» »

Vesolje v orehovi lupini

Vesolje v orehovi lupini

DixieFlatline ::

Zanima me, če je kdo to knjigo Stephena Hawkinga že bral. Malo premišljujem, če bi jo kupil, ker je izšel slovenski prevod.

:\

billy ::

Je ze ta knjiga mogoce na policah knjiznic. Rabim nekaj za brat na morju :)

Yohan del Sud ::

Bral. Kul. Amazon.

PD. Jemlji z rezervo. Čez 10 let bo spet popolnoma spremenil mnenje (če bo še živ) in doumel kaj originalnega, s to knjigo nepovezanega, ter napisl popolnoma novo knigo).

NewLife ::

Ma ni še izšla, a kdo mogoče ve kdaj bo? Jaz jo tud rabem, da bom kaj na morju bral. Hawking je car ma dober okus za musko, pa še fajn ideje se mu po glavi rolajo...

rh^ ::

mene tudi zanima kdaj bo izšla in kje se jo da kupit?!

DixieFlatline ::

Mislim da je že izšla. Menda pri založbi Učila. Cena je 8k sit.

Marjan ::

Sem bil danes v konzorciju in zadeva je taka:

Stephen Hawking: Space in a nut shell (samo ang. verzija) -- 10.200 sit
Je zlo vredu knjigca, sem jo samo prelistal, obsežno in poljudno!

Stephen Wolfram: New Kind of Science -- dobijo naslednji teden pet knjig, samo je že vse rezervirano v naprej.
Pazi ceno: okroglih 40.000 sit.
Sej ne rečem, da si ne zasluži, samo to je pretiravanje. S tem bo on obogatel (pa že zdej je od Mathematice bogat ko ... :| )
Če jo hoče kdo rezervirat, čez dva tedna dobijo novo pošiljko.
Je pa baje tko s to knjigco - dobre pol knjige čista u iber huda teorija (nč jasn >:D), na koncu so pa samo njegove filozofije, ki še sam za njih pravi, da niso zihr, kaj šele drugi.

Tko da veselo v konzorcij kupovat knjigce :D



Thomas ::

Marjan

> v naprej

:D

> S tem bo on obogatel (pa že zdej je od Mathematice bogat ko ...

Težko, da bo zaslužil s tole bukvo kaj dosti. Po 30 dolarjev ima največ od knjige. Od Mathematice ma lahko do 100X več z raznimi site licence. Pa tudi dvomim, da bo prodal več kot je prodal paketa Mathematica. Čista finančna zguba tole zanjga. :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

heh - v naprej - ja, časovno in prostorsko opredeljeno ;)


> Čista finančna zguba tole zanjga

Ja pa kaj še, a ga imaš za neumnega? :D
Sej ne rečem, da ni prov, da zasluži kolkor hoče. Sej model se je s tem ukvarjal celih 10 let. Zaprt v sobici in študeru.

Kam pa pol gre dnar? Založbi? Tok dnara!!


Pa vse že rezervirano. Le kdo kupuje tok drage knige?
A Thomas=?
>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Thomas ::

Hehe ... ne sej maš prov, Marjan. Tole je kr dobr biznis. Hotu sem rečt le to, da je podoben biznisu Gatesa, ki izda svojo avtobiografijo. Naprimer. Se kar izgubi v drugih prihodkih, četudi bi bila draga in bestseller hkrati. :D

Vprašanje pa je, če bo Wolfram uspel prodreti z vsebino te svoje knjige. Trenutno je v hudičevi nemilosti praktično pri vseh.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

Hotu sem rečt le to, da je podoben biznisu Gatesa, ki izda svojo avtobiografijo. Naprimer. Se kar izgubi v drugih prihodkih, četudi bi bila draga in bestseller hkrati.


:D Pa še zraven Windows-ov bi jo dobili.V elektronski obliki. Seveda polno varnostnih lukenj...:D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

NewLife ::

Glede Hawkinga; dobil sem mail, da je knjiga že izšla (je že na poti iz tiskarne).

Se prav da bomo imeli kaj za brat v senci na morju.

rh^ ::

Prevod knjige je že izšel in sicer pri založbi Učila cena pa je 7.990,- Sit!

Marjan ::

Zanimivo, da je prevod cenejši od originala v Konzorciju.

:\

rh^ ::

Tudi meni se zdi malo čudno...booh

Thomas ::

Trgovec, ki ne zahteva 50% marže in ne pristane na 5% - ni trgovec.

