» »

Tržni delež IE-ja pada na račun Firefoxa

Tržni delež IE-ja pada na račun Firefoxa

TG Daily - Včeraj smo si ogledali tržne deleže na področju operacijskih sistemov, ki so jih pri Net Applications izmerili za april, danes pa si oglejmo še situacije pri brskalnikih. Kakšnih pretresov ni bilo opaziti. Microsoftov Internet Explorer še vedno počasi izgublja; v primerjavi z marcem se je njegov tržni delež stanjšal za tri četrtinke odstotne točke na 66,10 odstotka. Slabe pol odstotne točke je pridobil Firefox, ki se je zavihtel na 22,48 odstotka. Safari (8,21 odstotka) in Opera (0,68 odstotka) ostajata tam, kjer sta bila, manjši napredek pa je uspel Chromu, ki je z 1,23 odstotka napredoval na 1,42 odstotka.

Podrobnejši pregled po različicah pokaže, da je novoizdani Internet Explorer 8 uspel nabrati štiri odstotke privržencev, kar je malenkost manj, kot sta izgubila Internet Explorer 7 in 6. Predvsem slednji se presenetljivo dobro drži, saj ima še vedno zavidljivih 17,52 odstotkov, kar je nepredstavljivo za osem let star brskalnik, ki je zadnjo večjo predelavo doživel pred petimi leti.

60 komentarjev

«
1
2

madmitch ::

Glede na to, da se niti eden od teh dveh brskalnikov ne "trži", je zelo dobro, da nekdo meri njin "tržni" delež. :P
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nobodyelse ::

Ma za popizdit je, da folk se kar tolk uporabla IE6, pa se par let ga bo, dokler naujo sli xp-ji v pozabo....

stegy ::

IE6 je za nekatere nujno zlo - meni IE7 na računalnik ni uspelo naložit, ker se je takoj ob zagonu vedno sesul. Na netu sem opazil, da ima veliko ljudi podobne težave. Najbrž je eden od razlogov za velik odstotek IE6 napram IE7 tudi to.

jype ::

Pa dejte gor firefox, ane.

stegy ::

Seveda imam Firefox kot primarni brskalnik. Nekatere spletne strani pa na žalost v FF ne delujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stegy ()

techfreak :) ::

>> Seveda imam Firefox kot primarni brskalnik. Nekatere spletne strani pa na žalost v FF ne delujejo.
Jah ... to si lahko rekel pred 3 leti ... zdaj pa se ne moreš več izgovarjati.

jype ::

stegy> Nekatere spletne strani pa na žalost v FF ne delujejo.

Danes? Katere pa?

sprasujem ::

IE6 po moje majo še največ v pisarnah podjetij, institucijah, kjer dobr uporabljajo pisarniške (itd) programe za službene namene... Za tiste pol ure pauze, pa se jim zdi na novejši brskalnik instalirat brezveze al si pa ne upajo.

Pri Linux - ubuntu pač klikneš 2x upravljalnik posodobitev in to je to za instalirane programe in to je to.

harvey ::

IE 6 je verjetno večinoma vezan na W2k. Tega OS pa je kljub temu tudi še nekaj in ne samo XPjev.

bf4ed ::

Nam v službi so prepovedali uporabo drugega kot IE, ker kao saj tiste pol ure ko rabiš net je IE dovolj. Pametnjakoviči admini. Flash pa namerno ne dajo gor da nebi kaki youtube al nekaj gledal, ampak so tudi strani ki sem jih službeno rabil in so ble v flashu in jih nisem mogel gledat...zato pa uporabljam Firefox ko se ga da čist lepo namestit v kerokoli mapo razen Program files. 8-)

FitnessBoy ::

Seveda imam Firefox kot primarni brskalnik. Nekatere spletne strani pa na žalost v FF ne delujejo.


Potem je pa zadnji čas da presedlaš na IE8 ;).

sprasujem ::

bf4ed

Svoje administratorje lahko ukaneš tko da uporabljaš prenosljive aplikacije. Jih instaliraš na usb.

http://portableapps.com/

mtosev ::

bye-bye IE8.

zanimivo meni se IE8 podre na vecini strani. pri southpark.com ga takoj sesuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ziga Dolhar ::

Si kdaj morda pomislil, mtosev, da ...
https://dolhar.si/

sprasujem ::

Evo še način kako flash player uporabljat v portable firefox:
http://portableapps.com/support/firefox...

filip007 ::

M$ izkorišča napake v svoj korist to je to...pol pa drugi brkalniki narobe prikažejo.
W3C validator bi lahko dosti strani zrihtal...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bf4ed ::

sprasujem, dobro jaz poznam http://portableapps.com/ >:D

stegy ::

Primer za katerega Firefox ne prikazuje "pravilno", najbrž pa je napaka v generiranju HTML-a je M$ Reporting services - poročila iz podatkovnih baz. Za teh nekaj strani uporabljam IEtab v FF.

