» »

c++ compiler

c++ compiler

rilec ::

Zdravo
Imam problem z compilerjem borland. Ko poskusim zagnati program ki sem ga napisal mi napiše bcc32ime_datoteke.cpp ni zaznana kot notranja ali zunanja komanda. Najverjetneje je problem v tem, da mi računalnik ne zazna vseh formatov datotek v mapi lib. Nevem pa kaj naj naredim da mi bo zaznalo vse te formate, nevem ker softwer je treba naložiti, da jih bo prepoznal.

Mavrik ::

Še boljša ideja: daj presledek med ime programa (bcc32) in imenom datoteke ko jo prevajaš ;)
The truth is rarely pure and never simple.

rilec ::

Ja, to sm tut probu pa je isto.

oslaj ::

Sprobaj Dev C++.

rilec ::

Ja jast se tukaj učim programirat c++ po knjigi v kateri je uporabljen borland compiler, zato bi bilo boljše če bi uporabil ta compiler. Sem sprobal tudi dev c++, pa me zanima če ta compiler prikaže napisan program v comand promptu ali kar znotraj tega programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rilec ()

rilec ::

Hvala vam za odgovore do sedaj, ampak šezmeraj bi vas prosu če mi lahko pomagate okoli borland programatorja. Hvala vam že v naprej.

Nuke_H2 ::

pa si nastavu path?

matto87 ::

Ja jast se tukaj učim programirat c++ po knjigi v kateri je uporabljen borland compiler, zato bi bilo boljše če bi uporabil ta compiler. Sem sprobal tudi dev c++, pa me zanima če ta compiler prikaže napisan program v comand promptu ali kar znotraj tega programa.

Pri dev c++ se ti odpre okno kot cmd, kjer ti prikaže izhod. Ko se izvajanje programa konča se to okno zapre.
Če hočeš, da se ti ne zapre dodaj
system( "PAUSE" );
pred return 0; in se ti ne bo zaprlo okno, ker sicer ne boš videl izpisa na zaslon, saj se bo izpisalo in takoj za tem zaprlo okno.

rilec ::

Ja path sem nastavu sam v knigi je ena izmed poti bila napisana tako: -i"c:\borland\bcc55\include". Zdej pa nevem a je treba napisat tut-i" ali ne.

rilec ::

Okej zdej sm pot nastavu pravilno sam šezmer se mi zgodi bcc32 ime_datoteke.cpp ni zaznana kot notranja ali zunanja komanda.

BigWhale ::

Tebi manjka path do bcc32.exe.

To moras nastaviti. Poisci bcc32.exe in potem to dodaj v path. Tako da kliknes z desnim na my computer pa Lastnosti in potem Sistemske spremenljivke (al kaj je ze) in potem popravis spremenljivko path.

Dear lord in naj se en rece, da so Windows user friendly... :>

rilec ::

Nevem kako se to naredi. Sem pa pot nastavu tko dasm šou na start pol pa na run tam pa sem zagnau sysedit natu pa sem v datoteko autoexec.bat napisu pot path=c:\borland\bcc55\bin
Dejte mi prosm pomagat da vidm kaj delam narobe.

rilec ::

Ali mi lahko prosim poveste kaj več o dev-c++compilerju. Zanima me ali je tudi tukaj potrebno nastaviti kakšne poti, ali se lahko c++ kodo piše kar direktno v dev-c++, kako lahko vidim program ki sem ga napisal v notepad-u. Naprimer napisan imam en preprost program potem sem ga v dev-c++ odpru, ampak program se ni izvršil samo kodo mi je prepisalo v dev-c++. Ali so vse datoteke kot naprimer iostream.h iste ali niso (ubistv me zanima če uporablam dev-c++ ali se mogoče kej spremeni v primerjavi z borlandovim compilerjem), a mi mogoče dev-c++ napiše kje so erorji men sam napiše število erorov sam niker nism zasledil keri so to erorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rilec ()

darkkk ::

Ne vem kaj točno ti rabiš, toda če rabiš nekaj zato, da boš v windowsih na hitro neki sprogramiral v c++, lahko pocukneš M$ visual studio express al pa mingw + eclipse zastonj.

Kar se tiče obojih zgornjih, moraš odpret nov prazn projekt, znotraj projekta ustvariš datoteke (istoimenske kot v "notepadu") oz. pol include direktive preimenuješ, nato pa prevajaš.

Načeloma je c++ določen s standardom in kar se tiče simpl zadev, je bolj al manj prenosljivo. Zna pa M$jeva zadeva tudi kaj več prevest (U_INT, WORD etc. ), kar morda ni najboljš, če se učiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c grafika

Oddelek: Programiranje
19921 (666) aaaaa93
»

C++

Oddelek: Programiranje
121591 (1435) boogie_xlr
»

[C++] Borland compiler

Oddelek: Programiranje
141758 (1490) Gundolf
»

Program, podoben Dev cpp, le da bo delal

Oddelek: Programiranje
111835 (1639) NoUse4AName
»

pisanje c++ (kje)

Oddelek: Programiranje
71950 (1818) slawc

Več podobnih tem