» »

mysql poizvedba na dve podatkovni bazi

mysql poizvedba na dve podatkovni bazi

MAX34216 ::

Pozdravljeni!

imam eno vprašanje iz mysql pod. baze. Rad bi nekako kreiral poizvedbo da bi dobil podatke ven za nadaljno obdelavo. Namreč, podatki so razdrobljeni na dve ločeni bazi na dveh računalnikih. Kako bi jaz nekako prišel naenkrat do obeh baz in bi te podatke združil nekako navidezno skupaj, da bi potem nekaj računal in premetaval z njimi...
upam da me razumete kaj mislim...

hvala za pomoč

ales85 ::

Podatkovno skladišče pa tam dalje obdeluješ?

trnvpeti ::

select lokalna baza
union
select remote baza

MAX34216 ::

kako bi pa naredu, če bom jaz to obdeloval na enem tretjem računalniku, in moram dobivat podatke iz dveh mašin (serverjev) od drugje?
Je kakšna možnost?

Hvala

preem ::

če sta baza serverja na ločenih mašinah? potem boš pa rabu neko skripto, ki bo periodično pobirala podatke iz vsake baze in jih vtikala v tretjo.

_N|TRO_ ::

MAX34216: Prosim, da potem, ko boš našel pravilno rešitev na tvoj problem napišeš odgovor, saj imam jaz podoben problem in še vedno nisem našel delujoče rešitve!
Izdelava spletnih strani: http://www.amris.si
Fotografiranje porok: http://fotografiranje.amris.si
Snemanje porok: http://www.snemanje.amris.si

Ice-Heki ::

Ok, jaz bi se te naloge lotil nekako takole:
Najprej bi potreboval dostop do obeh podatkovnih baz od zunaj - navadno so strežniki nastavljeni tako, da se do baz lahko dostopa samo lokalno in ne tudi iz drugih računalnikov.
Na tretjem računalniku pa bi potem naredil skripto, ki bi se povezala na oba strežnika (lahko je napisana v kateremkoli jeziku) in bi pač s temi podatki potem nekaj naredila (jih shranila v tretjo pod. bazo, ki je recimo na tem tretjem računalniku, jih poslala po mailu ...)

Backup22 ::

A je treba sploh shranjevat "vmesne podatke"? Iz obeh baz prebereš podatke jih spraviš v kakšne podatkovne strukture (objekte), jih obdelaš in rezultat vpišeš v tretjo bazo...
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

c3p0 ::

Kar se zatakne, ko gre za večje količine podatkov v več tabelah in potrebi po trenutnih podatkih.

MAX34216 ::

ok, če malo bolj razložim problem...
dejansko vpisovanje v tretjo bazo ne potrebujem, meni je pomemben samo prikaz po nekih kriterijih (teža, datum, gostota,....)
Imam dve bazi na dveh mašinah, ki sta identični, razlikovanje med njimi imam na osnovi nekega tipa izdelka (F ali P v mojem primeru)

Delat neke osnovne querije ki jih potrebujem na eni bazi ni problem. Ampak jaz bi naprimer hotel potegnit ven oba tipa izdelka naenkrat (v določenem datumskem obdobju)...

upam da me razumete...

unija deluje, če to delam na eni izmed mašin, in berem lokalno bazo in eno remote...

hvala za nadaljno pomoč...

trnvpeti ::

ce ti dela ena remote, ti bo tudi druga

Ice-Heki ::

Povej tip pod. baze, povej kakšen query narediš in povej kje delaš query-e (si napisal skripto ali kaj drugega?)

MAX34216 ::

kako točno določim dve povezavi na različne database serverje pri obdelavi enega queryja?

MAX34216 ::

aja, gre se za mysql. delam v mysql query browserju
nimam še neke posebne skripte, pač samo queryje izvajam.
Verjetno bo na koncu vse skup šlo kar v excel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAX34216 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647087 (5145) travica
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131880 (1598) shadeX
»

[Pro/Contra] Podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
171111 (994) kopernik
»

[delphi] 2 bazi v eni mreži

Oddelek: Programiranje
6977 (926) seawolf
»

Php In My sql

Oddelek: Programiranje
221751 (1500) pivmik

Več podobnih tem