» »

Kritika Omegablue

Kritika Omegablue

Bellzmet ::

Aloha!

No ker mi je v oddelku Pritožbe, ki naj bi po imenu bil namenjen pritožbam, OmegaBlue zbrisal post, mojo kritiko objavljam tukaj.

Moja zbrisana objava:
"@mathhai, @amda: se strinjam z amda, da je bil post bezveze brisan. NIKJER ni napisal, da hoče dobiti ilegalni ključ. Zanimalo ga je samo KJE se dobi ključ.

Zakleniti bi bilo potrebno kvečemu odgovor, ki bi omenjal kako se ILEGALNO dobi ključ.

Pravilen odgovor je od mathhai: ključ kupiš pri Garminu. In zaradi tega post NI bil upravičeno brisan.

lp
"
In sicer je bil moj zgornji post brisan z obrazložitvijo, OmegaBlue: "Ta oddelek ni debatni krožek." No upam, da loža je debatni krožek.

Skratka še vedno trdim, da je bil post od amda, kjer je čisto legalno spraševal kje se da dobiti ključ za odklep Garmina, neupravičeno brisan. NIKJER ni omenjal, da išče kakršnikoli hack, crack,...

Skratka, OK politika Slo-Tech, da se prepove kakršnekoli "nelegalne" vsebine, se popolnoma strinjam, samo tukaj je bilo pa brez veze brisano.

lp

zee ::

Postavljeno vprasanje je neumno, saj se samo po sebi razume, da se kljuc od programa dobi pri proizvajalcu oz. zalozniku, ne pa v kaksni mesnici ali hipermarketu ali travniku, na kar je namigovalo vprasanje uporabnika.

Zdaj se pa nehaj cmerit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Poldi112 ::

@Bellzmet: Ti imaš admine za debile, ane? Kot je rekel zee, jasno je kaj je hotel, in to je v nasprotju z pirate paranoja pravili tega foruma. In če nekdo očitno potrebuje pomoč pri warez, a je smiselno tako temo pustiti živeti? Koristi od nje ni, samo konstantno morajo preverjati, da ni spet kdo česa neprimernega napisal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Uporabnika amda sem tudi jaz razumel, kot da je spraševal, kje v kateri firmi lahko kupi ključ za odklep garmina.

BigWhale ::

Jaz bi se na tvojem mestu najprej zjokal, pol bi sel do odvetnika in potem bi stvar spravil na visje sodisce ce bi blo treba!

Stvari je treba priti do dna!

Omy, ti brezsrcni okrutni modrež!

poweroff ::

Hmm, v kateri firmi pa kupim ključ za odklep avta znamke Volkswagen?

Pri Renaultu?
sudo poweroff

gzibret ::

Ne, v pekarni jih prodajajo.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Sam da ne v cvetličarni.
sudo poweroff

Meizu ::

Aloha!

No ker mi je v oddelku Pritožbe, ki naj bi po imenu bil namenjen pritožbam, OmegaBlue zbrisal post, mojo kritiko objavljam tukaj.

Moja zbrisana objava:
"@mathhai, @amda: se strinjam z amda, da je bil post bezveze brisan. NIKJER ni napisal, da hoče dobiti ilegalni ključ. Zanimalo ga je samo KJE se dobi ključ.

Zakleniti bi bilo potrebno kvečemu odgovor, ki bi omenjal kako se ILEGALNO dobi ključ.

Pravilen odgovor je od mathhai: ključ kupiš pri Garminu. In zaradi tega post NI bil upravičeno brisan.

lp
"
In sicer je bil moj zgornji post brisan z obrazložitvijo, OmegaBlue: "Ta oddelek ni debatni krožek." No upam, da loža je debatni krožek.

Skratka še vedno trdim, da je bil post od amda, kjer je čisto legalno spraševal kje se da dobiti ključ za odklep Garmina, neupravičeno brisan. NIKJER ni omenjal, da išče kakršnikoli hack, crack,...

