» »

Izšel Internet Explorer 8

1
2
»

MTB ::

Tako pa zgleda, ko kliknem na Find on this page - odpre se samo prazen bar.

IE8

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

FitnessBoy ::

boolie, ne pomaga niti instalacija windows search.


Zdravo, prosim napiši kakšen OS uporabljaš. Ali je OS legalen?

LuGi ::

"ilegalen" in dela your point?

cekr ::

Zgleda, da ti manjka nek gradnik v samem sistemu.
V zadnjih dveh dneh sem inštaliral IE8 na več kot 30 računalnikih pa nikjer ni tega problema.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Vlady ::

Tako pa zgleda, ko kliknem na Find on this page - odpre se samo prazen bar.

IE8


Tudi men dela BP, vista x64.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MTB ::

WinXP PRO corporate na enem, službenem, ter WinXP Media Center na prenosniku, tudi legalen. Nobenih dodatkov v IE, od add-onov java, skype, flash, sem jih tudi že onemogočil. Sistema imata zadnje updejte.

Packač ::

Odlično. Osebno se bom verjetno kmalu preselil iz Firefoxa na IE8, samo še določene plugine moram poiskat.

Všeč mi je, da je veliko stvari že privzeto vgrajenih katere sem si moral na firefoxu dodatno namestit, poleg tega pa je deloval čedalje počasneje.

Nekaj izmed teh featursov:
Reopen closed tabs, Obarvani zavihki (glede na izvor novega zavihka), Developer tools, Lenovo password manager (za to sicer res ni zaslužen IE, vendar vseeno nisem rabil namestit dodatka tako kot pri Firefoxu + sem moral še lastoročno popravit plugin). Verjetno je še kaj, samo toliko sem ob hitrem pregledu opazil.

Bil sem že vesel, da je tudi kao "Speed Dial", vendar funkcija "Quick tabs" samo generira predoglede odprtih zavihkov.

PARTyZAN ::

Packac: enjoy. Heh.

Vidim, da je tale spodoben skupek kode se vedno v pod 20 klubu (Acid 3). Visoke standarde imajo ;).

MTB ::

Po 3 dnevnem iskanju sem končno našel rešitev za mojo težavo, manjkajoč "Find on this page" bar.
http://www.vistaheads.com/forums/micros...
Na kratko, naslednjo skripto skopiraj v notepad, shrani kot *.bat in poženi. Preverjeno deluje.

for %%i in (C:\WINDOWS\system32\cabview.dll C:\WINDOWS\system32\cdfview.dll
C:\WINDOWS\system32\clbcatex.dll C:\WINDOWS\system32\CLBCatQ.DLL
C:\WINDOWS\system32\datime.dll C:\WINDOWS\system32\dfsshlex.dll
C:\WINDOWS\system32\iepeers.dll C:\WINDOWS\system32\ils.dll
C:\WINDOWS\system32\lmrt.dll C:\WINDOWS\System32\mmcndmgr.dll
C:\WINDOWS\System32\mmcshext.dll C:\WINDOWS\System32\mmc.exe
C:\WINDOWS\system32\mshtmled.dll C:\WINDOWS\system32\netcfgx.dll
C:\WINDOWS\system32\netshell.dll C:\WINDOWS\system32\ntmssvc.dll
C:\WINDOWS\system32\oleacc.dll C:\WINDOWS\system32\photowiz.dll
C:\WINDOWS\system32\stobject.dll C:\WINDOWS\system32\zipfldr.dll
C:\WINDOWS\system32\browsewm.dll) do regsvr32 /s %%i

Preverjeno deluje!

lopov ::

Đizus ... IE8 sem uspel sneti, a s FF ... IE enostavno ni naredil nič (x86 in x64 na visti ultimate).

Ne bi naložil, a sem v službi naredil update na XP-jih (nimamo FF) in se mi kar dopade. Doma ostajam na FF :)

boolie ::

Evo, še en link glede malwarea: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Drugače so pa webslice implementirali na 24ur.com (z miško greste čez glavno novico in se vam pokaže zelen okvirček za dodajanje).

SmeskoSnezak ::

A dela komu težave gmail z "razmetano" prerazporeditvijo gumbov?
@ Pusti soncu v srce... @

cekr ::

Ja, to se je začelo pojavljati danes. Prejšnje dni je bilo vse vredu. Zgleda sami nekaj spreminjajo. Tako je bilo že pred kakšnega pol leta.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

k4vz0024 ::

Kako v IE 8 nastavit, da se ob odprtju naložijo še prej odprti tabs?

Icematxyz ::

Kar nekaj težav mi osmica povzroča ki jih z sedmico nisem imel.

-pogosto dobim "connection troubles" stran (prepogosto)
-določene strani ki jih obiskujem imajo z IE8 resne težave.Z IE 7 in FF dela brez problemov. Da nebo kdo rekel da pretiravam bom dal primer partis. Partis v IE8 ne deluje
-Določene strani mi nedela naprimer gumb nazaj
-sedaj pa sem ugotovil novo neumnost:

File:Galvanic Cell.svg @ Wikipedia

Nevem kaj IE8 ne paše. Morda končnica. Ampak v IE7 na wikipedia sem vedno lahko lepo kliknil na slikco prav tako kot FF in mi jo odpre povečano. V IE8 pa kar hoče shraniti na disk.

Skratka napram IE7 imam sedaj bistveno več težav bri uporabniški iskušnji ki jih prej nisem imel. Zato ocenjujem IE8 treenutno kot negativno isklušnjo in se mi zdi hype o "superironi" kodi neutemeljen. Kaj me briga kaj je pod pokrovom če je moja uporabniška iskušnja slabša kot je bila doslej. in ne se zgovarjati sedaj na to, da določene strani pač niso "dovolj kvalitetno narejene". Če mi dela v ostalih brskalnikih in mi je v IE7 brez kakršnih koli težav niam IE8 kaj da muti.

