» »

win2k, terminalServices, barve

win2k, terminalServices, barve

matic ::

Hmmm.. nevem ali je samo pri meni pri terminalservices samo 256 barv, al je to pri vseh win2k(server)? Mozno da je samo pri men ker imam Trident 514k graficno (in imam ze tako z njo full problemov).. Kdo ve?

Vem da so v XPjeh vse barve.. samo kaj pa pri wn2k?

sasox ::

Ni kriva grafična....samo 256barv je v TS na win2k...

andrej ::

tako je. XP uporabljajo nov protokol, ki podpira vec barv. Ce hoces vec barv v w2k lahko instaliras Citrix-a ce mas dinar:D

ToniT ::

Mnogo denarja! :D

andrej ::

hja, to je zelo reativno;) :D

matic ::

ahh tole je vse itaq samo za privatno rabo.. :D

Ampak raje dam potem winXP gor kot pa Citrixa!

No pa se ena stvar glede TA in XP.. a se je v XP mozno logirat v "tisti" oken ki je tudi na samem racunalniku? Se pravi ce sem fizicno logiran na racunalniku npr. v administratorja.. se v win2k ne morem logirat vanj.. lahko se logiram kot administrator ampak ne v tistega ki je trenutno na.. A me zastopi kdo!? :D

Oz. bom kar tkole vprasu kaj je v XP pri TA (oz. RemoteControl) vse drugace kot pa pri 2k?
Pa se to kaj je pa RemoteAsistance!?

andrej ::

zastopimo. to mislim, da ni moznov w2k in XP, je/bo pa v .NET Serverjih.

RA sicer uporablja tehnologijo TS, vendar ni isto. Gre za to, da te tvoj kolega povabi na svoj racunalnik, kjer ima problem. Ti mu pomagas tak, da vidis njegov desktop, lahko pa tudi prevzames kontrolo. Torej oba vidita isto...

matic ::

Cakej.. samo a nima win XP dveh variant!? RA kot RemoteAsistance in RC kot remote control!? Al sem smao jaz kaj pomesal, ali je to dvoje ista zadeva potem!?

Skratka se pravi RA oz. RC potem dela enako (zeloo podobno) kot npr. VNC!?
Nima pa vec te moznosti kot jo ima win2k, kjer se lahko vec uporabnikov na 1x logira, vsak na "svoj" desktop..

(samo pri tem imas dve moznosti, eno je "aplikacijski" mode, drugi pa "administracijski" mode ki je precej omejen od prejsnega glede povezav in pravic)

Torej.. vsak ima svojo moznost nobeden pa nima obeh, ki bi jih jaz rad.. ;(

andrej ::

XP Pro ima RA in RD.
XP Home ima samo RA.

RD je ista zadeva kot na w2k TS, samo da je lahko samo en uporabnik logiran. Gre pa za cisto isto zadevo. malenkost izpopolnjeno pa ipak.

matic ::

A se pozna kaj razlike v hitrosti pri Remote Desktop (RD) ce uporabljas 10Mbitno mrezo ali 100Mbitno mrezo!? Dela se kaj hitreje, ceprav tudi ze na 10 dela kar super!

andrej ::

cisto odvisno od obremenitve in okolja. ce je recimo ts server ze zabasan in ne folga delat hitreje potem 100 mbit nebo nic pripomogla. bo pa vsekakor pomagalo, ce je 10 mbitna linija zabasana z drugimi paketi. v tem primeru 100mbit deluje mnogo bolje.

matic ::

Ma ne, zanima me cisto tko.. ce po mrezi samo RemoteDesktop in nic druzga ne laufa.. pa tut server ni z nicemer drugim obremenjen.. se pravi a je kaka razlika med 10 in 100?

ToniT ::

NE!

matic ::

O.K. se eno vprasanje glede TS oz. RD!
Ali preko njega v winXP ne mores ugasnit oz. resetirat racunalnika!? :\

andrej ::

zakaj nebi mogo?

matic ::

Ma vem da lahko preko tiste fore ce, ma sej sem ze pozabu kako, ampak shortCut nardis v glavnem.. Samo ce kliknes na START je pa samo disconnect.. in v task managerju ga lih tko ni..
Predvsem bi rabu bolj logOff kot pa shutDown.. ker samo disconnect je pac samo disconnect in ne logOff!
Sploh ne najdem kje se odlogiram!? :\

andrej ::

saj zato pa obstaja shutdown.exe v windows XP. lahko pa uporabis tudi moj shutdown.exe -> www.budja.com, s katerim lahko PC das tudi v hibernate in standby.:D

matic ::

... :D Nisem vedu da je kar shutdown.exe! :) Bom probal.. ceprav sem tudi tako nasu kje je "tisti" shutdown! Fora je da sem si izklopu vse tiste fore od XPjov, tako da so bili windowsi, tako kot so windwsi, brez tistega cickanja. Tako da tut ko sem dal ShutDown nisem imel tiste 3 gumbe (rumen, rdec, zelen) ampak tisti drop menu.
Bom pa pogledu tut un tvoj shutdown menu.. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za samodejni izklop računalnika

Oddelek: Programska oprema
52225 (2150) Mihc
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352334 (1694) andrej
»

Avto start program ???

Oddelek: Programska oprema
161806 (1551) Madafaka
»

program za ugasanje w2k

Oddelek: Programska oprema
111009 (870) andrej
»

Nastavljiv Shut Down?

Oddelek: Programska oprema
101013 (801) BaRtMaN

Več podobnih tem