» »

Protokol

Protokol

Temo vidijo: vsi
««
166 / 182
»»

harmony ::

Moja macka je zelo inteligentna. Ko poje mokri del hrane ve, da jo caka potem se suhi del. Ce tega ne poje, potem ji ne dam suhe hrane. Ve tudi, da ce ne poje takoj, da jo bo cakalo tam in ne bo vec tako frisno, zato se potrudi pojesti takoj vse.

Sama se je tako naucila z opazovanjem.

nevone ::

harmony je izjavil:

Moja macka je zelo inteligentna. Ko poje mokri del hrane ve, da jo caka potem se suhi del. Ce tega ne poje, potem ji ne dam suhe hrane. Ve tudi, da ce ne poje takoj, da jo bo cakalo tam in ne bo vec tako frisno, zato se potrudi pojesti takoj vse.

Sama se je tako naucila z opazovanjem.


Definitivno, da je inteligentna. Razvila je algoritem, kako priti do hrane, ki si je želi. Sicer si ga delno narekoval ti s svojim algoritmom, kako naučiti mačko, da poje mokri del hrane preden ji daš suhega, a to ni pomembno. Oba sta na podlagi inteligence, rešila svoj problem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Kocka ::

harmony je izjavil:

Moja macka je zelo inteligentna. Ko poje mokri del hrane ve, da jo caka potem se suhi del...

Inteligentna bo takrat ko bo tebe naučila, da ji daš samo tisti del hrane, ki si ga želi in to takrat, ko bo sama to hotela.

No, sej mogoče pa to že zna :))

nevone ::

Inteligentna bo takrat ko bo tebe naučila, da ji daš samo tisti del hrane, ki si ga želi in to takrat, ko bo sama to hotela.


Takrat bo samo bolj inteligentna oziroma bolj svojevoljna. Do neke mere je pa inteligentna že sedaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

harmony ::

Kocka je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja macka je zelo inteligentna. Ko poje mokri del hrane ve, da jo caka potem se suhi del...

Inteligentna bo takrat ko bo tebe naučila, da ji daš samo tisti del hrane, ki si ga želi in to takrat, ko bo sama to hotela.

No, sej mogoče pa to že zna :))

Takrat bom postal njen suzenj. To smo ze dali cez. :)

nevone ::

how-virtual-reality-can-transform-who-you-are

Ta svet je zelo težko spreminjati v realnosti. Virtualno pa smo praktično neomejeni. In preko virtualnih svetov bomo preoblikovali tudi našega realnega.

Če so človeški možgani res tako plastični, da se dejansko lahko prilagodijo praktično kakršnemkoli okolju, in po drugi strani virtualna realnost lahko ponuja poljubno okolje, potem se zadevi lahko srečata na neki idealni točki.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Upload je tko kot Monsantova GMO.
V teoriji super, v praksi skorumpirano.

What are the chances, da bi upload egalitaren? I bet, extremely low.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Kaj je skorumpiranega pri Bayerjevih GSO? Pol sveta jih uspešno prideluje, kmetje so zadovoljni, kupci tudi ...

d3m1g0d ::

Monsanto je patentiral genom rastline in je s tem dejansko lastnik rastlin, predvsem pa semena. Kmetje si ne smejo delati zalog semen za setev, saj s tem kršijo patentne pravice Monsanta, ta pa s tem prav veselo služi. Pa ne majhnih vsot. Hkrati pa kmete prisili v tesno odvisnost od Monsanta.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

jype ::

Okapi je izjavil:

Kaj je skorumpiranega pri Bayerjevih GSO?
Predvsem to, da se je po skoraj sto letih ugotovilo, da pitanje starih ljudi z "baverjovim aspirinom" nima učinkov, ki jih je Bayer oglaševal "na podlagi študij", ki to niso bile. Nadzor nad temi rečmi ne more biti prepuščen tistim, ki imajo od njih finančne koristi.

d3m1g0d je izjavil:

Monsanto je patentiral genom rastline in je s tem dejansko lastnik rastlin, predvsem pa semena.
To velja izključno v jurisdikcijah, ki tako "patentiranje" dovolijo.

d3m1g0d je izjavil:

Kmetje si ne smejo delati zalog semen za setev, saj s tem kršijo patentne pravice Monsanta, ta pa s tem prav veselo služi. Pa ne majhnih vsot. Hkrati pa kmete prisili v tesno odvisnost od Monsanta.
Kmetje lahko delajo zalogo lastnih semen, če nočejo plačati za zalogo Monsantovih semen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

d3m1g0d je izjavil:

Monsanto je patentiral genom rastline in je s tem dejansko lastnik rastlin, predvsem pa semena. Kmetje si ne smejo delati zalog semen za setev, saj s tem kršijo patentne pravice Monsanta, ta pa s tem prav veselo služi. Pa ne majhnih vsot. Hkrati pa kmete prisili v tesno odvisnost od Monsanta.