Skratka, OK politika Slo-Tech, da se prepove kakršnekoli "nelegalne" vsebine, se popolnoma strinjam, samo tukaj je bilo pa brez veze brisano.

lp


Sej pa kaj tuki ni jasno? Ilegalne vsebine se brišejo, za oddelek pritožbe imaš pa vedno spodaj napisana pravila, ki govorijo, da tema pritožbe ni odprta tema za debato. Pritožba je stvar uporabnika (!!) in Slo Techa. In nikogar drugega. Vsi drugi komentarji, ki so napisani noter so brisani. Razen če so najverjetneje izjemno utemeljeni in pripomorejo k razrešitvi debate. Ti pa si podal na plano nič drugega kot že prej povedane stvari, ki jih je napisal že uporabnik amda.

imagodei ::

Bellzmet> "In sicer je bil moj zgornji post brisan z obrazložitvijo, OmegaBlue: "Ta oddelek ni debatni krožek." No upam, da loža je debatni krožek."

Ni pa Gnojišče in enega drugega foruma, da bi požrla ravno vsako traparijo.

Kaj je namen te teme? Jokanje nad krivico, ki se ti dogaja? Jokanje nad ukrepi zlobnega vodstva?

Saj imamo na forumu oddelek, kamor bi tole pogojno spadalo (npr oddelek Slo-Tech; če ti tema Pritožbe ne sede), Loža se mi pa ne zdi primerna izbira.
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Na tem forumu je že dolgo tako, da se ne pusti "odprta" debata, kjer bwane slo-techa uporabljajo osmi čut da se gre za nelegalno početje. Čeprav se nikjer izrecno ne omenja na kak način bi človek to rad naredil, dobil. Tako čutijo, kjer mislijo da se uporablja nelegalen program, igra, itd. Paranoja najvišje oblike, jaz temu pravim. S tem pa sploh ne more potekati debata. Namesto da bi skrbno pazili, da se v temi ne bi omenjalo nelegalnih stvari, raje temo že preurano zaprejo. Prehitro sklepajo, kot je že sicer v navadi od ljudi tu gor. Radi pridejo do čudnega sklepa in popolne misinterpretacije kaj je človek hotel napisati,zakaj, itd. Potem pa se vsi skregajo, v bistvu pa se sploh ne razumejo. :P
@ Pusti soncu v srce... @

PaX_MaN ::

Na tem forumu je že dolgo tako, da se ne pusti "odprta" debata, kjer bwane slo-techa uporabljajo osmi čut da se gre za nelegalno početje. Čeprav se nikjer izrecno ne omenja na kak način bi človek to rad naredil, dobil. Tako čutijo, kjer mislijo da se uporablja nelegalen program, igra, itd. Paranoja najvišje oblike, jaz temu pravim. S tem pa sploh ne more potekati debata. Namesto da bi skrbno pazili, da se v temi ne bi omenjalo nelegalnih stvari, raje temo že preurano zaprejo. Prehitro sklepajo, kot je že sicer v navadi od ljudi tu gor. Radi pridejo do čudnega sklepa in popolne misinterpretacije kaj je človek hotel napisati,zakaj, itd. Potem pa se vsi skregajo, v bistvu pa se sploh ne razumejo. :P

RTFM!
Ste hepi zdej?
Aja, ne, spet se bo kdo oglasil, kakšen prasec da sem, ker ne pomagam.
FU!

poweroff ::

Hja, moderatorji pač niso neumni. Znajo brati tudi med vrsticami.

Še dobro da imamo take moderatorje.
sudo poweroff

SmeskoSnezak ::

Hudo branje med vrsticami, ja. Da zaprejo temo, ker slutijo neke čudne vibracije o nelegalni opremi. Pa koga briga, kako opremo ima kdo? Ko bo izrecno omenil nelegalno, razumem, da se zapre. Ne pa na neki predispoziciji in čudnem sklepanju. Držte se svojih smotanih pravil al pa jim dodajte še ta člen o osmem čutu.
@ Pusti soncu v srce... @

imagodei ::

O osmem? Lahko našteješ prvih 7 čutov?
- Hoc est qui sumus -

PaX_MaN ::

PovpraŠevanje po ključu, kjerkoli kar ni podpora/forum/email/telefonska tajnica podjetja, ki je manufakter kupljenega izdelka, je po difoltu nelegalno!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

OmegaBlue ::

Joj si jemljete to k srcu.

Če bo kaj pomagalo; Amda mi je pred postom v pritožbe stokal po zasebnih sporočilih, če ga kar citiram: ...v njih pa ni natančnih navodil oziroma postopek - koraki kako do na namestitve in da bo stvar delovala. Mogoče ne veste,kako je zakomlicirano zato pa iščemo nasvete...

