeljijo tvoje predpostavke in iz cesa izhaja tvoje prepricanje, da imas prav. Jaz v resnici niti ne vem kaj ti pravzaprav zagovarjas, razen tega, da kricis 'the end is near', jaz pa pravim, da nisem povsem preprican, da je res tako. Tvoj argument je pa 'tako je, ker sem jaz rekel, da je tako'.

Otrocje.

jype ::

7982884e je izjavil:

ti hoces povedat da se spoznas na trenutno stanje strojnega ucenja (ne vem, koliko se). ampak v tej temi se pogovarjamo o dolgorocnejsih efektih in implikacijah AI na splosno.
Drži. Nisem avtoriteta, seveda ne. Dejstva se ne spremenijo glede na moje mnenje ali moje pisanje, a to velja tudi za vaša mnenja in vaše pisanje. Raziščite področje, splača se iz številnih razlogov, tudi ekonomskih in eksistencialnih.

Tudi to drži, da je AI veliko več kot zgolj strojno učenje. Drži, da so implikacije za obstoj človeštva _lahko_ resne, a taki scenariji so zelo malo verjetni. Preden bo AI lahko zavladal svetu, morajo najprej nehat obstajat različne kulture in jeziki, le globalno homogena družba, ki je eksistencialno odvisna od informacijske infrastrukture, je dejansko lahko ogrožena s strani tega, kar si ljudje predstavljajo pod AI (pa sploh ni AI - komot gre za programje, ki ga je napisal človek s specifičnim namenom).

AI sam po sebi je še najbolj primerljiv z berglo, a za človekove možgane. Gre za sistem, ki ponudi močnejšo napravo za prepoznavanje vzorcev, kot so možgani.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Nukece niso nič v primerjavi z nekim paperclip maximizer.


Nuki niso nic v primerjavi z miselnim experimentom? A trolley problema se tudi bojis? :)

Ce bomo kdaj obvladali matter-to-energy-to-matter conversion na nivoju atomov, predvsem v obliki kaksnih replikatorjev na nivoju nanodelcev, potem bi se v teoriji lahko pogovarjali o kaksnem runaway gray-goo problemu. Ampak jaz sem ze 'nano bot swarm' skeptik. Swarm mini/micro botov, ja. Nano, na nivoju atomov, pa ne vec.

nevone ::

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Lahko potegneš takšno paralelo, ampak je pomanjkljiva v ključnem elementu, ki je ta, da človek ustvari takšno okolje ko/če je to mogoče, ne da je dano od neke višje sile. Je vseeno 2000 let razlike med tema dvema religijama (če že hočete), od katerih je druga vzniknila na podlagi vseh odkritij in spoznanj med tem časom.


Teh 2000 let razlike ni nobena garancija, da je stvar kakorkoli drugacna. Tudi med krscanstvom in scientologijo je skoraj 2000 let razlike, pa lahko za oboje recemo, da so enako zblojeni.

Najvecji problem transhumanizma (z vsemi oblikami in variacijami) je pa ravno to prepricanje, da je zaradi teh 2000 let in vsega tehnoloskega napredka, rec drugacna. Ampak ni, ni bistveno drugacna. Gre za neka semi-educated ugibanja in napovedi. AI si dandanes predstavljamo kot neko vsemogocno super pametno entiteto na podlagi tega kar vemo sedaj. Kako zmotna je nasa predstava pa v resnici sploh ne vemo. Tako kot so si ljudje 150 let nazaj predstavljali zivljenje na Luni in letece avtomobile in verjeli kako bo, ko bo. Nimamo ne letecih avtomobilov in tudi na Luni nimamo mest pod velikimi steklenimi pol-kuglami. Imamo pa prenosne super racunalnike in foto aparate v obliki mobilnih telefonov. Tega pa si ni prakticno nihce predstavljal.

Se bo zgodila neka fuzija tehnoloskega in bioloskega napredka in evolucije? Zelo verjetno ja, v kaksni obliki pa to bo, pa danes pravzaprav nihce nima pojma in so prav vse napovedi zgolj znanstvena fantastika in jemati katerokoli napoved za zelo resno in tocno, je precej naivno.


Nekaj špekuliranja je nujnega. Stati vedno na poziciji že videnega in znanega ni optimalno za razvoj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FrRoSt ::

BigWhale je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Zakaj bi tebi verjel kaj bolj kot temu tipu?