Niti ena od teh stvari, ki si jih naštel, ne drži. No, razen tiste, da Bayer s semeni služi denar.

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj je skorumpiranega pri Bayerjevih GSO?
Predvsem to, da se je po skoraj sto letih ugotovilo, da pitanje starih ljudi z "baverjovim aspirinom" nima učinkov, ki jih je Bayer oglaševal "na podlagi študij", ki to niso bile. Nadzor nad temi rečmi ne more biti prepuščen tistim, ki imajo od njih finančne koristi.
Boš dal kakšen verodostojen dokaz za to? Aspirin je čisto učinkovito sredstvo za preprečevanje krvnih strdkov in kapi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi je izjavil:

Boš dal kakšen verodostojen dokaz za to? Aspirin je čisto učinkovito sredstvo za preprečevanje krvnih strdkov in kapi.
Ne, ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

Okapi ::

Ja, LOL, ker si ti tako rekel.

jype ::

Okapi je izjavil:

Ja, LOL, ker si ti tako rekel.
Moje trditve nimajo nobenega vpliva na dejstva, dejstva pa so, kakršna so - in dejstva so takšna, kot sem jih opisal. Seveda človeku, ki vztrajno straši s psevdoznanostjo in se pretvarja, da so mu reči jasne, ne mislim linkat raziskav, ki so ta dejstva dognale, ampak jih bo moral poiskati kar sam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Kenpachi ()

Okapi ::

Ja, si kot nebivedu, ki si nekaj izmisli, potem pa misli, da bomo drugi iskali dokaze za njegove izmišljotine.

Včasih je bilo s tabo zanimivo debatirati, zdaj pa že lep čas samo še neumno trolaš.

Jaz imam članek iz najuglednejše medicinske revije na svetu, ki pravi, da je aspirin učinkovit. Kje je "tvoj" članek, ki pravi, da ni?

Moreover, among the 12 trials of secondary prevention of stroke in 15 778 patients with TIA or ischaemic stroke randomised to aspirin or control, aspirin reduced the 12 week risk of any stroke by half (hazard ratio 0.49, 95% CI 0.40-0.60), disabling or fatal ischaemic stroke by two-thirds (0.34, 0.25-0.46), and acute myocardial infarction by two-thirds (0.30, 0.17-0.52).


https://www.thelancet.com/pdfs/journals...

nevone ::

What are the chances, da bi upload egalitaren? I bet, extremely low.


Saj niti ne rabi biti egalitaren. Dovolj je, če je ugoden za vsakega posameznega sentienta.

Ampak to kar sem nazadnje linkala je v bistvu korak prej, ki lahko omogoči, da končno definiramo kaj sploh hočemo. S pomočjo virtualnih svetov lahko izboljšamo tudi ta svet, še preden je sploh mogoč kakšen upload v popolnem smislu. Ker zadnje česar si želimo je, da tole današnje sranje samo prenesmo naprej.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

What are the chances, da bi upload egalitaren? I bet, extremely low.


Saj niti ne rabi biti egalitaren. Dovolj je, če je ugoden za vsakega posameznega sentienta.

Ampak to kar sem nazadnje linkala je v bistvu korak prej, ki lahko omogoči, da končno definiramo kaj sploh hočemo. S pomočjo virtualnih svetov lahko izboljšamo tudi ta svet, še preden je sploh mogoč kakšen upload v popolnem smislu. Ker zadnje česar si želimo je, da tole današnje sranje samo prenesmo naprej.

o+ nevone


Ugoden?
Kaj pa je ugodno, če je cena, lastna duša ali smrt?

Saj Monsantova koruza, kot je rekel okapi...delivers. Ampak with thick strings attached.
Drugo vprašanje, zakaj bi upload sploh kdo prodajal, kakšne so ugodnosti zanj?
None.
Upload je ultimativna piramidna shema. Prvi notri ima vse, vsi ostali so podrejeni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

Okapi je izjavil:

Jaz imam članek iz najuglednejše medicinske revije na svetu, ki pravi, da je aspirin učinkovit. Kje je "tvoj" članek, ki pravi, da ni?
"Tvoj" članek pravi nekaj povsem drugega, kot praviš ti.

nevone ::

Ugoden?