Če si kupil garmina XT za mobitel potem _veš_ kako poteka postopek. Ko zadevo kupiš ali na SD kartici ali preko spleta prejmeš obsežna navodila za uporabo in _ativacijsko kodo_. Številka za odklep karte pa je tudi na sami embalaži (Europe navigator ali adriaroute), ali če ti je ratalo kje kupiti preko spleta stvar prejmeš na email. Namestitev legalne verzije pa ni niti približno zakomplicirana.

Torej je izredno sumljivo ko ti nekdo napiše ali kdo ve kako naložit GarminMobileXTforWindowsMobile_50020w pa da bo delovala (mislim program). Rabil bi zelo natančna navodila naprimer (kje so razni programi kako odkleniti mape kje dobiti ključ ..itd

Zame je človek tukaj brez razumnega dvoma prekršil člen 9.2.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

SmeskoSnezak ::

Kje na garmin strani izrecno piše, da se o njihovih produktih in aktivaciji,ključu (al o čem sploh zdaj teče debata) ali biločem v zvezi z garminom ne sme pogovarjati na drugih straneh/forumih/ip.?

Takšno vprašanje lahko postavim o X, Y in Z zadevi. Če vam še zdaj ni jasno, da ste totalno smešni z bilokakšnimi predpostavkami, logiko in sklepanjem!

imagodei, če tega ne veš, bejž nazaj v osnovno šolo! :P :)

Matthai, če znaš brati med vrsticami tebi neznanih oseb, lahko samo rečem, da morš bit hudičevo dober jasnovidec. :D

Se ne čudim, da hočejo internet met nadzorovan. Če pa vsi mislijo, da so jasnovidni, znajo brat med vrsticami, itd. :D
@ Pusti soncu v srce... @

PaX_MaN ::

Kje na garmin strani izrecno piše, da se o njihovih produktih in aktivaciji,ključu (al o čem sploh zdaj teče debata) ali biločem v zvezi z garminom ne sme pogovarjati na drugih straneh/forumih/ip.?

Seveda se lahko pogovarja o ključu (dolžina, časovna kompleksnost, grdota črk/številk), o zayebanosti aktivacije (zateženost telefonistov, grd vmesnik, nedelujoče vnosno polje), povpraševanje o doboditvi ključa pak ne.

SmeskoSnezak ::

Verjemi, na forumih se še bolj "glupe" stvari sprašuje. Your point being? :)
@ Pusti soncu v srce... @

OmegaBlue ::

Da ima glupost meje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BigWhale ::

Jaz predlagam uvedbo sedemnajst ali pa triindvajset clanske komisije, ki bo vsako pritozbo javno obdelala, pustila v odprti debati vsaj tri tedne in potem na podlagi tehtnih dokazov odlocila o resitvi pritozbe.

Da pa ne bi komisija kaj delala po svoje, bi pa potem pustili se devetnajst dnevni pritozbeni rok in po pretecenem roku o pritozbi odloca (druga!) enainstirideset clanska nadzorna skupina, ki potrdi ali pa ovrze prvotno razsodbo.

Preprican sem, da bi tako stvar dobila dodatno tezo in kredibilnost in bi pritozbe resevali bolj uspesno ucinkovito in hkrati pravicno, predvsem za uporabnike Slo-Techa.

Imam prav, a ne?

Poldi112 ::

>Verjemi, na forumih se še bolj "glupe" stvari sprašuje. Your point being? :)

Če pogrešaš "glupe" stvari, si verjetno falil forum.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SmeskoSnezak ::

Missing the point. Sicer pa itak spet niste štekali, o čem govorim. Toliko o vaši logiki, osmem čutu, branju med vrsticami, sklepanju...

Potem pa še tole:"Zame je človek tukaj brez razumnega dvoma prekršil člen 9.2.". A v eni osebi je porota, sodnik in izvršitelj? Če čete it za sodnika, se spravite študirat pravo in ko boste meli par let kot sodnik se bomo menli, ne pa glumit na forumu, kjer se zahteva načelo demokratičnosti! :)

Give me a break, will ya. :P

p.s.:Nimam nič proti tebi, OB, niti proti tem zaklepu. Sam razpravlam o napakah, ki se vam dogajajo tudi drugje. I mean, in general ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

>Missing the point. Sicer pa itak spet niste štekali, o čem govorim. Toliko o vaši logiki, osmem čutu, branju med vrsticami, sklepanju...

