» »

Pomoč pri nakupu novega PC-ja_70

Pomoč pri nakupu novega PC-ja_70

janez70 ::

Pozdravljeni!

Prišel je čas, da tudi jaz zamenjam PC-ja... S prijateljem sva sestavla eno mašino in Vas prosim za vaše mnenje. Monitor imam Samsung 24 inc. T240. Zanima me, če se Vam zdi ta konfiguracija dobra,ali je napajalnik dovolj močan, in ali bi Vi kaj spremenili? Računalnik nebi navijal - imel bi ga za cca. 3-5 let - seveda bi ga nadgrajeval...

(Procesor) Intel Core i7 920 2,66 GHz, 1366
(Matična plošča) Asus P6T Deluxe, 1366
(Pomnilnik) (RAM) Mushkin HP3-12800 DDR3 3x2GB 1600MHz
(Grafična kartica) Point of View GeForce GTX 295, 1792MB, PCI-e
(Trdi disk) WD Caviar Blue 640GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
(DVD zapisovalnik) NEC AD-7203S Labelflash
(Ohišje) Enermax CS-035S ECA5001-BS brez napajalnika
(Napajalnik) Power LC88500C 850W 140mmV2.2

Hvala!

Galaxy ::

Za moje pojme - popoln :)

Bellzmet ::

Super zadeva. Koliko pa pride to sedaj?

st0jko ::

jaz bi tudi mel tak racunalnik :'(
keks?

RobynHood ::

super stroj!!!;)

janez70 ::

Pride me cca. 1600-1700 s tem, da dobim nazaj ddv, potem pa bo cena dokaj nižja. Razmišljal sem edino, če bi vzel mogoče kakšen močnejši napajalnik in ali je ohišje ok - kaj se tiče hlajenja?

BuzzFuzz ::

Jaz bi vzel 3Gb rama namesto 6Gb, ker ni skoraj nobene razlike v delovanju. Z razliko v denarju pa kupil še en disk in dal v RAID 0. Zakaj pa ne WD black serijo? vzami 2x 500Gb (32Mb) black serijo.

Drugače pa je PC avion tako ali drugače. Zadevo navij...ne bo ti žal.

janez70 ::

Rame bom zaenkrat pustil takšne kot so, za napajalnik sem pa mislil dodat raje tega Thermaltake-Napajalnik Thermaltake ATX W0131RE 850W/14 Tough Power, je malo dražji od mojega cca. 35€, ampak je boljši za naprej gledano. Glede diska, bom pa spremenil ja, bom vzel 1TB. Ne odstopam pa od grafike Geeforce mislim pustit. Mislim, da bo kar dobra zadeva a ne?

BuzzFuzz ::

Bo bo, ti kr veselo v ajnkauf. ;)

energetik ::

Ne vem zakaj bi moral to hudo mašino v roku 3 let nadgrajevat... :|
Osebno sem ugotovil, da se mi bolj splača vsake toliko komplet zamenjat (ok, recimo diske in ohišje obdržiš).
Ok, recimo da zamenjaš grafično, če si strasten igričar.
Ampak mislim, da bo I7 920 in 6GB zadostovalo vsaj teh 3-5 let...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mtosev ::

WD VelociRaptor bi bil boljsi >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

paljer ::

Za 600-700 evrov lahko dobiš računalnik, ki bo enako hiter (overclock). Vendar odločitev je tvoja.
In energetik poglej svoj odgovor čez 5 let: i7 920 bo čez pet let to kar je danes Athlon64 3000+? A praviš, da je dovolj močan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paljer ()

bluefish ::

precej bo odvisno od tega, koliko časa bodo obdržali isto podnožje. Se pa strinjam, da je toliko denarja za računalnik v primeru, ko ne generira nekega denarja, rahlo preveč, saj dobiš primerljiv stroj za skorajda pol manj.
Seveda pa je sedaj precej neugoden čas za nakup. Q procesorji se počasi poslavljajo, i7 je za večino še predrag, i5 je napovedan,...

energetik ::

