» »

Kaj nabavit za 1000eur

Kaj nabavit za 1000eur

AzAzel ::


Sem v precejšnji dilemi, ali naj kupim nov računalnik ali pa nadgradim starega. Sedaj imam:

Lucky star kt 133
AMD TBird 850
GF2MX400 32mb
128 mb ram
on-board sound

No, če bi že nadgrajeval, bi moral zamenjati vse, ampak vseeno bi vas prosil, za kakšen nasvetek ali 6, v zvezi s tem ali se mi nadgradnja vseeno splača ali pa naj kupim novo konfiguracijo..


No, če bi se oodločil za nadgradnjo ali pač za novo konfigurcijo pa nastopi GROSE problem katere komponente....ko sem lani donil novo računalo trga ne spremljam ravno nevem kako, zato nimam pojma kaj nabavit.

Torej, tudi tu bi vas prosil za majhno pomoč, nekaj namigov:
Konfiguracijo kupujem brez monitorja za 1000eur (če sem prav zračunal je to okrog 225 000 SIT).

Procesor je definitivno AMD, pripadajoča matična plata, 512mb solidno hitrega rama, grafična pa GForce x(če se le da 4). potem pa kvalitetna zvočna, čim boljši pekač, če se v ta cenovni okvir da spravit tudi DVD enoto.

Ja, boste rekl, saj je že vse komponente sam napisal......že že, vendar vseeno ne vem, ali AMD Athlon xp 1700, xp 2000, xp milijardo in dvesto, Geforce4 Mx 440, 420, 400, 4600, ne vem kaj še vse

Torej, bil bi vam neizmerno hvaležen, če mi za teh 1000 eur skupaj namešate idealno konfiguracijo
P.S.: sem igričar, zato naj bi bila zadevica precej zmogljiva, tako da imajo grafična, procseor in to prednost pred raznimi dodtki kot so dvd ali pekač.

Za odgovor že vnaprej lepa hvala,
Time is on my side!

kuglvinkl ::

BTW: kul film.

Če si gamer, pol ti ne udide GeF 4 4200 ali kak R8500LE, drugače se ne splača nadgrajevati. Košta 200 evrov, za ostalih 800 ti bodo pa ostali povedali.
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

To se pogovarjamo brez monitorja ne?

btw: film je res ql!

AzAzel ::

jJ ja, itaq da brez monitorja. Če bi se z monitorjem bi si s tistimi evri lohka samo pod nosom obrisu :)

BTW: film me je čist impresioniru
Time is on my side!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AzAzel ()

_Mortal_ ::

kakšn film majketi?
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

nodes ::

GIGABYTE 7VRX ATX +SB
ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz)
TT VOLCANO 7+
256MB PC2700 DDR DIMM
MAXTOR 60GB 7200 ATA133
INNO GF4 Ti4200 128MB DVI/Tvout
TOSHIBA SD-M1612 16X48 IDE
LITE ON 32/12/40 IDE RET
HERCULES GAME THEATER XP RET
to lahko odbiješ, če si eksplicitno ne želiš dober sound.

Thanatos ::

da mal nodesa pokemtiram: plata je zihr dobra to je res, vendar tip ni rekel kaj o navijanju in nujni USB2.0 podpori itd. bolje bi bilo da kupi kakšno cenejšo varijanto in da več za CPU ali grafo, potem Volcano 7+ je tudi predrag za navadnega uporabnika, lahko bi kaj cenejšga kupil, pa mogoče raje 64MB različico kartice.

nodes ::

Vračam žogico..

Od plate je na žalost cenejše samo "sranje" od Elitke, kašen Lucky Star in Krašexpres.

Grafična bi v končni fazi bila lahko cenejša, 64MB verzija, za 9000 Sit. Vsa diskusija okrog tega pa mislim, da je jasno odločila v prid 128MB. Lažje je grafično kartico OC, kot gor cinit RAM-e.

Nekaj tisočakov cenejši hladilnik je tudi kar nekaj slabši.

V končni fazi, če vse sejštejeva, bi privarčeval cca. 18.000 SIT in si lahko postavil več dilem.

- kaj če mi teh 18.000 SIT ogrozi kompleten vložek, ki je vse skupaj nekaj sto tisoč SIT.

- potrebo in možnosti po kasnejši nadgradji, ki naj bo čim kasneje.