Problem je tvoja jasnost izražanja, oz. pomanjkanje le te - ker ko te nihče ne razume je verjetno čas, da problem začneš iskati pri sebi :)

>Če čete it za sodnika, se spravite študirat pravo, ne pa glumit na forumu, kjer se zahteva načelo demokratičnosti!

Pa kakšno načelo demokratičnosti? Saj forum ni država. Je omejena skupnost ljudi z podobnimi interesi, skupaj z omejitvami in težavami, ki jih to prinese (recimo odsotnost avatarjev).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

imagodei ::

Snežko, dej chill out. Sej ni problem v tem, da se delaš pametnega; to se itak 90% folka na slo-techu. Samo ti imaš en tak zoprn angelski kompleks, ko špilaš odvetnika ljudem na forumu in izven njega. Kt en angel varuh si, samo da si siten.
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

Verjamem, da sn ti sitn. Kot si ti meni v kakšni temi, ampak kolikor vem so za to zasebna sporočila. Ti pa zdaj že ne vem kolkič javno tečnariš s tem. Pa nisi ti nek moderator al kaj že? Začni se potemtakem že obnašat malo lepše. Sicer bom moral uporabiti pritožbe, kar pa mi ni v interesu, si dober moderator!

In kaj zdaj, če sn svetnik al pa angel? Običajno pri ljudeh sovražiš tisto, česar nimaš. Maš mogoče manjvrednostni kompleks? (now we're even)

Poldi, o tem sn že parkrat povedal svoje. Pa naj ti bo, še enkrat. =) Mene en vrag briga, kaj vi sklepate al hočete vun sklepat iz napisanega. =P

O demokratičnosti pa lahk v kaki drugi temi, je offtopic.

Sicer pa ena stvar o tej debati. Vse vkup je blo bolj ko ne, sarkastično obarvano in zabavne narave. Kak je fajn sklepati in izpeljevati zaklučke iz takih odgovorov, kajne? :D

peace out ;)

p.s.:šele zdaj opazil da je tema romala v slo-tech oddelek, se pardoniram. na začetku je bla v loži, zato pa sn bolj "sproščujoče" pisal. Pardon!
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

 Internet = serious business

Internet = serious business

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SmeskoSnezak ::

Bolše da si potemtakem ne prebereš uvodnika v najnovejšem Jokeru :P
@ Pusti soncu v srce... @

poweroff ::

>Verjemi, na forumih se še bolj "glupe" stvari sprašuje.


Hvala torej OmegaBlue, da drži visok intelektualni nivo tega foruma.

Pa še šala. Kaj se zgodi, ko najbolj GlupOsebekTM zapusti Slo-Tech forum in se pridruži Joker forumu?

Na obeh forumih se dvigne povprečni IQ.

:D
sudo poweroff

BigWhale ::

Potem pa še tole:"Zame je človek tukaj brez razumnega dvoma prekršil člen 9.2.". A v eni osebi je porota, sodnik in izvršitelj? Če čete it za sodnika, se spravite študirat pravo in ko boste meli par let kot sodnik se bomo menli, ne pa glumit na forumu, kjer se zahteva načelo demokratičnosti! :)


Ali podpri moj predlog in ga spromoviraj se v ostalih delih foruma ali pa se podvrzi pravilom. A kje pise, da odlocitev moderatorjev in TPjev ni dokoncna? V pravilih vse pise, kaj bi se rad?

Nehaj bluzit z demokraticnostjo, saj nikjer ne pise, da je to demokraticen forum.

Bellzmet ::

Yo, kira debata. Vidim, da ste nekateri precej osebno zadevo vzel. Spljoh ni takšne panike. Se strinjam, da mora biti forum moderiran in je to v redu, samo včasih se mi vseeno zdi, da je kakšen moderator preveč "trigger happy".

lp

BigWhale ::

Vcasih mi je zal, da ne moderiram vec... :>

imagodei ::

Snezko> "Verjamem, da sn ti sitn. Kot si ti meni v kakšni temi, ampak kolikor vem so za to zasebna sporočila. Ti pa zdaj že ne vem kolkič javno tečnariš s tem."