Sem s svojega stališča povedal. Uporabljam 6 let starega Celerona 2.0. Samo 1 GB RAMa sem dodal v tem času. No, seveda za igre še zdaleč ni dovolj dober zdaj (tudi takrat ni bil glih neki hudga...)
Predvsem odvisno, zakaj bo to avtor teme uporabljal. Če za špile (verjetno), potem itak ne bo več zadost.
@Bluefish: mogoče je neugoden čas za nakup high end kište, za nabavt kakega dvojedrnika je pa po mojm zdj kar ugoden čas, zaradi padajočih cen (E8***, Athlon X2...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

janez70 ::

Saj vem, da je kar precej denarja za odštet in da bi že s polovico tega denarja dobil primerljivo mašino,kot je dejal Bluefish, ampak sem kar nekaj časa varčeval in sem dal na stran 2000€ in tole bom porabil za PC-ja. Kaj sem mislil z nadgradnjo... Čez 3 ali 5 let bo imeti optimalno koliko RAMA? V to mojo plato, ga spravim kar precej, pa tudi še eno grafično kartico GeForce GTX 295, 1792MB, PCI-e lahko dodam in je to to. Prav zaradi tega se nisem odločil za dvojedrnika, res pa je, da ne poznam kakšni bodo procesorji i5 - a bodo boljši od i7? Ali pa misliš s tem, da bo cena i7 padla?

Če ima kdo kakšen boljši predlog, ga bom zelo vesel...

bluefish ::

i5 naj bi bila cenejša varianta i7, i7 pa se bo tudi pocenil, skupaj z njim še platforma in predvidoma DD3 RAM. Je pa seveda časovno zelo težko napovedati in lahko čakaš v nedogled.

Sam sem recimo pred okoli 4 leti kupil sedanji računalnik, ki je takrat stal cca. 800€ brez diskovja. Pozneje sem ujel še zadnje 2jedrne procesorje za ta socket, dokupil nekaj RAMa in konec leta bom verjetno zamenjal še grafično, ki bo pozneje pristala v morebitnem novem računalniku.
Tako sem brez prevelikega zapravljanja dobil precej optimalno konfiguracijo.

Seveda je pri tebi situacija trenutno precej drugačna, saj se en socket počasi poslavlja, drugi prihaja,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

janez70 ::

Ja te popolnoma razumem blueFish, ampak tako kot si povedal - čakat na nekaj kdaj se bo pocenilo in koliko?..., če si pa vsak želi, da bi svojega novega PC-ja dobil čim prej... Vemo pa vsi kako je; danes kupiš - jutri je že staro...

bluefish ::

i5 se mi zdi, da bo nekako poleti, enako verjetno neka res malenkostna pocenitev i7 in malo bolj opazna pocenitev plat.
Sestava je dobra in nekih velikih sprememb ni potrebno delati. Morda res investiraj v kak boljši napajalnik. Skratka, presodi sam, navsezadnje je tvoj denar.

jimyboy ::

Računalnik bo v vsakem primeru čez dve leti dokaj slab, čez tri zastarel, čez pet pa za na odpad.

marko20 ::

"imel bi ga za cca. 3-5 let"

to je neumnost
ne da se mi zdaj razlagat, ampak ti povem da se racunalnik, fotoaparat, kamere... in vsa tehnologija ne kupuje za vec kot 3 leta - 3 leta je MAX

to je zlato pravilo

veliko bolje je sedaj vloziti 1000 EUR in cez 2-3 leti namesto 300EUR nadgradnje kupiti PC za 1000EUR

poglej kako je bilo v zadnjih 10 letih s tem pa ti bo vse jasno...

Valvoline ::


Sam za foro....
Daš mu ene 500e pa maš super mašinco,ne glih k tale i7,ampak špica pc v vsakem primeru.
Pa si daš 1000e na stran,in čez kšno leto kupiš i7 sistem buljš k tist zgoraj za 500e :)
Pa boš mel 2x super mašince in še neki keša bo ostalo :)

janezek67 ::

Pri SO d.o.o. dobiš Desktop Paviliona za 580 €. Ni I7, ampak .... Pa še Brand name je - tudi precej tih.

Core 2 Quad Q8200 (K) 2.33GHz, 1333MHz, Socket 775
4GB PC2-5300 MB/sec, 240 pin, DDR2 SDRAM,
640GB SATA 3G (3.0 Gb/sec) 7200 rpm
BlueRay ROM DVD(+/-)R/RW 12X RAM (+/-)R DL SATA drive
GeForce 9800GT, 1GB GDDR,
HP Wireless tipkovnica, HP wireless optična miška,
Vista Home Premium

energetik ::

Računalnik bo v vsakem primeru čez dve leti dokaj slab, čez tri zastarel, čez pet pa za na odpad.

