» »

vdori v računalnik iz tujine. kake možnosti?

vdori v računalnik iz tujine. kake možnosti?

ernest1A ::

Kak teden nazaj sem začel razvijati nek portal, dokaj nova stvar. Domeno sem imel že izbrano, tudi z logotipom sem se že malo igral. Ker je bilo več možnosti pri izbiri domene, sem še malo počakal. Danes vidim, da je bila domena 4 dni nazaj registrirana.

Skoraj nemogoče je, da gre za naključje, ker je precej neobičajno ime domene. In to ravno cca 2 dni za tem, ko je bilo ime razvidno iz logotipa. Po vrhu tega je kot registrar iz Pakistana, s koder sem imel opravka že s kar nekaj freelancerji. Ime firme je verjetno izmišljeno.

Domena me ne skrbi toliko kot to, da se ne bi vdori nadaljevali, ker gre tudi za ostale dragocene informacije. Tehnično Zone alarm kaj pomaga? Kaj pa pravno, kako je s to stvarjo na Policiji, če prijaviš zadevo?

ABX ::

V kolikor Slovenija nima dogovora z Pakistanom, pritožba ima vrednost papirja.

Glede udora, na podlagi podanih informaciji ni možno podat nobenega smiselnega odgovora.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlueRunner ::

Kar se ti je zgodilo, da si verjetno na kakšni spletni strani testiral, če je domena že registrirana. S tem pa si lastniku tiste spletne strani sam "izdal" katero ime te zanima, zaradi česar ga je registriral on sam, sedaj pa čaka, če boš želel to domeno od njega odkupiti. Seveda za neprimerno višjo ceno, kot je pa cena registracije.

To je precej pogosta praksa na veliko spletnih straneh, ki ponujajo možnost preverjanja obstoja domen. Tokrat si se pač opekel, naslednjič pa uporabi whois programček na svojem računalniku, poglej neposredno na spletnih straneh registra ali pa uporabljaj izključno verodostojne registrarje, ki se ne spuščajo v tovrstne prakse. Z malo googlanja, jih boš hitro našel.

In nehaj se sekirati za vdore. Nihče ti ni nikamor vdrl.

ernest1A ::

Pa si takšne stvari lahko privošči yahoo domain? Preverjal sem preko yahoo domain, domena je bila registrirana preko godaddy.com.

ABX ::

Kar se ti je zgodilo, da si verjetno na kakšni spletni strani testiral, če je domena že registrirana. S tem pa si lastniku tiste spletne strani sam "izdal" katero ime te zanima, zaradi česar ga je registriral on sam, sedaj pa čaka, če boš želel to domeno od njega odkupiti. Seveda za neprimerno višjo ceno, kot je pa cena registracije.

To je precej pogosta praksa na veliko spletnih straneh, ki ponujajo možnost preverjanja obstoja domen. Tokrat si se pač opekel, naslednjič pa uporabi whois programček na svojem računalniku, poglej neposredno na spletnih straneh registra ali pa uporabljaj izključno verodostojne registrarje, ki se ne spuščajo v tovrstne prakse. Z malo googlanja, jih boš hitro našel.

In nehaj se sekirati za vdore. Nihče ti ni nikamor vdrl.


To se dogaja zelo pogosto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ernest1A ::

Kar se ti je zgodilo, da si verjetno na kakšni spletni strani testiral, če je domena že registrirana. S tem pa si lastniku tiste spletne strani sam "izdal" katero ime te zanima, zaradi česar ga je registriral on sam, sedaj pa čaka, če boš želel to domeno od njega odkupiti. Seveda za neprimerno višjo ceno, kot je pa cena registracije.

To je precej pogosta praksa na veliko spletnih straneh, ki ponujajo možnost preverjanja obstoja domen. Tokrat si se pač opekel, naslednjič pa uporabi whois programček na svojem računalniku, poglej neposredno na spletnih straneh registra ali pa uporabljaj izključno verodostojne registrarje, ki se ne spuščajo v tovrstne prakse. Z malo googlanja, jih boš hitro našel.