Kul, dvojna merila. Bellzmet lahko odpre prav posebno temo, v kateri se pritožuje čez "tečnega" TP-ja za stvar, ki se ga v bistvu niti ne tiče; ti lahko kritiziraš posamezne člane tega foruma, kako netolerantni so, kako naj najprej pometejo pred svojim pragom in podobno; jaz naj ti pa pošiljam zasebna sporočila? Well, najprej pometi pred svojim pragom. ;)

Smesko> "In kaj zdaj, če sn svetnik al pa angel? Običajno pri ljudeh sovražiš tisto, česar nimaš. Maš mogoče manjvrednostni kompleks? (now we're even)"

Err, ne. Pri ljudeh te pogostokrat moti prav tisto, kar počneš tudi sam. Zadeva je povezana s "projekcijo". ;)

Smesko> "Poldi, o tem sn že parkrat povedal svoje. Pa naj ti bo, še enkrat. =) Mene en vrag briga, kaj vi sklepate al hočete vun sklepat iz napisanega. =P"

I go by nickname imagodei. Kako mi je zares ime, je side point tukaj, Poldi pa nisem. Če bi jaz tebi dal en takle nadimek, bi se ti že na moč bunil.

Smesko> "p.s.:šele zdaj opazil da je tema romala v slo-tech oddelek, se pardoniram. na začetku je bla v loži, zato pa sn bolj "sproščujoče" pisal. Pardon!"

"Sproščujoče"? Ne, ne... Pisal si žaljivo, pa te vseeno nihče ni brisal. A ni to fajn?
- Hoc est qui sumus -

SmeskoSnezak ::

OK, here we go again... step by step. Btw, maš tud ZS, imagodei.

Kakšna dvojna merila? Jaz sn ti lepo napisal, če te moti moj način pisanja,da ti priporočam zato zasebna sporočila, ki so temu namen. In ne v temah po forumu. Ker pa si se ti že spravo name, ti nisem ostal dolžan.

Če bom našel kakšno napako pri moderatorju, ki je "javno" vidna, lahko za to tud uporabim forum. Freedom of speech, anyone?
Btw, jaz nekaj pišem, običajno za zabavo. Ti misliš, da kritiziram. Napačno sklepanje strikes again. Moj prag je spucan ;) Lahk prideš na kavico in ga pogledaš... =P

To povej znanstvenikov, ki so odkrili to povezavo, ne meni.. projekcija ali sovražnost. Napisal sem zgolj iz zabave. Preberi si kaj piše v oklepaju.

Poldiju sem pisal, ne tebi. En post nad tabo si preberi. :)

Žaljivo? Sarkastično? Čist obično? Vsak ma svoje oči in vsak razbere svoje ven iz česa napisanega. Kako bi bilo, če bi vsi razumeli točno tako kot je nekaj bilo napisano? Manj prepirov bi definitivno bilo, če bi razumeli napisano, kot je to napisal pisatelj. Mogoče na svetu tudi manj vojn, ker si ne bi "sovražniki" predstavljali napisanega po svoje, sovražno? Od tod pridemo do tega, da moreš vse napisano dejansko al razložiti al pa da te ljudje poznajo. Meni se več ne da razlagat, ljudi tu gor pa še manj poznam. Jaz bi rad vido, da ljudje začnejo razmišlat, preden odpišejo. Takšn pač sn, ne zadovoljim se z običnim pogovorom, rad vidim vsaj malce višji nivo debate. Tak da zaklučujem debato. Za vsako nadalno repliko na to odzgoraj, se men zdi lepše, če se uporabi ZS.


Če grem ontopic. Poskušal sn že v prvem odgovoru napisati, kaj je NASPLOŠNO težava, ki jo opazim včasih. Bom citiral:

"Na tem forumu je že dolgo tako, da se ne pusti "odprta" debata, kjer bwane slo-techa uporabljajo osmi čut da se gre za nelegalno početje. Čeprav se nikjer izrecno ne omenja na kak način bi človek to rad naredil, dobil. Tako čutijo, kjer mislijo da se uporablja nelegalen program, igra, itd. Namesto da bi skrbno pazili, da se v temi ne bi omenjalo nelegalnih stvari, raje temo že preurano zaprejo. Prehitro sklepajo, kot je že sicer v navadi od ljudi tu gor. Radi pridejo do čudnega sklepa in popolne misinterpretacije kaj je človek hotel napisati,zakaj, itd. Potem pa se vsi skregajo, v bistvu pa se sploh ne razumejo. :P "