Ugodno je, če ni neugodno, torej without pain and suffering.

Kaj pa je ugodno, če je cena, lastna duša ali smrt?

Kaj pa če imaš to kot opcijo tik preden umreš?

Drugo vprašanje, zakaj bi upload sploh kdo prodajal, kakšne so ugodnosti zanj?
None.

Tudi tako lahko kdo razmišlja, seveda. Ampak to je podobno kot razvoj zdravstva. Zakaj je sploh kdo zainteresiran delati zdravila za druge. Ljudje smo pač empatični in ko imam težavo in zanjo najdemo rešitev, jo radi delimo z drugimi.

Upload je ultimativna piramidna shema. Prvi notri ima vse, vsi ostali so podrejeni.

Starih preživetih in nepotrebnih vzorcev se ne bo uvažalo. To bo ljudem itak postalo jasno, da nima smisla, ker človeštvo se nazadnje bo zoperstavilo inerciji brezbrižne evolucije.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

Ljudje smo pač empatični in ko imam težavo in zanjo najdemo rešitev, jo radi delimo z drugimi.

o+ nevone

To ti praviš. 8-)

Jaz imam precej drugačne izkušnje. :))

Okapi je izjavil:

Kaj je skorumpiranega pri Bayerjevih GSO? Pol sveta jih uspešno prideluje, kmetje so zadovoljni, kupci tudi ...

Oglej si dokumentarec o Monsantu, potem pa sprašuj. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

nevone ::

Jaz imam precej drugačne izkušnje.


Jaz imam obojne izkušnje, ampak preferiram boljše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

Jaz imam precej drugačne izkušnje.


Jaz imam obojne izkušnje, ampak preferiram boljše.

o+ nevone

Si gledala nedavno film Ex mašina, ali kako je bilo naslov!? ZF o AI. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

Te zgodbe delajo ljudje, ne AI.

Imajo podoben efekt in namen kot grozljivke. Napumpat adrenalin v žile.

Tisto, kar bo dejansko nastalo, bo čisto nekaj drugega, kot tile klišejski iztrebljevalci.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

Te zgodbe delajo ljudje, ne AI.

Imajo podoben efekt in namen kot grozljivke. Napumpat adrenalin v žile.

Tisto, kar bo dejansko nastalo, bo čisto nekaj drugega, kot tile klišejski iztrebljevalci.

o+ nevone

:)):)):))

Pojma nimam, kaj bi mi rada povedala. :))

Odgovorila bi lahko z da ali ne. ;)

AI bo jemal adrenalin iz krvi, če prav razumem!? In kaj tukaj počnejo klišejsli iztrebljevalci!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kuall ::

Ti bom prevedel, kaj je napisala:
Strašenje v medijih s tem, da bo AI iztrebljevalec ima ta namen, da je senzacionalistično, da ljudem napumpa adrenalin v žile. Resnični AI ne bo tako hud.

FrRoSt ::

kuall je izjavil:

Ti bom prevedel, kaj je napisala:
Strašenje v medijih s tem, da bo AI iztrebljevalec ima ta namen, da je senzacionalistično, da ljudem napumpa adrenalin v žile. Resnični AI ne bo tako hud.

:)):)):))

HVALA za tale prevod! 8-)

Če ga prevedem naprej v svoj odgovor, se verjetno glasi:

Filma sicer ni gledala, ima pa (izdelano) mnenje o njem. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

Filma sicer ni gledala, ima pa (izdelano) mnenje o njem.


Ne se trudit prevajat, ker ti ne gre prav dobro od rok.

Nimam izdelanega mnenja o filmu imam ga pa o aspektu, ki je v takih filmih pogosto izražen in to je, da nas bo AI iztrebila in podobni vložki, ki imajo namen dvigati raven adrenalina.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Strah in drama se dobro prodajata, ja. V resnici gre za skrajno dolgočasno področje, ki bo še dolgo časa domena ljudi, ki jim statistične metode kaj pomenijo, ljudje si bodo pa izmišljevali strašne zgodbice.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Ugoden?

Ugodno je, če ni neugodno, torej without pain and suffering.

Kaj pa je ugodno, če je cena, lastna duša ali smrt?

Kaj pa če imaš to kot opcijo tik preden umreš?