Začni s tem, da sebi pojasneš komu sedaj verjameš.
Sploh pa si že čez glavo zabredel, ko si uporabu besedo "verjeti".


Ne, nisem. Bolj prave besede ne bi mogel uporabiti.

WarpedGone je izjavil:


Pomeni, da ne ničesar ne kapiraš ampak svoje stališče baziraš na veri, skratka si slep vernik.
In v klasičnem slogu vernikov, pljuvaš druge da verjamejo v krivo vero.


Ti povsod, kjer se nekdo ne strinja s tabo vidis pljuvanje. Zakaj je tko, ne vem in ne mislim ugibati. Glavna tezava pri celi debati je v tem, da ti svoje 'kapiranje' baziras na dozdevanju, da razumes vec kot razumejo drugi in potem zavzames neko pokroviteljsko pozicijo in po sogovornikih udrihas z navidezne pozicije moci in nadpameti.

V resnici jaz nikogar ne pljuvam, da veruje v krivo vero. Zaradi mene lahko verjames v Kristusa, Krisno ali pa SAI.

WarpedGone je izjavil:


Začni verjet sebi s tem, da sestaviš svoj lasten vaserdiht sklep iz kolikorseda očitnih in tebi pravilnih predpostavk.
Iz pravilnih predpostavk in pravilnem sklepanju, vsi pridemo do istih zaključkov.


:)) Ves, v tem je tezava, v tvojem prepricanju, da so tvoje predpostavke pravilne. Poglej realno, na cem temeljijo tvoje predpostavke in iz cesa izhaja tvoje prepricanje, da imas prav. Jaz v resnici niti ne vem kaj ti pravzaprav zagovarjas, razen tega, da kricis 'the end is near', jaz pa pravim, da nisem povsem preprican, da je res tako. Tvoj argument je pa 'tako je, ker sem jaz rekel, da je tako'.

Otrocje.

:)):)):)):)):))/:)):)):)):)):))

Res si neverjeten, vrhovni moderator @GrandeKiturina! 8-)

V tejle temi tmi - Protokol pa naravnost BLESTIŠ! ;)

Ne, to ni zajebancija!! :)

In v zgornjem postu si se neverjetno lepo OPISAL! VSAKA ti Čast! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

kuall ::

jype je izjavil:

Raziščite področje, splača se iz številnih razlogov, tudi ekonomskih in eksistencialnih.

Jaz sem ga že in še ga bom, ti pa lahko začneš s tem:


Mogoče boš potem nehal pisat takele neumnosti:
Preden bo AI lahko zavladal svetu, morajo najprej nehat obstajat različne kulture in jeziki


Katastrofa v zvezi AI, ki bo uporabljen za vojaške namene je precej velika v resnici.
Tako kot se države nočejo odpovedat jedrskim bombam se ne bodo odpovedale AI vojakom, če bodo možni. In potem lahko pride do oboroževalne tekme v AI vojakih, kar po eni strani ne bi bilo slabo, ker bi pospešilo napredek AIja. James Cameron je kar zadel s Terminatorjem če pomislim, ni čudnega, saj je človek genij.

T-h-o-r ::

Morda bi se morali transhumanisti bolj vreči v budizem in podobno. Povsem ista zadeva. Protokol ali nirvana
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Cruz ::

T-h-o-r je izjavil:

Morda bi se morali transhumanisti bolj vreči v budizem in podobno. Povsem ista zadeva. Protokol ali nirvana
Niti ne. Cilj budizma je izguba ega, kar pomeni vstop v nirvano. Cilj transhumanizma pa je transfer in ohranitev ega v "protokolu". Je pa res, da bi histeričnim trasnhumanistom ala Kurzweil & co budizem pomagal in jih malce pomiril ob "priliki", da ne bodo večno živeli. :)

poweroff ::

Seveda. Problem je AI, pa nano boti, pa...

Realnega problema - neumnosti, ki se na političnem, ekonomskem, okoljskem, itd. področji vsakodnevno dogajajo okrog vas, pa ne vidite.

Tako kot tisti, ki jih skrbi "sevanje" mobilnih telefonov, zaradi cigaret, ki pa dokazano povzročajo tumorje, se pa ne sekirajo kaj dosti...
sudo poweroff

jype ::

kuall je izjavil:

Mogoče boš potem nehal pisat takele neumnosti:
To ni neumnost, ampak dejstvo. Če bi razumel, kaj AI je, bi to vedel.

