» »

Hlajenje grafike

Hlajenje grafike

asrebo ::

Zdravo vsem. Imam sledec problem. Na grafiki je sou vent. pa se pregreva zato zdj hitr pisem predn crkne.
Na mimovrste sm gledu nouga pa ka kej mislte o tem ventu:
http://www.mimovrste.com/artikel/221001...

Glavno kar pa me zanima ali morm biti pri namestitvi novega na kej potozoren. Stem mislim ali potrebujem uno thermo pasto kot pri procesorju al pa kej ker nebi rad kej zaj***.
Moja grafika
Nvidia 6600 256mb
pci x16 vodilo

Hvala usem!

bluefish ::

Tale hladilnik je odličen. Je pa vprašanje, koliko se ti splača dajati 30€ za hladilnik kartice, ki je vredna še manj.
Tale, ki je pol cenejši, bo povsem dovolj: http://www.mimovrste.com/artikel/218001...

Termalna pasta je zraven priložena. Tako z eno malo bolj grobo papiranto brisačko ali cunjo odstraniš ostanke stare paste, morda še očistiš z acetonom ali alkoholom, nato kaneš za malo večje riževo zrne nove paste in po navodilih namontiraš novo hlajenje.

Do nakupa in dostave pa v grafično usmeri en ventilator (recimo iz zadnje strani ohišja) in je ne obremenjuj + morda imej odprto stranico ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BuBBle.D ::

bluefish ti je dobro povedal; ne splača se ti dajat 30€ za tako staro grafo. Jaz niti nebi kupoval kakršnega koli hladilnika in bi jo hladil do nakupa nove grafe z enim 120mm ventom usmerjenim v grafo.
Edino če misliš grafo obdržat še en čas, pa vzami tistega za 15€. Problem solved.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

asrebo ::

Ja se strinjam. Sm gledu na mimovrste sam predlaganega vent. sploh nism opazu. Sistema ne mislim posodablat kr na njem laufajo neke enostavne app. Je pa prizgan skoz ter doseze visoke temp. Sm pa ze probu neki napelevat drug zunanji vent, pa cist sm ga ze sleku iz ohisja sam se se kr pregreva.

p.s: tisti za 15€ je ze narocen edino kar je, stvari so notri zlo natlacene in pod grafiko ni neki placa. upam
da bo pasu notr kr na sliki zgleda kr zajeten

bluefish ::

tukaj imaš specifikacije in dimenzije: http://www.akasa.co.uk/akasa_english/sp...

st0jko ::

tudi meni gre že pošteno na jetra tuljenje ventilatorja na moji 8800GT, tako da se odločam med naslednjima dvema hladilnikoma:
#1 Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 +ventilator
#2 akasa AK-VC03-BLUV

Katerega priporočate, in ali potrebujem pri prvi možnosti še kaj dodatno za hlajenje ramov.

LP.
keks?

axee ::

Ne, dobiš zraven majhne hladilnike, samo ko instaliraš pazi, da vsakega močno pritiskaš nekaj sekund da se fajn prime. Če imaš kakšen ventilator v bližini 10-15 cm boš komot Accelero S1 fural brez ventilatorja, ker je najboljši hladilnik za pasivno hlajenje. Na firme kot so Akasa/Zalman itd se kar se tiče tišine ni za zanest.

LP

asrebo ::

Zdravo. Sem vzel akasa AK-VC01-CC kot ste svetovali pa morm rect da stvar vredu deluje. Za takšno ceno boljše kot sm pričakoval. Temp tam okol 48-58.
Edino kar je, stvar je kr ogromna tak da spodnji slot po vgradnji postane neuporaben.

bluefish ::

ja, te dodatni hladilniki so vedno precej prostorsko požrešni, sploh če imajo rebra in ne le plastike z ventilatorjem.

asrebo ::

Aja pa kr sm ravno razdirau pa sm vidu da je hladilnik od procesorja kr zaprasen zato me zanima ce je varjanta
da ga razdrem, spucem pa pol uporabim tole termalno pasto ko mi je ostala od grafike.

bluefish ::

Lahko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151201 (938) dondon
»

Nov hladilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566058 (4403) ttommy
»

Kakšen hladilnik za Sapphire HD4870?

Oddelek: Kaj kupiti
8992 (908) LenartB
»

Ati Radeon 4670

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161850 (1674) Steinkauz
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
202186 (1742) Toxic

Več podobnih tem