Drugo vprašanje, zakaj bi upload sploh kdo prodajal, kakšne so ugodnosti zanj?
None.

Tudi tako lahko kdo razmišlja, seveda. Ampak to je podobno kot razvoj zdravstva. Zakaj je sploh kdo zainteresiran delati zdravila za druge. Ljudje smo pač empatični in ko imam težavo in zanjo najdemo rešitev, jo radi delimo z drugimi.

Upload je ultimativna piramidna shema. Prvi notri ima vse, vsi ostali so podrejeni.

Starih preživetih in nepotrebnih vzorcev se ne bo uvažalo. To bo ljudem itak postalo jasno, da nima smisla, ker človeštvo se nazadnje bo zoperstavilo inerciji brezbrižne evolucije.

o+ nevone


There are things worse than death.


Če je absolutni altruizem kreatorja edina opcija, ki jo imaš, things look pretty bleak.
Ob razmisleku, bo vsak pameten vedel, da v takem sistemu lahko generira nove sentientne entitete. Uvoz starih je zgolj legacy mode, ki vprašanje koliko koristi ima. Še posebej ko pomisliš, da se bodo lahko te entitete, ki si jim častil prostor na disku, popolnoma izmaličile in bile dead weight, v roku par sekund po uploadu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FrRoSt ::

nevone je izjavil:

Filma sicer ni gledala, ima pa (izdelano) mnenje o njem.


Ne se trudit prevajat, ker ti ne gre prav dobro od rok.

Nimam izdelanega mnenja o filmu imam ga pa o aspektu, ki je v takih filmih pogosto izražen in to je, da nas bo AI iztrebila in podobni vložki, ki imajo namen dvigati raven adrenalina.

o+ nevone

:O

Ne vem, zakaj se mi dozdeva, da se je zadeva od Vesoljcev oz. Nezemljanov pre-aspektirala na AI! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nevone ::

Ne vem, zakaj se mi dozdeva, da se je zadeva od Vesoljcev oz. Nezemljanov pre-aspektirala na AI!


Tebi se tako dozdeva, ja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Če je absolutni altruizem kreatorja edina opcija, ki jo imaš, things look pretty bleak.

Zakaj pa to?

Ob razmisleku, bo vsak pameten vedel, da v takem sistemu lahko generira nove sentientne entitete. Uvoz starih je zgolj legacy mode, ki vprašanje koliko koristi ima. Še posebej ko pomisliš, da se bodo lahko te entitete, ki si jim častil prostor na disku, popolnoma izmaličile in bile dead weight, v roku par sekund po uploadu.

Pri tvojih kritikah me moti predvsem to, da so popolnoma enostranske. Niti malo ne želiš pogledati izven tvojih/ustaljenih okvirov. Mislim, da takšna debata ni konstruktivna.

Glede tega Protokola in Uploada je mogočih toliko dobrih/pozitivnih aspektov, ki niso nujno strogo vezana na to tematiko, da se mi po pravici povedano s temi apokaliptičnimi ne da pretirano ukvarjati, zato ker ne nosijo nobene pozitivne vsebine. Eno je, ko iščeš luknje v sistemu da bi ga izboljšal, drugo pa, če iščeš luknje, da bi ga uničil.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Če je absolutni altruizem kreatorja edina opcija, ki jo imaš, things look pretty bleak.

Zakaj pa to?

Ob razmisleku, bo vsak pameten vedel, da v takem sistemu lahko generira nove sentientne entitete. Uvoz starih je zgolj legacy mode, ki vprašanje koliko koristi ima. Še posebej ko pomisliš, da se bodo lahko te entitete, ki si jim častil prostor na disku, popolnoma izmaličile in bile dead weight, v roku par sekund po uploadu.

Pri tvojih kritikah me moti predvsem to, da so popolnoma enostranske. Niti malo ne želiš pogledati izven tvojih/ustaljenih okvirov. Mislim, da takšna debata ni konstruktivna.

Glede tega Protokola in Uploada je mogočih toliko dobrih/pozitivnih aspektov, ki niso nujno strogo vezana na to tematiko, da se mi po pravici povedano s temi apokaliptičnimi ne da pretirano ukvarjati, zato ker ne nosijo nobene pozitivne vsebine. Eno je, ko iščeš luknje v sistemu da bi ga izboljšal, drugo pa, če iščeš luknje, da bi ga uničil.

o+ nevone


Človek je vedno fuck up-al shit.
Vedno ga je rešil buffer okolja, ki je imel dovolj kapacitete, da prenese njegove neumnosti.
This time, it might not be so.
It's essential we don't fuck up the first time.
The chances of that are very slim.