BigWhale ::

Cruz je izjavil:

Cilj transhumanizma pa je transfer in ohranitev ega v "protokolu".


Koliko ega se ohrani, ce te pred uploadom reprogramirajo, da bos ustrezal standardu, ki je postavljen za upload?

Po mojem je edini mozen rezultat taksnega uploada samo kolektivna zavest in popolna izguba individuma. V taksni konfiguraciji je posameznik nepomemben in je zanj skoda resourcev. Vse se mora premikati v skupno dobro.

nevone je izjavil:


Nekaj špekuliranja je nujnega. Stati vedno na poziciji že videnega in znanega ni optimalno za razvoj.


Vsekakor, se popolnoma strinjam. Ampak zavedati se je treba, da gre za spekulacije in jih ne prodajati kot ene in edine resnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

nevone ::

Koliko ega se ohrani, ce te pred uploadom reprogramirajo, da bos ustrezal standardu, ki je postavljen za upload?

V bistvu je v virtualnem svetu lahko vsak kar želi, da je, vsekakor pa ni smiselno dopuščati, da ene entitete trpijo na račun drugih. Tega naj ne bi dopuščali niti v realnem svetu. Ampak, ko in če imaš enkrat v rokah možnost editiranja, je to lahko izvedeno na izjemno human način.

Že danes to delamo pri ljudeh s težavami in lastnostmi, ki bi se jih radi znebili. Psihoterapija v bistvu ni drugega kot preprogramiranje človeka. Seveda, če te želje nima, je to praktično danes nemogoče, a ko enkrat lahko programiraš tudi želje, lahko človek morfa med različnimi osebnostmi. Marsikdo ima že v resničnem življenju željo biti nekdo drug, pa tega pač ne zmore doseči.

Ampak dokler ta virtualni svet ne obstaja in ne pokaže, kaj in na kakšen način so spremembe mogoče, je pač človeku težko nazorno pokazati, kako bi se v takšnem primeru počutil.

V bistvu je ideja uploada ideja možnosti urejanja stvari tako, da nikomur nič hudega ni, kar pa sicer ne izključuje tudi kakšnih drugih oblik, ki imajo isti učinek.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

Malo spominjate na tiste serije, kjer so v device uploadane zavesti lahko (že preko meje zmernosti) kaznovali v neskončnost. Ali brisali spomin.

nevone ::

T-h-o-r je izjavil:

Morda bi se morali transhumanisti bolj vreči v budizem in podobno. Povsem ista zadeva. Protokol ali nirvana


Saj rdeča nit je v resnici ista in sicer se vse te filozofije trudijo za odpravo bolečine in vzpostavitev nekega stanja v katerem ni trpljenja. Vsak pa gleda na to iz malo drugačnega vidika, oziroma izbira drugačna sredstva za dosego tega cilja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

ejresnevem je izjavil:

Malo spominjate na tiste serije, kjer so v device uploadane zavesti lahko (že preko meje zmernosti) kaznovali v neskončnost. Ali brisali spomin.


Ja, mračne strani človekovega uma povsod sekajo ven. Če bi ta mrak lahko na nek human način eliminirali, ne bi bilo tako slabo. Ali jih vsaj omejili do te mere, da nikomur ne bi bilo treba trpeti zaradi tega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kuall ::

jype je izjavil:

Če bi razumel, kaj AI je, bi to vedel.

Še ena vraževerna trditev. Ti nimaš pojma, ali jaz AI razumem ali ne, ampak ker je za debato tebi v prid, da rečeš, da je ne razumem, se prepričaš, da ne razumem. Znanstven človek ne bi mogel talat takih vraževernih stavkov non stop, zato pa nisi znanstvenik po duši ampak si blefer po duši.

Okapi ::

? AI je po definiciji razumen. Sicer ni AI.

[Michael] ::

Po hitrem pregledu videa o analogiji kot jedro spoznanja, ki ga je prilepil jype sem iskal bolj preproste razlage za lažje dojemanje.
Našel sem dve:


What Is Artificial Intelligence?


Can we build AI without losing control over it? | Sam Harris

Okapi je izjavil:

? AI je po definiciji razumen. Sicer ni AI.