Moj prvi post, če bi ga poskušali torej vsaj malce razumeti in pomisliti o njem, te debate z menoj ne bi bilo. Govoril sem o splošnem vzdušju, da se tema prehitro zapre samo na predpostavki(sklepu), da se govori o nelegalni stvari. In kot sem rekel, v pravilih dovoljujete debato, dokler se ne piše o nelegalnih stvareh. Dodajte, da že ob sumu o nelegalnosti zaprete temo, zbrišete/ip, pa bomo srečni, ker se držite pravil korektno :)

pa dobro jutro, grem sneg kidat...
@ Pusti soncu v srce... @

BigWhale ::

A prides se k meni? Nimam snega, mam pa en kup zemlje, sej je podobno. :>

imagodei ::

Snezko> "Če bom našel kakšno napako pri moderatorju, ki je "javno" vidna, lahko za to tud uporabim forum. Freedom of speech, anyone?"

Tudi tvoje "napake" so javno vidne. Ali misliš da ne. Ko gre zate, je to freedom of speech, ko gre zame, pa naj uporabljam ZS? Saj ne moraliziram, samo želim ti pokazat, kako čudno izgleda tvoj tok misli.

Smesko> "Btw, jaz nekaj pišem, običajno za zabavo. Ti misliš, da kritiziram."

Če te narobe zastopim samo jaz, potem sem problematičen verjetno jaz. Če te narobe zastopijo tudi drugi, boš moral napako iskati pri sebi. Vsakdo je zase odgovoren, da se izraža razumljivo. Če ti rečeš "bela", v resnici si pa mislil "črna", mora biti ali iz konteksta dovolj jasno, da si "sarkastičen", ali pa je treba posebej poudarit, da govoriš v šifrah.

Smesko> "Poldiju sem pisal, ne tebi. En post nad tabo si preberi. :)"

Se opravičujem, sem narobe videl. Očitno potem le ni bilo tako zelo žaljivo napisano. ;)

BTW, odgovoril sem ti tudi na ZS.
- Hoc est qui sumus -

Calligula ::

Bolj kot sama tema in nivo osebka,ki jo je odprl (ker v tem momentu ni to kar me moti), me je zmotila reakcija Big whala in tudi Omege, ki je samo nekaj o sumljivosti govoril. Na forumih je nivo obiskovalcev in posterjev ena stvar in je kakrsen je, do moderatorja pa neka pricakovanja so.

Bigwhalov odgovor je bil skrajno nizkoten in aroganten. V bistvu butast in nisem pricakoval tega. Tudi Omega bi lahko zase zastavil malo visje standarde. Manj sklepajta kaj kdo hoce in ukrepajte, ko gre za dejansko krsitev.

V spomin pridejo idiotske reakcije moderatorjev Slotecha, ko sem pred leti razlozil kako modat pekac
Liteon 401 v 411, ko so bile reakcije blazne, idiotske, polne butastih, nelogicnih in kasneje na sreco umaknjenih blodenj. Je bilo pa treba tukaj gor posteno rovarit, da ste ujeli bistvo in se nekako normalizirali. Kasneje so modi vseh takir reci postali vsakdanja stvar na forumu.

In to me spominja na tisti cas. Manj sklepajte. Se vam dogaja, da ste pri tem zelo slabi.

Lahko, da je imel piratske namene, lahko pa da ne. Lahko bi ga tudi vprasali kaj specificno je mislil oz bi samo opozorili, da naj ne isce tu piratskih resitev. Skratka razmisljajte pred reakcijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Icematxyz ::

Nehaj bluzit z demokraticnostjo, saj nikjer ne pise, da je to demokraticen forum.


Slučajno opazil, zato me zanima kakšne vrste forum je to če ni demokratičen. Se pa strinjam da demokratičen forum to ni čeprav se načeloma zagovarja svoboda govora in drugi sodobni pogledi. Avtokratičen forum to tudi vrjetno ni.

Oligarhija se vzganja? Tehnokracije vam ne bom priznal. Morda deloma. Če v dobrem ali slabem smislu pa naj vsak pri sebi presodi. ;)

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Kraljevina - kralj Primož iz ministri moderatorji, ki skrbijo da je njegovo kraljestvo po njegovi viziji. Čeprav meji na diktaturo, glede na to da ni avatarjev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

suntrace1 ::

Dokler so dovoljene s strani moderatorjev in ustvarjalcev strani komentarji, kot je sledeči od Sergia

olivach: Človek bi mislil, da si srbskega porekla, ko takele trosiš ;-)


je jasno, da ko prideš na ta site, si tukaj samo gost lastnikov strani, katerim prostovoljno bogatiš njihovo imetje, s katerim lahko samo oni ravnajo, kot je njim skladno. Ta stran je dobra samo in SAMO za čekiranje oglasov, kakšen nasvet od souporabnikov okoli tehničnih težav, vse ostalo pa je kvazi-intelektualna godlja, ki je tukaj dokaj radikalno desno usmerjena in se nima smisla spuščati v kakršnokoli debato, saj se orožje #1 omejiti govor uporabnikov s katerim se moderatorji ne strinjajo s pravili katerih sami se ne držijo in takoj za tem #2 popolno zasmehovanje in poniževanje.