Ni zastonj, da imenujejo to the great filter. Preskok v tako obliko je lahko nenazadnje tako malo vrjeten kot preskok iz neživega v živo.
Super rare.

Jz to ne gledam iz malevolentnega vidika, vrjamem da pozitivnih reči je ogromno, ampak this time se res igramo z ognjem.
Jedrsko orožje? Pah...mogoče če bi detonirali vse bombe pravočasno na pravih lokacijah bi imeli par let mal bolj bedo, 30 let kasneje pa bolj ali manj, že na nogah.
Z resničnim AIjem, pa preden mu daš individualnost in moč, moraš biti prekleto prepričan, da you have your angles covered.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

V bistvu sploh nimamo druge možnosti. Biologija je enostavno prešibka za daljši obstoj. Ampak preden biologija postane popolnoma obsolid imamo veliko možnosti, da izboljšamo življenje že na tej stopnji z raznimi protezami, ki potem počasi lahko vodijo v obstojnejšo obliko življenja, bolje prilagojeno na okolje, ki ga ponuja vesolje.

Mi imamo večji problem v tem, da nas inercija naravne evolucije drži v kleščah in temu vzorcu nezavedno sledimo, čeprav imamo vedno več možnosti, da to zaobidemo. Ampak glede na to, da nas je v resnici ravno ta naravna evolucija pripeljala do sem, kjer smo, je inercija še toliko večja in razumljiva.

Da bomo lahko ugledali luč na koncu tunela, bomo nujno morali narediti rekapitulacijo tega, kar smo do danes že dosegli in začeti to ocenjevati kot uspeh in ne kot nebodigatreba.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SimplyMiha ::

Ne, biologija ni prešibka, samo preveč ozkogledi smo. Biologija nam je dala vsa potrebna orodja in znanje za vzpostavitev trajnejšega ekosistema. Samo zavedati se moramo tega, da je vsakdo od nas del nekega ekosistema in v katerem imamo neko vlogo, ki ne sovpada vedno z družbeno vlogo. Smo kot celice nekega večjega telesa; celice se vseskozi rojevajo in odmirajo, a telo deluje naprej. Če pa celice ne odmrejo in naredijo prostora za nove, nastane tumor in telo odmre, z njim pa vse celice.

Nesmrtnost nam ni namenjena.

nevone ::

Ne, biologija ni prešibka, samo preveč ozkogledi smo. Biologija nam je dala vsa potrebna orodja in znanje za vzpostavitev trajnejšega ekosistema.

Definitivno se je v okviru biološke evolucije razvilo to izjemno življenje v miljonih oblikah, ki je vsaka zase izjemna. Definitivno lahko tudi v tem okviru z nekaterimi posegi živimo bistveno bolje, kot dejansko živimo. Ampak dolgoročno smo obsojeni na propad relativno precej kmalu, glede na celoten čas trajanja vesolja. Biologija, ki se je razvila na zemlji je potrebovala izjemne pogoje, da se je lahko razvila in ni videti, da bi takšno okolje bilo še kje v naši bližini. Če Zemlji odvzameš magnetni ščit, biologija nima šans, vesolje je pa v celoti precej negostoljubno za takšno obliko življenja. Poleg tega tudi naše Sonce ne bo večno tako prijetno sijalo. Torej dolgoročno v tej obliki nimamo šans.

Samo zavedati se moramo tega, da je vsakdo od nas del nekega ekosistema in v katerem imamo neko vlogo, ki ne sovpada vedno z družbeno vlogo. Smo kot celice nekega večjega telesa; celice se vseskozi rojevajo in odmirajo, a telo deluje naprej. Če pa celice ne odmrejo in naredijo prostora za nove, nastane tumor in telo odmre, z njim pa vse celice.


To kar opisuješ je točno ta vpetost v sistem, ki nas je pripeljal do sem in nas še vedno vozi tudi naprej. Ampak ta obvezno zahteva žrtve, katera pa nihče v resnici noče biti, kar je spet del sistema, ker na ta način bolj intenzivno in učinkovito vzdržujemo sistem še naprej.

Nesmrtnost nam ni namenjena.

Mogoče nam je pa ponovno rojstvo, kar je praktično isto, kot nesmrtnost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

V bistvu sploh nimamo druge možnosti. Biologija je enostavno prešibka za daljši obstoj. Ampak preden biologija postane popolnoma obsolid imamo veliko možnosti, da izboljšamo življenje že na tej stopnji z raznimi protezami, ki potem počasi lahko vodijo v obstojnejšo obliko življenja, bolje prilagojeno na okolje, ki ga ponuja vesolje.