Mislim, da ni problem v razumu.
Problem je, ker obstaja možnost, da izgubimo nadzor nad AI in, če se AI razumno odloči na podlagi vseh informacij, da bi bilo bolje, da ljudi na tem planetu ni, potem...
...bi vostok_1 lahko rekel: "Sem vam rekel pa me niste hotl poslušat!" :>

Resno, tisti, ki opozarjajo "THE END IS NEAR" ne delajo ničesar, da bi stvari izboljšali. "Če ne moreš pomagati, vsaj ne škoduj."
Sicer pa, vsak konec je začetek nečesa novega.
Mene ne skrbi niti najslabši možen scenarij, tudi umreti je enkrat treba, tako ali pa drugače.
Zato se trudim čim bolje izkoristiti svoj čas.

nevone ::

Okapi je izjavil:

? AI je po definiciji razumen. Sicer ni AI.


Ja, saj. Ampak razumen si lahko v primeru, ko si zmožen na probleme podati konstruktivne rešitve. Žal smo trenutno na stopnji razvoja, kjer takšne rešitve niso vedno mogoče in se takrat pač zatečemo k nerazumnim dejanjem, objektivno gledano. Ampak to ni toliko naša želja, kot naša nezmožnost rešiti problem drugače. Če si s pomočjo AI lahko zagotovimo ustreznejše reševanje problemov, je to vsekakor vredno razvijati, ker etika pogosto odpove takrat, ko nimaš boljše rešitve na zalogi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

in, če se AI razumno odloči na podlagi vseh informacij, da bi bilo bolje, da ljudi na tem planetu ni, potem...


To, da ima človeštvo vgrajeno v razmišljanje, da je edini možen izhod iz zagat njegovo uničenje, je pač eden od naših problemov, ki ga bo treba preseči. Seveda lahko ima neka entiteta motiv da uniči človeštvo, ampak če čisto razumno pogledamo, res mislite, da bi za AI bil to nek velik dosežek in nenazadnje, če je AI naš produkt, čemu bi se trudili narediti takšnega, da nas uniči? Ta mem (samo)destrukcije je rahlo patološki.

Ja, strah nas je, da bi šlo kaj narobe, a tako negativnih daljnosežnih zaključkov vseeno ni potrebno delati. Morda pa nas ravno delanje takšnih zaključkov pelje po tej poti bolj kot nas v resnici varuje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[Michael] ::

nevone je izjavil:

Morda pa nas ravno delanje takšnih zaključkov pelje po tej poti bolj kot nas v resnici varuje.
o+ nevone

Verjetno imaš prav, bolje je biti optimist, da bo vse uredu.

Ta mem, da človek najprej pomisli na najslabši možen scenarij je zelo razširjen, videno prevečkrat v vsakdanjem življenju, zato se je očitno tudi mene prijel.
Hecno mi je, da človek kot je Sam Harris polaga tako skrb (strah?) na te slabše scenarije, mogoče sem ga precenil.

Rešitev.
Popolnoma ignorirati slabše scenarije in se posvetiti boljšim - pozitivnim?


Thomas je izjavil:


"Jaz sem človek, neponovljiv in unikaten"
Ti si "ljudje" in ne človek - saj se kot vsi - precej spreminjaš od rojstva naprej. Nikakor nisi "fixen".


Pogrešam Thomasa.
Morda kdo ve zakaj ne sodeluje več na forumu?

PROTOKOL = AI ?

P.S.
Mimogrede kaj pomeni v prispevku # zraven citiraj v zgornjem desnem kotu?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Rešitev.
Popolnoma ignorirati slabše scenarije in se posvetiti boljšim - pozitivnim?


V trenutnem svetu ni pametno ignorirati slabše scenarije, le manj poudarka jim je treba dajati. Slabi scenariji so del našega življenja, tudi če jih takoj začneš ignorirati, zato jih je dobro imeti v vidiku, le vodilo ne smejo biti.

Pogrešam Thomasa.
Morda kdo ve zakaj ne sodeluje več na forumu?

Ker ima svoj prav, ki si ga ne pusti na silo vzeti.

PROTOKOL = AI ?

Protokol je zbir pravil, ki omogoča, da se človeštvo otrese temnih plati, seveda s podaljškom človekove pameti kot je AI.

Je pa seveda tako, da se uvajanje kakršnihkoli pravil imenuje fašizem, kar dejansko je za vsakega, ki ga kakorkoli omejuje v njegovih težnjah. A Protokol naj bi omogočal, da se teh destruktivnih teženj na human način znebiš, ker imaš dovolj alternativ, ki te lahko izpoljnjujejo, kar pa lahko omogoči le dovolj napredna tehnologija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

[Michael] ::

Pardon, citat je od jype-ta, zato sem mislil, da ga je on prilepil.