- zakaj bi zapravljal za računalnik nekaj sto tisočakov, če mi je škoda 18.000 SIT in si potem otežujem se samo delo. Celoten comp je samo toliko kvaliteten, kot je njegov najslabši sestavni del.
Vsak ve, da čez eno leto vse skupaj ne moreš več nobenemu prodat. >:D

Protislovja kot jih navajaš:
Močnejši procesor ---> cenejši cooler
Cenejša plata ----> dražja grafična 64MB in ne 128MB.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Thanatos ::

da povem konkretno kaj sem si mislil: lahko bi kupil ASUS A7S333, TI4200 s 64MB rama in recimo Titanov ali Volcano 6+ vent. To bi bilo ravno dovolj za dodatnih 256MB rama ali pa XP 2000+.

viper ::

maaa ... vajin ping pong je brezvezen ... oba sta falila ze v osnovi. dej mu 512MB rama. volcanota pusti al pa daj zalmana da ne bo prevec hrupa ... plata gigabyte menim da ni najboljsa izbira (slabe izksunje :/ ) se strinjam za asus. za zvok pa naj kr SB live! vzmae. klasika, ki se vedno dobro deluje.
I've got spinning wheels, baby! Heck let's do this!

AzAzel ::

Seveda se zedej ne bomo za tistih 20 jurjev prekladal.


Zdej 128ram-a na kartici je jasno v redu in ne bi zamenjal ta 64,
procesor......hja xp 18000 je za enkrat še dobra izbira, čeprav čez kakšnega pol leta...

Rama bom tudi 512mb nabavli.....

Zvočni theater je tudi v igri, končno enkrat stran s hreščanjem, itak pa bom enkrat kasneje nabavil en dolby 5.1 sistem.
Maxtor se mi zdi za disk čist OK.

Aha, pri ventilatorju, 2 jurja gor al pa dol, samo enga takšnega mi povejte ki dobro hladi IN NI glasen.
TT Volcano 7+ bi takoj nabavu sam da ni glasen.

Zdej pa matična plata.....hja kle ste me pa zmedl......tut sam sem se prvotno bolj nagibal k ASUS A7S333, zdej pa ne vem.

BTW.: Nekdo je spraševal kakšen film....gre za film PADLI, v njem pač natopa zlobni duhec z mojim imenom....

Time is on my side!

globoko grlo ::

aja, točn zdej se spomnim TIme is on my side

A7S333 plata ma sis čipsete, eni ga hvaljo, drugi pa pluvajo

A7V333 ma pa VIA čipset, poglej po forumih in se sam odloč

rama obvezno 512, sploh če boš mel XPje
grafo pa če misliš clockat 64 rama (hitrejši), če ne pa 128 (počasnejši)rama


nodes ::

No eno obliko ma že...še srajco mu je treba dat in žilo.

jype ::

Jaz sem v sluzbi dobil XP 1800 in A7V333. Zraven je live 5.1 in gf2 mx 400 (pac najcenejse kar se dobi, ker 3d grafike jaz ne potrebujem). 512MB rama res rabis samo za igre in ce kaj packas z grafiko, sicer niti do polovice ne zapolnis (no, v Windows je mogoce drugace :).

Da bi bil procesor prepocasen se ti ni treba bat, meni 7 giga DVD encoda z multipass v 4 urah z xvid codecom (divx5 ekvivalenten).

Pri asusovi plosci me moti edino en cuden sensors chipset (ki ti pove temperature procesorja in plosce in voltaze), ker pod linuxom ne deluje (ASUS mi pa noce poslat specifikacije da bi sam napisal gonilnike, pojma nimam zakaj).

Ce bos metal denar stran za igre, potem se ti ziher splaca kupit _dobro_ graficno kartico, ker ce bos kupil slabso bos potem, ko bos nadgrajeval, to prvo hotel zamenjat. Ziher bos ceneje prisel skozi ce zdaj kupis najboljso kot pa da po enem letu menjas.

Za RAM pocakaj da se spet poceni, potem ga pa kupi cimvec :)

nodes ::

RAM-a 512 v to ceno 1000 EUR pač ne gre. Drugič: je še 2X predrag. Tretjič: 512 tudi ne rabiš brezpogojno.

Včasih se pojavi dilema pri nakupu računalnika, vzeti en modul pa potem naknadno dva dokupit, ko bodo cene ugodne. Tu se spet pojavi problem, ker so trije moduli na običajnih platah kar malo počasnejši od skupo enega.