-Dela pa WYSIWYG editor na slo-techu spet ko mi v sedmici dolgo že ni deloval. Da ne bo kdo rekel da samo se pritožujem.
-Iskanje je izboljšano da ne skoči tisti "pop-out" ampak se zgorja lepo odpre pod zavihki in da označuje rezultate.

Ampak to je premalo da bi rekel da sem kaj na boljšem kot sem bil z IE7. Kvečjemu sem na slabšem zaradi omenjenih težav.

Sam drugih brskalnikov nisem uporabljal doslej. Vedno sem nekje na IE in mi je bil OK. Sedaj pa morem dokaj redno odpirati tudi FF na določenih straneh če želim da mi deluje in ne zgubljam zraven živcev. In mi je to zelo moteče.

Zgodovina sprememb…

Vlady ::

Meni dela partis in vse ostalo napisano BP. Možno da se ti je kaj narobe skonfiguriralo ko si inštaliral, probi reinstall.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

poweroff ::

Ne, to je samo zlobna propaganda anti-MS Linux fanboyev. >:D
sudo poweroff

Icematxyz ::

Meni dela partis in vse ostalo napisano BP. Možno da se ti je kaj narobe skonfiguriralo ko si inštaliral, probi reinstall.


Ker linkanje na partis ni dovoljeno lahko vsak član poišče sam novico. Je bila objavljena pred kratkim. Sem dal za primer le partis ker sem tako vedel da se bo vsul plaz očitkov da IE8 pa že nemogoče potem sem že jaz kaj narobe naredil. Zato sem dal za primer partis in en kakšne druge strani kjer so težave majnše a vendarle so. Ker tam bi rekli da pač kompliciram in zagotovo sem narobe inštaliral a ne da? Dol potegnil in kliknil install.

Tukaj recimo pogovor (ker linkanje na partis ne valja):

http://www.velenje.com/DISKUSIJEsporoci...

In odgovor nekoga ki ni pametoval samo da pač nima RATIO dovolj dober. Kot da v 1 brskalniku ratio potem ne bi igral vloge v drugem pa?

Ja, to se vsem dogaja ne samo tebi, Partis je narejen za firefox, ne za IE, tako da brez firefoxa na žalost ne gre. Meni osebno se pojavi ta napaka, da ne morem pregledat torrentov, jih naložit, pisat komentarjev.. v firefoxu pa vse dela tako kot treba.


S tem da sam z IE7 nisem imel nikoli kaj težav razen kakšne majnše. Je pa res da partis redkeje uporabljam in ne poznam sploh vseh njegovih funkcij kako so delale v ie7. Le osnovne.

Kot pravim partis je na to temo spisal tudi novico zato sem dal za primer partis in ne kakšne strani kjer je težav majn.

Glede wikipedije pa:

Sliko če klikneš na njo na wikipedia ti odpre ali hoče shraniti na disk? Še direkt link ki ga lahko skopiraš v IE8 in v FF. Ker praviš da tebi dela BP potem ti noče slike IE8 shraniti na disk namesto povečanega ogleda?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Kar nekaj težav mi osmica povzroča ki jih z sedmico nisem imel.
File:Galvanic Cell.svg @ Wikipedia

Nevem kaj IE8 ne paše. Morda končnica. Ampak v IE7 na wikipedia sem vedno lahko lepo kliknil na slikco prav tako kot FF in mi jo odpre povečano. V IE8 pa kar hoče shraniti na disk.


Meni se lepo odpre povečana slikca.
@ Pusti soncu v srce... @

Icematxyz ::

No potem pa vrjetno download in klik na install res ni dovolj in bo treba nevem še OS nanovo namestiti da bo meni tudi delalo tako kot treba.

Sem pogledal na microsoft update in ni dobenega popravka. Kdo ve morda bi pa na Visti delalo s prve. Kakorkoli če sem na sedmici bil na slo-tech 1 mesec brez WYSIWYG editorja bom še na osmici potrpel z njenimi muhami ali pa pač malo več uporabljal FF kot sem doslej.

SmeskoSnezak ::

Jaz sn ugotovo, da pri gmailu je url neke kriv, če namreč po vpisu vpišem še enkrat stran oz. zbrišem preostanek, se lepo odpre stran in so vsi gumbi, kot morajo bit postavljeni. (http://mail.google.com/mail/ - stisnem enter)
@ Pusti soncu v srce... @

k4vz0024 ::

A mogoče IE 8 vpliva na povezljivost s internetom oz. vpliva tudi na FF?

boolie ::

k4vz0024: Namestitev IE8 posodobi nekaj datotek operacijskega sistema, direktnih vplivov na druge brskalnike pa nima.

Microsoft je objavil tudi seznam kombinacij tipk, ki jih IE8 razume:

IE8 bližnice

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

blackmack ::

Evo, slovenski internet explorer 8 http://blogs.msdn.com/ie/archive/2009/0... ali pa language pack http://www.microsoft.com/downloads/deta...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasebni način v Microsoft Edgeu ni tako zaseben

Oddelek: Novice / Brskalniki
54240 (2639) Jupito
»

Pravkar izšel Internet Explorer 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7420154 (15543) techfreak :)
»

Internet Explorer 6 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
748647 (6223) Poldi112
»

Firefox prenesen milijardokrat

Oddelek: Novice / Brskalniki
424207 (2659) GoldRakun
»

Izšel Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7314082 (9202) blackmack

Več podobnih tem