T-h-o-r ::

Fak 20 let kripi postanja o pohabljanju ljudi od thomasa in nevone, pa se nikomur ne zdi nc narobe, ceprav bi morali zvoniti vsi alarmi.

A to je zato, ker uporabita besedo 'reprogramiranje' in pac na ravni diskurza ne seka tako ocitno ven.
Pa ker v politicnih debatah zagovarjata 'liberalno demokracijo' in kritizirata 'totalitarizem'. Kako se tskim ljudem ne vzgejo mozgani od vse kognitivne disonance.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

nevone ::

Fak 20 let kripi postanja o pohabljanju ljudi od thomasa in nevone, pa se nikomur ne zdi nc narobe, ceprav bi morali zvoniti vsi alarmi.


Mogoče pa vsi ljudje nimajo tako mračnih pogledov, da bi vse zapakirali vanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

v tak ali drugačen popolni nadzor!


Nadzor rabiš predvsem nad naravo, ki vsiljuje vzorce, ki so boleči, ker je to njen vzvod v obliki alarma, razen če se vam zdi trenutna ureditev nadvse dobra. Ponavadi se zdi dobra ljudem, ki trenutno ne trpijo za kakšno od prevelikih tegob, hkrati se pa ne zavedajo, da biološka evolucija dela brez vsake obzirnosti, medtem ko človek je (morda) sposoben nekaj obzirnosti, če in ko se zave, da ima do neke mere lahko vpliv na to.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Ampak, ko in če imaš enkrat v rokah možnost editiranja, je to lahko izvedeno na izjemno human način.


Tezava je v tem, da bo tezko vsem ustreci. Takoj, ko se ena moja zahteva clashne s tvojo se bova skregala. Nekdo bo postavljal ta sistem in bo odlocal o tem kaj je ok in kaj ni ok in pri tem bo ogromno debate.

Tega se naceloma lahko resis tako, da imas vsakega posameznika zaprtega v lastnem svetu in se v njem obnasa tako kot si zeli, pocne kar hoce in zivi kakor se mu zdi prav, brez najmanjsih posledic.

nevone je izjavil:


Ampak dokler ta virtualni svet ne obstaja in ne pokaže, kaj in na kakšen način so spremembe mogoče, je pač človeku težko nazorno pokazati, kako bi se v takšnem primeru počutil.
V bistvu je ideja uploada ideja možnosti urejanja stvari tako, da nikomur nič hudega ni, kar pa sicer ne izključuje tudi kakšnih drugih oblik, ki imajo isti učinek.


Mogoce si vse skupaj popolnoma napacno predstavljamo. Tako kot smo si predstavljali letece avtomobile. :) Tle bo se mnogo, mnogo debat, tako znanstvenih kot filozofskih. O vprasanjih jaz-a in kaj jaz je in kako lahko obstaja v nekem drugem okolju.

Po mojem sta dve moznosti, al kolektivna zavest al pa vsak zaprt v svoji simulaciji. Popravljanje ljudi pred uploadom se mi ne zdi feasible.

nevone ::

Tezava je v tem, da bo tezko vsem ustreci. Takoj, ko se ena moja zahteva clashne s tvojo se bova skregala. Nekdo bo postavljal ta sistem in bo odlocal o tem kaj je ok in kaj ni ok in pri tem bo ogromno debate.

Seveda. Nekateri tega apriori ne marajo, tem sploh ne moreš ustreči, a ko postaviš neke okvire, je potem stvar človeka ali sprejme te pogoje ali ne.

Tega se naceloma lahko resis tako, da imas vsakega posameznika zaprtega v lastnem svetu in se v njem obnasa tako kot si zeli, pocne kar hoce in zivi kakor se mu zdi prav, brez najmanjsih posledic.

Saj način na kakršnega naj bi stvar funkcionirala je pravzaprav težko povsem dokončno definirati, ker se z novimi možnostmi odpre precej opcij, ki jih sedaj zavračamo preprosto zato, ker niso na voljo ali ker že apriori odklanjamo zadevo.

