» »

Nakup Teaca W540E ?

Nakup Teaca W540E ?

ian wolf ::

Ali se splača kupiti pekač Teac W540E. Kakšne izkušnje imate z njim, menda je precej glasen. Ali ima tudi OEM verzija 2 letno garancijo ?
Obstaja kakšna boljša alternativa ?

Hvala vsem za odgovor!!!
Errare humanum est...

DeLonghi ::

Glasen je pri branju...vendar obstaja program, ki mu zniza hitrost branja in postane dokaj tiha zadeva
Alternativa mu je Liteon 40x...tako po ceni kot zanesljivosti
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

ender ::

Teac CD-W540E sploh ni tako glasen kot pravijo. Malo se ga sliši ob začetku pisanja in takoj po spremembi hitrosti, vendar ne preglasi ventilatorjev v moji mašini.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tejo ::

Nimam pojma komu se zdi glasen, mogoče komu, ki ima kišto polno zalmanov, pri meni se tega snemalnika sploh ne sliši. Verjetno je kriva ventilacija v kišti. :\

TEAC-W540E ne zamamenjam za kej drugega, mogoče za TEAC-W550E ko bo :D

nodes ::

Mimogrede:
LiteOn 40/12/48 CDRW je bil proglašen za kralja CD-RW enot. Eden od linkov.

||_^_|| ::

nodes: kakšna pa bo življenska doba takelih LiteOnov?

nodes ::

Pri vseh, naj bo Plextor ali LiteOn, zavisi samo od sreče pri nakupu in nič več, po vseh do sedaj razpoložljivih podatkih.

Han ::

Da, tudi OEM Teac ima garancijo 2 leti. Glede tega odsvetujem nakup pri Mlacomu ali drugem posredniku. Obrni se na Izid.

Mimogrede, Lite-On je še bolj glasen - občutek imaš kot da bo ohišje vzletelo. :(

Lime ::

Imel sem Plextorja 24x in sem ga zamenjal za Teaca 40x. Počasi mi je že žal. Res je Teac precej glasnejši, ampak to me ne moti tako kot to, da mi Teac včasih peče 700MB CD kar okoli 6 minut (normalno na 40x okoli 3 min.) in mi pri tem vklopi writeproof tudi po 100x na eno peko medija. Kot da bi dobival premalo podatkov. Enako pa se dogaja pri peki od 24x do 40x hitrosti. Poskusil sem že vse živo, od flešanja firmware, premikanja po IDE kablih, zamenjal software, zamenjal medije... pa nič ne pomaga. S Plextorjem teh težav nisem imel.
Kolega je zelo pohvalil LG 40x 29.900 SIT

ABX ::

Han:
Da, tudi OEM Teac ima garancijo 2 leti. Glede tega odsvetujem nakup pri Mlacomu ali drugem posredniku. Obrni se na Izid.

Zakaj? Pri Mlacomu je cena za 1.000 sit nižja. No big deal vendar, če drugih razlogov ni zakaj častit komu jurja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLonghi ::

Lime> preveri, ce dela na DMA mode..to je lahko razlog za vklapljanje oz. manjko bufferja
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Han ::

ABX: na štiri oči se da marsikaj zmenit, tudi za nižjo ceno kot jo ima Mlacom...

P.S. Brez pomisleka dam rajši jurja več in imam garancijo kot se šika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lime ::

DeLonghi, res mi dela pod PIO mode, ampak ga ne morem spraviti pod DMA mode. Označeno imam DMA if available, izbere pa mi PIO mode???

rap3r ::

Lime poglej kaj maš v biosu kej naštiman pa apsi driverje poglej čene pa a se ti s kkšno napravo krega in a disk pa dela pod udma?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Lime ::

DELA!
Hvala za pomoč.
Samo iz device managerja sem zbrisal ven IDE kontroler in ko ga je Windows ponovno namestil, je izbral DMA mode.

Sedaj pa Teac spet dela kot je treba: 3min 18sec 701MB :-)

ian wolf ::

Nabavil Teaca W540E retail za cca. 27 prešernov. Dela ko raketa, glasen je le pri največjih hitrostih, vendar sam raje pečem na 24x, ker se ga sploh ne sliši. Do sedaj še nobenih problemov !

Lep pozdrav in hvala za pojasnila !
Errare humanum est...

neki123 ::

Jest sm bobu Teac CD-W 540E za 23.000,00 Sit in dve leti garancije( OEM verzija)

Han ::

Ko se že hvališ z nizko ceno, povej kje si ga kupil. 8-O

neki123 ::

Ne smem,ker mi niso všteli trgovinske marže


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater CDRW - LG 8400B/LiteOn 48x/Teac W540E

Oddelek: Kaj kupiti
201615 (1353) TheJack
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191624 (1255) TheJack
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524458 (3501) sidney
»

Vprašanje za lastnike Teacovega 40x pekača...

Oddelek: Kaj kupiti
452622 (1744) Sergio
»

Pekač

Oddelek: Kaj kupiti
141075 (802) Boky

Več podobnih tem