» »

Microsoftov primerjalnik brskalnikov

Microsoftov primerjalnik brskalnikov

Slashdot - Pred kratkim je Microsoft napovedal nov izdelek z imenom Expression Web SuperPreview, ki naj bi razvijalcem spletnih strani prihranil marsikakšen siv las. Ti morajo pri pisanju spletne strani paziti, da bo ta prikazana neporušeno v vseh popularnejših brskalnikih, kar vzame kar dosti časa. Z novim orodje pa jim želi Microsoft priti naproti, saj bo z njim moč hkrati pogledati izgled strani v vseh nameščenih brskalnikih na računalniku in v več različicah IE-ja (in rezultate celo položite drug na drugega). Trenutna beta verzija, ki je na voljo za prenos, sicer podpira le IE6 z IE7 ali IE8, medtem ko je v interni beti že dodana podpora za Firefox in Safari. Končni produkt pričakujemo v okviru paketa Expression Web Studio 3 še letos. Lep bi bil seveda svet, kjer takšnih orodij ne bi potrebovali.

71 komentarjev

«
1
2

war-dog ::

lepo, IE tester lahko potem odpišem? :)
Object reference not set to an instance of an object.

Nextor ::

WOW! To pa bo res uporabno! Končno nekaj zelo dobrega s strani M$-ja ;)

Forstner ::

Kaj ti bo to? Inštaliraš vse browserje in je.

Uros!no ::

Forstner, :x

jype ::

Kaj ti bo torba če si pa kupo kolo?

Makes sense!

Nextor ::

Forstner, no pol pa poskusi namestit na svojo kiblo ie6, ie7 in ie8 tak,da bo boš lahko uporabljal vse hkrati in poročaj o rezultatih :P

necromncr ::

Jah in? In spet bodo zagrizeni Microsoftovci bobnali naokoli, kako je M$ dober in super, je dal testno orodje, da je lahko IEx kompatibilen med vsemi verzijami oh in sploh (Firefox, Safari, Opero ipd bodo pozabili).
Medtem bomo "alternativci" potihem, ker se dobro blago pač hvali samo, da se je vse to že dalo prej, da Firefox ipd. držijo kompatibilnost že od samega začetka...

Eh, jaz se grem igrat v drug peskovnik...

BigWhale ::

"V firefoxu se pa tole drugac zrenderira, kot v IE8"
"Uporabi nase orodje in stvar priredi se za IE8! A mislis, da bomo mi browser popravljali?!!?"

:>

Vlady ::

MS da ven neki uporabnega in težko pričakovenega vsem web developerjem in opensource-arji znajo itak samo jamrat pa se pritožvat. Pa čeprov sploh niso ne web developerji niti sploh ne developerji česarkoli.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

poweroff ::

Vse tri brskalnike se da namestiti na eno kišto - samo se je treba igrat z virtualizacijo, kar pa ni simple. Tole je pa dobra poteza Microsofta, vendar je bila potrebna le za to, da MS popravi kar je do sedaj zamočil.
sudo poweroff

smash ::

ietester je pa crap

Andruxa ::

in spet bodo zagrizeni Microsoftovci bobnali naokoli, kako je M$ dober in super, je dal testno orodje, da je lahko IEx kompatibilen med vsemi verzijami oh in sploh

dobr si tole povedu.
Lp, A

sirotka ::

in spet bodo zagrizeni Microsoftovci bobnali naokoli, kako je M$ dober in super, je dal testno orodje, da je lahko IEx kompatibilen med vsemi verzijami oh in sploh

dobr si tole povedu.



Ja, res je bla pametna. Eni pač nikoli ne odnehajo...

bluefish ::

fino, da bo tako orodje končno na voljo. Je precej tečno, ko je potrebno zaganjati virtualizacijo samo zaradi enega ali dveh browserjev.

Tr0n ::

Naj se raje drzijo HTML standarda, kot pa da razvijajo neke workaround toole.

MacQ ::

Spet se moram ponavljati in povedati, da če bi se programerji držali standardov in ignorirali IE ter njegove muhe, bi se moral MS prilagoditi in ne obratno.

Ampak svet pač ni normalen in dati na stran link do browserja, ki v polnosti podpira to stran, mogoče kako kratko navodilce za instalacijo, je očitno težje kot napisati kodo samo za IE.

bluefish ::

jah, če si neko podjetje lahko privošči, da bo 60% obiskovalcev videlo neko razmetano stran, potem OK.

Poldi112 ::

Ti živiš v sanjskem svetu, kjer je naročnik zadovoljen z obvestilom: "če stran izgleda kot crap pojdi sem in si tole poinstaliraj".