Poskusil bom pa, če bo IE8 sedaj delal - ker IE7 na moji mašini ni.

techfreak :) ::

Meni v IE8 veliko strani ni delovalo. Veliko javascripta ni delovalo tudi na Yahoo.

murmur ::

Zanima nas evropa in tukaj je FF ze precej blizu IE-ju.
Link

R-G ::

Za prikazovanje izvorne kode programske opreme, razvite v računalniškem programskem jeziku HTML, pa tudi XML in drugo, vpliva predvsem programska oprema razporejevalnega oziroma prikazovalnega motorja (angl. layout engine).

Le-ta se seveda razlikuje pri Internet Explorerju, ki je zasebna programska oprema, ter recimo Iceweaselu oziroma FireFoxu, ki je prosta (svobodna) programska oprema. Prvo omenjen uporablja Trident, slednji pa Gecko prikazovalni motor.

ozbolt ::

R-G, potem imaš pa še WebKit (Chrome, Safari, Midori) ter Operin engine, ki pa oba (eden odprtokoden eden ne) lepše in bolj po standardih prikazujeta strani. In tukaj bi bil lahko IE boljši. Je pa res da zadnjega še nisem poskušal.

jan01 ::

bye-bye IE8.

zanimivo meni se IE8 podre na vecini strani. pri southpark.com ga takoj sesuje.

southpark.com oz http://www.simon.com/default.aspx dela normalno
Mtosev imaš oz si imel instaliran spybot s&d? Če, je tukaj vzrok vseh težav!

mtosev ::

bye-bye IE8.

zanimivo meni se IE8 podre na vecini strani. pri southpark.com ga takoj sesuje.

southpark.com oz http://www.simon.com/default.aspx dela normalno
Mtosev imaš oz si imel instaliran spybot s&d? Če, je tukaj vzrok vseh težav!


nikoli na tem pcju.

Error je We were unable to return you to southparkstudios.com.

Internet Explorer has stopped trying to restore this website. It appears that the website continues to have a problem.


tudi na notebookreview.com isti error in se na dosti razlicnih straneh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jan01 ::

Kako pa meni na OBEH straneh deluje bp? Rabiš printscreen za dokaz?
Kater antivirus imaš (npr kaspersky je pri starejših verzijah imel ene probleme s anti phishing funkcijo....)? Kateri addonsi so na ie zagnani?

mtosev ::

Av je Avira. pc je cist. nic spyware in podobnega. meni sta obe strani delali ko sem mel RC2 po nadgradnji na final ie8 se je napaka pojavila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

Dejte si nov thread odpret za tech support mtosevu.

koyotee ::

pa sej ma original windowse, pa naj pokliče na microsoft zaboga, zakaj bi jokal tukaj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gandalfar ::

Bi bil kar presenecen, ce bi MS nudil tehnicno pomoc za taksne zadeve. Vsaj vkljuceno v to ceno, ki jo je mtosev placal.

jan01 ::

Poskusi odinstalirat in še enkrat posnet osmico, saj je morda dela problem kakšnih ostankov iz rc verzije..

ABX ::

Bi bil kar presenecen, ce bi MS nudil tehnicno pomoc za taksne zadeve. Vsaj vkljuceno v to ceno, ki jo je mtosev placal.


Seveda MS mu ne bo pomagal, samo še en primer kako podpora uporabnikov je odvisna od družbe ne pa od firm ki zadevo prodaja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FitnessBoy ::

Bi bil kar presenecen, ce bi MS nudil tehnicno pomoc za taksne zadeve. Vsaj vkljuceno v to ceno, ki jo je mtosev placal.


Naj prijavi incident (v primeru, da se gre za legalno kupljen SW). Sam sem imel enega v navezavi z spletno kamerco in sem v roku 14 dni dobil update - od takrat vse deluje BP.

Pri kompatibilnosti strani z IE8 se zelo veliko dela na strani Microsofta, ki tudi pomaga strani posodobit in pripravit na IE8.

Meni obe strani na Beta1 delujejo lepo. Verjetno bo težava pri kakšnem drugem produktu, ki se integrira v sam IE.

mtosev ::

eh M$ support ja. leta 2000 sem mel dual boot in nekaj ni delalo kak bi moralo. pisal email M$ kak mi win 98 in 2000 ne delata. odgovor je bil da jih v Ljubljano na st 01 xxxxxxx poklicem. to je bilo to. nikoli vec nisem uporabljal njihov "support". btw oba winsa sta bila original.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FitnessBoy ::

eh M$ support ja. leta 2000 sem mel dual boot in nekaj ni delalo kak bi moralo. pisal email M$ kak mi win 98 in 2000 ne delata. odgovor je bil da jih v Ljubljano na st 01 xxxxxxx poklicem. to je bilo to. nikoli vec nisem uporabljal njihov "support". btw oba winsa sta bila original.


