» »

DEP in Generic Host Error

DEP in Generic Host Error

Robocop1 ::

Verjetno mi ni potreno posebej povdarjati kateri OS uporabljam, pa vseeno: Windows XP professional SP2.
Že ves teden se mi med brskanjem po netu dogajajo čudne stvari, prej pa je bilo vse Ok (je pa že 4 mesece od kar sem namestil sistem). Zadeva zgleda takole:

Med brskanem po netu se mi nenadoma spremeni XP style (opravilna vrstica se spremeni v klasično), ampak to samo za trenutek - potem se spremeni spet nazaj na XP style. Če hočem poslušati Winamp, dobim sporočilo:
"Bad sound driver. Please install proper drivers ..."
V redu ... resetiram računalnik in za dobrodošlico ob prijavi dobim sporočilo:
"Preprečevanje izvajanja podatkov DEP - Microsoft Windows". Tukaj lahko kliknem samo na gumb "Zapri sporočilo".

Takoj za tem pa dobim še sporočilo "Generic host process for Win32 services: je naletel na napako in se mora zapreti". Piše pa tudi čas, kdaj se je to zgodilo, torej preden sem resetiral comp. Sicer pa je po restartu vse OK.

Bolj kot vse, pa me čudi, da na compu ni virusa ali karkoli, kar bi škodilo sistemu. Pa tudi nič takega nisem počel, da bi sam uničil sistem. Ko se je to prvič zgodilo, sem brskal po netu (forumi) in programiral v Javi.

Če lahko kdo na kakeršen koli način pomaga, mu bom neopisno hvaležen.

urbybaby ::

varni zagon, uninstall sound driver, izklopi DEP pa poskusi še enkrat

Robocop1 ::

Da ne bo pomote ... še nekaj sem pozabil napisat:
Gonilniki so 100% pravi (nameščene imam namreč priložene z originalnega CD-ja).
Po opisani napaki pa delajo le Windows sistemski zvoki.

Varni zagon mi veliko tukaj ne more pomagati, ker ne vem, kje naj se zadeve sploh lotim. Sem pa vseeno že poskusil, pa ni pomagalo.

urbybaby ::

a ti kaj takega napiše: "bad DirectSound driver. Please install proper drivers or another device in configuration. Error code: 8878000A"?

Robocop1 ::

Nekaj takega piše, ja.
Generic host error pa mislim, da dobivam, ker DEP onemogoči izvjanje enega od procesov, piše namreč:

Windows je zaprl ta program, da bi zaščitil ta program.
Ime: Generic Host Process for Win32 Services
Izdajatelj: Microsoft Corporation

Kaj bi bilo, če bi izklopil DEP?
A kdo ve, drugače moram tvegat in preizkusit stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creative SB X-Fi problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51163 (1163) TechBeats
»

Win32 napaka, virus | Generic Host Process for Win32

Oddelek: Pomoč in nasveti
465584 (3606) Caniggia
»

kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302061 (1852) Dead_Eye
»

Težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51936 (1861) mojsterleo
»

Jebemit Sygateja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101159 (797) zvitorepec

Več podobnih tem