Mi imamo večji problem v tem, da nas inercija naravne evolucije drži v kleščah in temu vzorcu nezavedno sledimo, čeprav imamo vedno več možnosti, da to zaobidemo. Ampak glede na to, da nas je v resnici ravno ta naravna evolucija pripeljala do sem, kjer smo, je inercija še toliko večja in razumljiva.

Da bomo lahko ugledali luč na koncu tunela, bomo nujno morali narediti rekapitulacijo tega, kar smo do danes že dosegli in začeti to ocenjevati kot uspeh in ne kot nebodigatreba.

o+ nevone


Biologija kot posameznik, je precej krhka, da. Kot organizirana celota pa ne. Seveda, na dolgi rok itak vse crkne.

Point je, da jz v dogledni prihodnosti, ne vidim nikogar zaupanja vrednega, ki bi mu pustil fliknit switch človeštvu.
In nekdo bo moral to narediti, enkrat.
Šanse, da bomo možnost izmaličili ali zajebali so enormne. Šanse da uspemo pa minimalne.
Če to damo na tehnico...ali še vsaj miljardo let biološkega življenja, ali še recimo stoletje do kolektivne smrti človeštva.
Ne vem no...ni tako enostranska odločitev, kot bi nekdo upal.

Sam kot praviš ti, sistem ima svojo voljo, in morda je res neizogibno.
Mi vrjetno smo prepozni, da bi videli outcome, ampak generacije rojene danes pa mogoče bodo res videle bodisi smrt bodisi vnebovzetje človeka.
Would be interesting to see.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Point je, da jz v dogledni prihodnosti, ne vidim nikogar zaupanja vrednega, ki bi mu pustil fliknit switch človeštvu.
Point je, da jz v dogledni prihodnosti, ne vidim nikogar zaupanja vrednega, ki bi mu pustil fliknit switch človeštvu.
In nekdo bo moral to narediti, enkrat.
Šanse, da bomo možnost izmaličili ali zajebali so enormne. Šanse da uspemo pa minimalne.
Če to damo na tehnico...ali še vsaj miljardo let biološkega življenja, ali še recimo stoletje do kolektivne smrti človeštva.
Ne vem no...ni tako enostranska odločitev, kot bi nekdo upal.

Mislim, da hard takeoff ni opcija. Hard takeoff ima verjetno res veliko možnosti, da stvar izpade tako, kot da smo v resnici izumrli.

Sam kot praviš ti, sistem ima svojo voljo, in morda je res neizogibno.
Mi vrjetno smo prepozni, da bi videli outcome, ampak generacije rojene danes pa mogoče bodo res videle bodisi smrt bodisi vnebovzetje človeka.
Would be interesting to see.

Glede na vse informacijske tokove, ki so danes na voljo, razvoj pač bo eksponenten, razen če zapademo v tehnološko zimo. Tako da, komu je namenjeno doživeti bistvene izboljšave bivanja, je težko špekulirati. Ponavadi ljudje radi ne upamo na boljše, če se nam zdi, da nas ne bo doletelo, ker se po večini bojimo razočaranja. Lažje je reči, mene se to ne tiče, ker ukvarjanje z nepredvidljivo prihodnostjo je draga stvar. Je vseeno treba preživeti iz danes na jutri.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

The chances of that are very slim.
Kako si pa to računal?

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Point je, da jz v dogledni prihodnosti, ne vidim nikogar zaupanja vrednega, ki bi mu pustil fliknit switch človeštvu.
Point je, da jz v dogledni prihodnosti, ne vidim nikogar zaupanja vrednega, ki bi mu pustil fliknit switch človeštvu.
In nekdo bo moral to narediti, enkrat.
Šanse, da bomo možnost izmaličili ali zajebali so enormne. Šanse da uspemo pa minimalne.
Če to damo na tehnico...ali še vsaj miljardo let biološkega življenja, ali še recimo stoletje do kolektivne smrti človeštva.
Ne vem no...ni tako enostranska odločitev, kot bi nekdo upal.

Mislim, da hard takeoff ni opcija. Hard takeoff ima verjetno res veliko možnosti, da stvar izpade tako, kot da smo v resnici izumrli.