Od leta 2000 se je veliko spremenilo. Poskusi, meni se je obrestovalo.

Poldi112 ::

> stegy> Nekatere spletne strani pa na žalost v FF ne delujejo.
> Danes? Katere pa?

Kakšne ki zahtevajo activex? Recimo aplikacija za prevzem ključa pri kliknlb, ali pa intrastat,...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Prospekt ::

Seveda ima toliko ljudi še IE6 če pa microsoft tako komplicira z nalaganjem IE7 in IE8. Ali te posilijo z WGA ali pa moraš izbirati serverje in ne vem kaj vse. Kako bo nekdo ki nima pojma to nadgradil? Odgovor je: NE BO.

jan01 ::

Seveda ima toliko ljudi še IE6 če pa microsoft tako komplicira z nalaganjem IE7 in IE8. Ali te posilijo z WGA ali pa moraš izbirati serverje in ne vem kaj vse. Kako bo nekdo ki nima pojma to nadgradil? Odgovor je: NE BO.

Zakaj lažeš?! ie nima wga(v7 imela le nekaj časa na začetku!). Je tako težko v google napisat internet explorer 8 in izbrat prvi link?
http://www.microsoft.com/windows/Intern...

ahac ::

Na Fri-info ima IE 10% delež. :))
Zanimivo bi blo vedt kolk ima na ST.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

Prevoz.org - vsi IE skupaj - 24.49% ; Firefox - 65.33%

boolie ::

DejanL15 in mtosev: na IE8 delujejo vse strani ok, če se ti pa katera ne prikaže kul pa vključi kompatibilnosni način.
By the way - pred nekaj dnevi je izšla poslovenjena različica Internet Explorerja 8. Za download je na voljo na http://www.microsoft.com/windows/intern...
Novicam glede tržnih deležev pa niti ne vem, koliko verjet. Ali so to povprečja najbolj obiskanih strani ali izbranih strani, kakšna je ciljna populacija, kakšna je geografska pokritost meritve ...? Kar se kakšnih specifičnih strani tiče - sploh certifikati in podpisovanja na uporabnikovi strani - ima pa Microsoft kar prednost pred ostalimi. Včasih te kar malo mine, ko je treba kakšne kanonizacije xml-a pisati v c-ju (pa prevajati NSS za FF).

mtosev ::

DejanL15 in mtosev: na IE8 delujejo vse strani ok, če se ti pa katera ne prikaže kul pa vključi kompatibilnosni način.
By the way - pred nekaj dnevi je izšla poslovenjena različica Internet Explorerja 8. Za download je na voljo na http://www.microsoft.com/windows/intern...
Novicam glede tržnih deležev pa niti ne vem, koliko verjet. Ali so to povprečja najbolj obiskanih strani ali izbranih strani, kakšna je ciljna populacija, kakšna je geografska pokritost meritve ...? Kar se kakšnih specifičnih strani tiče - sploh certifikati in podpisovanja na uporabnikovi strani - ima pa Microsoft kar prednost pred ostalimi. Včasih te kar malo mine, ko je treba kakšne kanonizacije xml-a pisati v c-ju (pa prevajati NSS za FF).

"Dela" ja:

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

mtosev: probi addine izklopit

mtosev ::

mtosev: probi addine izklopit

enako. crash.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

Dovolj. Odprite si novo temo za tech support.

boolie ::

Zgleda se težave pojavljajo zaradi nekompatibilnostmi z nekaterimi programskimi knjižnicami oz. razširitvami. Nekaj odgovorov lahko najdeš npr. na http://forums.windowsvistamagazine.com/... Veliko sreče. :)

boolie ::

Sori, back to the subject. Na http://www.siol.net/tehnologija/racunal... so objavili procente med poslovnimi uporabniki. Zanimiva primerjava.

Blisk ::

Veliko vladnih inštitucij in pa bank ne podpira Firefoxa!

Potem ni čudno, da je uporaba IE še tako visoka.

Kdo zdaj tukaj koga podpira?

R-G ::

Zelo zanimiv projekt gibanja za prosto (svobodno) programsko opremo se imenuje GNU Icecat.

Pri Mozilli FireFox se velikokrat posamezniki srečujejo z razširitvenimi aplikacijskimi programskimi opremami, katere so zasebno programje. Pravtako je izvirni grafični znak programske opreme FireFox zaščiten; v operacijskem sistemu Debian GNU/Linux so iz tega razloga pričeli z projektom Iceweasel.

Projekta GNU Icecat in Iceweasel poskušata omenjene težave dokončno odpraviti.

Gandalfar ::

Veliko vladnih inštitucij in pa bank ne podpira Firefoxa!


Nastej jih nekaj!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome lanski zmagovalec, IE poraženec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7230139 (8172) roCkY
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612210 (9928) dux
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010740 (8768) gti_
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317772 (6975) Bor H
»

Firefox prehitel Internet Explorer 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
869656 (7458) Lion29

Več podobnih tem