» »

neuspešno hp flashanje

neuspešno hp flashanje

l2u ::

Pozdravljeni,

Včeraj sem flashal HP Compaq 6830s s priloženim programom iz win xp (HPQFLASH) vendar je operacija spodletela.

Seznanjem sem z večino načinov, kako postaviti bios nazaj na noge (Phoenix recovery, itd.), vendar pa sem tu v dilemi.
Ali ima sploh HP Compaq 6830s Phoenix verzijo biosa (saj je bil nek gui od HP), in če jo ima, kako dobiti pravi bios image, saj se na HP support strani nahajajo le neke ROM.cab datoteke (ki tudi če bi bile primerne so prevelike, da bi jih spravil na floppy).

Za kakršnokoli pomoč bi vam bil hvaležen:
1) kako naj ugotovim, ali sploh ima HP Phoenix varianto biosa
2) če jo ima, kako naj dobim iz teh ROM.cab datotek ustrezno BIOS.WPH ali vsaj izvem točen model biosa, saj na strani od HP-ja čisto nič ne piše
3) če ni Phoenix verzija, kakšne so alternative za recovery

Link do driverjev in ostalih dodatkov:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

Hvala lepa za pomoč!

misek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

l2u ::

Problem je, da ta ROMpaq software od HP-ja (za ta model) sploh ne generira bootable floppya ampak samo USB key in CD, ki pa ju pomojem bios v tem 'zombie' načinu ne pozna.

ender ::

Na HP prenosniku še nisem reševal spodletelega flashanja, sem pa to reševal na njihovi desktop mašini, kjer je po spodletelem flashanju samodejno poizkusil zagnat sistem s CDja.
Drugače pa HPjevi boot CDji za flashanje ponavadi delujejo v floppy emulation načinu, tako da lahko iz njih potegneš floppy image (odpreš ISO z npr. 7-zipom, in pogledaš v [BOOT] imenik).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

l2u ::

Sem poskušal vsebino za CD boot (in USB key boot) skopirat na floppy vendar je problem v tem, da zasede več kot 2mb.
Tako da res ne vem kaj naredit..
Ali je mogoče da CD normalno obratuje v 'zombie' načinu?

ender ::

Je možno, sicer pa bi to moral videti ko vklopiš prenosnik (če imaš srečo, se bo po kakšni minuti kaj prikazalo na zaslonu, sicer pa glej lučko CD pogona če utripa).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

isvalj ::

živjo jaz imam enako sranje s tem laptopom a je komu uspelo kaj naredit mogoče kak servis ki bi kaj pomagal za HP6930s

333333 ::

FLasanje bios z WIN ni najbolj priporočljiva zadeva :)

Poblaščen serviser HP

Birotehna d.o.o.
Litijska cesta 259
1261 Ljubljana-Dobrunje

015853777
Spiritual


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP med delom "crkne"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201705 (1312) solatko
»

Prenosnik (izklop tele miške na prenosniku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
95822 (5443) vorantz
»

HP 6730s - namestitev WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
82093 (1809) Mare2
»

Težave z driverji za matično ploščo od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61075 (1041) ant
»

NUJNO! hp nx 7400 Sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162193 (1949) DOOM_er

Več podobnih tem