Switch ::

Jaz bi pa na tvojem mestu še malo počakal z nakupom računalnika. Obeta se nam namreč pravi kup novosti na področju procesorjev in grafičnih kartic pred božičem (še zmeraj je bilo tako), ki se bodo spomladi naslednjega leta sigurno pocenile. Takrat bo tvoj sistem sigurno že izgubil veliko prvotne cene, če pa boš z nakupom počakal do pomladi, pa boš imel skoraj celo leto (do naslednjega božiče:D ) praktično najnovejši računalnik. Pa še pujsek v katerem hraniš denar se bo do takrat malo zredil. Premisli!

nodes ::

Za tale omenjeni Asus, jaz nisem bil zadovoljen z njim.
Je pa pri ploščah potrebno pri nakupu imeti malce sreče.
Upgrade BIOS-a včasih tudi odpravi težave včasih je tudi obratno. Še en link nam tudi razumljivem jeziku

AzAzel ::

Ja čakat nažalost ne morem (ne zato ker bi bil tako zelo neučakan ampak zaradi nekih drugih razlogov(ta komp more nekam drugam(it's a long story))).

Ampak ram pa je svinjsko drag, zato bi ga verjetno za začetek res nabavil 256 (en modul), samo eno me zanima:

A je razlika med ddr 133in ddr2700 res tolikšna raslika kolkršna je razlika med številoma?
Sej obsrtaja ddr 2700 al je samo 1700?
Time is on my side!

McHusch ::

A je razlika med ddr 133in ddr2700 res tolikšna raslika kolkršna je razlika med številoma?

nenene, to so razlicne oznake, DDR133 pomeni, da deluje na frekvenci 133MHz (efektivnih 266), rece se mu pa tudi ddr2100 (prepustnost 2.1GB/s)

ddr2700 je v resnici ddr166 (efektivnih 333MHz), 2700 predstavlja prepustnost (2.7Gb/s)

nodes ::

Ralika na privzetih nastavitvah so res majckene. 2100 proti 2700MB/s in še to teoretičnih. Popolnoma druga pesem je če misliš OC-at, posebno še z odklepanjem množitelja, zaradi doseganja višjih frekvenc, kako pa to izgleda poglej mal po forumu.

para-site ::

Kje pa misliš kupovat robo?
V eni trgovini majo eno bolj poceni v drugi drugo, tko da moraš malo pogledat. Jst kupujem stvari v Italiji in zna bit kar razlika tudi med trgovinami.

jRk0 ::

Film je res bil dober ja:)

Kupis 256 rama zdaj raje pa 2700 naj bo. se ta je cenejsi od 133mhz sdr rama:) weird so ti ljudje;)
You fuck up once, you loose two teeth.

AzAzel ::

Zaenkrat se še najbol k Mlacomu nagibam, bom pa še okol pogledal se razumr.

A kdo kej priporoča?

D.D.V.: Zgorej ste mi priporočal innovisionovo GF4 , kaj pa Leadtekova ki je isti model cenejši za par jurjev?

D.D.D.V.: kaj je razlika med athlonom xp in athklonom mp, razen to da je slednji dražji???
Time is on my side!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AzAzel ()

McHusch ::

mp je verzija za več procesorske platforme

kuglvinkl ::

Mlacoma se izogni v največjem možnem krogu. Zakaj? Vpiši v search Mlacom...
Your focus determines your reallity

nodes ::

Če lahko malo bolj točno definiraš. Dejstvo je, da je Mlacom po cenah car in je veliko naredil za cenejši nakup komponent v Sloveniji. Vse drugo je že druga zgodba.
Samo če primerjaš nabavne cene, ki niso nizke v Sloveniji, z maloprodajni cenami za končnega kupca, da ti postane malo slabo. Pri tem napolnitiš kar nekaj lončkov, da lahko potem postaneš lastnik želenega izdelka. S takšno verigo zaneslivo nisi kupu diska od IBM-a temveč od ... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

AzAzel ::

Hmmmmmm z malcomom sem kar zadovoljen pri njih sem nabavil PC iz prvega posta.......je že blo nekaj zajebancilje vendar.

Recimo niso mi hotel posnet OS, res da je bil piratski, vendar bi to bilo lahko vsaj za vse enako(ja, enmu frendu so ga posnel pa najbrž ni bil edini).

Ja k sem pa dam pršu jr pa zadeva nonstop zmrzovala, pol so ugotovil da je proc. zanič, pa so direkt za novga zamenal pa je blo pol dobr.....in je še zdej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

Ketera rešitev za Rame?

Oddelek: Strojna oprema
171696 (1545) lolek84
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814993 (3810) B_U_R_I
»

Prosim pomagajte z nasvetom kaj izbrati med temi komponentami!

Oddelek: Kaj kupiti
201606 (1329) koyotee
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361921 (1143) bond007

Več podobnih tem