Da ne govorimo o tem da tak link več pove o sposobnosti tistega, ki je izdelal stran, kot tistega, ki je izdelal browser...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

boolie ::

BigWhale: V IE8 lahko s compatibility view prikažeš stran kot IE7.
Razvoj gre v pravo smer - standardov, sploh z IE8. Takšna orodja so pa samo plus za ljudi, ki jim bodo prišla prav. Če govorimo o Firefoxu, Chromeu in še katerem brskalniku se ti samodejno posodabljajo in sploh ne dovoljujejo uporabe (niti testiranja) starejših verzij. Internet Explorer je v tem segmetu manj vpadljiv - lahko si ga naložiš preko Windows Updateov ali pa ne. Ne vem, zakaj se folk še kr buni, da MORE uporabljat IE6.

Mipe ::

Mislim, da bodo namenoma naredili tako, da bo Firefox oz. katerikoli brskalnik ki ni IE zgledal slabši. Ena vrstica kode tu pa tam...

bluefish ::

jim ni v interesu. Navsezadnje se bo stran vseeno preverila posebej v FF in če se bodo pojavila prevelika odstopanja bo tole orodje kaj hitro izgubilo na privlačnosti.

Bistri007 ::

članek> Lep bi bil seveda svet, kjer takšnih orodij ne bi potrebovali.

Saj smo imeli, svet IE6, če kdo uporablja ostale marginalije, si je pa sam kriv.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

[BISI] ::

Če govorimo o Firefoxu, Chromeu in še katerem brskalniku se ti samodejno posodabljajo in sploh ne dovoljujejo uporabe (niti testiranja) starejših verzij.


Saj je lepo, da imas svojega junaka, ampak lagati pa vseeno ni treba.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

poweroff ::

IE6 je marginalija.
sudo poweroff

MacQ ::

Ti živiš v sanjskem svetu, kjer je naročnik zadovoljen z obvestilom: "če stran izgleda kot crap pojdi sem in si tole poinstaliraj".

Da ne govorimo o tem da tak link več pove o sposobnosti tistega, ki je izdelal stran, kot tistega, ki je izdelal browser...

Mogoče res živim v sanjskem svetu, ampak se vsaj trudim kaj spremeniti. Če pa je programerjem vseeno, če rabijo trikrat ali večkrat pisati kodo, potem pa naj kar dajo in naj ne jamrajo.

Dokler bodo vsi prirejali kodo IE, se MS ne bo preveč sekiral glede standardov. Če samo pomislite zakaj se zadnje čase trudijo glede tega, boste ugotovili, da samo zato, ker jim je padel tržni delež. In kako to še pospešiš? Da priporočiš drugi brskalnik, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacQ ()

bluefish ::

Priporočiš že, ne pa da na račun dokazovanja tega priporočila predstaviš popolnoma razsuto stran.

Phoebus ::

Vse tri brskalnike se da namestiti na eno kišto - samo se je treba igrat z virtualizacijo, kar pa ni simple. Tole je pa dobra poteza Microsofta, vendar je bila potrebna le za to, da MS popravi kar je do sedaj zamočil.

Ne rabiš.
IE6 standalone: http://www.liewcf.com/blog/archives/200...
IE7 standalone: http://www.brothersoft.com/ie7-standalo...
IE8 imaš pa sistemsko gor.

Bistri007 ::

Bistri007:
članek> Lep bi bil seveda svet, kjer takšnih orodij ne bi potrebovali.

Saj smo imeli, svet IE6, če kdo uporablja ostale marginalije, si je pa sam kriv.


Jaz sem kritiziral članek, in sicer, da v času od 2001 do 2006 nismo potrebovali takih orodij, ki bi kazale, kako se prikaže v različnih brskalnikih, ker je bil en sam standard - IE6 - z 99% deleža.

Sedaj je drugače, ker se WEB seli na mobilne naprave, ki pa povečini nimajo IE engina. Drug faktor je popularnost Firefoxa in OS X. Ko je Apple začel s Safarijem, je MSFT ukinil IE za OS X.

Ampak vsekakor je izjava iz članka neumna, da bi bil "lep svet kjer takšnih orodij ne bi potrebovali."
A to pomeni, da za naslednjih 20 let ostanemo pri Acid 2 in prenehamo z razvojem??? Ali kaj naj bi to pomenilo?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

smash ::

tale stvar je CRAP...vse kar omogoča je panning slike...tole je totalno uporabno in bo verjetno totalno neuporabno še vsaj 2 leti

bluefish ::

in kaj bi moralo biti boljše?

Looooooka ::

kdor misli da se firefox drzi standardov je pa itak z drevesa padu.enough said.

MacQ ::

Naj uganem. Fan Opere?

