» »

Preprogramiranje BIOSa

Preprogramiranje BIOSa

sseba ::

Živijo. Kaj obstaja tukaj kdo ki bi znal preprogramirat bios abitove plate kt7a?
Hvala vam za nasvete!
  • premaknil: PaJo ()

tec ::

Kaj bi pa dodal/spremenil ?

tihi ::

Kaj se eni delate norca iz drugih (Tec, ................). Menda bi rad model BIOS zamenu. A ti lohka pr svojem kej dodajaš al pa odstranjuješ. Če lohka bi rad pršu k teb na inštrukcije.

matjabr ::

pejd na internet na abitovo stran
si downlodi bios za tvojo plato!
naredi sistemsko disketo brez ostalih stvari(samo sistem) in si nanjo prekopiri datoteke ki si jih downloadu
potem reseteri računalnik
in iz diskete poženi amiflash in bios datoteko
PAZI NA IZKLOP ELEK. IN TO DA IMAŠ PRAVI BIOS!!!!

tec ::

tihi: Jest se nikol iz nobenga ne delam norca.
Link

sseba ::

:( ne v bistvu ne gre za cisto preprosto zadevo. Mislim da razsajajo taki poredni virusi, ki so sposobni unicit zapis na bios-u. In mislim da se je en taksen lotil ravno mene (navkljub firewallu in antivirusnemu prog.)... no v glavnem slisal sem za variante, da je mozno taksen bios se resit. Menda bi naj imel kao identicno plosco z enakim tipom biosa, med pogonom delujoce vzel bios ven (fizicno) in namesto tega dal cip zbrisanega. Potem pa na novo programirat. Meni se slisi logicno, samo vseeno sem malo nezaupljiv, pa bi rad slisal kasne komentarje od ljudi, ki so se v kaj takega ze spuscali.
Menda obstaja tudi naprava, namenjena ravno preprogramiranju celotnega biosa. A ve kdo kaj o tem ?
Hvala...

ABX ::

Na novo flash-iraj bios, ker tako bo star bios šel po gobe in skupaj z njim morebitne napake.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

McHusch ::

kaj zdej, a ti je virus ala CIH sesul BIOS pa se sitem ne zazene vec al po cem sklepas da je virus? ce je to, poisci nekoga z enako plato oz. z enakim leziscem za BIOS cip pol pa zalaufas tam cisti DOS, ko se zbuta, zamenjas cip s svojim in flashas pravi BIOS. no problem

VASkO ::

sseba, tocno tako, kot si napisal, le da plata ni nujno, da je identicna, identicno mora biti le lezisce za BIOS cip. Sam imam s tem ze nekaj izkusenj in deluje kakor treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MB QDI PlatiniX 2PE/800 BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
54668 (4638) amigo_no1
»

neuspel flash bios-a

Oddelek: Strojna oprema
251501 (1189) Matevžk
»

Bios update neuspel-plata mrtva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81299 (1169) IgorGrozni
»

težave s biosom na abit bh6 440bx

Oddelek: Pomoč in nasveti
171332 (1177) Pyr0Beast
»

[:'(] BIOS Flashanje gone bad!! POMOC

Oddelek: Pomoč in nasveti
191354 (1071) Duhec

Več podobnih tem