» »

nv4_disp

nv4_disp

nevemvec ::

Mene pa zanima zakaj bi med igranjem iger prišlo do napake " Gonilnik zaslona nv4_disp ne deluje več normalno ...". Iz te napake se lahko rešiš samo z resetiranjem. Poskusil sem naložiti že večkrat novejše driverje, formatiral sem računalnik, naložil driverje priložene zraven grafične kartice (geforce 8600 gts 256mb) in nič.
Kako bi se to dalo popraviti če se bi sploh dalo?

JerryP ::

Če je grafična nestabilna do točke, da ne more več izrisovati grafike jo poizkuša gonilnik v windowsih resetirati brez, da bi moral ponovno zagnati računalnik. Ena izmed možnosti je da se ti pregreva, verjetno da ne navijaš.

Zato bi rekel, da če je računalnik star in imaš privzeto hlajenje, da se je nabralo dobršna mera parahu,ki ob višjih temperaturah okolice v tem letnem času povzročata pregrevanje.

Tr0n ::

Zgleda kot hardware problem. Mogoce tudi preslabo napajanje.

Ce si seveda res nalozil zadnje gonilnike z nVidia.com.

nevemvec ::

Računalnik bo star leto in pol. Grafične res nisem navijal in zamenjal sem hladilnik na njej tak da ostaja temperatura ob igranju le nekje do 50 stopinj max.

JerryP ::

Ja dejavnikov za ta problem zna biti mnogo zato je tako na pamet težko reči. Če praviš, da ne navijaš, da si poizkusil že z različnimi gonilniki potem je možno da je prišlo do strojne napake.

Odvisno je tudi od operacijskega sistema, saj je vista bolj občutljiva na razne nestabilnosti v delovanju grafike kot xpji.

Po drugi strani pa si za resno pomoč povedal dosti premalo o samem sistemu in napaki.

nevemvec ::

Operacijski sistem Microsoft Windows XP Professional
Tip procesorja DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
Sistemski spomin 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Grafična kartica NVIDIA GeForce 8600 GTS (256 MB)
Monitor Samsung SyncMaster 940N/MagicSyncMaster CX915N/CX916N/CX917N [19" LCD] (HMCP449515)
Zvočna kartica Realtek ALC888 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Napaka se pojavlja predvsem od igranju novejših iger. Začelo se je pri Medal of Honor Airborne, nadeljevalo z Call of Duty 4, Need for Speed Undercover. Včasih se pojavi celo blue screen ali pa samo zamrzne računalnik.
Nekje sem prebral da mogoče 32bitni xp ji delajo težave. Je to možno? Naj poskusim 64bitne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nevemvec ()

Tr0n ::

Predvidevam, da si pocistil stare gonilnike (uninstall + Driver Sweeper v safe modu) in instaliral zadnjo verzijo (trenutno 182.50)?

nevemvec ::

Imel sem opravka z Driver Cleaner jem, nisem pa prepričan da je to bilo v safe modu. Teh najnovejših driverjov nisem nalagal ker zadnji mesec ali dva nisem nič poskušal drugače pa sem naložil najnovejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nevemvec ()

Tr0n ::

Ko bos sprobal, porocaj.

nevemvec ::

Sem probal in zaenkrat dobro kaže a ni časa za igranje. Bom čez neki časa potrdil a deluje ali ne.
Hvala v obeh primerih obema.

Adrijan0 ::

Zanima me ali ima kdo kako rešitev za ta problem. V enem računalniku imam še geforce3 ti200. Problem je v tem nv4_disp. A obstaja kak patch al kar kol, kar bi napako odpravlo?

KoMar- ::

Najnovejši driverji, to je to.

Adrijan0 ::

Novejši driverji ne pomagajo, ker sem dal tazadnje.. Ne pomaga niti nek nv4_dispfix, use sm probu kar je na netu, ampak zadeva ne dela..

Ted ::

Meni je identičen problem rešila šele menjava grafične kartice.
Mah...

Adrijan0 ::

Ted, če nebo druge bom pač to naredil. Je pa težava v driverjih, zato se mi zdi malo nesmislno menjat grafično. Res ne razumem nvidie, da ne more enega patcha dat vn, da zadevo popravi.

KoMar- ::

Ma daj 5-10 EUR (Bolha) in boš imel mir...

bluefish ::

Nisem bral problema originalnega pisca, tako da.

Če menjava gonilnikov ne pomaga, potem kartico poskusi še v kakem drugem računalniku. Če se napaka pojavi tudi tam, potem je pač za odmet oz. jo bo morda povohala kaka Linux distribucija.

Adrijan0 ::

blueFish, drugega ne ostane. Žalostno je pa da nvidija ni sposobna narediti enega popravka, glede na to, da ima en kup ljudi enak problem.

bluefish ::

Po eni strani je razumljivo, da jim ni v interesu podpirati tako starega produkta, ki za sabo potegne še testiranje na nebroj sistemih etc.

Adrijan0 ::

blueFish, moreš pa tudi vedet, da se to dogaja tudi na seriji 6 in 7(če se ne motim). Uglavnem, ni problem samo serija 3..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nv4_disp problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7885 (578) riha123
»

Geforce 6600 problem

Oddelek: Strojna oprema
5997 (880) jan01
»

Hheeeeeeelp!!! nv4_disp.dll

Oddelek: Pomoč in nasveti
141228 (978) dondevil
»

restarti pc-ja!! zakaj?? zaenkrat nimam pojma....

Oddelek: Pomoč in nasveti
221665 (1307) Hoppus
»

Blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
202129 (1859) Bee82

Več podobnih tem