Bistri007 ::

Rezultati Acid 3 za zadnje produkcijske verzije glavnih brskalnikov v Vista x86:

Opera 9.64 - 85/100
Konqueror 4.2.00 (KDE 4.2.0) - 84/100
Chrome 1.0.154.53 - 77/100
Safari 3.2.2 (525.28.1) - 75/100
Firefox 3.0.8 - 71/100
IE 8.0.6001.18702 - 20/100
IE 8.0.6001.18702 - Compatibility view - 13/100

Acid 2 naredijo vsi razen Konqueror (manjše napake) in IE 8 Compatibility view. Font Zoom mora biti na 100%, drugače ni OK.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

darkolord ::

IE6 je marginalija.
Marginalija v smislu najbolj uporabljanega browserja na svetu?

mtosev ::

IE6 je marginalija.
Marginalija v smislu najbolj uporabljanega browserja na svetu?

ie6?

kdo se uporablja brskasnik iz leta 2002 in kateri ima miljardo lukenj???
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

kdo se uporablja brskasnik iz leta 2002 in kateri ima miljardo lukenj???
Večina uporabnikov interneta. Pa luknje so že zakrpane.

techfreak :) ::

Meni se zdi MS nesposoben ... je res tako težko narediti IE8 z izgledom IE6 in ga VSILITI vsem uporabnikom XPjev preko Windows Update?

Najboljše, da MS kar neko luknjo v IE6 zlorabi in vsem namesti IE8 z izgledom IE6 (da bodo vsi zadovoljni) in nimajo programerji nobenih težav s prilagajanjem.

darkolord ::

Eh? "Izgled" = podpora standardov?

mtosev ::

kdo se uporablja brskasnik iz leta 2002 in kateri ima miljardo lukenj???
Večina uporabnikov interneta. Pa luknje so že zakrpane.

ce namestis popravke ce ne mas free bugs included
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Ja. In?

mtosev ::

dobis virus, potem ta virus lepo posilja spam drugim in tudi okuzi druge racunalnike potem je epidemija in je "down" 20mil pcjev na svetu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krho ::

Ti živiš v sanjskem svetu, kjer je naročnik zadovoljen z obvestilom: "če stran izgleda kot crap pojdi sem in si tole poinstaliraj".

Da ne govorimo o tem da tak link več pove o sposobnosti tistega, ki je izdelal stran, kot tistega, ki je izdelal browser...

Ne naročniku poveš, da privzeto pogodba vključuje podporo strani za zadnje oz. zadnji 2 različici brskalnikov. Če še vedno vztaja na tem, da bi rad imel podprt tudi IE6 mu poveš, da vse skupaj podraži zadevo za toliko in toliko %.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Iskraman ::

In naročnik lepo odkoraka k sosednji firmi, kjer majo že v osnovi podporo za ie6 ...

Tr0n ::

Acid3

Google Chrome 2.0.171.0 - 100/100

Matevžk ::

In naročnik lepo odkoraka k sosednji firmi, kjer majo že v osnovi podporo za ie6 ...

Prav. Bodisi so že v osnovi dražji, bodisi pridelajo manj profita od mene. Jasno, če bom zato jaz brez dela, bom pa pocenil. Potem bo moja IE6-not-included opcija cenejša od konkurenčne IE6-included in marsikaterega naročnika bom že s tem prepričal. :) (Ne, nisem web developer, samo prispodobo dajem.)
lp, Matevžk

Bistri007 ::

Tr0n:
Acid3

Google Chrome 2.0.171.0 - 100/100


To je BETA verzija Chrome, 1.0 je stabilna. Potemtakem bi bilo treba primerjati vse zadnje bete browserjev - Safari 4, Opera 10, Firefox 3.6...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

darkolord ::

in marsikaterega naročnika bom že s tem prepričal
Kvečjemu nategnil kakega neukega...

Utk ::

Na žalost je tako (ali pa srečo), da stran mora delat povsod, tudi na 10 let starem brskalniku. Ne rabi bit vsak pixel prav prikazan, ampak delat mora in ne sme bit vse čist podrto.

Matevžk ::

@darko: Bah, sem videl že mnogo hujše natege neukih. :) Sploh če upoštevaš, da se strinjam s CrniE-jem: če je stran razsuta ali nedelujoča do neuporabnosti v IE6, je že v zasnovi strani nekaj narobe. Jasno na hitro testiraš delovanje tudi v tem brskalniku. Se pa ne ukvarjaš s tem, ali stran lepo izgleda ali ne; važno, da se informacija prikaže in navigacija deluje.
lp, Matevžk
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 napaki pri HTML5 validaciji! Kako jih odpraviti?

Oddelek: Izdelava spletišč
9931 (645) slitkx
»

html urejevalnik

Oddelek: Izdelava spletišč
171921 (1572) Kocka
»

Microsoft izdal brezplačni WebMatrix

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
126317 (4762) CaqKa
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442811 (3721) FitnessBoy
»

Kateri programi so najboljsi?

Oddelek: Izdelava spletišč
263024 (1891) nobodyelse

Več podobnih tem