Se pa tu pokaže tudi problem realnega sveta, ki ga živimo zdaj, ker vsi skupaj nismo toliko pametni, da bi na ustrezen način izboljšali stvari, ki jih je že mogoče izboljšati, in to ponavadi zato, ker smo vpeti v stare vzorce in ker tudi, če nekdo ponudi kakšno rešitev, ki bi bila uresničljiva, se ljudje postavijo kontra in iščejo samo temne plati, zakaj ta izboljšava ni dobra.

Mogoce si vse skupaj popolnoma napacno predstavljamo. Tako kot smo si predstavljali letece avtomobile. :) Tle bo se mnogo, mnogo debat, tako znanstvenih kot filozofskih. O vprasanjih jaz-a in kaj jaz je in kako lahko obstaja v nekem drugem okolju.

Seveda, nekaterih ključnih povsem tehnoloških problemov še niso razrešili, da bi sploh lahko realno debatirali, kakšne možnosti se s tem odpirajo.

Po mojem sta dve moznosti, al kolektivna zavest al pa vsak zaprt v svoji simulaciji. Popravljanje ljudi pred uploadom se mi ne zdi feasible.

Lahko imaš pa na voljo različne svetove in si izbereš tistega, ki ti odgovarja. Ampak ti svetovi _morajo_ imeti definirana pravila, ker sicer lahko postanejo vsi enaki, ko se ljudje z različnimi težnjami lahko toliko pomešajo, da razlik med temi svetovi več ni.

Zdej pa, ali je prav, da ustvariš okolje, v katerem se eni izživljajo nad drugimi? In koliko časa bo tak svet zanimiv za tiste, ki se radi izživljajo, če v ta svet ne bo prišel nihče, ki bi želel, da ga drugi maltretirajo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Protokol bo tako ali tako neka mešanica resnične in navidezne resničnosti. In mogoče še vzporednih vesolj. Načeloma bodo v njem veljala pravila in omejitve, kot veljajo v našem svetu, samo da bodo pač prilagojena. Pravila boš lahko po mili volji kršil v navidezno-resničnem delu protokola. Če boš recimo hotel postati serijski morilec, te bo protokol tik pred tem, ko boš nekoga ubil, vrgel v "vzporedno vesolje", kjer bo tvoja žrtev samo simulacija.

Edina potrebna "lobotomija" pri tem je ta, da tega vidika delovanja protokola ne boš poznal (se pravi, pri uploadu bo izbrisan ta podatek o delovanju protokola, če boš prej to vedel).

T-h-o-r ::

Ena 20 letna kompilacija stripovskega (avtokratskega) megalomanstva po vzoru najbolj cheesy pop kulturnih bad guyev (ok, večina zgodnjih stvari je vzetih direkt od Matrice in kakšnih drugih holivudarskih stvari - s tem da so v Matrici za Thomasa stroji good guji, tehnologija na sploh pa nekaj, kar se po religiozno časti; sicer pa se večina teme skozi začetna leta močno naslanja na razne holivudske filme):

Neprimerno boljši scenarij bo zagotovil PROTOKOL


Potem bo PROTOKOL določil ostale preference "tako
kot je najbolj prav


hint - ko piše, da bo PROTOKOL določil karkoli - vse bodo določili ljudje, mišljeno seveda ON in ONA po svojih preferencah za vse

Strong superhumanity" pa naj bi bilo nekaj, kar se razlikuje od človeka kot se človek od zlate ribice

Eni tipi v letu '33 so imeli nekako takšne razmisleke, predvsem ko so povulgarizirali Ničeja.

Svet dobesedno še milijonkrat lepši in prijetnejši - brez temnih plati


"nisi odgovoril kdo naj bi zgradil Uranium.

Večina mogoče ne. Ampak manjšina - elita če češ - zadostuje. Enkrat v tem stoletju.


Bo treba gor, bi blo škoda zamudit. Zdejle si bom ogledal Matrix - za začetek. :)


potem razne izpeljave absurdne marginalistične ekonomske teorije

Lustprincip preprosto pomeni, da vsak trenutek naredim tisto, kar mi daje največje ugodje. Kdo bo seveda ugovarjal, da to pa gotovo ne, saj se je on že v imenu višjih ciljev odrekel kakšnemu užitku.
Seveda - če in samo če - so mu tisti višji cilji nudili še večji užitek - oziroma bi njihovo nespoštovanje prineslo toliko neugodja, da se jih (takrat) ni splačalo kršit.


Človek je sila predvidljiv. Maximizira pričakovan užitek. Vsak trenutek. Vsak.


Prvi izmed razsvetljenih (po mojih merilih) je bil Frank Tipler.