Tega ni nikomur potrebno, zato priporočam, da se tale peskovnik prepusti avtorjem, naj se v njem nadalje valjajo, sami pa iščite svoje forumske debate, ki mejijo dlje od pregorelega napajalnika na drugih forumih.

BigWhale ::

Nehaj bluzit z demokraticnostjo, saj nikjer ne pise, da je to demokraticen forum.


Slučajno opazil, zato me zanima kakšne vrste forum je to če ni demokratičen. Se pa strinjam da demokratičen forum to ni čeprav se načeloma zagovarja svoboda govora in drugi sodobni pogledi. Avtokratičen forum to tudi vrjetno ni.


Forum je tak, da k se enmu kurac dvigne, se bo forum ugasnil. Kaksna je politika moderiranja je zapisano v pravilih, z nekaj prostora za pesnisko svobodo, kako se pa treba obnasati v forumu pritozbe je pa tudi napisano.

Vse nejasnosti pa nastanejo v glavah uzaljenih in ega ranjenih obiskovalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Icematxyz ::

Forum je tak, da k se enmu kurac dvigne, se bo forum ugasnil.


Ok vladavina kurca torej. ;) Drugače pa ja. S tem so vedno težave. Ego tudi kdaj "poči". Jebi ga.

amda ::

Joj si jemljete to k srcu.

Če bo kaj pomagalo; Amda mi je pred postom v pritožbe stokal po zasebnih sporočilih, če ga kar citiram: ...v njih pa ni natančnih navodil oziroma postopek - koraki kako do na namestitve in da bo stvar delovala. Mogoče ne veste,kako je zakomlicirano zato pa iščemo nasvete...

Če si kupil garmina XT za mobitel potem _veš_ kako poteka postopek. Ko zadevo kupiš ali na SD kartici ali preko spleta prejmeš obsežna navodila za uporabo in _ativacijsko kodo_. Številka za odklep karte pa je tudi na sami embalaži (Europe navigator ali adriaroute), ali če ti je ratalo kje kupiti preko spleta stvar prejmeš na email. Namestitev legalne verzije pa ni niti približno zakomplicirana.

Torej je izredno sumljivo ko ti nekdo napiše ali kdo ve kako naložit GarminMobileXTforWindowsMobile_50020w pa da bo delovala (mislim program). Rabil bi zelo natančna navodila naprimer (kje so razni programi kako odkleniti mape kje dobiti ključ ..itd

Zame je človek tukaj brez razumnega dvoma prekršil člen 9.2.


Ker se tukaj govori o mojem brisanem postu in o meni mislim da imam pravico na to tudi odgovoriti.
To da sem stokal v zasebnih sporočilih ne drži ampak sem samo hotel pojasnilo zakaj je bil moj post odstranjen nezakonito kar sem ti tudi poskušal pojasniti, a kot kaže brez uspeha .
Nato sem se tudi pritožil a v ogovor sem dobil kako se namesti garmin in tukaj je razvidno da (si vsaj po mojem mnenju nepismen), kajti v pritožbi bi mi moral odgovoriti zakaj je bil moj post ostranjen.

Sicer pa kako lahko negdo ki je v postopku rasoja pritožbe? A ni to skregano z logiko naprimer (če bi bil ti tožitelj jaz pa lopov ki je oropal banko, ti pa kot tožitelj bi me tožil z vsemi dokazi, pa bi jaz na sodišču bil sodnik, ja kakšna pa bi bila rasodba ja jaz vrjetno nič kriv a ne?

Sicer pa opažam da so tudi nekateri razumeli kaj sprašujem a tudi opažam da še vedno tramasto vztajate pri svoji odločitvi namesto da bi priznali napako in se vsaj opravičili, saj napake se dogajajo, sicer pa posta sedaj ne porebujem ker mi že deluje.