In nehaj se sekirati za vdore. Nihče ti ni nikamor vdrl.


To se dogaja zelo pogosto.


Samo ne na yahoo domains, vsaj predvidevam da si oni tega ne morejo privoščiti.

ABX ::

Na podlagi danih informacji lahko samo sklepamo kaj bi lahko šlo narobe. Enostavno ni mogoče ugotovit kaj se je zgodilo v tvojem primeru.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BlueRunner ::

Bom rekel tako. Verjetnost, da si sam nekje vpisal ime domene ali projekta, kar je nekomu tretjemu uspelo izkoristiti, proti temu, da je nekdo vdrl k tebi, prebrskal tvoj računalnik in si od vseh stvari izbral ravno tvojo domeno (pri temu pa pozabil spregledati tvoja uporabniška imena, gesla, poštne naslove, št. kartic, ...)

No ja... Verjetnost je večja od nič, ravno tako pa je verjetnost, da boš na lotu zadel sedmico tudi večja od nič. Se zgodi. Vendar pa je mnogo, mnogo bolj verjetno, da si nevede nekje sam posejal preveč informacij.

Moj predlog: ne sekiraj se, spremeni ime in pojdi naprej, preden boš izgubil preveč živcev in časa. Drugič pa, ko testiraš ime domene, jo kar registriraj. Cene niso takšne, da si tega ne bi mogel privoščiti, če pa je projekt resen, boš imel veliko več težav s spremembo imena, kot pa z dodatnih nekaj € stroškov za potencialno nepotrebno registracijo.

ernest1A ::

Kot sem že napisal, se mi ne gre za domeno ampak za ostale podatke. Glede na to, da sem vpisal ime izključno samo na yahoo domain, se mi zdi bolj velika verjetno da nekdo šari po mojem računalniku kot pa da je yahoo posredoval nekomu te podatke. Ker druge verjetnosti ne vidim, pa sem jasno zaskrbljen in me zanima ali ZoneAlarm lahko kaj dosti pomaga.


Bom rekel tako. Verjetnost, da si sam nekje vpisal ime domene ali projekta, kar je nekomu tretjemu uspelo izkoristiti, proti temu, da je nekdo vdrl k tebi, prebrskal tvoj računalnik in si od vseh stvari izbral ravno tvojo domeno (pri temu pa pozabil spregledati tvoja uporabniška imena, gesla, poštne naslove, št. kartic, ...)

No ja... Verjetnost je večja od nič, ravno tako pa je verjetnost, da boš na lotu zadel sedmico tudi večja od nič. Se zgodi. Vendar pa je mnogo, mnogo bolj verjetno, da si nevede nekje sam posejal preveč informacij.

Moj predlog: ne sekiraj se, spremeni ime in pojdi naprej, preden boš izgubil preveč živcev in časa. Drugič pa, ko testiraš ime domene, jo kar registriraj. Cene niso takšne, da si tega ne bi mogel privoščiti, če pa je projekt resen, boš imel veliko več težav s spremembo imena, kot pa z dodatnih nekaj € stroškov za potencialno nepotrebno registracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ernest1A ()

BlueRunner ::

Nope. Če se ti je nekaj resno zažrlo v operacijski sistem (rootkit), potem je edina rešitev, da narediš varnostno kopijo izključno podatkovnih datotek in čisto na novo namestiš operacijski sistem. Samo tako boš prepričan, da si nevarnost odstranil, če misliš, da obstaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

.SI domena - anonimnost

Oddelek: Omrežja in internet
121452 (1024) c3p0
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822409 (18079) Soprano
»

Registracija že registrirane domene .si ?

Oddelek: Izdelava spletišč
131833 (1513) msmid
»

Registracija domen .si

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394727 (2275) Brane2
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666667 (5324) Soprano

Več podobnih tem