Sam kot praviš ti, sistem ima svojo voljo, in morda je res neizogibno.
Mi vrjetno smo prepozni, da bi videli outcome, ampak generacije rojene danes pa mogoče bodo res videle bodisi smrt bodisi vnebovzetje človeka.
Would be interesting to see.

Glede na vse informacijske tokove, ki so danes na voljo, razvoj pač bo eksponenten, razen če zapademo v tehnološko zimo. Tako da, komu je namenjeno doživeti bistvene izboljšave bivanja, je težko špekulirati. Ponavadi ljudje radi ne upamo na boljše, če se nam zdi, da nas ne bo doletelo, ker se po večini bojimo razočaranja. Lažje je reči, mene se to ne tiče, ker ukvarjanje z nepredvidljivo prihodnostjo je draga stvar. Je vseeno treba preživeti iz danes na jutri.

o+ nevone


Hard take off je edini način, kako se ne bomo klali.
Soft vzlet, pomeni, da bo še dosti prelite krvi, četudi v obliki bitov, dokler se ne pride do nekega konsenza kako kolektivno nadaljevati.
Soft take-off pomeni competing sisteme in "evropa različnih hitrosti". Posledično pa konflikti.
In eventuelno bo vseeno rabil nekdo, da flikne tisti ultimativni switch. Naredi zadnjo odločitev.


jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

The chances of that are very slim.
Kako si pa to računal?


There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Aha, narobe torej.

nevone ::

Soft vzlet, pomeni, da bo še dosti prelite krvi, četudi v obliki bitov, dokler se ne pride do nekega konsenza kako kolektivno nadaljevati.

Seveda, še vse velike ideje do sedaj so šle skozi takšno fazo. Lahko bi se že kaj naučili.

Soft take-off pomeni competing sisteme in "evropa različnih hitrosti". Posledično pa konflikti.

Soft takeoff pomeni, da sistem postopoma preverjaš in ne čakaš na idelano rešitev iz nule. Za to ne rabiš nobenih konfliktov le precej razvoja. Konflikti se dogajajo po inerciji, ampak čas je, da začnemo pritiskati na zavoro.

In eventuelno bo vseeno rabil nekdo, da flikne tisti ultimativni switch. Naredi zadnjo odločitev.

Končni scenarij je težko predvideti, ampak že pot tja, bi lahko postala precej bolj pleasurable.

p.s.
mislim, da sem malo spremenila pomen frazama hard takeoff in soft takeoff. Moram preveriti, kako je definirano "uradno" ali prvotno.

o+ nevone

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Soft vzlet, pomeni, da bo še dosti prelite krvi, četudi v obliki bitov, dokler se ne pride do nekega konsenza kako kolektivno nadaljevati.

Seveda, še vse velike ideje do sedaj so šle skozi takšno fazo. Lahko bi se že kaj naučili.

Soft take-off pomeni competing sisteme in "evropa različnih hitrosti". Posledično pa konflikti.

Soft takeoff pomeni, da sistem postopoma preverjaš in ne čakaš na idelano rešitev iz nule. Za to ne rabiš nobenih konfliktov le precej razvoja. Konflikti se dogajajo po inerciji, ampak čas je, da začnemo pritiskati na zavoro.

In eventuelno bo vseeno rabil nekdo, da flikne tisti ultimativni switch. Naredi zadnjo odločitev.

Končni scenarij je težko predvideti, ampak že pot tja, bi lahko postala precej bolj pleasurable.

p.s.
mislim, da sem malo spremenila pomen frazama hard takeoff in soft takeoff. Moram preveriti, kako je definirano "uradno" ali prvotno.

o+ nevone

o+ nevone


Tvoj soft take off, pomeni da bo še vedno 1 imel vse to čez. Kar je narobe.
Pri soft take off-u se bo tehnologija razpasla vsepovsot in vsak bo poskušal najti sveti gral. PRi tem pa se bodo dogajale križarske vojne.

Hard take off pa pride lahko nenadno in vse preseneti, razen tistih par, ki so ga ustvarili.

Pomen besed sploh ni toliko pomemben če smo že pri temu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Nič od naštetega (hard takeoff in soft takeoff) ne govori o tem, koliko ljudi naj bi to sprožilo. Vedno, ko se govori o teh stvareh, se govori o človeštvu. Na kakšen način se bo to razširilo med ljudi. Seveda pa takšen pogled premorejo le tisti, ki dejansko tako mislijo. Da se jim potem s strani nekaterih pripiše vse možne slabe atribute je pa en tak šport, ki se mu nekateri nočejo odpovedati, ker oni pa dejansko mislijo, da je človek lahko samo zloben in da vse kar dela dela z namenom škodovanja drugim. No, vsaj takšna je poza.

