» »

Kaj menite o tej konfiguraciji?

Kaj menite o tej konfiguraciji?

__Devil__ ::

Kaj menite o tej konfigurajici, ki sem si jo sestavil?

Ohišje:
168,15 €
Antec
Twelve Hundred Ultimate
ATX
Črna

Napajalnik:
99,90 €
LC Power
LC8750 "Prophecy" v2.2
750W

Matična plošča:
282,49€
ASUS
P6T Deluxe
ATX

Procesor:
278,46€
Intel
Core i7 920
Socket 1366
2660 MHz
Bloomfield

Procesorski hladilnik:
37,67€
Scythe
Mugen 2

Spomin 1:
235,41€
APOG
PC3-12800 "GT" KIT
6144MB
DDR III
1600 MHz

Grafična kartica 1:
481,58€
Sapphire
Radeon HD 4870 X2
2048MB GDDR 5
PCI-Express

Trdi disk 1:
123,76€
Western Digital
WD1001FALS "Caviar Black
1000GB
Serial ATAII
cache 32MB

Optična enota:
25,29€
NEC
AD-7201S LightScribe
DVD-+RW
Črna

Skupaj:
1.731,21 € :D

Fizikalko ::

Kar smiselno, le napalnik bi jaz vzel kak drug, npr. Mushkin.

dzinks63 ::

Če misliš računalnik uporabljati za resno delo, da boš z njim služil je OK. Za nabijanje igric in kar tako malo za šalo malo za res, je pa absolutno škoda denarja. Cca 1000€ je povsem zadost za nek univerzalno uporaben računalnik. Sicer si lahko vzameš tudi tega z tvojo sestavo, ampak ne priporočam. Po dveh letih bo vreden le še malo od tega sedaj, tako da je bolje srednja reč, p/p, katero sproti nadgrajuješ ali po določenem času kompletno zamenjaš za zopet v tistem trenutku p/p.

__Devil__ ::

za igrce mi mel bol komp, samo jemljem računalnik za daljšo dobo (3 leta) in zato sem vzel i7 procesor.. nevem, pa če bi raje intel E8500.. grafa bo dobra a ne? :D

NoXy ::

Ne splača se ti kupovat tak drag računalnik.
Na kaki resoluciji boš igral ?

__Devil__ ::

samsung 24" col, 1900 x 1200 mislim da

__Devil__ ::

napajalnik LC Power LC8750 "Prophecy" v2.2 bi vzel, ker mi je všeč :D.. drugače pa naj vzamem raje to: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n... ?

bluefish ::

za igrce mi mel bol komp, samo jemljem računalnik za daljšo dobo (3 leta)
Če samo za tri leta, potem je res škoda toliko denarja.

__Devil__ ::

ja pol pa 4.. čim več tem bolje.. nwm kak dolgo bo zdržo "dober", če bo već kot 3 leta potem pa je super! :)

gt55gre ::

sammy20 , edino pravilno lc ti priporočam , sam imam napajalnik od lc 550 w ,in dela kot urca , res pa je da je narejen v Nemčiji , in tudi po teži se vidi , da je ok. Fizikalko , ne govori neumnosti , če sam nimaš lc popolnoma nobenih izkušenj , in sklepaš ,da je Lc slab na podlagi mnenj . Če dobiš res tisti pravi lcjov napajalnik , si lahko brez skrbi , da kaj nebo delovalo. Poleh tega so lc najtišji napajalniki. Moj je praktično neslišen.

__Devil__ ::

dobro gt55gre, ostajam pri svoji konfiguraciji zaenkrat. Razen procesorja in matične nisem čisto prepričan :)

trnvpeti ::

mislis da bos igral?

bluefish ::

poglej, bolj se ti splača kupiti nekaj do ranga 1000€ ali še celo malo manj in nato po potrebah nadgrajuješ. Na ta način v začetku kupiš optimalno konfiguracijo, v naslednjih letih pa se prilagajaš potrebam. Na ta način lahko posegaš po novejših zadevah in si res v koraku s časom. Tvoj sistem bo namreč praktično enako hitro TEHNOLOŠKO "zastaral" kot pol cenejši.