Kako pa sem stokak če sploh sem pa naj tudi ostali rasodijo kdo ima prav .

amda :: 16. mar 2009, 15:33:35
citiraj

* #

Imam omnio 14 dni in imam kr nekaj težav ,namreč ali kdo ve kako naložit
pa da bo delovala (mislim program).Rabil bi zelo natančna navodila naprimer (kje so razni programi kako odkleniti mape kje dobiti ključ ..itd),sicer program sem že naložil naprej pa nevem.



Če imaš težave pri namestitvi garmina zraven pridejo ZELO DEBELA navodila - preberi. Za delovanje navigacije ne potrebuješ dodatnih programov in ni ti treba spraševati kje dobiti ključ ker je NA ŠKATLI.

Veliko ti pove ne.

In čestitke, našel si en post, ki so ga moderatorji zgrešili, takoj naslednjega si pa pridno spregledal ne?


Zasebna sporočila niso kraj kjer se pritožuje nad ukrepi

):

Hmm zopet se zahvaljujem za odgovor, čeprav nepopoln.

Sedaj pa : prvič nekateri ne razumejo razlag kot jaz verjetno ne navodil zato sem se obrnil na forum.

V mojem postu ni bilo ničesar kar naj bi bilo nezakonitega in me niti ne zanimajo piratske ali nezakonite razlage.

Drugič Se popolnoma strinjam z vašim 9 členom ,da se takšne kršitve odstranijo samo nikakakor pa ne če to niso ali pa ste storili napako.

Sedaj pa o tem programu (GarminMobileXTforWindowsMobile_50020w) lepo je napisano na spotu kakor sem tudi vam že razložil, da sem ga dobil na URADNI strani garmin in da mi sedaj ne deluje,čeprav bi moral. Kar se tiče navodil ki naj bi bila zelo debela ni res amak so zelo mala ,pa kljub temu mi je uspelo načožit samo sedaj pa zahteva ključ.

Sedaj pa : moj inernet vleče samo podatke ne pa tudi # škatel" na katerih naj bi bil ključ tako da nevem kaj mi vi to razlagate.Po mojem bi bilo bolje da si ta program ogledate pa potem komentirate,kako in kaj.

Kaj se tiče tega da sem našel en post ki krši vaš pravilnik ni res samo enega sem omenil.

No kaj se pa tega tiče (Zasebna sporočila niso kraj kjer se pritožuje nad ukrepi). No kje papotem so če ni to v naprotju vaših pravil?

Čas bi pa bil da bi priznali napako, ker ste mi post neupravičeno odstanili in bi se vsaj opravičili ali pa je to tudi v nasprotju vaših pravil, jaz tega nisem našel.

Pričakujem mal bolj popolni odgovor pa lep pozdrav in brez zamere.

Pa kot sem že omenil poskusi namestiti sam ta garmin ne omnio da bo delovala (ampak samo s tem kaj je v tem programu in navodili pa da vidimo koliko si pameten. odgovori ko ti bo uspelo, če sploh ,lep pozdrav pa brez zamere.

kixs ::

...Se strinjam, da mora biti forum moderiran in je to v redu, samo včasih se mi vseeno zdi, da je kakšen moderator preveč "trigger happy".

lp


Definitivno!

amda ::

Postavljeno vprasanje je neumno, saj se samo po sebi razume, da se kljuc od programa dobi pri proizvajalcu oz. zalozniku, ne pa v kaksni mesnici ali hipermarketu ali travniku, na kar je namigovalo vprasanje uporabnika.

Zdaj se pa nehaj cmerit.


No če je zate to vprašanje neumno potem sem vrjetno neumen jaz ki sem ga napisal ? Prej pa ko komentirš nekaj česar ne veš preveri zadevo, kajti če bi, bi tudi ti postavil enako vprašanje .

Pa še nekaj a za vas ne veljajo PRAVILA ?
2 Ćlen 1 Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.

Torej tema ne pa mesnica pa ... lp.

amda ::

Uporabnika amda sem tudi jaz razumel, kot da je spraševal, kje v kateri firmi lahko kupi ključ za odklep garmina.


Hvala lp tudi vsem enako mislečim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nestrokovnost in žaljivost moderatorja/ev

Oddelek: Slo-Tech
402261 (1401) OmegaBlue

Pritožbe 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Slo-Tech
86550828 (22495) OwcA

Več podobnih tem