Samo program sem.


Prav tako verjame v neko metafizično realnost, po kateri resnični svet, v katerem živimo, že zdaj ne obstaja (s tem pa niti dražljaji, ki jih sproža)
še mimogrede ukine t.i. klasični materializem,

fascinantno je, da so bolečine in ugodja zgolj datastreami, ki tecejo v zavest.


Zavest ni nekaj materialnega

celo nevroni in povezave med njimi niso več materialna stvar

Nobeden si ne bo zaželel iz Uraniumov ven. Ni nobene potrebe za tem, da bi si.


Kar je res mojega, je predvsem zavedanje dejstva, da se bomo MORALI kot pijanec plota držati neke vnaprej napisane nespremenljive ustave


Vsak atom Zemlje in kmalu tudi Osončja in naprej, bo pod kontrolo PROTOKOLA


Zato bo treba za začetek "uploadati samo inteligenco". Brez naravnih motivov in pleasure mehanizma. Najbolje tudi brez zavesti.


Prva pravi, da lahko odkloniš apoteozo in živiš pač po starem naprej. Dokler si ne premisliš, oziroma umreš. Torej, kakor ti paše. (Yudkowsky).

Druga pa pravi, da tvoja presoja je itak irelevantna. (Thomas).


In počasen prehod od holivuda do fašizma:
1. Vsakdo ima pravico odkloniti upload in umreti naravne smrti.

Hm ... skušam se poskusno navaditi na to misel.

2. V nobenem primeru upload ne sme biti izveden proti volji človeka.

Hm ... skušam se poskusno navaditi tudi na to misel.


Tudi dobro uploadanemu človeku ne bi umiranje prišlo na misel. Če pa, pa ni dobro uploadan.
- v stilu kot desniačarji danes tarnajo - ljudstvo je treba zamenjati, ne pa desničarskih politikov, ki jih ljudstvo ni hotelo izvoliti, saj je nekaj narobe z ljudstvom, ne pa neizvoljenimi politiki

Kar se tiče depresije po uploadu, je brez editinga morda neizogibna. Z (po moje mandatornim) editingom pa nemogoča.

Ker imajo ljudje svoja prepričanja, jih je treba pohabiti in jim zmožnost imeti prepričanja odvzeti.

Ne verjamem, da kakršnikoli vzgibi izhajajo iz inteligence ali zavesti.


Bi enostavno pobil oz brisal neposlušnike?

Samo odpravil njihove pomankljivosti. Če zdaj radi plujejo po tleh in razbijajo šipe - potem tega ne bodo več hoteli početi. Ko bodo "prišli gor", ne bodo v prav nobenem protislovju, disharmoniji s Protokolom.


Potem je Protokol res končna točka evolucije, neizogibna (če gre po planu) že od pojava prvega enoceličarja?
Tako moja malenkost misli, ja.



Svet bo po tej moji podobi, če bom imel priložnost odločati.


. Moj razlog je v tem, da ne prenesem, da mi kdo pridiga. Tak bi se jim pa zdel, če ne bi bili njihovi uploadi poeditirani. Tako pa bodo, da ne bodo trpeli in niti kdo, ki bi poslušal njihovo teženje.


in v čem je razlika med tem in med komunizmom, kjer partija zares ve, kaj je dobro za nas in v gulagih "debuga" tiste, ki odstopajo

V tem, da partija nima orodja, da bi nam zagotovila to, kar je dobro za nas.

Kao partija ve, kar je dobro za nas in nas po Protokolskem principu debuga v gulagih. Vendar pa bodo drugi v resničnem Protokolu RESNIČNO vedeli, kaj je dobro za nas, medtem ko se partija pač zgolj pretvarja.




In po 17+ letih vendarle pridemo do končnega: desničarji s fašističnimi nagnjenji bi radi svetu na koncu prinesli "next gen" komunizem, s katerim bodo odrešili človeštvo iz krempljev evolucije in samega sebe

v resnici ciljamo na komunizem.
Ja, samo na komunizem next generation.


Stalinizem 2.0 se bo od stalinizma 1.0 razlikoval zgolj v formi - medtem ko si bil v 1.0 v fizičnem gulagu, boš v 2.0 zgolj v digitalnem. :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vostok_1 ::

Lepo napisano.

Ampak ja, jz že kako leto ne vrjamem več nevone (in Thomasu). Gre za totalne...khm... diluzije povsem primerljive z bibljiskimi.
Še posebej zato ker nimajo razčiščenih niti fundamentov.