No, sicer pa te ne bom prepričeval v nasprotno, če si se trdno odločil o ceni zadeve.

__Devil__ ::

ja saj je procesor res drag, če želite mi lahko priporočate kak procesor in matično zanj in zakaj.
hvala!

__Devil__ ::

ogledujem si ta 2 procesorja:
1. Intel® Core™ 2 Duo E8500
2. AMD Phenom™ X4 9950 "Black Edition"

gamemen ::

vzemi to konfiguracijo. daj zdaj več dnara pa maš več cajta mir.

bluefish ::

na tvojem mestu bi izbral en procesor iz Q9xxx ranga in temu primeren preostanek sistema. Prav tako bo 1GB grafična dovolj.
Lahko pa počakaš kakšna dva meseca, ko na trg pride Intel i5, nova serija Radeon kartic (verjetno tudi nVidia ne bo stala ob strani),... Seveda pa se pričakuje tudi pocenitev i7 platform, vključno z DDR3 RAMom.

__Devil__ ::

komp bom kupil najverjetneje junija, tako da lahko še počakam malo. ;)

__Devil__ ::

1 gb grafična? ja hočem met 2 gb da bo ćim več. da nebom rabil potem nove kupovat, a bodo še čez 3 leta igre gor delale na high detalje! :)

bluefish ::

komp bom kupil najverjetneje junija, tako da lahko še počakam malo.
Potem je pa ta tema nekako pointless, ker se bo do takrat precej spremenilo, sploh s cenovnega vidika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

__Devil__ ::

verjetno ja :).. samo zanimam se za naprej

dzinks63 ::

a bodo še čez 3 leta igre gor delale na high detalje!


Te današnje bodo tudi čez tri leta delale na takem compu ok. Tiste katere bodo takrat najzahtevnejše priletele ven pa ne. Takrat boš rabil zopet uiber mašino (8jedrni CPU, 8GB ddr3 rama, GF 500 GTX 4GB ali ATI HD 7990 4GB, ...), da bi ti gnalo na high na takrat normalnem 30" 2560 x 1600 monitorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

__Devil__ ::

amm..ok, saj nisem zdaj taki uber "g33k" da bi mogo zaj vse met popolno, gledam na normalno (optimalno) konfiguracijo :D

bluefish ::

gledam na normalno (optimalno) konfiguracijo
Potem si falil, ker to, kar ti gledaš, to ni.

__Devil__ ::

kaj pa priporočaš potem? :D

Matev ::

smo ti že 10x napisali

če nočeš pač nočeš

__Devil__ ::

ok :P

pol če vzamem Intel Core 2 Duo E8500 - BOX recimo, kera matična bi najbolj pasala tu poleg? pa da bi se dalo nadgrajevat še!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

poglej, če boš kupoval poleti, potem počakaj z vprašanji do takrat in nato ponovno oživi temo ali pa ustvari novo. Sedaj je brezveze nekaj svetovati, ko pa se bodo do takrat cene spremenile in morda nekaterih reči, ki ti jih bomo sedaj predlagali, sploh ne bo več v prodaji.

Če boš sedaj izbiral karkoli drugega od i7, potem se poslovi o poznejšega nadgrajevanja, saj platforma za Q in E procesorje ne bo več aktualna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313322 (2316) luka66_6
»

Osebni racunalnik za 1000-1200eur

Oddelek: Kaj kupiti
402250 (1502) cehak
»

racunalnik in windows vista home pentium za 1100eur. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
2139814 (7217) JerryP
»

Kaj menite o tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
331539 (902) gpanta
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
51706 (1565) SebaR

Več podobnih tem