Ta dva pojma lahko omejimo na to, da soft takeoff pomeni, da ljudje sodelujejo in krmilijo in je napredek vzajemen ampak zato nekoliko počasnejši, hard takeoff pa da neka entiteta vse druge na nek način inkorporira ali pa povozi v precej kratkem času.

Neke vrste soft takeoff se že dogaja, le da ljudje tega ne vidijo tako, ker negativne stvari, ki ga spremljajo, prevagajo. Dejansko se ljudje premalo zavedajo, kakšen ogromen napredek je bil narejen v zadnjem stoletju. Romantično gledanje na preteklost in pesimistično na prihodnost nam je vsem v pogubo. Seveda, če ni to samo poza.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

vostok_1 ::

Kje je zloba pri tekmovanju, kdo bo najprej prišel do nebes in si zagotovil večno spokojnost?
Narobe to razmišljaš.


Si pa si sama odgovorila na vprašanje. Ljudje krmilijo...napredek je vzajemen...kakor za koga.
Dosedaj so bile vedno competing struje, ki so želele uveljavit svoj prav. Eni hočejo komunističen protokol, drugi libertaren, tretji religiozen...
Tu ni neke zlobe per se. Gre bolj za nekompatibilnost pogledov in eventuelno sistemov. Pekel za nekoga, je nebesa za drugega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Eni hočejo komunističen protokol, drugi libertaren, tretji religiozen...
Edini pravilen je komunističen, ker edino komunizem zagotavlja enake pogoje za vse. Če znaš prebrat osnovna pravila, potem ti je to povsem jasno.

nevone ::

Si pa si sama odgovorila na vprašanje. Ljudje krmilijo...napredek je vzajemen...kakor za koga.


Ljudje krmilijo tehnologijo, ne druge ljudi. Tehnologijo pa krmilijo sebi v prid, ko je enkrat dovolj napredna.

Tu ni neke zlobe per se. Gre bolj za nekompatibilnost pogledov in eventuelno sistemov. Pekel za nekoga, je nebesa za drugega.


A če jest uživam je to zate pekel?

In ja, v bistvu je samo to problem, da ti trpiš, če jaz uživam. Ko ti ponudim, da bi užival še ti, me pa zavrneš. V resnici pa le ti uživaš, ko jaz trpim, ker misliš, da je to edini način, da se lahko uživa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone je izjavil:

In ja, v bistvu je samo to problem, da ti trpiš, če jaz uživam. Ko ti ponudim, da bi užival še ti, me pa zavrneš. V resnici pa le ti uživaš, ko jaz trpim, ker misliš, da je to edini način, da se lahko uživa.
Mislim, da je to že pred davnimi časi identificirana Slovenska kulturna posebnost. Prepričan sem, da se pojavlja tudi v kakšni drugi kulturi, kjer tudi verjamejo, da je ekskluzivno njihova.

Ampak jaz ne verjamem, da trpljenje v resnici izhaja iz enakosti: Gre za star vzorec, ki izhaja iz pomanjkanja, kjer je boj za zelo omejene vire neizogibno pomenil, da če nekdo ima, zaradi tega ti ne moreš imeti. Da to presežeš, moraš najprej ustvariti generacijo, v kateri nihče ne trpi pomanjkanja, to je pa precej lažje storiti v družbi, ki ni programirana za večno tekmovanje in večno rast.

nevone ::

Da to presežeš, moraš najprej ustvariti generacijo, v kateri nihče ne trpi pomanjkanja, to je pa precej lažje storiti v družbi, ki ni programirana za večno tekmovanje in večno rast.


Če ne bi šli skozi to tekmovalno fazo, danes generacije ne bi imeli nič več, kvečjemu manj. Ni pa tekmovanje najbolj prijazna stvar, kadar se poraz smatra kot negativen, čeprav v bistvu konstruktivno prispeva k zmagi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Res? Največ napredka smo ustvarili takrat, ko smo sodelovali, ne pa takrat, ko smo tekmovali.

Čeprav mnogo ljudi verjame, da smo od nekdaj tekmovali, je resnica bistveno drugačna - vedno smo pozabili na tekmo, ko je bilo videti, da imamo skupno grožnjo, ter združili moči na načine, ki so skrajno antikapitalistični:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()
««
166 / 182
»»