Taki so pravzaprav najbolj nevarni. Delajo na atomski bombi, čeprav ne vedo kdo in kako jo bodo uporabili.

Fundamenti nevone, fundamenti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

T-h-o-r ::

Čakaj, da te "editajo", saj je s tabo pač nekaj narobe, ker si skeptičen do popolne ideje. >:D.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vostok_1 ::

Editiranje je efektivno reduciranje.

Problem je ker Thomas in podobni nimajo pojma kaj bi pravzaprav morali editirat, so pa prepričani, da je treba.
Kdor misli, da to ni recept za katastrofo, se močno moti.

Ampak kakorkoli že, računam, da bo prej globalni holokavst kot pa te njihove blodnje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

diluzije
Kva.

Poleg tega protokol nima zveze z AI. Protokol je tehnološka utopija, te so pa po definiciji lahko le fašistične.

vostok_1 je izjavil:

Ampak kakorkoli že, računam, da bo prej globalni holokavst kot pa te njihove blodnje.
Verjetnost za globalni holokavst je zelo majhna, a če dovolj dolgo čakaš, se tudi malo verjetni dogodki skoraj zagotovo zgodijo.

Če ne zaradi drugega že zaradi mehanike vesolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

Jasno, da nima. AI je orodje za Protokol. Ampak tisti, ki smo že dlje časa v tej temi načeloma vemo o čem je govora.


Globalni holokavst sicer ni ravno zelo vrjeten, ampak pomojem bolj vrjeten kot ta fašistična nebesa, ki jih nam obljubljajo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

No, a ste se odkašljal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Kaj, a nam ponujaš zdravilo?

Ne nasedamo na snake oil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

c3p0 ::

Prej vera in tudi čez 20 let bo le vera. No upload for you.

T-h-o-r ::

Če do prve tretjine 21. st. ne bo Protokola, verjetno ni mogoč in smo se uštel

nadčlovek.press
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vostok_1 ::

Protokol je nonsense.

AI, ki bo v vseh pomembnih rečeh diktiral življenja ljudi, ali vsaj plebsev pa je 100% garantirana reč.
10' tega stoletja so bila morda še zadnja leta tiste vrste svobode, ki smo jo poznali v 90'. 20' bodo eksperimentalno tranzicijska leta. 2030- bodo že mainstream prototipi.

Kot zanimivost, v letošnjem letu naj bi kitajska razširila svoj program socialnih točk na celotno prebivalstvo.
Jasno, ne mi težit kako zadeva ne deluje 100% povsot. Patience boys and girls. Kitajsko vodstvo ni tako kot tu na zahodu, ki ne vidi dlje od par let. Oni gledajo dolgoročno.

PS. Zgornji scenarij izvzema možnost globalne kataklizme.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

BigWhale ::

O kitajskem programu socialnih tock se splaca vprasati kaksnega kitajca kaj vec. Precej stvari je mal drugacnih kot si jih predstavlja tipicen zahodnjak. :) Nasploh imamo predstavo o kitajski kr zgreseno.

vostok_1 ::

@BW
Zakaj me ne preseneča, da trdiš to?
Any thoughts where i might have gotten this idea?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

poweroff ::

Jaz imam o tem kar dobre informacije. Iz prve roke.

Ja, oni malo drugače gledajo na to kot mi. Ampak ideja, da je družba brez kriminala mogoča, je zgrešena.
sudo poweroff

vostok_1 ::

Pač ja ok, Vzhodno azijska genealogy je malce drugačna od naše semitsko-indo-evropske.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

poweroff je izjavil:

Ampak ideja, da je družba brez kriminala mogoča, je zgrešena.
Drži. To je ena od reči, ki jih Švedski zamerim. Medicinska dejstva na področju rekreativne uporabe psihoaktivnih drog pri snovanju nacionalne politike vztrajno ignorira, kar postaja vse dražje. Enako velja za odnos do evtanazije in pomoči pri umiranju.

vostok_1 je izjavil:

Pač ja ok, Vzhodno azijska genealogy je malce drugačna od naše semitsko-indo-evropske.
Genealogija je nekaj drugega in nima nobenega vpliva na njihovo percepcijo družbenih vprašanj. Gre za kulturno pogojene vzorce.

vostok_1 ::

Spet zanikaš znanost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
175 / 182
»»