» »

USB detekcija - problem z Western Digital My Book Premium Edition

USB detekcija - problem z Western Digital My Book Premium Edition

slitkx ::

Zadeva je sledeča...

Zunanji disk je FIZIČNO prepoznan v Windows XP/Vista/7 (zadnji build), kar je iz Windows 7 builda ponazorjeno s screnshotom.
Vendar pa je očitno prišlo do precej resne napake s particijo na disku, zato sistem do njega ne more dostopati. (Nanj ne more pisati; kadar mi po čudežu disk prikaže v raziskovalcu, je v "RAW" formatu (pa nisem nič spreminjal datotečnega sistema) in javlja, da je "Read Only".)
Skratka, če bi mi uspelo porihtati, da bi mi disk pokazalo v explorerju, potlej bi se verjetno tudi dalo kaj storiti v Paragon Disk Managerju ali kakem podobnem programu.

Torej, kaj mi je storiti, da bo disk najden v explorerju? Ima kdo link do pravega USB gonilnika, ki bi porihtal prikaz?

@Pa še tole... Kako v UBCD4Win nastaviti source Windows namestitve in sicer v Visti oz. 7? Mape i386 tukaj ni več... :-s

Še screenshoti:




  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Btw, z onimi uradnimi gonilniki za ta zunanji disk zaenkrat ni bilo uspeha...

Penderecki ::

Če me spomin ne vara, je bilo na slo-techu že nekaj postov, v katerih uporabniki tožijo nad težavami My Book-ov. Tozadevnih težav je na tujih forumih še več.
Tudi kolega ga ima. Občasno ob vklopu ne vidi particije, zato ga niti slučajno ne uporablja za arhivo.

Zase ga nebi kupil.
Se opravičujem ker moje pisanje ni v pomoč uporabniku pixel, bolj v opozorilo ostalim.

Lp
Penderecki

slitkx ::




Kako nastaviti geometrijo diska?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Če pozabimo na WD zunanje diske, ki so očitno za en kurac (se oproščam izrazu), zunanji disk katerega proizvajalca bi mi priporočili?

Karen ::

2,5palčni WD Passporti naj bi bili odlični, okrog tehle 3,5palčnih je pa res veliko enega crapa napisanega. Imam ene 3 kolege s passporti pa so vsi izjemno zadovoljni.

slitkx ::

 neuspešen CHKDSK pregled

neuspešen CHKDSK pregled

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Trenutno je disk povsem dostopen, brez napak, prikazuje vse fajle in mape...sem pri kolegu. Čudež? =)

slitkx ::

Evo, pa spet mau ne dela, pa dela, pa ne dela...diagnostični program mi je še nekaj ur nazaj zaznal napake po celem disku, sedaj je kao brez napak.
USB kabel sem menjal, torej ta opcija odpade.
Najverjetneje (očitno) res problem s kontrolerjem...bemti.

connel ::

namontiraj ga pač v kišto, če ga lahko ali pa kupi drugo ohišje, disk je v redu

slitkx ::

Zaenkrat kaže, da je bil problem v OS. Sem na novo namestil, žal pa izgubil nekaj malega podatkov (tudi slik) s sekundarne particije. Na srečo ni nič takega, kar ne bi mogel dobiti nazaj...čeprav, si bo pa potrebno vzeti čas, da bom obnovil.

Edit: In zopet po starem...težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

solatko ::

Kdor se hoče znebiti težav z USB diski ali drugimi napravami, naj kupi razširitveno kartico PCI USB, katera ima v redu svoje gonilnike in problemi bodo čudežno izginli.

slitkx ::

Kdor se hoče znebiti težav z USB diski ali drugimi napravami, naj kupi razširitveno kartico PCI USB, katera ima v redu svoje gonilnike in problemi bodo čudežno izginli.

Za prenosnik tudi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

solatko ::

Imaš razširitveno režo za pcmcia ali expres zunanje kartice, ki imajo tudi svoj gonilnik, če prav meni na prenosniku pri visti USB lepo deluje, pri XP-jih pa so bili problemi s prepoznavanjem naprav. Gonilniki za USB na osnovni plošči so vgrajeni v windows programe in ne moreš dati drugih, tako da je edina rešitev dodatna kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

slitkx ::

http://www.shrani.si/f/2j/Ut/1MiuQcxL/w...

Disk je bil 1 uro hlajen v hladilniku, po hlajenju ga je takoj zaznalo in je laufal ene 15 minut. Quick scan javi tole, full scan pa je prišel do konca druge vrstice blokov, nato se je pregled ustavil.

Ima kdo kako idejo, kako popraviti zapis LBA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

solatko ::

Vse kaže na to, da je disk pokvarjen, če je v garanciji nesi nazaj in zamenjaj.

slitkx ::

Vse kaže na to, da je disk pokvarjen, če je v garanciji nesi nazaj in zamenjaj.
Ja, samo občasno mi bere podatke, lahko kopiram, hlajen zdrži 20 minut...torej ni toliko pokvarjen, da bi bil direktno za v smeti. Sploh pa moram najprej obnoviti podatke...najbrž Kotar.

Highlag ::

Bi rekel, da velika večina težav izvira iz preslabega napajanja preko USB porta, ki ne da dovolj toka za zanesljivo delovanje. 2,5" diski porabijo kar nekaj energije manj in posledično ni težav. Sam bi poizkusil disk priklopiti preko USB huba, ki ima lastno napajanje.
Never trust a computer you can't throw out a window

slitkx ::

Ok, bom probal...čeprav, probal sem tudi že z firewire, pa ni bilo bistvene razlike, morda je bil le hitrejši prenos podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71350 (1146) J`Mavr0
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465504 (5000) opeter
»

Zelo počasna odzivnost - Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
303268 (2759) gokky
»

usb disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101062 (979) pino
»

Modificiranje zunanjega diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14858 (720) ladoslo

Več podobnih tem