» »

Vista SP1 + AMD x2 CPU = zakaj 1 core okoli 90% load, drugi okoli 5%

Vista SP1 + AMD x2 CPU = zakaj 1 core okoli 90% load, drugi okoli 5%

FlyingBee ::

Končno sem prešel na dvojederni procesor in Visto! Zakaj mi v task managerju kaže večino časa tam okoli 50% zasedenost procesorja, oziroma pod Performance graf kaže CPU usage history za core 1 malo zasedenosti, za core 2 pa skoraj maksimalna zasedenost?

In še bolj čudno mi je, da pod Processes kaže System Idle okol 90%, čeprav je zasedenost okol 50%, zakaj kar 40% več zasedenosti, kot kaže pod processes. (procente sem približno napisal, številke skačejo, in vem da Idle pomeni koliko je prostega procesorja)

AMD x2 5050e 2.6Ghz
Vista SP1
2Gb RAM DDR2
sata2 disk
ASUS Geforce 8200 čipovje oziroma matična (integrirana grafična)

A mi zna kdo pojasnit to zadevo, a je mogoče integrirana grafična kriva za CPU load ali nižji razred matične plošče ali CPU, ki se mu frekvenca in voltaža prilagaja (Cool n Quiet) ali kaj bi to sploh lahko blo?

Pyr0Beast ::

Zato ker sistem ne zna razporejati obremenitev na 2 jedri hkrati in ti en proces lahko jemlje samo eno 'jedro'.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

FlyingBee ::

Vseeno, kako to da pod Processes ne pokaže tega procesa, ki mi tud 100% enega jedra požre, sej prej na enojedernem zastarelem procesorju iz 2003, ni nikoli v windowsih med 75 in 100% skakal, samo kadar sem Winrar uporabljal pa igre in obremenitve seveda, drugače pa zdaj že po zagonu v windows, ko še nič ne delam, mi kaže CPU load med 30 pa 50% za celoten CPU.

Zakaj mi v task manager-ju pod proceses system idle kaže dosti več nezasedenega procesorja kot pa kaže CPU load????

st0jko ::

če imaš eno jedro na 100% je to 50% celotne moči procesorja. torej glej kateri proces ti približno 50% procesorja zažira, ker to je 100% enega jedra.
keks?

FlyingBee ::

sej glih v tem je fora gledam (show processes from all users je vključeno) in da razvrstitev procesov od tistih, ki največ zažirajo do tistih ki najmanj in na prvem mestu je pač system idle potem pa se pojavljajo firefox.exe po 4% pa ostali vsi manj in recimo System idle je 94%, firefox 4% in še en drug 2%, ok, enostavna matematika mi pravi vse je v redu, ampak kaj ko spodaj CPU Usage kaže skoz od 30% do 50%?

Pyr0Beast ::

Pod nastavitvami v Task managerju najdi še Show kernel times.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Tole mas instalirano AMD Dual-Core Optimizer

Ne vem, ce bo kaj pomagalo pri tebi, skodit ne more ;)

FlyingBee ::

Kr neki, sem posnel Xp-je zadnjič in spet pri starem enojedernem je skakal od 0% do 12% v mirovanju, z dvojedernim pa je kazal 20 do 40%, v Visti pa mal višje, kaj to pomen da AMD, Microsoft in matična, so neki pošteno zajebal, zakaj bi imel z dvojedernim CPU usage tolikokrat večji v windowsih (celo v XP), z enojedernim athlonom pa logičnih 0%, če nisem miške premikal, zdaj pa v vsakem primeru pošten CPU usage.

kixs ::

Imam X2 tako doma na XP SP3 in v sluzbi na Visti SP1. V obeh primerih deluje tako kot mora.

Mozno, da imas kaksne konflikte v hardveru ali pa z driverji.

lp

FlyingBee ::

sej sistem je odziven in vse ok zaenkrat, ampak task manager ne kaže pravih cifer, Microsoft ima 1+1=3

FlyingBee ::

Ima kdo podoben primer in ga je rešil, ne da se mi strica googla spraševat?!

boogie_xlr ::

Verjetno imaš visoke kernel čase, tako kot sem imel jaz. Task manager -> View -> Show Kernel Times. Če imaš starejšo matično ploščo, boš verjetno moral BIOS updejtat.

FlyingBee ::

Sem posnel nov BIOS, res da imam zdaj AM3 podporo, ampak CPU load je še vedno 45% v povprečju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 10 pro, procesor skos na 100%

Oddelek: Operacijski sistemi
162561 (2087) gregc1
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382954 (2344) Mihec1990
»

" CPU usage " konstantno na 30 -35 %, ....

Oddelek: Pomoč in nasveti
9990 (825) _Tom_
»

zasedenost procesorja v mirovanju = 40-50%

Oddelek: Pomoč in nasveti
221535 (1162) spucek

Več podobnih tem