To pojasni vse t(ak)e razlike v cenah.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rh^ ::

Knjigo sem dubu danes po pošti! Cena pa je res 7.990 + PP! Mega...:\

DixieFlatline ::

Mikeni, dej prosm mal povej kakšna je knjiga. Je jezik zelo strokoven? Kako se ti zdi? So notri same teorije ali je tudi kaj preverjenega?
Hvala

rh^ ::

Knjiga je praw kul!! Res...noter niso samo lepo opisane teorije (tako da jih vsak razume) ampak je veliko slikic za lažjo predstavo in ob vsaki teoriji tudi dokaz lepo opisan in naslikan...res to knjigo priporočam vsem ki jih to zanima...
Je popolnoma razumljiva jezik pa ni strokoven...

Še kšno vprašanje?!

Thomas ::

Anekdota.

Ko je bil Hawking še mlad, ko je še hodil okoli in ko je še študiral fiziko, so nekoč dobili študentje 12 nalog. Rešili naj bi jih kar se največ da - v treh mesecih.

Dva (Hawkingova prjatla) sta rešila vsak po eno. V mesecu dni. Potem pa, oba skupaj še eno v dveh mesecih. 3 od 12 torej.

Na dan oddaje, ki je bila določena za opoldne, je Hawking prišel že ob osmih zjutraj. Vprašal ju je, če imata tiste naloge, za katere je bil slišal. Dala sta mu jih in človek se je nekam zavlekel, da jih v miru reši. (he he ... hehehehe :D )

Tik pred dvanajsto se je spet ves zadihan pojavil.

Koliko nalog si rešil Hawking?

Zmanjkalo mi je časa! Samo 10.

;)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rh^ ::

hehe:D

Yohan del Sud ::

Me je kdo kapiral ali ne?

Hotel sem povedat samo, da knjiga rula, ampak se ne zmoram znebit občutka, da je tipo precej spremenil mišljenje in filozofijo glede prejšnjo upešnico, na Kratko zgodovino časa...

Thomas ::

Aha. Seveda. On ni več v špici odkritij že 20 let.

Tista njegova, da "se kocke niti ne vidjo, kam so padle" - je že čisto out. Vztrajanje na ortodoksnih kvantnih pozicijah ... se ne obrestuje več.

Kaj naj rečem - čas ga je prehitel - ampak klasa je pa kljub temu.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NewLife ::

Dej Thomas, tisto o kockah malo razloži kaj si s tem mislil. Tisto, da ni v špici je pa je malo mem. Tudi človek, ki je privlekel relativno teorijo ven je bil DOSTIKRAT v zmoti pa noben ne misli, da ni več v špici. Se pa stara to je pa res...

Thomas ::

Okay, okay ... bom nekoliko razložil.

Torej Hawking je pogruntal veliko reč. Da črne luknje niso povsem črne, pač pa da sevajo. Sicer bolj švoh sevajo, če so velike, toda sevajo vedno bolj, čim bolj so že izsevane - majhne. Nazadnje izginejo v blesku.

Temu se reče, da je združil termodinamiko in črne luknje.

To je pa pritimač vse, kar je velikega pogruntal. Ostalo so bile bolj špekulacije in njegovi nesomišljeniki, 'tHooft recimo, kaže imajo glede marsičesa bolj prav.

Ima pa Hawking še velike (enormne) zasluge za popularizacijo znanosti.

Ni pa on noben Bog seve.

Tisti o kockah maš pa v threadu Random.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Thomas je še pozabil na Hawkingove zasluge za utrditev teorije velikeg poka, saj sta nenazadnje s Penroseom prva konkretno izračunala, kako naj bi se stvar razvijala.

Se pa strinjam, da Hawking ni več v špici.

Sicer pa knjiga zame osebno ni nevem kaj, ampak morate upoštevati, da sem pač fizik in me neki načelni in splošni opisi teorij, ki so sicer v knjigi prisotni, pustijo bolj hladnega, da ne omenjam, da sem večino tako ali tako že videl v člankih. Je pa zanimivo branje za radovedne, predvsem pa mislim, da rahlo težje od Kratke zgodovine časa, tudi zato, ker ga slovenski prevod na določenih mestih lomi.

DixieFlatline ::

Tud jaz sem jo sedaj kupil v Konzorciju in sem zelo zadovoljen.

Thomas ::

Aggressor

Res je, lahko bi omenil tudi to.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobili prve posnetke črnih lukenj in okolice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6317518 (13453) spegli
»

Poslovil se je Stephen Hawking

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4211692 (8019) poweroff
»

Dobre strokovne, znanstvene in poljudnoznanstvene knjige (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8029242 (19174) scarble
»

Preskillu zbirka enciklopedij

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
112191 (2191) Feanor
»

Par gud knjig. Predlogi?

Oddelek: Loža
192780 (2473) ChiefThunder

Več podobnih tem