Potem naj mi ga čez 5 let šenka - z veseljem ga bom še ene 3 leta uporabljal za vsakdanja opravila pa še za kakšen starejši špil.
Saj sem prej napisal - če gre samo za igričarstvo, potem res ne bo več OK čez 5 let (pa ne zarad RAM); za vsakdanje delo (pisarna, internet, filmi) bo pa primeren po mojm vsaj 8 let.

opeter ::

"imel bi ga za cca. 3-5 let"

to je neumnost
ne da se mi zdaj razlagat, ampak ti povem da se racunalnik, fotoaparat, kamere... in vsa tehnologija ne kupuje za vec kot 3 leta - 3 leta je MAX

to je zlato pravilo


Morda zate... za nekatere ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bellzmet ::

Imam 3,5 leta staro kišto. AMD 3200+, 1gb RAM, GeForce 6600GT. Za vsakadanja opravila (office, internet, muska, filmi) dela čisto v redu (res ne zelo dobro, ampak se da). Pa tudi kakšno starejšo igro čisto v redu poganja.

Čisto je odvisno za kaj se uporablja comp. Čim pridejo igre v obzir, je pa 3 leta že staro, če hočeš igrati zadnje naslove.

lp

TOP ::

Mislim da si se zelo dobro odločil,to je huda mašina.Nerazumem nekaterih,ko vsi se zatikajo v teh 1600e.Nekateri bodo dali denar v PC,eni v avte,eni pa v pijačo on mamila.Vsak se sam odloči kam bo dal denar,očitno ga ma in se je odloču da ga bo v PC dal.Nekateri da za 600e dobiš zelo dober PC ja ga res,sam ga kupiš zdej in nadgradnje ni.Kar se tiče I5 jaz osebno ne bi čakal,ker kolk bo tam možna nadgradnja naprej ne vem ker ma drugačno podnožje in mislim da bo Intel mal nategnu ljudi z I5.

janezek67 ::

Mislim da si se zelo dobro odločil,to je huda mašina.Nerazumem nekaterih,ko vsi se zatikajo v teh 1600e.Nekateri bodo dali denar v PC,eni v avte,eni pa v pijačo on mamila.Vsak se sam odloči kam bo dal denar,očitno ga ma in se je odloču da ga bo v PC dal.Nekateri da za 600e dobiš zelo dober PC ja ga res,sam ga kupiš zdej in nadgradnje ni.Kar se tiče I5 jaz osebno ne bi čakal,ker kolk bo tam možna nadgradnja naprej ne vem ker ma drugačno podnožje in mislim da bo Intel mal nategnu ljudi z I5.


Pri nobenem PC-ju ni nadgradnje. Vsaj pri menjavi procesorja na plati ne. Procesor, plata, ohišje in napajalnik so osnove - to kupiš in s takšno mašino živiš ene 3 - 4 leta. Dobro, kakšen večji disk, dodaten ram ali boljša grafa, to gre ...

i7 procesor se ne splača kupiti. Je enostavno predrag. Špili deujejo čisto ok na kakšnemu intel core 2 duo ali Phenomu s kakšno boljšo ATI kartico. Spodoben gamerski računalnik se da sestaviti za okoli 700-800 €. Ostalo je samo prestiž in ne potreba.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pri nobenem PC-ju ni nadgradnje. Vsaj pri menjavi procesorja na plati ne.
Se motiš.

Glorfindel ::

Js bi dal grafo HD 4890 (ati pwns :D) pa bi mogoč pol čez kako leto v CF dodal še en za tisti čas podobno revolucionaren model pa bi blo bolš... :) Sj HD 4890 je bolša od gtx 285 pa če mal pogledaš je gtx 285 sam 10 številk nižja od gtx 295

Procesor se pa preprosto navije ane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716905 (4371) špela113
»

Hardware včeraj in danes (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25527820 (20959) sodnicaN
»

nakup mocnejsega racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9210817 (8979) freesty
»

Nov i7 sistem - najboljše za najmanj denarja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911760 (8300) paps
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472956 (1856) __Devil__

Več podobnih tem